ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Ομαδικές Αγορές

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέο θέμα ή ποστάρετε συμμετοχή σε GROUP BUY διαβάστε τους ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ GROUP BUYS... ΕΔΩ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
greekpow

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από greekpow »

Εστειλα mail στο φιλαράκι μας τον bob.
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

αν και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το καινουργιο της maisun (τετοια μαρκα ειναι το δικο μας, η witson απο αυτους τα παιρνει εχω επικοινωνησει μαζι τους) με ετοιμο ψηφιακο δεκτη mpeg4 , με ενδειξη απο τους ανιχνευτες παρκαρισματος , με 128mb μνημη (εμας εχει 64) με win ce 5.0 ΑΓΓΛΙΚΑ , και επεηεργαστη 600 mhz ,με 400 usd (δολλαρια ,για ενα κομματι τιμη μου εδωσε)
Άβαταρ μέλους
greekpow

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από greekpow »

ΗΡΘΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ BOB.

thanks for your email.

The price is USD70.00/unit for quantity more than 10pcs. you need shipment to one address, right? if yes, the shiping cost by EMS is USD255.00

Do you need to order? VW group Greece just ordered this model.

Regards,
Bob

ΤΙ ΛΕΤΕ?
Άβαταρ μέλους
Superbian

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Superbian »

Παιδια,γεια σας.
1.Θα ηθελα να μαθω,αν ολα αυτα τα tuner που βλεπουμε,παιζουν και στο δικο μου μηχανημα που ειναι το μαμα το columbus?
2.Ηθελα να σας ρωτησω αν διαβασατε οτι το μηχανημα αυτο παιζει T.V. μεχρι τα 150km/h μετα χανει το σημα.
3.Αν θελει και μπορει ο φιλος greekpow να ρωτησει αυτον τον Bob,μηπως εχει μηχανημα που παιζει και εως τα 250km/h,που ειναι τα καινουρια.
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από As32 »

Superbian έγραψε:Παιδια,γεια σας.
1.Θα ηθελα να μαθω,αν ολα αυτα τα tuner που βλεπουμε,παιζουν και στο δικο μου μηχανημα που ειναι το μαμα το columbus?
2.Ηθελα να σας ρωτησω αν διαβασατε οτι το μηχανημα αυτο παιζει T.V. μεχρι τα 150km/h μετα χανει το σημα.
3.Αν θελει και μπορει ο φιλος greekpow να ρωτησει αυτον τον Bob,μηπως εχει μηχανημα που παιζει και εως τα 250km/h,που ειναι τα καινουρια.
όλοι οι δεκτες που έχουν μονό εσωτερικό δεκτη μέχρι τα 110-120 χιλιόμετρα έχεις ικανοποιητικό σήμα,για να έχεις σήμα χωρίς διακοπές και παγώματα στο σήμα θα πρέπει να είναι διπλό με δυο κεραίες.
Δοκιμασμένο μέχρι τα 200 χιλιόμετρα.

Για να μπει δεκτης στο colombus θα πρέπει να βάλεις έναν αντάπτορα ώστε να έχεις την είσοδο που δεν έχει από το εργοστάσιο AUX IN για συνδεθεί ο δεκτης.
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

Να σε ρωτησω κατι Αγγελε σχετικα με τα dvd-gps.
Αν βαλω καποιο αλλο μοντελο που εχει και δυνατοτητα να δειχνει και τον κλιμαστισμο στην οθονη του, θα μου τα δειχνει η δεν στελνει τετοια πληροφορια το clima και θα το βαλω τσαμπα?
Πριν με το εργοστασιακο εδειχνε καποιες πληροφοριες για λιγα δευτερολεπτα μολις ανοιγα και ρυθμιζα το clima.
Και το ιδιο θελω να σε ρωτησω για τους αισθητηρες παρκαρισματος.
Εμενα εχει αλλα δεν ειναι απο το εργοστασιο , μου τους εβαλαν εδω στην Skoda πριν το παραλαβω το αυτοκινητο.
Θα δειχνει πληροφοριες απο αυτους η θελει μονο εργοστασιακους για να δειξει?
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από As32 »

Βαγγέλη,εάν δεν κάνω λάθος απότι θυμάμαι έχεις το FL,εάν έχεις το F/L σου δείχνει το κλιματισμό και πληροφορίες στην κεντρική οθόνη(μάχη-dot).
Η πληροφορίες για τους αισθητήρες παρκαρίσματος εμφανίζονται μονο εάν έχεις του εργοστασιακούς που τοποθετούνται στο εργοστάσιο όχι εδώ στην ελλάδα.
Αυτά που σου λέω είναι για το δικό μου μηχάνημα που εισάγω τώρα για τα αλλα μηχανήματα δεν ξέρω εάν έχουν όλη τη κωδικοποίηση του can-bus για τα εμφανίζουν όλα αυτά.
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

δεν εχω το fl ουτε maxi dot.
δεν λεω για την maxi dot αλλα για την οθονη του dvd που σου δειχνει τις πληροφοριες του clima.
http://www.szmaisun.com/show.asp?Articl ... 05%28GF%29
πριν αλλαξω το μηχανημα στο παλιο μου εεδειχνε για λιγα δευτερα τιε ςνδειξεις του κλιμα μολις παταγα κατι.
σε αυτα τα μηχανηματα θα το δειχνει? αυτο θελω να μου πεις αν ξερεις.
γιατι σκεφτομαι να αγορασω ενα τετοιο μιας και εχει και 128Mb μνημη και 600αρη επεξεργαστη και win 6.0 αγγλικα , αλλα αυτα που σε ρωταω ειναι με εξτρα χρεωση οποτε να ξερω πως να το παρω αν ειναι.
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από As32 »

Vaggelis έγραψε:δεν εχω το fl ουτε maxi dot.
δεν λεω για την maxi dot αλλα για την οθονη του dvd που σου δειχνει τις πληροφοριες του clima.
http://www.szmaisun.com/show.asp?Articl ... 05%28GF%29
πριν αλλαξω το μηχανημα στο παλιο μου εεδειχνε για λιγα δευτερα τιε ςνδειξεις του κλιμα μολις παταγα κατι.
σε αυτα τα μηχανηματα θα το δειχνει? αυτο θελω να μου πεις αν ξερεις.
γιατι σκεφτομαι να αγορασω ενα τετοιο μιας και εχει και 128Mb μνημη και 600αρη επεξεργαστη και win 6.0 αγγλικα , αλλα αυτα που σε ρωταω ειναι με εξτρα χρεωση οποτε να ξερω πως να το παρω αν ειναι.
εάν δεν έχεις το FL τότε δεν θα στο δείχνει,δεν την δίνει τη πληροφορία ο εγκέφαλος να σκεφτείς ούτε στα zenec δεν παίζει.
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

απλα σε ρωτησα γιατι με το μαμισιο cd που ειχα εδειχνε πληροφοριες στην οθονη του οταν ανοιγα τον κλιματισμο.
δεν ξερω αν ειναι οι ιδιες που δειχνει στην φωτο του αυτο.
οποτε καποια πληροφορια στελνει ο εγκεφαλος απλα δεν ξερω αν ειναι αυτη που θελουν τα συγκεκριμενα για να δειξουν.
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από As32 »

αφού δεν είναι FL δεν θα στη Δείξει τι πληροφορία ότι και να κανεις.
Άβαταρ μέλους
themistoklis

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από themistoklis »

παιδια καλισπερα και απο εμενα βαγγελη με ενδιαφερει και εμενα το καινουριο αν δουλεβει με το καν-μπας του φ-λ αν μπορεις να το ρωτησεις αυτο και κανει υπολογισε και εμενα μεσα αν το αποφασισεις.
Άβαταρ μέλους
Superbian

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Superbian »

Φιλε As32 εχω ηδη εναν ανταπτορα για tv-dvd free.Αν χρειαζετε κι'αλλον,μπορεις να μου πεις ποσο εχει περιπου ολο το πακετο,εννοω και με τις διπλες κεραιες?Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από As32 »

Superbian έγραψε:Φιλε As32 εχω ηδη εναν ανταπτορα για tv-dvd free.Αν χρειαζετε κι'αλλον,μπορεις να μου πεις ποσο εχει περιπου ολο το πακετο,εννοω και με τις διπλες κεραιες?Ευχαριστω.
με μπέρδεψες μπορώ να πω,για να έχεις αντάπτορα έχεις το colombus ή το witson που είχαν βάλει τα παιδιά από groupbuy :?:
Άβαταρ μέλους
Superbian

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Superbian »

Φιλε As32,εχω το Μαμα το Columbus RNS-510 mfd 3,και ειπα,πως εχω εναν ανταπτορα για TV-DVD free για να παιζει tv και dvd εν κινησει.Δεν ξερω αν εχει καμια σχεση με αυτους τους ανταπτορες που λες εσυ,απλα το ανεφερα.
Λοιπον,μπορεις να μου πεις τωρα,τι χρειαζομαι για να παιξει αυτο το εργαλειο που βρηκε ο φιλος greekpow,και ποσο εχει?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Group Buys”