GROUP BUY - Κόντρα Βάση Σασμάν για Octavia 5

Ομαδικές Αγορές

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέο θέμα ή ποστάρετε συμμετοχή σε GROUP BUY διαβάστε τους ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ GROUP BUYS... ΕΔΩ
Άβαταρ μέλους
giannis_5vrs
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 10:31
Μοντέλο: xxxxxxx
Τοποθεσία: BRAHAMI CITY

Δημοσίευση από giannis_5vrs »

:arrow: 2 Κομματια υπ οψην!!!!!!!
ΕικόναΕικόνα
Eimai full eroteymenos me thn parth sou!!!!
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Έστειλα χθες μέιλ στο awesome-gti και περιμένω απάντηση για το κόστος μεταφορικών,τελικό κόστος τεμαχίου και τρόπο πληρωμής.

Βέβαια δεν είναι πολύ άμεσοι στις απαντήσεις τους,αλλά πιστεύω ότι μέσα στην εβδομάδα θα τα ξεκαθαρίσουμε και θα γίνει η παραγγελία.

Θα παρακαλούσα μόνο για την όσο το δυνατόν συντομότερη κατάθεση των χρημάτων σε λογαριασμό που θα σας δώσω (ή στην τράπεζα με την επωνυμία "Θείος Βάϊος Bank" για τους γνωστούς :lol: :lol: ) για να προχωρήσουμε σύντομα. 8)
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Μου απάντησαν από το awesome 8)

Τιμή 25 λίρες + Φ.Π.Α 17,5% = 29,375 λίρες το κομμάτι.

Ή αλλιώς : €42,155 το κομμάτι (σύμφωνα με την τρέχουσα αξία της λίρας από το http://www.xe.com/ )

Η τιμή είναι με μεταφορικά.Δεν μου ξεκαθάρισε αν μπορώ να πληρώσω με pay-pal.Αν όχι και γίνεται μόνο μέσω τραπέζης,λογικά θα υπάρξει μια μικρή επιβάρυνση επιπλέον την οποία δεν μπορώ να ξέρω από τώρα. :?
Πάντως δεν νομίζω να είναι πάνω από 1-2 ευρώ το άτομο επιπλέον :wink:

Το θέμα είναι ότι έχει μόνο δύο κομμάτια τώρα και θα περιμένουμε 3 εβδομάδες για την παραλαβή.Να προχωρήσω έτσι;

Γιααααα πείτε μου σύντομα,για να σας δώσω και αριθμό λογαριασμού για την κατάθεση!! 8)
Άβαταρ μέλους
Stelios 5RS

Δημοσίευση από Stelios 5RS »

:arrow: Stelios 5RS (1) !!!
Άβαταρ μέλους
basileiosxr
Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2007, 23:50
Μοντέλο: 5vrs
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευση από basileiosxr »

:arrow: basileiosxr
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

OK παίδες,προχωράω κανονικά.Περιμένω από τον Εγγλέζο τρόπο πληρωμής και επιβεβαίωση της τιμής που μας είπε και θα κάνω την κατάθεση.Θα δώσω εγώ τα χρήματα -το ποσό δεν είναι τραγικό (λιγότερο από €250)- και θα σας στείλω αριθμό λογαριασμού για την κατάθεση. :wink:
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Λοιπόν η τελική τιμή είναι 163,33 λίρες δηλ €234,178

Άρα κάθε κομμάτι είναι περίπου €39.(δεν μου έκανε κάποια έκπτωση γιατί το περιθώριο κέρδους του είναι μικρό,λόγω της μικρής αξίας του προϊόντος)

Γνώμη μου: να υπολογίσουμε €40 λόγω των ισοτιμιών και των στρογγυλοποήσεων. :wink:

Θα πληρώσω με πιστωτική οπότε γλυτώνουμε τα έξοδα τραπέζης.Θα κάνω αύριο όμως την πληρωμή,άρα από αύριο μετράει ο χρόνος για την παραγγελία,για να προλάβω να πάω στην τράπεζα να βάλω λεφτά στο λογαριασμό που είναι συνδεδεμένη η κάρτα :wink:

@ Γιάννη και Στέλιο: τα λεφτά τα δίνετε στο Βάϊο

@ Νίκο και basileiosxr: θα σας στείλω αύριο αρ. λογαριασμού τραπέζης Πειραιώς.(Παίζει και Αγροτική αν σας εξυπηρετεί καλύτερα :wink: )
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Όλα ΟΚ!! :D

Πήρε τα λεφτά ο Άγγλος και υπολογίζει ότι σε 3 εβδομάδες περίπου θα έχει παραλάβει και θα μας τα στείλει.Να υπολογίζουμε λοιπόν κατά μέσα Νοέμβρη να πραλάβουμε :wink:

Θα με ενημερώσει και με μέιλ 8)

Παρακαλούνται οι αξιότιμοι συνάδελφοι να καταθέσουν τον οβολό τους στην "Θείος Βάϊος Bank of St. Dimitrios" για να τα πάρω από βδομάδα :lol:
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Sailing »

Μπάμπη άψογος στην ενημέρωση! Εικόνα
Εύχομαι να τα παραλάβετε με το καλό και να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα! :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Να ευχαριστήσω και δημόσια τα παιδιά,που έσπευσαν να καταθέσουν τα χρήματα μέσα σε 1-2 ημέρες από όταν το ζήτησα. :)

Ευχαριστώ παίδες!! :D 8)
Άβαταρ μέλους
NICK5RS

Δημοσίευση από NICK5RS »

Οι σωστοί λογαριασμοί κάνουν και τους καλούς φίλους ! :wink:
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

NICK5RS έγραψε:Οι σωστοί λογαριασμοί κάνουν και τους καλούς φίλους ! :wink:
:thumbright:
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Παιδιά,χθες παρέλαβαν την παραγγελία μας οι Άγγλοι και θα την στείλουν ή σήμερα ή από Δευτέρα.Αναμένουμε :wink: :D
Άβαταρ μέλους
Babis

Δημοσίευση από Babis »

Μου έστειλαν μέιλ οι Άγγλοι.Χθες έφυγε το πακέτο από Αγγλία με Fed-Ex.Με το tracking number,είδα ότι τώρα είναι στο Παρίσι στις εκεί εγκαταστάσεις της Fed-Ex (τι κάνει εκεί άραγε; :? )
Λογικά σε μια-δυο μέρες θα τα έχουμε :D
Άβαταρ μέλους
giannis_5vrs
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 10:31
Μοντέλο: xxxxxxx
Τοποθεσία: BRAHAMI CITY

Δημοσίευση από giannis_5vrs »

Babis έγραψε:Μου έστειλαν μέιλ οι Άγγλοι.Χθες έφυγε το πακέτο από Αγγλία με Fed-Ex.Με το tracking number,είδα ότι τώρα είναι στο Παρίσι στις εκεί εγκαταστάσεις της Fed-Ex (τι κάνει εκεί άραγε; :? )
Λογικά σε μια-δυο μέρες θα τα έχουμε :D
Ωραια, θα παρουμε βασεις ταξιδιαρες και κοσμογυρισμενες!!!!! :lol:
ΕικόναΕικόνα
Eimai full eroteymenos me thn parth sou!!!!
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Group Buys”