Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Εδώ γράφουμε ό,τι έχει σχέση με τις επίσημες συναντήσεις του SkodaFans.gr για την Θεσσαλονίκη

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Sailing »

scrat έγραψε:Το θέμα με τις συναντήσεις έχει συζητηθεί και στο παρελθόν και χωράει πολύ συζήτηση ακόμη.
Πρέπει όμως να έχουμε κάποια βασικά πράγματα υπόψη μας, όπως:
- Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί μέρα και ώρα που να βολεύει τους πάντες.
- Ομοίως και για το μέρος.
- Δεν μπορούμε να είμαστε παρόντες όλοι σε όλες τις συναντήσεις. Πάντα κάποιος θα έχει μια δουλειά και τελικά δεν θα καταφέρει να έρθει.
- Το Skodafans δεν είναι όλη μας η ζωή και όλοι έχουμε και άλλες πιο σημαντικές ή επείγουσες υποχρεώσεις.

Αν πάρουμε υπόψη μας τις ιδιαιτερότητες και τους περιορισμούς όλων των μελών, δεν θα καταφέρουμε ποτέ να κάνουμε συνάντηση γιατί θα υπάρχει πάντα κάποιος που δεν θα τον βολεύει η μέρα και η ώρα.
Ο Γιάννης εδώ και πάρα πολύ καιρό αφιερώνει τις Κυριακές του για τις συναντήσεις, ενώ το προηγούμενο βράδυ δουλεύει και νομίζω ότι δεν το έχει εκτιμήσει σχεδόν κανένας. Το μόνο που ακούει είναι παράπονα και γκρίνιες. Είναι πολύ εύκολο να κρίνεις κάποιον και να γρινιάξεις και είναι δυσκολότερο να κάνεις επί της ουσίας εποικοδομητική κριτική και να προτείνεις λύσεις αποδεκτές από τους περισσότερους

Ας συζητήσουμε ήρεμα εδώ μέσα για το πότε μας βολεύει να γίνονται οι συναντήσει χωρίς εντάσεις και υπονοούμενα, ειρωνείες και πείσματα.
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και νομίζω θα βγάλουμε μια άκρη.
Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τις συναντήσεις της Θεσσαλονίκης και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα υπάρξει λόγος μιας και ο μέχρι τώρα χρόνος που αφιερώνει ο Roadrunner είναι υπέραρκετός.
Θα συμφωνήσω απλά με τα λόγια της Scrat.
Στην Αθήνα εμείς που στο κάτω κάτω μένουμε σε όλες τις άκρες της πόλης, αλλά και εκτός, έχουμε καταφέρει να βρισκόμαστε όποτε και όπως μπορουμε ο καθένας. Προσπαθούμε μια στο τόσο να κάνουμε και συναντήσεις σε μέρη εκτός των standard για να τους βολέψουμε όλους.
Λύση υπάρχει για όλα.... η διάθεση μένει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
alex_rs

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από alex_rs »

kdouris έγραψε:Αν γίνονται καθημερινές βράδυ, δεν βολεύει κάποιους εκτός Θεσ/νίκης, εκτός φυσικά αν έτσι θέλετε να μας αποκλείσετε από τις συναντήσεις, οπότε αλλάζει το θέμα...


Δεν νομιζω να το 8ελει κανεις αυτο. Γι`αυτο και πιστευω πως υπαρχει αυτο το τοπικ, για να μπορουμε να δουμε ποτε και πως θα ητανε καλυτερα για ολους μας αν και πιστευω οτι το Σαββατοκυριακο ειναι οτι καλυτερο για οσους δουλευουν ολοι την εβδομαδα


Δεν θα γινει ποτε να βρε8ουμε ολοι μαζι οσο και αν το θελουμε αυτο. Μεχρι τωρα εχω παει σε 3 συναντησεις καθε φωρα βλεπω και αλλα ατομα περναμε ωραια κανουμε χαβαλε λεμε ο καθενας για το τουτου του κτλ και ολα καλα. Το θεμα ειναι οτι εγω παω σε μια συναντηση γιατι δεν εχω δουλιες δεν εχω παιδια δεν εχω κατι να μην με αφηνει να παω Ειναι ομως πολυ που δεν εχουνε την ιδια "απλα" με μενα, και μια μερα που εχουνε για ξεκουραση στο σπιτι η οτι αλλο κανει ο καθενας ξεκλεβουν μια δυο ωρες για εναν καφε με την "παρεα" του φανς. Καποιος ομως δεν θελει/μπορει αυτη την μερα ασχετα αν ειναι κυριακη,δευτερα,κτλ Οποτε πιστευω οτι αν το κανουμε απο Κυριακη π.χ δευτερα δεν θα μπορει να ερ8ει ο Δημητρης ας πουμε αν το κανουμε την Τριτη ας πουμε δεν θα ερθει ο Αλεξ και παει λεγοντας.

Το μονο που θα η8ελα εγω να αλλαξει ειναι το μερος, Να μην ειναι παντα λοφος, bennigans τελος! αλλα να ειναι και κεντρο και ευοσμο και θερμη οχι οτι εμενα με χαλαει ο λοφος που ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου αλλα πιστευω οτι χαλαει καποιον που ειναι στο κορδελιο ασ πουμε και παει κα8ε συναντηση bennigans
Άβαταρ μέλους
Superbian

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Superbian »

Γεια σας και απο μενα παιδια.
Συμφωνω με ολους που εγραψαν εως τωρα,γιατι ολοι εχουμε πιστευω καποιες προτεραιοτητες στη ζωη μας.
Τελοσπαντων ας πω και εγω.Μερες=ολες οι μερες της εβδομαδας πρωι μονο,και βραδυα=παρασκευη,σαββατο.Αυτα.
Τωρα οσο για το μερος δεν με χαλαει γιατι δεν πας και καθε μερα,οποτε συμφωνω με ολα εντος Νομου.
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από themis_superb »

Και κατι αλο παιδια οι ανακοινωσεις για τις συναντησεις να γινοντε 1 βδομαδα πριν τουλαχιστον οχι τελευταια στιγμη
Άβαταρ μέλους
tpelos

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από tpelos »

themis_superb έγραψε:Και κατι αλο παιδια οι ανακοινωσεις για τις συναντησεις να γινοντε 1 βδομαδα πριν τουλαχιστον οχι τελευταια στιγμη

Ναι ρε φιλαρακι αλλα αυτο δεν εξαρταται απο εμας αλλα απο την διαχειριστικη ομαδα γιατι αυτοι ξερουν ποτε θα γινει η συναντηση και δεν ειναι μονο αυτο πρεπει και το μαγαζι να τον βολευει εκεινη την ημερα που θα μαζευτουμε. παιζει ομως και το ποτε εγεινε και η προϊγουμενη συναντηση και εφοσων ειχαμε αποφασησει να γινετε μια φορα τον μηνα. Σε ενα φορουμ ειμαστε και πρεπει να σεβομαστε τους κανονες λειτουργιας του. Διαφορετικα θα ειμασταν ολοι διαχειριστες.


Ευχαριστω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tpelos την Τετ 31 Μαρ 2010, 23:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Τ 1.8 ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Τ 1.8 ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ »

μπορω κυριακες πρωι,
δευτερες,τεταρτες απογευμα αρκει ο καφες να μην ειναι στις 10 το βραδυ !!! :D
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Gel73 »

Εγώ πάλι νομίζω ότι πρέπει ο Roadrunner να ανακοινώνει την ημέρα, τον τόπο, και την ώρα,
σε ένα εύκολα προσβάσιμο μέρος από όλους, και όλοι μας να κοιτάζουμε, αν και πως, μπορούμε να παραβρεθούμε.
Με το να λέει ο ένας έτσι, ο άλλος αλλιώς, δεν πρόκειται ποτέ να βγάλουμε άκρη.
Ο καθένας μας έχει το πρόγραμμα του, κάποιοι έχουν δουλειά, άλλοι έχουν οικογένεια,
οπότε όποιος μπορεί, δηλώνει και κάνει την εμφάνιση του στην συνάντηση.
Καταλαβαίνω ότι προσπάθεια του Γιάννη και των υπολοίπων είναι με δημοκρατικά μέσα να βρεθεί
ένας τρόπος να βολεύει καλύτερα όλους μας, αλλά μερικές φορές το πολύ το
μπλα μπλα οδηγεί σε αδιέξοδο, και νομίζω ότι με αυτή την συζήτηση
βρισκόμαστε αντιμέτωποι, πλέον, με ένα τέτοιο.

Νομίζω το καλύτερο θα ήταν οι mod να ανακοινώνουν την ημέρα το μέρος και την ώρα,
σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, ώστε όσοι ενδιαφέρονται να κανονίσουν το πρόγραμμα τους.
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από themis_superb »

tpelos έγραψε:
themis_superb έγραψε:Και κατι αλο παιδια οι ανακοινωσεις για τις συναντησεις να γινοντε 1 βδομαδα πριν τουλαχιστον οχι τελευταια στιγμη

Ναι ρε φιλαρακι αλλα αυτο δεν εξαρταται απο εμας αλλα απο την διαχειριστικη ομαδα γιατι αυτοι ξερουν ποτε θα γινει η συναντηση και δεν ειναι μονο αυτο πρεπει και το μαγαζι να τον βολευει εκεινη την ημερα που θα μαζευτουμε. παιζει ομως και το ποτε εγεινε και η προϊγουμενη συναντηση και εφοσων ειχαμε αποφασησει να γινετε μια φορα τον μηνα. Σε ενα φορουμ ειμαστε και πρεπει να σεβομαστε τους κανονες λειτουργιας του. Διαφορετικα θα ειμασταν ολοι διαχειριστες.


Ευχαριστω

Ειπα κατι παραλογο?????
Απλα δεν θελω να μπω σημερα στο forum και να δω οτι αυριο εχουμε συναντηση......
Αν ειμαι λαθος τοτε οκ συνχωρεσεμαι
Άβαταρ μέλους
παιχνιδιαρης
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3127
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:12
Μοντέλο: Superb 1.8 TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από παιχνιδιαρης »

themis_superb έγραψε:
tpelos έγραψε:
themis_superb έγραψε:Και κατι αλο παιδια οι ανακοινωσεις για τις συναντησεις να γινοντε 1 βδομαδα πριν τουλαχιστον οχι τελευταια στιγμη

Ναι ρε φιλαρακι αλλα αυτο δεν εξαρταται απο εμας αλλα απο την διαχειριστικη ομαδα γιατι αυτοι ξερουν ποτε θα γινει η συναντηση και δεν ειναι μονο αυτο πρεπει και το μαγαζι να τον βολευει εκεινη την ημερα που θα μαζευτουμε. παιζει ομως και το ποτε εγεινε και η προϊγουμενη συναντηση και εφοσων ειχαμε αποφασησει να γινετε μια φορα τον μηνα. Σε ενα φορουμ ειμαστε και πρεπει να σεβομαστε τους κανονες λειτουργιας του. Διαφορετικα θα ειμασταν ολοι διαχειριστες.


Ευχαριστω

Ειπα κατι παραλογο?????
Απλα δεν θελω να μπω σημερα στο forum και να δω οτι αυριο εχουμε συναντηση......
Αν ειμαι λαθος τοτε οκ συνχωρεσεμαι
Εσυ δεν ειπες τιποτα παραλογο φιλε μου και εχεις απολυτο δικιο.Ονως η τελευταια συναντηση που εγινε ανακοινωθηκε την τελευταια στιγμη και ειμασταν τρεις και ο κουκος. κυριολεκτικα.Εμενα προσωπικα με πειραξε αυτο που εγινε(που ειμασταν τοσοι λιγοι),οπως επισης με πειραξε και το γεγονος οτι δεν ηρθε ο ιδιος ο υπευθυνος του fans.Ο καθενας μπορει να μην ηρθε για τους λογους του και τις υποχρεωσεις του,δεν κατακρινω καποιον.Αλλα βρε παιδια απο τις 2 συναντησεις που βρισκοματσαν,βλεπομασταν και τα λεγαμε οι πιο πολλοι,εγινε ξαφνικα 1 και δεν ερχεται κανεις.Κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από themis_superb »

Μα ηθελα τοσο πολυ να ερθω και εγινε τοσο ξαφνικα...
Δεν πειραζει την επομενη φορα οπου πρεπει να προγραματιστει απο τωρα ωστε να ειναι σε 2 βδομαδες
Άβαταρ μέλους
alex_rs

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από alex_rs »

τραπεζι στα μπουζουκια θα κλεισουμε ? :P
Άβαταρ μέλους
παιχνιδιαρης
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3127
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:12
Μοντέλο: Superb 1.8 TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από παιχνιδιαρης »

alex_rs έγραψε:τραπεζι στα μπουζουκια θα κλεισουμε ? :P
Φιλε μου alex_rs παρε το θεμα λιγο σοβαρα και μην το γελοιοποιεις σε παρακαλω πολυ
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από themis_superb »

Superb.aby έγραψε:
alex_rs έγραψε:τραπεζι στα μπουζουκια θα κλεισουμε ? :P
Φιλε μου alex_rs παρε το θεμα λιγο σοβαρα και μην το γελοιοποιεις σε παρακαλω πολυ
Χρειαζοντε που και που και αυτα...........
Άβαταρ μέλους
krok

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από krok »

κ εμενα Σ/Κ βολευει και πιστευω οτι μια εβδομαδα ειναι αρκετη, εξαλου ολοι ξερουμε οτι η συναντηση πανω κατω ειναι περιπου κα8ε 30 μερες και το οτι ο Γιαννης δεν μπορεσε να ερ8ει πιστευω οτι κ εσεις αν δουλευατε μεχρι τις 7 το πρωι δεν θα μπορουσατε να πατε σε καμια συναντηση. Και αν 8υμαμαι παλιοτερα εβγαινε μια ανακοινωση για συναντηση λεγανε στανταρ μερος ωρα και εμεις απλα πηγαιναμε οποιος μπορουσε. Απο τοτε που αρχησαμε να λεμε τι βολευει τι δεν βολευει γιναμε σαν το δημοσιο :D
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από RoadRunner »

Superb.aby έγραψε:
Εσυ δεν ειπες τιποτα παραλογο φιλε μου και εχεις απολυτο δικιο.Ονως η τελευταια συναντηση που εγινε ανακοινωθηκε την τελευταια στιγμη και ειμασταν τρεις και ο κουκος. κυριολεκτικα.Εμενα προσωπικα με πειραξε αυτο που εγινε(που ειμασταν τοσοι λιγοι),οπως επισης με πειραξε και το γεγονος οτι δεν ηρθε ο ιδιος ο υπευθυνος του fans.Ο καθενας μπορει να μην ηρθε για τους λογους του και τις υποχρεωσεις του,δεν κατακρινω καποιον.Αλλα βρε παιδια απο τις 2 συναντησεις που βρισκοματσαν,βλεπομασταν και τα λεγαμε οι πιο πολλοι,εγινε ξαφνικα 1 και δεν ερχεται κανεις.Κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα
Γιώργο έχεις να έρθεις κάναν χρόνο σε συνάντηση.Σε πείραξε που δεν μπορούσα να είμαι σε μια?Τον ήθελες τόσο πολύ τον υπεύθυνο του φανς? Τι τον ήθελες τον υπεύθυνο του φανς?Ξαφνικά βρέθηκε υπεύθυνος του φανς?Εγώ όταν δεν θα μπορώ να έρχομαι νε μην κάνω συναντήσεις?Αμα δεν θα μπορέσω για 3 μηνες που θα κάνω μια εγχείρηση τότε να μην κάνουμε συναντήσεις..Το οτι δεν είχε κόσμο δεν φταίει ούτε η η μέρα ούτε ο χώρος ούτε η ώρα,εσείς φταίτε που δεν έρχεστε και είστε όλο γκρίνια και κατινιά,το ένα σας βρωμάει το άλλο σας ξινίζει.Δείτε λίγο τις παλιότερες συναντήσεις και συγκρίνετε με σήμερα.
Οταν αποφάσιζαν οι διαχειριστές και μόνο αυτοί όλα πήγαιναν μια χαρά.Υπάρχει μια ιεραρχία εδω μέσα και πρέπει να την σεβόμαστε.
Θέμη οι συναντήσεις θα ανακοινώνονται οταν πρέπει να ανακοινώνονται και απλός όποιος μπορεί θα δηλώνει συμμετοχή όποιος δεν μπορεί θα έρχεται στην επόμενη.Εκτός αν ήθελες να σε πάρω τηλέφωνο για να σε ενημερώσω προσωπικά.Δεν είσαι καιρό στο φόρουμ και δεν έχεις δει καταστάσεις να μπερδεύει ο κόσμος τα Σαββατοκύριακα.
Αλεξ καλά κάνεις και κάνεις χαβαλέ γιατι το ολο τοπικ αμα το διαβάσω απο την αρχή με πιάνουν τα γελια και με πονάει η κοιλιά μου.

Η διαχειριστική ομάδα αποφάσισε να γίνονται 2 συναντήσεις τον μήνα.Μια συνάντηση θα γίνεται ήμερα Τετάρτη μετά της 8 το απόγευμα και μια θα γίνεται Κυριακή μετά της 6 το απόγευμα.
Τα καταστήματα και το που βρίσκονται αυτά θα ανακοινώνονται όταν θα ανοίγει τοπικ για συνάντηση όπου ο καθένας μας θα δηλώνει την συμμετοχή του,οποιαδήποτε σχόλια και συζητήσεις θα θεωρούνται οφ τοπικ και θα διαγράφονται.


Καλή Ανάσταση θα τα πούμε απο κοντά μετα τις γιορτές.
Εικόνα Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Συναντήσεις Θεσσαλονίκης”