Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες !

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18334
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Εγώ θα πω ότι υπάρχουν επικίνδυνοι οδηγοί δικύκλων αλλά και επικίνδυνοι οδηγοί αυτοκινήτων.

Είναι θέμα παιδίας και σεβασμού στον συνάνθρωπο :!:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony-RS
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 4890
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 19:37
Μοντέλο: OCTAVIA 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Tony-RS »

Και επειδη σαββα τωρα στραβωσα με τις αποψεις τον κουτακιδων οποιος κανει μα@@@κια θα αρχισω το παλιο κολπο με τους καθρεφτες :lol: :lol: :lol: :lol:
αν δεν ξερεις θα σου πω :D
ΜΕ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΧΟ
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Σωστός Βασίλη. Αυτό λέω τόσες σελίδες συνεχώς αλλά δεν γίνομαι κατανοητός.

Αντώνη φίλε μου δεν υπάρχει λόγος, έχουν τις απόψεις τους και εμείς τις δικές μας.

Στον δρόμο το τι θα γίνει είναι ένα άλλο θέμα και έχει να κάνει με τους κακούς 2κυκλιστές ή 4κυκλιστές. Ο καθένας θα εισπράξει τα οφειλόμενα. Ποιά ?

Αυτό είναι Kinder έκπληξη :lol:
Άβαταρ μέλους
scrat

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από scrat »

savvas έγραψε:Δεν με πείθετε και δεν σας πείθω γιατί το παιδεύουμε?

Ότι είχα να γράψω προσωπικά το έγραψα.

Καλές διαδρομές σε όλους και πάλι φίλοι είμαστε :D
Φίλε μου καλώς ήρθες και από μένα!

Πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο αντιπαράθεσης μεταξύ οδηγών αυτοκινήτου και οδηγών μηχανής εφόσον είναι σωστοί και οι δύο και φυσικά δεν ήταν αυτός ο λόγος που μπήκες στην παρέα μας. Εσύ δείχνεις συνειδητοποιημένος οδηγός και είμαι βέβαιη ότι δεν κάνεις αυτά που κάνουν τα γνωστά καγκούρια με τις πάπιες, γιατί τα καγκούρια με τις πάπιες είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα.
Θα σου πω την δική μου οπτική γωνία. Δεν είμαι πιλότος και δεν δηλώνω οδηγάρα απλά μετακινούμαι με ένα αυτοκίνητο και βλέπω ότι ηλίθιοι οδηγοί υπάρχουν πολλοί και αυτοκινήτων και μηχανών (μπορεί να ανήκω και γω σε αυτήν την κατηγορία των ηλιθίων). Όπως το βλέπω εγώ η διαφορά είναι η ακόλουθη: αν ενώ οδηγώ μέσα στην πόλη, εμφανιστεί μπροστά μου ένας άλλος οδηγός αυτοκινήτου και κάνει μία μ@λα@κία το πολύ πολύ να στραπατσαριστούν λίγες λαμαρίνες. Αν την μ@λ@κία την κάνει ένας οδηγός μηχανής υπάρχει πολύ καλή πιθανότητα όχι μόνο να τον σακατέψω αλλά και να τον σκοτώσω! Αυτή η διαφορά στο αποτέλεσμα είναι που προκαλεί το δικό μού μένος κατά αυτού του ποσοστού οδηγών μηχανών που οδηγούν όπως ναναι. Δεν γουστάρω να πηγαίνει η καρδιά μου στην κούλουρη κάθε φορά που ένα μηχανάκι την είδε κάπως και έχει την απαίτηση να έχω εγώ τα μάτια μου 5400 για να μην τον σκοτώσω ενώ αυτός δεν δίνει δεκάρα για την δική του σωματική ακεραιότητα. Αυτή είναι η δική μου οπτική γωνία και συγνώμη αν έρχεται σε αντιπαράθεση με την δική σου. Εσύ μιλάς εξ’ονόματος των συνειδητοποιημένων οδηγών μηχανών και γω μιλάω για τους μη συνειδητοποιημένους οδηγούς μηχανών. Τελικά νομίζω ότι δεν διαφωνούμε καθόλου.
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Ευχαριστώ φίλη μου για τις ευχές σου αν και είμαι εδώ από το 2008 και το OKTY μου είναι στα χέρια μου από το 2001 :D .

Συμφωνούμε απόλυτα όπως έγραψα άπειρες φορές παραπάνω.

Εκτιμώ ότι οι θέσεις είναι σαφείς και βάζουν τα πράγματα σφαιρικά στη θέση τους.

Απευθύνομαι στους συνηδειτοποιημένους οδηγούς και μόνο, 2κυκλους και 4κυκλους.

Όσοι δεν ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία, θα το φάνε το κεφάλι τους ή έτσι ή αλλιώς. Οι 2κυκλοι ιδιαίτερα δεν χρειάζονται και πολύ βοήθεια (τα γαιδούρια που αναφέρω παραπάνω), το κάνουν και μόνοι τους σε στύλους, τοίχους, κράσπεδα κ.λ.π.

Καλές διαδρομές νάχουμε και οι 2κυκλοι πάντα όρθιοι. :D
Άβαταρ μέλους
Redmissile

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Redmissile »

Ξεχάσαμε και τους πεζούς που περνάνε σαν βόδια τους δρόμους παιδιά, το πρωί ανεβαίνοντας τη Κηφισιάς στο Μαρούσι σε μια καμπύλη του δρόμου στην οποία υπάρχει και φανάρι, το οποίο την στιγμή που έφτασα εκεί ήταν πράσινο, βλέπω ξαφνικά τελευταία στιγμή φτάνοντας στην στροφή μια παλαβή-πεζή και περνάει με κόκκινο για τους πεζούς ευτυχώς πήγαινα σιγά και πρόλαβα να κόψω αλλιώς θα έκοβα αυτή στη μέση.
Άβαταρ μέλους
Tony-RS
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 4890
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 19:37
Μοντέλο: OCTAVIA 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Tony-RS »

ευτυχως ειχες καλα φρενα :mozilla_cool:
ΜΕ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΧΟ
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Από την περιοχή Ομονοίας έχεις περάσει φίλε μου να δείς τι γίνεται?

Εσύ πράσινο και όλοι έρχονται επάνω σου, κάνεις σλάλομ ή προσωπικά άπειρες φορές σταματάω για να μην πέσω πάνω τους, χωρίς παρεξήγηση μην κατηγορηθούμε και για ρατσισμούς και τέτοια αλλά στο σύνολό τους αλλοδαποί.

Ο απόλυτος τρόμος :shock:
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από ThanassisGT »

σαββα δεν ειμαι αντιδικυκλιστης. οδηγησα, επιχειρησα να την ενταξω στα οχηματα που θα χρησιμοποιω αλλα δεν. οπως με το τσιγαρο, δοκιμασα, οπως οι περισσοτεροι, αλλα δε μου αρεσε. παει να πει αυτο οτι δε μπορω να εχω αποψη για το καπνισμα; το ιδιο που βριζω ενα ζωον οδηγο με αυτοκινητο, το ιδιο τον βριζω και με τη μηχανη. οι μεν κανουν τις ταδε μαλακιες, οι δε κανουν τις αλλες.
Tony-RS έγραψε:Και επειδη σαββα τωρα στραβωσα με τις αποψεις τον κουτακιδων οποιος κανει μα@@@κια θα αρχισω το παλιο κολπο με τους καθρεφτες :lol: :lol: :lol: :lol:
αυτο ακριβως εννοω σαββα. ο καθενας τη μαλακια που τον παιρνει εκει που τον παιρνει. η γνωστη θρασυδειλια των μηχανων. με την ιδια λογικη κι εγω μπορω την επομενη φορα που θα μου ακουμπησει μηχανη τον καθρεφτη ή μου κλωτσησει τον προφυλακτηρα για να γλυτωσεi 1,763 δευτερολεπτα (και μετα να σταματησει πρωτος πρωτος 2 μετρα μπροστα απο το φαναρι για να τον παρει ο υπνος και να περιμενει ποτε θα του κορναρουν για να ξεκινησει, οποτε και θα καθυστερησει την κυκλοφορια), μπορω να στριψω το τιμονι και μετα να κλαιει σαν μικρο κοριτσι στην ασφαλτο. ειμαι σιγουρος οτι παρομοιες μαλακιες γινονται και απο τους οδηγους αυτοκινητων. του στυλ "εγω στριβω και δε με νοιαζει γιατι εισαι με μηχανη και θα φοβηθεις και θα σταματησεις". αυτος ο οδηγος αν ειχε μηχανη θα πηγαινε να σφηνωθει να προλαβει να περασει απο δεξια, αυτοκινητο που ειχε βγαλει φλας για να στριψει. η φιλοσοφια ειναι ιδια και στις δυο περιπτωσεις. οδηγαω μηχανη/αυτοκινητο και κανω ετσι επειδη μπορω. η μαγκια ρε φιλε ειναι να μην το κανεις ομως και να πηγαινεις σαν ανθρωπος.

αντωνη υπαρχει κι ενα αλλο παλιο κολπο με τη χλωρινη στα πιτσιλιστιρια των υαλοκαθαριστηρων. δε νομιζω οτι θα ηθελες να το επαναφερουμε κι αυτο


savvas έγραψε:<<Πολλές φορές την ημέρα συναντάς στο δρόμο σου αυτοκίνητα, και κάποιες από αυτές τις φορές έχετε κινδυνέψει να εμπλακείτε σε ατύχημα.

Αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις που ο μοτοσικλετιστής ή ο αυτοκινητιστής φταίει (και δεν είναι λίγες αυτές οι φορές, δυστυχώς, που παραβιάζονται φανάρια, σήματα κλπ.), στη συντριπτική πλειοψηφία των ατυχημάτων (ή των παρ’ ολίγον ατυχημάτων) με πρωταγωνιστές αυτοκίνητο και μοτοσικλέτα, κύριο αίτιο είναι η (δικαιολογημένη) άγνοια από την πλευρά του αυτοκινητιστή για το πως κινείται και συμπεριφέρεται μία μοτοσικλέτα στο δρόμο.

Αν έχεις λοιπόν υπ’ όψιν σου λίγα πράγματα, και την επόμενη φορά που θα συναντήσεις αυτοκίνητο (δηλαδή σχεδόν αμέσως) ανακάλεσε τούτα τα λόγια στη μνήμη σου:
1) Το αυτοκίνητο επιβραδύνει πιο αργα απο τη μοτοσυκλετα. Αυτό σημαίνει ότι το “προφταίνω” που θα σκεφτείς στη διασταύρωση, έχει πολλές πιθανότητες να καταλήξει σε ατύχημα.

2) Το αυτοκινητο ελισσεται δυσκολοτερα απο τη μοτοσυκλέτα. Γι' αυτο μην περιμενεις οτι θα μπορεσει να σε αποφυγει ή να σου αφήσει χώρο το ίδιο εύκολα

3) Όταν πλησιάζεις αυτοκίνητο αφιέρωσε ένα δευτερόλεπτο να προσεξεις αν καποιος παει να ανοιξει την πορτα. Και αν προσπαθησει καποιος, ΠΟΤΕ μη σκεφτείς “προφταίνω”.

4) Όταν θέλεις να αλλάξεις λωρίδα, δείξε μου την πρόθεσή σου με το φλάς και κοίτα τον καθρέπτη σου. Και σ’ αυτήν την περίπτωση επίσης, το “προφταίνω” είναι καταστροφικό.
Το ΣΤΟΠ και το κόκκινο σημαίνουν σταμάτημα του οχήματος. Η παραβίασή τους ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!

5) Οι μοτοσικλέτες περνάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και συχνά προκαλούν την ακινητοποιηση τους. Σκέψου όμως: Αν η μοτοσικλέτα αφηνε το αυτοκινητο να στριψει, πόσο μικροτερη θα ήταν η ουρά στην οποία καλείσαι να περιμένεις!
Γι αυτό, διευκόλυνε τον αυτοκινητιστη αφήνοντάς του εκείνον τον ελάχιστο χώρο που χρειάζεται για να περάσει.

6)Το αυτοκίνητο έχει τυφλά σημεία στους καθρέφτες του. Προσπάθησε να μην μένεις σ' αυτά για να διευκολύνεις τον οδηγό του να σε δει

Αυτά τα λίγα (μα και πολλά περισσότερα ακόμη) θα μπορούσαν να σώζουν ζωές.

Γιατί το ατύχημα με αυτοκίνητο και μοτοσικλέτα σημαίνει υλικές ζημίες για το αυτοκίνητο (συνήθως ελαφρές), ενώ για τον μοτοσικλετιστή σημαίνουν σωματικές βλάβες, αναπηρίες, ακόμα και το ΘΑΝΑΤΟ!

Τα ίδια (και με ακόμα πιο επίμονες επισημάνσεις) ισχύουν για τους απρόσεκτους ή προκλητικούς μοτοσικλετιστές.
Μην τους ανταγωνίζεσαι σε ανωριμότητα. Εσύ, φέρσου υπεύθυνα.
Αν αυτός είναι ανεύθυνος, ας μην σε κάνει ντε και καλά “υπαίτιο ατυχήματος”
Και μη σου περάσει ούτε για μια στιγμή η σκέψη ότι σου κάνω κήρυγμα.


Τη βοήθειά σου ζητάμε ρε φιλε για να γυρίσουμε όλοι στα σπίτια μας και στους αγαπημένους μας με ασφάλεια.

Καλημέρες ktm_isa >>
οπως βλέπεις ειναι ακριβώς τα ίδια πράγματα απευθυνόμενα σε οδηγούς μηχανών. σου φαίνεται κάποιο από τα δύο ποιο λογικό απο το αλλο; εμενα οχι.

και μη βλεπεις μενος απο τους "κουτακηδες" προς τους μοτοσυκλετιστες. νομιζω περισσοτερο υπαρχει αν το παρεις αναποδα. δεν εχω δει σε αυτοκινητιστικα φορουμ θεματα για "παπαρες μηχανοβιοι/γκαζακηδες/καμικαζι" κλπ. αντιθετα σε ολα τα φορουμ μηχανων βρισκεις για σκατοκουτακηδες, ζωα κουτακηδες, μ@λ@κες κουτακηδες κλπ.
Redmissile έγραψε:Ξεχάσαμε και τους πεζούς που περνάνε σαν βόδια τους δρόμους παιδιά, το πρωί ανεβαίνοντας τη Κηφισιάς στο Μαρούσι σε μια καμπύλη του δρόμου στην οποία υπάρχει και φανάρι, το οποίο την στιγμή που έφτασα εκεί ήταν πράσινο, βλέπω ξαφνικά τελευταία στιγμή φτάνοντας στην στροφή μια παλαβή-πεζή και περνάει με κόκκινο για τους πεζούς ευτυχώς πήγαινα σιγά και πρόλαβα να κόψω αλλιώς θα έκοβα αυτή στη μέση.
οντως ξεχασαμε τους πεζους. που προσπαθουνε να περασουνε με πρασινο και βλεπουν τον καθε καραγκιοζη οδηγο (μηχανης/αυτοκινητου) να πλακωνεται στα φρενα για να σταματησει τελευταια στιγμη ολοκληρος πανω στη διαβαση. φυσικακ η ευθυνη αποφυγης ατυχηματος περναει εξ' ολοκληρου στον πεζο. αφου το βλεπεις το οχημα να ερχεται που πας να περασεις;
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
Redmissile

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Redmissile »

Tony-RS έγραψε:ευτυχως ειχες καλα φρενα :mozilla_cool:
Όχι ακόμα :idea:
Άβαταρ μέλους
Redmissile

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Redmissile »

savvas έγραψε:Από την περιοχή Ομονοίας έχεις περάσει φίλε μου να δείς τι γίνεται?

Εσύ πράσινο και όλοι έρχονται επάνω σου, κάνεις σλάλομ ή προσωπικά άπειρες φορές σταματάω για να μην πέσω πάνω τους, χωρίς παρεξήγηση μην κατηγορηθούμε και για ρατσισμούς και τέτοια αλλά στο σύνολό τους αλλοδαποί.

Ο απόλυτος τρόμος :shock:
Παλιά πέρναγα, αλλά αυτό που λες για την ομόνοια το είχα ζήσει 5-6 χρόνια που δούλευα πειραιά, εκεί όλοι έτσι περνάγανε, είτε ήταν μικροί είτε μεγάλοι σε ηλικία, ξένοι και έλληνες, όπου και ότι ώρα τους κατέβαινε περνάγανε απέναντι τον δρόμο, στα π@@@ρια τους τα αυτοκίνητα και οι μηχανές και τα λεοφορεία.
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από As32 »

Redmissile έγραψε:
savvas έγραψε:Από την περιοχή Ομονοίας έχεις περάσει φίλε μου να δείς τι γίνεται?

Εσύ πράσινο και όλοι έρχονται επάνω σου, κάνεις σλάλομ ή προσωπικά άπειρες φορές σταματάω για να μην πέσω πάνω τους, χωρίς παρεξήγηση μην κατηγορηθούμε και για ρατσισμούς και τέτοια αλλά στο σύνολό τους αλλοδαποί.

Ο απόλυτος τρόμος :shock:
Παλιά πέρναγα, αλλά αυτό που λες για την ομόνοια το είχα ζήσει 5-6 χρόνια που δούλευα πειραιά, εκεί όλοι έτσι περνάγανε, είτε ήταν μικροί είτε μεγάλοι σε ηλικία, ξένοι και έλληνες, όπου και ότι ώρα τους κατέβαινε περνάγανε απέναντι τον δρόμο, στα π@@@ρια τους τα αυτοκίνητα και οι μηχανές και τα λεοφορεία.
νόμιζαν ότι κυκλοφορούσαν στην Ευρώπη,και θα σταμάταγαν τα αυτοκίνητα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Tony-RS
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 4890
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 19:37
Μοντέλο: OCTAVIA 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Tony-RS »

Θαναση θα κανουμε ενα τεστ παρειτσα
θα κατσεις πισω μου και θα παμε μια διαδρομη με την μηχανη και θα κινουμαι κανονικοτατα και χωρις υπερβολες σε τιποτα (ταχυτητα σφηνες)
μετα την ιδια διαδρομη με αυτοκινητο
και θα κανουμε λογαριασμο στον καφε μετα ποσες φορες πηγανε να μας φανε με το ενα και με το αλλο οχημα
ΜΕ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΧΟ
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από ThanassisGT »

Tony-RS έγραψε:Θαναση θα κανουμε ενα τεστ παρειτσα
θα κατσεις πισω μου και θα παμε μια διαδρομη με την μηχανη και θα κινουμαι κανονικοτατα και χωρις υπερβολες σε τιποτα (ταχυτητα σφηνες)
μετα την ιδια διαδρομη με αυτοκινητο
και θα κανουμε λογαριασμο στον καφε μετα ποσες φορες πηγανε να μας φανε με το ενα και με το αλλο οχημα
δε διαφωνω, αλλα πιστευω οτι αυτο δεν οφειλεται στην αδιαφορια του οδηγου αλλα στη φυση του οχηματος. αυτο που αναφερουν και οι "οδηγιες" παραπανω. αυτα που πρεπει να προσεχουν τα αυτοκινητα για τις μηχανες, ισχυουν και αντιστροφα.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
Tony-RS
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 4890
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 19:37
Μοντέλο: OCTAVIA 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Tony-RS »

ναι μονο που στην στραβη δεν εχουν την ιδια καταληξη αυτο φωναζω απο την αρχη
ΜΕ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΧΟ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”