Skoda Karoq....το νέο Yeti

Ό,τι έχει σχέση με ειδήσεις για Skoda, νέα αυτοκίνητα κ.α.

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
ikaros fabia2
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιούλ 2012, 01:58
Μοντέλο: Fabia 1.2TSi/Superb1.8TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

Re: Μερικές πληροφορίες για το Škoda Karoq

Δημοσίευση από ikaros fabia2 »

Βαρύ Πόδι έγραψε:Να ρωτήσω κάτι?

Κάποιος που ενδιαφέρεται για το Karoq, γιατί να απέρριπτε το Kodiaq που και εμφανισιακά είναι σχεδόν ίδιο, και μεγαλύτερους χώρους έχει? + τη δυνατότητα 7θέσιου, έστω και με παραγγελία.
Θα διαφωνήσω!! Το καροκ είναι πολύ πιο όμορφο!! Όχι ότι θα διάλεγα αυτοκίνητο με αποκλειστικό κριτήριο αυτό, αλλά αντικειμενικά είναι πολυ ωραίο!
Άβαταρ μέλους
Kodiaq1979
Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 10 Νοέμ 2017, 22:48
Μοντέλο: Kodiaq/2017
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Αττική

Re: Skoda Karoq....το νέο Yeti

Δημοσίευση από Kodiaq1979 »

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.... Κατα την γνωμη μου τα μονα αποτρεπτικα στο kodiaq σε σχεση με το karoq ειναι το μεγαλο μεγεθος αν κινεισαι πολυ μεσα στην πολη και για τον ιδιο λογο η μεγαλυτερη καταναλωση...
Στα ιδια λεφτα με την απλη εκδοση του kodiaq παιρνεις ντιζελ το karoq αλλα νομιζω οτι σε αυτη την συγκριση δινει αρκετα περισσοτερα την βασικη του εκδοση το kodiaq και εχει και καλυτερη αναρτηση....
Τα λεω αυτα γιατι οταν αποφασιζα για το kodiaq εκεινη την ημερα εκανε την ανακοινωση για την εναρξη του karoq... Κατεληξα στην αρκουδα γιατι ηθελα τους χωρους (εχω 4μελη οικγενεια και λεω με βεβαιοτητα οτι το karoq ειναι επαρκες, οπως αλλωστε και μια 316 που εχω προς το παρον... Το Kodiaq ομως δεν ειναι επαρκες αλλα πραγματικα ΑΝΕΤΟ) και γιατι θεωρησα οτι ηταν για τα στανταρ μου value 4 money.... Παντως οταν τα ειδα και τα δυο στην εκθεση στο Ελληνικο σκεφτηκα οτι αναμεσα στον ανταγωνισμο της κατηγοριας το kodiaq δεν εχει αντιπαλο στα λεφτα του και το karoq ακομα και αν εχει καποιους εν τελει ειναι ισω μονο λιγο στο ντιζαϊν...
Για το θεμα του τεχνολογικα πολυ περισσοτερο προχωρημενου κινητηρα του karoq σε σχέση με το kodiaq δεν συμφωνω καθώς η βασική τεχνολογία τους είναι ίδια... με τις πολύ λίγες γνώσεις που εχω... Οπότε θα ήθελα τα φώτα σας φίλοι μου επάνω στο θέμα...
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα Skoda”