Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
tzavelas

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από tzavelas »

+1000 στον συναγερμο
Άβαταρ μέλους
scorp

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από scorp »

επειδη δεν εχω αγορασει ξανα καινουργιο, μπορειτε να μου πειτε τι δινουν ως δωρο?βεβαια ο πωλητης κλαιγεται,δεν εχουμε μεγαλα ποσοστα κερδους μπλα μπλα...
Άβαταρ μέλους
-DIMITRIS_208-

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από -DIMITRIS_208- »

scorp έγραψε:επειδη δεν εχω αγορασει ξανα καινουργιο, μπορειτε να μου πειτε τι δινουν ως δωρο?βεβαια ο πωλητης κλαιγεται,δεν εχουμε μεγαλα ποσοστα κερδους μπλα μπλα...
δεν ξέρω για τα ποσοστά αλλά σίγουρα έχουν μπόνους αν πιάσουν τον στόχο τους. 8)
εγώ πήρα δώρο αξίας 1100€ (τιμή λιανικής, γι αυτούς τιμή χονδρικής δεν ξέρω πόσο).
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24014
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από linkin's dad »

-DIMITRIS_208- έγραψε:
scorp έγραψε:τελικα εκλεισα το 1.8 160 ιππους με ESP.να αφησω τις 16αρες ζαντες η να βαλω 17αρες?επισης το ζητησα με δερματινο σαλονι και μου ειπαν κοστος 900(στην κονελι).ειναι καλη τιμή?τωρα οσον αφορα τα δωρα που κανουν μου δινουν:αεροτομη απλη,προστατευτικο πορτ μπαγκαζ,φαρμακειο,λαστιχενια πατακια.πως τα βλεπετε σαν προσφορα?
πολύ καλή επιλογή φίλε scorp με το καλό να το παραλαβεις.
17'' θα βρεις και έξω στην αγορά. 8)
τα δερμάτινα παίζουν απο 700 έως 1000+.
στα δώρα πίεσε κι άλλο.... π.χ ένα συναγερμό! 8)
+1000
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV, dCi 1.6, BOSE Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
BOSS_GT

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από BOSS_GT »

εγω εδωσα 1500 ευρω και πηρα,συναγερμο ΜΕΤΑ,δερματινο σαλονι CARRERA,χενον αξιας 450 ευρω,φιμε τζαμια,αισθητηρες παρκαρισματος,κουκουλα,Ραδιοcd mp3 των 80 ευρω και 2 χρονια ακομα εγγυηση 2+2=4 δηλαδη πιστευω οτι εκανα καλο deal,τι λετε?
Άβαταρ μέλους
akoyl

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από akoyl »

μια χαρά σε βρήσκω. ειδικά με την εγγύηση :P
Άβαταρ μέλους
martselo

Re: αγορα καινουργιου αυτοκινητου

Δημοσίευση από martselo »

scorp έγραψε:καλό το ντιζελ αλλα αθήνα, θεσ/νικη απαγορευεται.και δεν εχω χρημα για προστιμα.το 1.8 τι καιει εντος και εκτος?και οσον αφορα τις ζαντες,κυλαει καλυτερα με 16αρες η 17αρες?ποια ειναι τα υπερ και τα κατα?
oι 16αρες ζαντες αυτη τη στιγμη ειναι οτι καλυτερο για τους δρομους της χωρας μας,γιατι συνδυαζουν την ανεση με το καλο κρατημα.εκτος απο αυτο,οταν ερθει η ωρα να αλλαξεις τα ελαστικα σου,δεν θα χρειαστει να πληρωσεις ενα μηνιατικο,αλλα με 450-500ευρω εχεις καθαρισει,αντικατεστησε της ζαντες και τα ελαστικα σου,μονο για εφε,η αν σου περισευουν 1200 περιπου ευρω για ζαντολαστιχα 17 ιντσων.
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: αγορα καινουργιου αυτοκινητου

Δημοσίευση από Gel73 »

martselo έγραψε:
scorp έγραψε:καλό το ντιζελ αλλα αθήνα, θεσ/νικη απαγορευεται.και δεν εχω χρημα για προστιμα.το 1.8 τι καιει εντος και εκτος?και οσον αφορα τις ζαντες,κυλαει καλυτερα με 16αρες η 17αρες?ποια ειναι τα υπερ και τα κατα?
oι 16αρες ζαντες αυτη τη στιγμη ειναι οτι καλυτερο για τους δρομους της χωρας μας,γιατι συνδυαζουν την ανεση με το καλο κρατημα.εκτος απο αυτο,οταν ερθει η ωρα να αλλαξεις τα ελαστικα σου,δεν θα χρειαστει να πληρωσεις ενα μηνιατικο,αλλα με 450-500ευρω εχεις καθαρισει,αντικατεστησε της ζαντες και τα ελαστικα σου,μονο για εφε,η αν σου περισευουν 1200 περιπου ευρω για ζαντολαστιχα 17 ιντσων.
Προσωπικά πιστεύω ότι τα 17" θα είναι καλύτερα σε ένα αυτοκίνητο που παράγει περίπου 180 ίππους. Όντως θα έχεις ελαφρά μεγαλύτερη κατανάλωση, και ελαφρά μικρότερη τελική ταχύτητα και ίσως και ελαφρά πιο σφικτή ανάρτηση, αλλά γενικότερα θα έχεις καλύτερο πάτημα. Όσο για την τιμή των ελαστικών, υπάρχουν διάφορα στο εμπόριο, και τα περισσότερα είναι σε φυσιολογικές τιμές και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, σε φυσιολογική χρήση, ούτε από την ποιότητα των ελαστικών ούτε από την διάρκεια τους.
Άβαταρ μέλους
Octavianakis

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από Octavianakis »

scorp έγραψε:τελικα εκλεισα το 1.8 160 ιππους με ESP.να αφησω τις 16αρες ζαντες η να βαλω 17αρες?επισης το ζητησα με δερματινο σαλονι και μου ειπαν κοστος 900(στην κονελι).ειναι καλη τιμή?τωρα οσον αφορα τα δωρα που κανουν μου δινουν:αεροτομη απλη,προστατευτικο πορτ μπαγκαζ,φαρμακειο,λαστιχενια πατακια.πως τα βλεπετε σαν προσφορα?
Φίλε έκανες πολύ σωστά που έκλεισες το τουρμπάτο. Μην έχεις την εντύπωση ότι το 1,6 θα ήταν πιο οικονομικό. Με μεγαλύτερο μοτέρ και μάλιστα υπερτροφοδοτούμενο υπερνικάς πολύ πιο εύκολα το βάρος του αμαξώματός σου. Το μικρότερο μοτέρ χρειάζεται να πιεστεί περισσότερο για να αποδώσει ότι μπορεί. Σχετικά με το πετρελαιοκίνητο οι 105 ίπποι του 1,9 μπορεί να φαίνονται λίγοι , σίγουρα δεν αποδίδουν στις ψηλές στροφές αλλά χαμηλά σε αποζημιώνουν και με το παραπάνω. Για το δίλιτρο TDI δεν το συζητώ. Κοντράρει άνετα 1.8 TSI κιας έχει 20 άλογα λιγότερα στα χαρτιά. Ρεπρίζ κορυφαίες. Τέλη κυκλοφορίας διπλά+. Βέβαια ζούμε στην Ελλάδα οπότε τα «κεφάλια» δεν επιτρέπουν την κίνηση σε πρωτεύουσα – συμπρωτεύουσα.Όσων αφορά το ερώτημά σου για τη διάμετρο της ζάντας , οι 17’’ δένουν πιο καλά με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου. Για το δερμάτινο σαλόνι η τιμή είναι πολύ καλή. Connolly έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος.
Άβαταρ μέλους
jd800

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από jd800 »

καλησπέρα και απο εμένα παίδες
είμαι καινούριος στο club skoda fans αλλά όχι καινούριος σκοντάκιας

θέλω να ρωτήσω
έχω μια octavia rs abt με κάτι ψηλά που έχω ακόμη βάλει πιάνει τα 220hp
και θέλω να πάρω την rs5 με τα 240hp
αξίζει η όχι?
χρήματα και επιδόσεις αλλά και τυχών προβλήματα τις καινούριας
και που μπορώ να βρώ συγκριτικά τέστ για αυτα τα 2 αμάξια

ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από Sailing »

Φίλε μου καλωσόρισες!
Διάβασε προσεκτικά όλα τα topics στο 5RS και δες και στην ενότητα ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΉΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ δυναμομετρήσεις από 5άρια μελών του SkoadaFans.gr.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από ThanassisGT »

jd800 έγραψε:θέλω να πάρω την rs5 με τα 240hp
αξίζει η όχι?
αν μπορεις να το συντηρεις και δεν δουλευεις γι' αυτο αξιζει.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
kdouris
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2950
Εγγραφή: Δευ 12 Νοέμ 2007, 15:39
Μοντέλο: FABIA NIZAMISEDITION
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ & ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από kdouris »

jd800 έγραψε: θέλω να πάρω την rs5 με τα 240hp
αξίζει η όχι?
Πάρε το απλό (λέμε τώρα :lol: ...), με τα 200 άλογα και βάλε εσύ ένα πρόγραμμα αξίας από 350€ έως 700€. Σίγουρα πηγαίνει καλύτερα...
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Όταν μεγαλώσω, θα πάρω GT-R!!!
Άβαταρ μέλους
tzavelas

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από tzavelas »

kdouris έγραψε:
jd800 έγραψε: θέλω να πάρω την rs5 με τα 240hp
αξίζει η όχι?
Πάρε το απλό (λέμε τώρα :lol: ...), με τα 200 άλογα και βάλε εσύ ένα πρόγραμμα αξίας από 350€ έως 700€. Σίγουρα πηγαίνει καλύτερα...
το μονο σιγουρο :D :D
Άβαταρ μέλους
Octavianakis

Re: Αγορά καινούργιου αυτοκινήτου

Δημοσίευση από Octavianakis »

Τα 200 κυβικά παραπάνω μετράνε. Τα διπλάσια+ τέλη κυκλοφορίας τσούζουνε ... :P
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”