ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Ομαδικές Αγορές

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέο θέμα ή ποστάρετε συμμετοχή σε GROUP BUY διαβάστε τους ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ GROUP BUYS... ΕΔΩ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
VRS5
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5049
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:29
Μοντέλο: octavia rs5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από VRS5 »

sory παιδια αλλα εγω δεν ειπα οτι ειμε μεσα :shock: για την αγορα......οποτε εκτος οπως και να εχει :)
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

ο αλλος δεκτης παιδες δεν υπαρχει θα ειναι ετοιμος τον Απριλιο μου απαντησαν αυτοι εκει.
οποτε μενει μονο ο vcan.
Άβαταρ μέλους
tampakisgr

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από tampakisgr »

μηπως θα επρεπε να περιμενουμε λιγο να αρχισει το ψηφιακο σημα;
.η να παραγγελναμε 1 κομματι να το τεσταρουμε σε 1 αυτοκινητο και μετα να προχωρησουμε σε ομαδικη παραγγελεια;
Άβαταρ μέλους
mad1330
Member
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί 24 Ιουν 2008, 02:17
Μοντέλο: Octavia 5 1.6 mpi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ασπρόπυργος, Αττική

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από mad1330 »

Vaggelis έγραψε:ο αλλος δεκτης παιδες δεν υπαρχει θα ειναι ετοιμος τον Απριλιο μου απαντησαν αυτοι εκει.
οποτε μενει μονο ο vcan.
Περίμενε Vaggeli μέχρι να αποφασίσουμε και να μαζευτούμε όλοι θα έχει φτάσει ο Απρίλιος. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ntsaf

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από ntsaf »

Vaggelis έγραψε:ο αλλος δεκτης παιδες δεν υπαρχει θα ειναι ετοιμος τον Απριλιο μου απαντησαν αυτοι εκει.
οποτε μενει μονο ο vcan.
προσφορα πηρες για αυτον???? Αν ναι, για πες μας να δουμε πιο συγκεκριμενα ποιοι ειναι μεσα για να προχωρησουμε.
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

εχω παρει προσφορα γι αυτον και μας βγαινει ως εξης:
132 € το κομμάτι μαζί με τα μεταφορικά και με τα εξοδα paypal 8% που μου ειπε αυτος.
αν υπολογισουμε και τελωνειο 25% (θα πω να στειλουν τιμολογιο 1000$ αντι για οσο βγαινει κανονικα) εχουμε + 9,5 € στο καθενα (υπολογισμένα για 20 κομμάτια ολα αυτά)
οποτε βγαινει γυρω στα 141 € ο ενας (με σημερινη ισοτιμια paypal)
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

το αλλο θεμα ειναι οτι ακομα δεν εχουμε μαζεψει 20 τεμαχια ειμαστε στα 18 με καποιους που θελουν απο 2 (αν παρουν απο 2 ειμαστε 18 αλλιως ακομα λιγοτεροι)
Άβαταρ μέλους
Room-Room

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Room-Room »

Vaggelis έγραψε:Οποτε μεχρι στιγμης ειμαστε οι εξης:
Mr rs :arrow: 2 τεμαχια
ntsaf :arrow: 2 τεμαχια
tegeorge :arrow: 2 τεμαχια
greekpow :arrow: 1 τεμαχιο
vaggelis :arrow: 1 τεμαχιο
wolf :arrow: 1 τεμαχιο
room room :arrow: 1 τεμαχιο
mad1330 :arrow: 1 τεμαχιο
chrisbout :arrow: 1 τεμαχιο
Tour1,8TABT :arrow: 1 τεμαχιο
valdimiros78 :arrow: 1 τεμαχιο
denis246 :arrow: 1 τεμαχιο
ΠΕΤΡΟΣ Κ. :arrow: 1 τεμαχιο
NIKOLAS :arrow: 1 τεμαχιο
themistoklis :arrow: 1 τεμαχιο
Συνολο 18 μεχρι στιγμης.
Βαγγελη εγω δεν θα συμμετασχω.Ισως αλλη φορα αλλά οχι τωρα.Ευχαριστω :|
Άβαταρ μέλους
ntsaf

ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από ntsaf »

Βαγγελη θα προτινα μιας και εχουμε πλεον δεδομενα, να ξαναδηλωσουμε με σιγουρια ποιοι ακομα θελουν ωστε να δουμε τι θα κανουμε. επισης πιστευω οτι και αν μαζεψουμε 15 δεκτες, το κοστος αντε να αναιβει ακομα 10ε στο κοματι, οποτε με βαση αυτα να δηλωσουμε σιγουρα και υπευθηνα ωστε να προχωρησουμε.
αν το κανουμε εγω ειμαι μεσα για τον 1 δεκτη 100% και μεχρι το βραδι θα ενημερωσω και για τον δευτερο που ειναι για εναν φιλο.
Άβαταρ μέλους
Mr RS

ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Mr RS »

ntsaf έγραψε:Βαγγελη θα προτινα μιας και εχουμε πλεον δεδομενα, να ξαναδηλωσουμε με σιγουρια ποιοι ακομα θελουν ωστε να δουμε τι θα κανουμε. επισης πιστευω οτι και αν μαζεψουμε 15 δεκτες, το κοστος αντε να αναιβει ακομα 10ε στο κοματι, οποτε με βαση αυτα να δηλωσουμε σιγουρα και υπευθηνα ωστε να προχωρησουμε.
αν το κανουμε εγω ειμαι μεσα για τον 1 δεκτη 100% και μεχρι το βραδι θα ενημερωσω και για τον δευτερο που ειναι για εναν φιλο.


Το ίδιο ισχύει και για μένα! Για τον 1 δέκτη σίγουρα ΟΚ , για τον άλλο θα ενημερώσω απο 'βδομάδα διότι είναι για ένα φιλαράκι!
thanks
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

Mr rs :arrow: 2 τεμαχια
ntsaf :arrow: 1 τεμαχιο
tegeorge :arrow: 2 τεμαχια
greekpow :arrow: 1 τεμαχιο
vaggelis :arrow: 1 τεμαχιο
wolf :arrow: 1 τεμαχιο
mad1330 :arrow: 1 τεμαχιο
chrisbout :arrow: 1 τεμαχιο
Tour1,8TABT :arrow: 1 τεμαχιο
valdimiros78 :arrow: 1 τεμαχιο
denis246 :arrow: 1 τεμαχιο
ΠΕΤΡΟΣ Κ. :arrow: 1 τεμαχιο
NIKOLAS :arrow: 1 τεμαχιο
themistoklis :arrow: 1 τεμαχιο

Συνολο 16 μεχρι στιγμης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vaggelis την Τετ 10 Μαρ 2010, 11:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ntsaf

ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από ntsaf »

ntsaf έγραψε:Βαγγελη θα προτινα μιας και εχουμε πλεον δεδομενα, να ξαναδηλωσουμε με σιγουρια ποιοι ακομα θελουν ωστε να δουμε τι θα κανουμε. επισης πιστευω οτι και αν μαζεψουμε 15 δεκτες, το κοστος αντε να αναιβει ακομα 10ε στο κοματι, οποτε με βαση αυτα να δηλωσουμε σιγουρα και υπευθηνα ωστε να προχωρησουμε.
αν το κανουμε εγω ειμαι μεσα για τον 1 δεκτη 100% και μεχρι το βραδι θα ενημερωσω και για τον δευτερο που ειναι για εναν φιλο.

Συγνωμει για την καθυστερηση αλλα ο φιλος δεν ενδιαφερεται ζεστα, οποτε για σιγουρια ας το αφησουμε απ'εξω. αρα απο μενα 1 δεκτης.
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από Vaggelis »

αντι να αυξανομαστε λιγοστευουμε χεχε.
καλα να ρωτησω κατι?
πηραμε 24 μηχανηματα , οι υπολοιποι δεν ενδιαφερονται για δεκτες? θα βολευτουν με τα αναλογικα καναλια? (που δεν πιανουν και τιποτα στο κατω κατω) και οταν γινουν ψηφιακα τι θα κανουν? μηπως ειναι ευκαιρια να το παρουν τωρα μαζι με μας να τους ερθει και πιο φτηνα?
Λεω εγω τωρα!!!!
Άβαταρ μέλους
thundergr

Re: ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από thundergr »

Vaggeli, έχεις τα δίκια σου αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη €141, τα βρίσκω πολλά τα λεφτά για κάτι τέτοιο!!!
Μήπως, λέω μήπως, θα ήταν φρονημότερο να περιμένουμε λίγο που θα ανέβει η προσφορά τέτοιων συσκευών και συνεπώς θα πέσουν και οι τιμές τους???
Άβαταρ μέλους
ntsaf

ΣΥΖΗΤΗΣΗ για αγορά DVB-T tuner mpeg4

Δημοσίευση από ntsaf »

Η παρακατω προσφορα ειναι απο ελληνικο μαγαζι στη θεσσαλονικη. Στο παρελθον εχω ψωνισει απο εκει και ειχα και υποστηριξη σε καποιο προβλημα που παρουσιαστικε.
παρεμναλω τα eimail και εξηγω.

Κύριε -----,
Εσωκλειστα θα βρείτε τις τεχνικές προδιαγραφές του ψηφιακού δέκτη οχημάτων.

Ο δέκτης θα εισαχθεί στην Ελλαδα περίπου σε 10 μέρες και θα ειναι διαθέσιμος για πώληση περίπου στις 23-26 Μαρτίου.
Η τιμή λιανικής και χονδρικής δεν ειναι δυνατόν να προσδιοριστεί αυτή την στιγμή με ακρίβεια, διότι στις 15 Μαρτίου αλλαζει ο ΦΠΑ και συμπεριλαμβάνει στην αυξηση του ολες τις επιμέρους χρεώσεις. Επίσης, η μεταβολή στην ισοτιμία euro / Δολλαρίου ειναι πλέον καθημερινή και μάλιστα με συμαντικές αποκλίσεις.

Υπολογίζουμε οτι η τιμή (με τα δεδομένα μετα την 15η Μαρτίου) θα κυμανθεί στα 140,00 - 160,00 euro. χωρίς ομως αυτό να ειναι δεσμευτικό.

Οσον αφορά το ενδιαφέρον σας για ποσοτική παραγγελία, θα εχετε διαπιστώσει, απο τις προσφορές που ζητάτε κατα καιρούς απο μεταπωλητές διάφορων προϊόντων της Κίνας, οτι η Απω Ανατολή δεν διαπραγματεύεται εκπτώσεις σε ποσότητες κατω των 200 - 500 τεμ.

Σε κάθε περίπτωση για την ποσότητα της ομαδικής παραγγελίας των 20 τεμ. θα υπάρξει κάποια εκπτωση και οπωσδήποτε η δυνατότητα να εξοφληθεί η αξία των με 3 ατοκες δόσεις μέσω των πιστωτικών καρτών που διαθέτετε.

Με εκτίμηση,

Νίκος Ζερβουδάκης
Μηχανικός Τηλ/νιών.


οι προδιαγραφες τωρα για να μην τις γραφω ειναι οτι χρειαζομαστε. φωτο που ζητησα δεν υπαρχει προς το παρον.
το καταστημα ειναι www.gps-com.gr
Απάντηση

Επιστροφή στο “Group Buys”