Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Εδώ γράφουμε ό,τι έχει σχέση με τις επίσημες συναντήσεις του SkodaFans.gr για την Θεσσαλονίκη

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
vgeorgoudis
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 12:28
Μοντέλο: Octavia 5 1.6 mpi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από vgeorgoudis »

Πολύ καλή πρόταση
Γιάννη 3 κι ο κούκος δεν είμασταν. 3 οικογένειες και 4 μόνοι (εκτός και αν εννοείς αυτούς κούκους)
Απλά όταν ξεκινήσαμε να φεύγουμε κατά τις 14:00 πλάκωσαν κι άλλοι.
Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Alpino

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Alpino »

kdouris έγραψε:Ν
Προτείνω το εξής: τώρα που μπήκε η άνοιξη και έστρωσε ο καιρός (όχι ότι χάλασε φέτος), να κάνουμε τις συναντήσεις υπό μορφή ημερησίων εκδρομών σε όμορους νομούς (για να μην τρώμε και πολλά φράγκα σε καύσιμα ελέω κρίσης). Να ξεκινάμε το πρωί, καφεδάκι κλπ, μεσημεράκι μάσες, κανά αξιοθέατο ενδιάμεσα για το ξεκάρφωμα κλπ... Τι λέτε;
Και ας γίνεται τέτοια συνάντηση μια φορά τον μήνα...
Πως σας φαίνεται; :?:
Σωστός :headbang: :headbang:
και γω μέσα είμαι,
απλα όταν το είχαμε συζητήσει σε μια συνάντηση μου είπαν ότι βγαίνουν πολλά τα έξοδα για τους οικογενειάρχες και έμεινε εκεί το θέμα.
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από RoadRunner »

kdouris έγραψε:ΝΑ γυρίζουμε και κανά βίντεο αν βολεύει... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...Να τα βγάζουμε σε DVD... :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Προτείνω το εξής: τώρα που μπήκε η άνοιξη και έστρωσε ο καιρός (όχι ότι χάλασε φέτος), να κάνουμε τις συναντήσεις υπό μορφή ημερησίων εκδρομών σε όμορους νομούς (για να μην τρώμε και πολλά φράγκα σε καύσιμα ελέω κρίσης). Να ξεκινάμε το πρωί, καφεδάκι κλπ, μεσημεράκι μάσες, κανά αξιοθέατο ενδιάμεσα για το ξεκάρφωμα κλπ... Τι λέτε;
Και ας γίνεται τέτοια συνάντηση μια φορά τον μήνα...
Πως σας φαίνεται; :?:
Μια φορά τον μήνα όχι αλλα αν θελεις να μας ξεναγήσεις εκει που λέγατε τοτε να το οργανώσουμε.Θα οργανώσουμε μια ημερήσια συνάντηση - εκδρομή. :mozilla_cool:

Βασίλη και παλι ειναι απαράδεκτο να είμαστε εστω και 7 ατομα(σοι δεν μετράω γιατί αμα έφερνα το δικό μου δεν θα έφτανε το μαγαζί.Θέλω να ξερω αυτοι που θελανε της Κυριακές στης 12 να έρχονται και έρχονται στης 2 η και καθόλου γιατι δεν συμμετέχουν στην κουβέντα να βγάλουμε μια άκρη.17 ήμασταν στην προηγούμενη γιατι ηταν η φωτογράφιση.Ετσι μου ερχετε να σβήσω απο την φωτογραφία ολους αυτους που ηρθαν μονο και μονο γιατι θα βγουν σε περιοδικό.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Alpino

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Alpino »

Εγώ προσφέρομαι οικιοθελώς να με σβήσεις απο τις φώτο :D
και όσον αφορά την ώρα δεν με βολεύει καθόλου το πρωί.
Άβαταρ μέλους
παιχνιδιαρης
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3127
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:12
Μοντέλο: Superb 1.8 TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από παιχνιδιαρης »

Ρε παιδια οταν καναμε τις συναντησεις μας καθημερινες βραδυ μαζευομασταν πιο πολλα ατομα και οποιος δεν μπορουσε την μια μερα,ερχοταν την αλλη.Τωρα που τις κανουμε κυριακες μαζευομαστε οντως 3 και ο κουκος,δηλαδη αν ειναι δυνατον.Αποφασιστε ποτε μπορειτε οι περισοτεροι να κανονισουμε τις συναντησεις.Το σεβομαι οτι πολλοι δουλευουν και δεν μπορουν καθημερινες,αλλα κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από RoadRunner »

Οι συναντήσεις είναι για να βρισκόμαστε κι εκτός πληκτρολογίου,αλλά απ'οτι βλέπω ούτε εντός βρισκόσαστε.Σταματήστε να αναρωτιέστε μέσω msn,facebook κτλπ το τι θα γίνει και ξυπνήστε λίγο.Εγώ μπορώ να κανονίζω συναντήσεις και εκδρομές κάθε μέρα.Από την στιγμή που δεν έρχεστε πως περιμένετε να έχει κόσμο κι εγώ όρεξη να ασχοληθώ με κάτι.
Φιλική συμβουλή,ψάξτε λίγο μέσα σας,σκεφτείτε τι θέλετε και το τοπικ είναι ανοιχτό περιμένω προτάσεις.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giouvas
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 10:52
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Θέρμη

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Giouvas »

+1 στον Γιαννη....
Θελουμε περισσοτερο οργανωση, απλως Κυριακη πρωι ειναι καπως παραξενο για πολλους βαζοντας και 'μενα μεσα , γιατι απο το Σαββατο το βραδυ λογω εξοδων των περισσοτερων, δεν ξυπναει κανεις 8) .
Οπως και να το κανουμε ομως, ειναι και αυτοι που εχουν οικογενειες και γινεται αυτο :x
Πρεπει να βρουμε μια μεση λυση.
Οσο για τις ημερησιες εστω μπορουν να γινονται, οχι φυσικα πολυ συχνα... απλως και εδω θελει συμμετοχη και οργανωση και οχι να ειμαστε στην ουσια 5-6 ατομα...
Εμενα προσωπικα μου αρεσε οταν τις καναμε βραδυ περισσοτερο, γιατι μπορουσα κιολας και επισης υπηρχαν και ατομα που δουλευαν και παρασκευη μεχρι αργα και ομως και παλι εδιναν το Παρον....
Μια Πόλη..... Εικόνα, Ένα Αυτοκίνητο..... Εικόνα !!!
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από themis_superb »

Εγω παιδια δεν ηρθα γιατι το εμαθα μια μερα πριν ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ...
Νομιζω οτι η ανακοινωση πρεπει να βγαινει 1 βδομαδα + πριν για να κανονιζουμε τις υποχρεωσεις μας......
Λεω τωρα εγω, μπορει να ειμαι και λαθος.....
Για βραδια ειμαστε της πεμπτης στην σινδο
Άβαταρ μέλους
παιχνιδιαρης
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3127
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:12
Μοντέλο: Superb 1.8 TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από παιχνιδιαρης »

Εγω λεω να πει ο καθενας ποτε τον βολευει και μετα να κανονισουμε την μερα και την ωρα των συναντησεων.και αρχιζω πρωτος εγω
superb.aby :arrow: καθημερινες βραδυ
Άβαταρ μέλους
alex_rs

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από alex_rs »

καθημερινες βραδυ
Άβαταρ μέλους
Giouvas
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 10:52
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Θέρμη

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Giouvas »

Μπορω σχεδον παντα, εκτος αν τυχει κατι !!!
Μια Πόλη..... Εικόνα, Ένα Αυτοκίνητο..... Εικόνα !!!
Άβαταρ μέλους
kdouris
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2950
Εγγραφή: Δευ 12 Νοέμ 2007, 15:39
Μοντέλο: FABIA NIZAMISEDITION
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ & ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από kdouris »

Αν γίνονται καθημερινές βράδυ, δεν βολεύει κάποιους εκτός Θεσ/νίκης, εκτός φυσικά αν έτσι θέλετε να μας αποκλείσετε από τις συναντήσεις, οπότε αλλάζει το θέμα...
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Όταν μεγαλώσω, θα πάρω GT-R!!!
Άβαταρ μέλους
scrat

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από scrat »

Το θέμα με τις συναντήσεις έχει συζητηθεί και στο παρελθόν και χωράει πολύ συζήτηση ακόμη.
Πρέπει όμως να έχουμε κάποια βασικά πράγματα υπόψη μας, όπως:
- Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί μέρα και ώρα που να βολεύει τους πάντες.
- Ομοίως και για το μέρος.
- Δεν μπορούμε να είμαστε παρόντες όλοι σε όλες τις συναντήσεις. Πάντα κάποιος θα έχει μια δουλειά και τελικά δεν θα καταφέρει να έρθει.
- Το Skodafans δεν είναι όλη μας η ζωή και όλοι έχουμε και άλλες πιο σημαντικές ή επείγουσες υποχρεώσεις.

Αν πάρουμε υπόψη μας τις ιδιαιτερότητες και τους περιορισμούς όλων των μελών, δεν θα καταφέρουμε ποτέ να κάνουμε συνάντηση γιατί θα υπάρχει πάντα κάποιος που δεν θα τον βολεύει η μέρα και η ώρα.
Ο Γιάννης εδώ και πάρα πολύ καιρό αφιερώνει τις Κυριακές του για τις συναντήσεις, ενώ το προηγούμενο βράδυ δουλεύει και νομίζω ότι δεν το έχει εκτιμήσει σχεδόν κανένας. Το μόνο που ακούει είναι παράπονα και γκρίνιες. Είναι πολύ εύκολο να κρίνεις κάποιον και να γρινιάξεις και είναι δυσκολότερο να κάνεις επί της ουσίας εποικοδομητική κριτική και να προτείνεις λύσεις αποδεκτές από τους περισσότερους

Ας συζητήσουμε ήρεμα εδώ μέσα για το πότε μας βολεύει να γίνονται οι συναντήσει χωρίς εντάσεις και υπονοούμενα, ειρωνείες και πείσματα.
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και νομίζω θα βγάλουμε μια άκρη.
Άβαταρ μέλους
Giouvas
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 10:52
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Θέρμη

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Giouvas »

kdouris έγραψε:Αν γίνονται καθημερινές βράδυ, δεν βολεύει κάποιους εκτός Θεσ/νίκης, εκτός φυσικά αν έτσι θέλετε να μας αποκλείσετε από τις συναντήσεις, οπότε αλλάζει το θέμα...
Οχι φιλε σε καμια περιπτωση πιστευω... δεν θελουμε κατι τετοιο, απλως αυτο που εννοει ο Γιαννης ειναι οτι καναμε τις συναντησεις Κυριακη και πρωι κιολας ωστε να εχουμε περισσοτερο κοσμο επειδη καθημερινες υπηρχε θεμα και τελικα οχι δεν εχουμε περισσοτερο κοσμο, αλλα λιγοτερο ακομα και απο τις παρασκευες :x ....
Μια Πόλη..... Εικόνα, Ένα Αυτοκίνητο..... Εικόνα !!!
Άβαταρ μέλους
Giouvas
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2594
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 10:52
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Θέρμη

Re: Συζήτηση σχετικά με τις συναντήσεις μας

Δημοσίευση από Giouvas »

scrat έγραψε:Το θέμα με τις συναντήσεις έχει συζητηθεί και στο παρελθόν και χωράει πολύ συζήτηση ακόμη.
Πρέπει όμως να έχουμε κάποια βασικά πράγματα υπόψη μας, όπως:
- Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί μέρα και ώρα που να βολεύει τους πάντες.
- Ομοίως και για το μέρος.
- Δεν μπορούμε να είμαστε παρόντες όλοι σε όλες τις συναντήσεις. Πάντα κάποιος θα έχει μια δουλειά και τελικά δεν θα καταφέρει να έρθει.
- Το Skodafans δεν είναι όλη μας η ζωή και όλοι έχουμε και άλλες πιο σημαντικές ή επείγουσες υποχρεώσεις.

Αν πάρουμε υπόψη μας τις ιδιαιτερότητες και τους περιορισμούς όλων των μελών, δεν θα καταφέρουμε ποτέ να κάνουμε συνάντηση γιατί θα υπάρχει πάντα κάποιος που δεν θα τον βολεύει η μέρα και η ώρα.
Ο Γιάννης εδώ και πάρα πολύ καιρό αφιερώνει τις Κυριακές του για τις συναντήσεις, ενώ το προηγούμενο βράδυ δουλεύει και νομίζω ότι δεν το έχει εκτιμήσει σχεδόν κανένας. Το μόνο που ακούει είναι παράπονα και γκρίνιες. Είναι πολύ εύκολο να κρίνεις κάποιον και να γρινιάξεις και είναι δυσκολότερο να κάνεις επί της ουσίας εποικοδομητική κριτική και να προτείνεις λύσεις αποδεκτές από τους περισσότερους

Ας συζητήσουμε ήρεμα εδώ μέσα για το πότε μας βολεύει να γίνονται οι συναντήσει χωρίς εντάσεις και υπονοούμενα, ειρωνείες και πείσματα.
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και νομίζω θα βγάλουμε μια άκρη.
+1000

Απλως πρεπει να κανουμε και λιγες παραχωρησεις/υποχωρησεις...... απο λιγο ο καθενας , ωστε να κατορθωνουμε να βρισκομαστε και να περναμε πανω απ' ολα καλα, γιατι αυτο ειναι το νοημα των συναντησεων :D
Μια Πόλη..... Εικόνα, Ένα Αυτοκίνητο..... Εικόνα !!!
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Συναντήσεις Θεσσαλονίκης”