ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
skodamaniac

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από skodamaniac »

Εγώ, στα κοντά 20 και βάλε χρόνια που οδηγώ, έχω φάει 2 κλησούλες.
1) Για υπερβολική ταχύτητα ερχόμενος από Σήραγγα Αρτεμησίου (αντί 90 που είναι το όριο, με έγραψε σταθερή κάμερα με 118...)
2) Για παράνομο παρκάρισμα στο Νάυπλιο (πάνω σε διάβαση στην οποία είχε μείνει μόνο ο πάσαλος και στο σημείο που είχα παρκάρει σούρουπο είχαν σβήσει η διαγραμμήσεις.. οι οποίες φαινόντουσαν αμυδρά από την άλλη μεριά του δρόμου! 61 ευρά, στις 14/10/2002 με το punto!!!
:evil: Μαντέψτε....πότε ήρθε το μπουγιουρντί τελικα...(η πλάκα είναι ότι ο ίδιος που μου την έγραψε...όταν πήγα να τη πληρώσω Κυριακάτικα μου την έσκισε επειδή με λυπήθηκε όπως είπε που έσπευσα να τη πληρώσω και ήμουν σπάνιο υπόδειγμα νομοταγούς πολίτη!! - είχα κατέβει ΣΚ για ρομαντική εκδρομούλα με την τότε γκόμενα-σήμερα γυναίκα μου και μάνα της κοράκλας μου :idea: )

Το μπουγιουρντί ήρθε σήμερα (6 χρόνια μετά...) 30/9/2008 με επιστολή Ατομικής Ειδοποίησης από το Δήμο Ναυπλίου!!!!
Άβαταρ μέλους
tassos

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από tassos »

skodamaniac έγραψε:Εγώ, στα κοντά 20 και βάλε χρόνια που οδηγώ, έχω φάει 2 κλησούλες.
1) Για υπερβολική ταχύτητα ερχόμενος από Σήραγγα Αρτεμησίου (αντί 90 που είναι το όριο, με έγραψε σταθερή κάμερα με 118...)
2) Για παράνομο παρκάρισμα στο Νάυπλιο (πάνω σε διάβαση στην οποία είχε μείνει μόνο ο πάσαλος και στο σημείο που είχα παρκάρει σούρουπο είχαν σβήσει η διαγραμμήσεις.. οι οποίες φαινόντουσαν αμυδρά από την άλλη μεριά του δρόμου! 61 ευρά, στις 14/10/2002 με το punto!!!
:evil: Μαντέψτε....πότε ήρθε το μπουγιουρντί τελικα...(η πλάκα είναι ότι ο ίδιος που μου την έγραψε...όταν πήγα να τη πληρώσω Κυριακάτικα μου την έσκισε επειδή με λυπήθηκε όπως είπε που έσπευσα να τη πληρώσω και ήμουν σπάνιο υπόδειγμα νομοταγούς πολίτη!! - είχα κατέβει ΣΚ για ρομαντική εκδρομούλα με την τότε γκόμενα-σήμερα γυναίκα μου και μάνα της κοράκλας μου :idea: )

Το μπουγιουρντί ήρθε σήμερα (6 χρόνια μετά...) 30/9/2008 με επιστολή Ατομικής Ειδοποίησης από το Δήμο Ναυπλίου!!!!
Παλι καλα που ηρθε τωρα και δεν περιμενες μεχρι την συνταξη σου!!!Παντως την θυμηθυκαν!!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
steve
Member
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Σάβ 19 Μάιος 2007, 01:03
Μοντέλο: OCTAVIA 1 COMBI 4X4 2001
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από steve »

super3_RS έγραψε: Πάντως γενικά είναι καλό να χρησιμοποιούμε τα πλεονεκτήματα της τεχνολογίας αντιμέτρων, η οποία πλέον είναι φτηνή σε σχέση με το κόστος των προστίμων, αλλά και την ψυχοφθόρα διαδικασία παζαρέματος με την τροχαία.
Oταν λες αντιμετρων, εννοεις laser jammer? Ποιες οι εμπειριες σου με αυτο? Σε καταλαβαινουν οτι τους παρεμβαλεις?
(Με ΡΜ αν δεν θελεις δημοσια).
Πατεντιαρικο 4Χ4 Combi
Άβαταρ μέλους
super3_RS

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από super3_RS »

steve έγραψε:
super3_RS έγραψε: Πάντως γενικά είναι καλό να χρησιμοποιούμε τα πλεονεκτήματα της τεχνολογίας αντιμέτρων, η οποία πλέον είναι φτηνή σε σχέση με το κόστος των προστίμων, αλλά και την ψυχοφθόρα διαδικασία παζαρέματος με την τροχαία.
Oταν λες αντιμετρων, εννοεις laser jammer? Ποιες οι εμπειριες σου με αυτο? Σε καταλαβαινουν οτι τους παρεμβαλεις?
(Με ΡΜ αν δεν θελεις δημοσια).
Δεν χρειάζεται jammer φίλε (μάλλον η λέξη αντίμετρα που χρησιμοποίησα ήταν λάθος), ένα καλό antiradar (ψάξε στο internet , έχει αξιόλογα μηχανήματα) κάνει πολύ καλή δουλειά, πάντα σε συνδυασμό με έναν ***"λαγό".
Όσον αφορά το antiradar δεν είχα ποτέ προβλημα, ακόμη και σε φανάρι που έχει σταματήσει τροχαία δίπλα μου δεν το έδωσαν σημασία.
Επίσης πρέπει γενικά να γνωρίζεις το οδικό δίκτυο στο οποίο ταξιδεύεις, τα hot σημεία τα ξέρουν όλοι.... γενικά είναι προβλέψιμοι....

***"Λαγός" :είναι ένας άλλος γρήγορος τον οποίο τον αφήνεις να σε προσπεράσει και μετά τον ακολουθείς άνετος και διακριτικός χωρίς να τον προσπερνάς.... :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Kostas-RS
Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 13:48
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από Kostas-RS »

χαχα...μ' αρεσε αυτο..."λαγος"
πολυ καλο.... :lol:
Άβαταρ μέλους
ghelakis

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από ghelakis »

super3_RS έγραψε:
steve έγραψε:
super3_RS έγραψε: Πάντως γενικά είναι καλό να χρησιμοποιούμε τα πλεονεκτήματα της τεχνολογίας αντιμέτρων, η οποία πλέον είναι φτηνή σε σχέση με το κόστος των προστίμων, αλλά και την ψυχοφθόρα διαδικασία παζαρέματος με την τροχαία.
Oταν λες αντιμετρων, εννοεις laser jammer? Ποιες οι εμπειριες σου με αυτο? Σε καταλαβαινουν οτι τους παρεμβαλεις?
(Με ΡΜ αν δεν θελεις δημοσια).
Δεν χρειάζεται jammer φίλε (μάλλον η λέξη αντίμετρα που χρησιμοποίησα ήταν λάθος), ένα καλό antiradar (ψάξε στο internet , έχει αξιόλογα μηχανήματα) κάνει πολύ καλή δουλειά, πάντα σε συνδυασμό με έναν ***"λαγό".
Όσον αφορά το antiradar δεν είχα ποτέ προβλημα, ακόμη και σε φανάρι που έχει σταματήσει τροχαία δίπλα μου δεν το έδωσαν σημασία.
Επίσης πρέπει γενικά να γνωρίζεις το οδικό δίκτυο στο οποίο ταξιδεύεις, τα hot σημεία τα ξέρουν όλοι.... γενικά είναι προβλέψιμοι....

***"Λαγός" :είναι ένας άλλος γρήγορος τον οποίο τον αφήνεις να σε προσπεράσει και μετά τον ακολουθείς άνετος και διακριτικός χωρίς να τον προσπερνάς.... :mrgreen: :mrgreen:
το προβλημα θα σου παρουσιαστει ΟΤΑΝ σου δωσουν σημασια.....
Άβαταρ μέλους
super3_RS

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από super3_RS »

Αν θέλεις να είσαι σίγουρος μπορείς να βγάλεις άδεια απο την Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών για το antiradar αφού δεν παρεμβάλει......

Πάντως στην Β. Ελλάδα γενικά είναι μετρημένα τα σημεία που την στήνουν στρούμφ πλεον. Οι περισσότεροι τα ξέρουν.
Άβαταρ μέλους
ghelakis

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από ghelakis »

http://www.skodafans.gr/skodafans/viewt ... a&start=45

να συνεχισουμε την κουβεντα στο παραπανω ποστ (που ειναι και σχετικο) να μην χαλαμε και το θεμα εδω..

πιστευω αρκετοι θα ενδιαφερονται να μαθουν τι ισχυει τελικα τι ειναι νομιμο και τι οχι με αυτα τα μαραφετια..
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!

Δημοσίευση από Gel73 »

Εγώ πάντως στα περίπου 23 χρόνια που οδηγό νομίμως και παρανόμως, δεν έχω φάει... καμία κλήση από την τροχαία, εκτός και αν εννοείτε τα...ραβασάκια που σου δίνουν για το δημόσιο η δημοτικό ταμείο, τότε το έχω επισκεφτεί.... ουκ ολίγες φορές! :mrgreen: :mrgreen: :idea: :idea: :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα”