Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Ό,τι έχει σχέση με ειδήσεις για Skoda, νέα αυτοκίνητα κ.α.

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από tsiogeo »

θα.... έξω .. εδω diesel....
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από RoadRunner »

Δεν ελεγα για τις υπογραφες των σχεδιων, ελεγα για τις υπογραφες των αρθρων. Πιστεψε με και ο τομι να σχεδιαζε δεν υπηρχε περιπτωση να δεις υπογραφη του σε κατιεπισημο της Skoda. Εξω υπογραφει παντα καποιος οταν του ανικει κατι, ο τομι υπογραφει την δουλεια του,την φαντασια του που οργιαζει πανω σε μοντελα και καθεται και σχεδιαζει.

Εσυ θα κοιτας αυτο

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Περα για περα αληθινο. (εκτος απο την τελευταια φωτο που ειναι φωτοσοπια της Skoda)

Υπαρχει και review


[z_video][/z_video]

Και το αναλογο θεμα εδω :arrow: viewtopic.php?f=113&t=11425 το οποιο είχες σχολιασει κι ολας :smile:
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από tsiogeo »

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1: :love1:
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

RoadRunner έγραψε:Δεν ελεγα για τις υπογραφες των σχεδιων, ελεγα για τις υπογραφες των αρθρων. Πιστεψε με και ο τομι να σχεδιαζε δεν υπηρχε περιπτωση να δεις υπογραφη του σε κατιεπισημο της Skoda. Εξω υπογραφει παντα οταν του ανικει κατι.

Εσυ θα κοιτας αυτο

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Περα για περα αληθινο. (εκτος απο την τελευταια φωτο που ειναι φωτοσοπια της Skoda)

.................
Ξκιούσμι, αλλά δε βλέπω και καμμιά διαφορά απ' το μπλε που έβαλα του Tomi. Άντε να έχει πιο μαύρη, πίσσα μαύρη μάσκα αυτό του Tomi.

Νά 'ναι η προκεχωρημένη ώρα? Νά 'ναι που είμαι και λίγο μύωψ? Νά 'ναι που το έχω ερωτευτεί και ζαλίζομαι και μόνο που το βλέπω? :laugh:


Το τέλω όπως είναι σε λέω. :twisted: (Η κοπελίτσα είναι στον στάνταρ εξοπλισμό?) :laugh:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από RoadRunner »

Βαρύ Πόδι έγραψε:
Ξκιούσμι, αλλά δε βλέπω και καμμιά διαφορά απ' το μπλε που έβαλα του Tomi.:
Πλακα μου κανεις τωρα βραδιατικα....
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

windmill82 έγραψε:Εγω απο ολα αυτα κρατάω οτι θα το αγοράσει ο βαρυπόδης.
:silly:
tsiogeo έγραψε: μακάρι.... :thumbs up: μεγιά.... :wink:
Τόσο πρόωρες μεγειές πρώτη φορά βλέπω. :happy1:

Κανονίστε να μου ζητήσετε να σας κεράσω κιόλας..... :laugh:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η νέα Škoda Octavia διαθέσιμη στη χώρα μας

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

Βαρύ Πόδι έγραψε: Τρί 10 Οκτ 2017, 22:31 Δεν ξέρω τί λέτε για τ' άλλα (Seat, Ford, Peugeot), αλλά εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ με δαύτο......: :love: :love1:



Εικόνα

Τό 'βαλα και φόντο στο λάπτοπ να το βλέπω να μου τρέχουν τα σάλια........ :cherry:

Βαρύ Πόδι έγραψε: Κυρ 15 Οκτ 2017, 21:50
windmill82 έγραψε: Παντως οσο και να κράξαμε τα φανάρια, παραμένει πολυ ωραίο.
Ειδα το Σαββατο ενα σε μαυρο και επαθα πλακα. Πολυ δυνατό.
Την πρώτη-πρώτη φορά που είδα αυτά τα φανάρια, η αλήθεια είναι ότι "τρόμαξα" λίγο, μου φάνηκαν κάπως..... τη δεύτερη κιόλας φορά τα είχα ερωτευτεί. :love1:
Και τώρα πλέον το θεωρώ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, τόσο που το βλέπω στον ύπνο μου...... :bed2: :laugh:



Μου έχει καρφωθεί στο κεφάλι :silly1: να ψάξω αργότερα (όταν θα είναι 4-6 ετών πλέον) και θα χρειάζεται ν' αντικαταστήσω το υπάρχον, να βρω ένα μπλε (στο χρώμα δε θα τα χαλάσουμε, ας είναι και το πράσινο της skoda) RS 230 (ούτε στα άλογα θα τα χαλάσουμε, ας είναι και 245.....χαχαχα) να φέρω απ' έξω, μια και εδώ δεν εισάγεται.
Είδωμεν..... είναι να μη μου μπει κάτι στο μυαλό, δύσκολα το ξεχνάω.....
:cool:
Επειδή ό,τι γράφω που με αφορά είναι πάντα αλήθεια και το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το ξέχασα ποτέ! (ούτε η πιο χάϊ γκόμενα να ήταν), :dump: επανέρχομαι δημήτριος :laugh: στο θέμα.

Περίμενα να κάνουν πράξη την κατάργηση του φόρου πολυτελείας για το 2λιτρα, αλλά αυτοί οι ρεμπεσκέδες ούτε προεκλογικά δεν το έκαναν, οπότε δεν υπάρχει ελπίς.... :sad:

Λόγω του ότι δεν εισήχθη ποτέ στην Μπανανία μας, μπορούμε να μάθουμε με κάποιον έγκυρο τρόπο για το είδος βενζίνης που απαιτείται στο VRS των 230 & 245 αλόγατων, μοντέλο facelift 2017-2020?
Δηλαδής, αν παίρνει απροβλημάτιστα και 95άρα. Διότι άντε και τρώω το φόρο πολυτελείας κάθε χρόνο μέχρι να κλείσει 10ετία, μην τρώω και συνέχεια και υποχρεωτικά τη μεγάλη διαφορά τιμής της 100άρας (Θεός να την κάνει 100άρα στο Ελλαδιστάν).

Έχω ρωτήσει στην αντιπροσωπεία, αλλά δεν ξέρουν επειδή δεν το έφεραν.
Ρώτησα και κάποιον Γερμανό μαντρά μέσω mail και μου απάντησε: "bei dem Auto ist moglich; 95E10 oder E5, Super Plus 98 und 102 Oktan".
- Έχουμε κανάν Γερμανομαθή εδώ να μεταφράσει και να μας πει σίγουρα ότι επιδέχεται όλους τους τύπους βενζίνης από 95άρα+?
- Έχουμε καμμιά άλλη (αξιόπιστη) πηγή :love: να διασταυρώσουμε την πλεροφορία μπας και πιούμε νερό γάργαρο να γουργουρίζουν τ' αλόγατα? :laugh: :cheers:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα Skoda”