GROUP BUY - Καντράν RS με Maxi-Dot No2

Ομαδικές Αγορές

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέο θέμα ή ποστάρετε συμμετοχή σε GROUP BUY διαβάστε τους ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ GROUP BUYS... ΕΔΩ
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

GROUP BUY - Καντράν RS με Maxi-Dot No2

Δημοσίευση από Sailing »

Παρακαλείτε ο johngt να ποστάρει εδώ την λίστα των ενδιαφερομένων μαζί με πληροφορίες για την πληρωμή και τον τρόπο κατάθεσης!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johngt

Re: GROUP BUY - Καντράν RS με Maxi-Dot No2

Δημοσίευση από johngt »

Sailing έγραψε:Παρακαλείτε ο johngt να ποστάρει εδώ την λίστα των ενδιαφερομένων μαζί με πληροφορίες για την πληρωμή και τον τρόπο κατάθεσης!
Η λίστα έχει ώς εξής:
johngt :arrow: τύπος κινητήρα AUM
manolis38 :arrow: Fabia 1.4 16V AUB
drvang :arrow: octavia gt μαλον AUM
giorgos :arrow: Octavia GT - AUM
nikos_rs :arrow: RS I -AUQ
octy20vt :arrow: 1.8 T - ARX
Γιάννης :arrow: 5rs
georgegt :arrow: AUM

Το κόστος για τον καθένα το αναφέρει ο Τσέχος και έχει ως εξής:

1 Fabia 1.4 16V AUB price is 4350 Kc- 174 Euro
4 OctaviaI 1.8T AUM price is 4050 Kc - 162 Euro * 4 - 648 Euro
1 OctaviaI RS I -AUQ 4700Kc - 188 Euro
1 OctaviaI 1.8 T - ARX 4050 Kc - 162 euro
1 OctaviaII RS 4700Kc. 188 Euro
So total price with shipping cost is 45 euro , , total price is 1405 euro.
The number of my bank account in IBAN format is CZ0701000000359793080207 and BIC (swift address) is KOMBCZPPXXX. My full name is Ales Prazak. I will be waiting for the money and then I will send you the goods immediately.

Όπως παρατηρείτε ο Τσέχος ζητάει σύνολο 1405 ευρώ από όλους με το ποσό που αντιστοιχεί στον καθένα μας. Τα χρήματα θα τα στείλετε στον λογαριασμό μου (μην ανησυχείτε είμαι τίμιο κι εργατικό παιδί) και αμέσως τα καταθέτω στον Τσέχο στον αριθμό που έδωσε.
ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 18/2/2008. ΟΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙ ΕΓΚΑΙΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΚΡΕΜΑΣΤΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Στην κατάθεσή σας οπωσδήποτε το ονοματεπώνυμό σας αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ και το nickname σας. Όποιος καταθέτει χρήματα οπωσδήποτε να με ενημερώνει με pm και να μου στέλνει τη διεύθυνση που θέλει να παραλάβει το καντράν. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 1405. Αν πάλι θέλετε να ρωτήσω σε courier το κόστος για συντομία και ασφάλεια επίσης γίνεται, αν κάποιος γνωρίζει τιμές αποστολή ας το πει να έχουμε άποψη. ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΤΕ.

Τα παιδιά που μετέχουν στην αγορά ας δηλώσουν είτε με pm είτε από δω την πόλη που μένουν για να ξέρουμε το κόστος της εσωτερικής αποστολής.

Στο ποσό που αντιστοιχεί στον καθένα μας προσθέστε και το 45:8=5,625ευρώ για τα έξοδα από Τσεχία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johngt την Παρ 28 Μαρ 2008, 14:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Sailing »

2 μόνο παρατηρήσεις Γιάννη!

:arrow: Ο καθένας, για να το ξεκαθαρίσουμε, θα πληρώσει το ποσό που αντιστοιχεί στο καντράν του και το ένα όγδοο του 45 ευρώ (για έξοδα αποστολής από Tσεχία)

:arrow: Τα καντράν θα τα στείλεις σε όλους με όποιον τρόπο αποφασίσει ο καθένας! Αν είναι με απλό ταχυδρομείο θα τα στείλεις με αντικαταβολή, ενώ αν θέλει κάποιος με courier τότε θα σταλούν με ΕΞΟΔΑ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ!

Oπότε μην αγχωθείς από τώρα για έξοδα αποστολής! :wink:


Eυχαριστώ,
Sailing
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johngt

Δημοσίευση από johngt »

Sailing 1000 ευχαριστώ, με απάλλαξες από ένα δύσκολο για μένα σημείο στην όλη διαδικασία, για να μη μένουν σκιές, ούτε καν το είχα σκεφτεί την αντικαταβολή ή τέλος πάντων το να πληρώσει ο παραλήπτης με οποιοδήποτε τρόπο αποστολής. Πιστεύω τα παιδιά να καταλήξουν σε ένα από τα δύο ελτα ή κούριερ για να πάω μόνο στο ένα από τα δύο :wink:
Άβαταρ μέλους
manolis38

Δημοσίευση από manolis38 »

Φιλε johngt,

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ για το τρεξιμο. Το αργοτερο την Τριτη πρωι τα χρηματα θα ειναι στον λογαριασμο σου. Καλο θα ειναι ομως να προσεξεις 2 πραγματα.

1. Η τραπεζα θα σου ζητησει "μιζα" για την μετατροπη του νομισματος αλλα και για να κανει το εμβασμα στην τραπεζα του εξωτερικου. Καλο θα ειναι λοιπον να ρωτησεις πρωτα ποιο ειναι το ακριβες ποσο για να κανουμε αλλη μια μικρη διαιρεση.
2. Αν θυμαμαι καλα ενας συναδελφος ειχε ζητησει μια μικρη πιστωση χρονου στο θεμα των χρηματων. Επειδη το παληκαρι το ειχε πει απο νωρις μηπως θα ηταν πιο συνετο να μην ειμαστε τοσο ανυπομονοι;

Αν και εγω ανυπομονω να το δω να φιγουραρει στην "καμπια" μου ειμαι λιγο ομαδικος παικτης. :wink:
Άβαταρ μέλους
vasso

Δημοσίευση από vasso »

Τα έξοδα για έμβασμα εξωτερικού ανέρχονται γύρω στα 15 με 20 euro αναλόγως την χώρα αποστολής και το ποσό!

Εάν χρειαστείτε περισσότερες λεπτομέρειες εδώ είμαι εγώ :wink:
Άβαταρ μέλους
Γιαννης

Δημοσίευση από Γιαννης »

γιαννη gt σημερα εκανα καταθεση για [ rs 5 ] 200 ευρω....188 +6 [εξοδα μεταφορας ]+6 [για τα εξοδα τραπεζας συναλλαγματος ]....τον ταμια που ρωτησα ειπε οτι εναι χονδρικα περιπου 20 ευρω για το ποσο τον 1405 ευρω....οποιαδηποτε επιπλεον διαφορα ενημερωσε για αμεση πληρωμη..και εγ ω προσωπικα θα ηθελα να παραλαβω το κατραν με κουριερ .τα στοιχεια μου σου τα εχω στειλει σε π. μ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!
Άβαταρ μέλους
johngt

Δημοσίευση από johngt »

Λοιπόν παιδιά σωστά έχετε επισημάνει ότι η τράπεζα απαιτεί κάποια έξοδα για την κατάθεση. Σήμερα που ρώτησα για ένα τέτοιο ποσό να σταλεί στην Τσεχία ή υπάλληλος μου είπε (όχι με απόλυτη βεβαιότητα γιατι έλειπε η ταμίας για τις καταθέσεις στο εξωτερικό) ότι αν θέλουμε να είναι αυθημερόν διαθέσιμα στον Τσέχο τα λεφτά ώστε να μπορεί να τα κάνει ανάληψη, στοιχίζει στο περίπου μου είπε 25 ευρώ. Αν θέλουμε να μπορεί να τα σηκώσει μετά ο Τσέχος τότε το κόστος πέφτει αλλά δεν ήταν σίγουρη πόσο. Ας μας πει η vasso αν θέλει, πόσο είναι το ποσό στις αντίστοιχες περιπτώσεις. Όσοι είμαστε στην αγορά ας μου πείτε τι να κάνουμε τα σχεδόν 25ευρώ κι αυθημερόν ή λιγότερο από 25 και τα σηκώνει μετά από κανά δύο μέρες. Τώρα για την προθεσμία πάντα άποψή μου είναι αν γίνετε να μην το καθυστερήσουμε, ας το δούμε σαν το λογαριασμό της ΔΕΗ που λήγει!!!!!!!! Ωστόσο πιστεύω ότι μέχρι την Πέμπτη 21/2/2008 μεσημέρι, είναι καλά διότι θα κλείνουμε βδομάδα, έτσι ώστε την άλλη μέρα Παρασκευή να τα καταθέσω στον Τσέχο. Εννοείται ότι αν μπουν τα λεφτά νωρίτερα θα φύγουν και νωρίτερα. Επίσης να μου λέτε αν θέλετε ελτα ή κουριερ.
Άβαταρ μέλους
giorgos
Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2008, 14:21
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos »

Τα λεφτα θα εχουν μπει στο λογαριασμο σου Γιαννη και ευχαριστουμε πολυ για το ολο τρεξιμο. Για το τροπο αποστολης στο καθενα μας δεν εχω καποιο προβλημα.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, στα GT θα ειναι το κοντερ του RS? Με το ασπρο δακτυλιδι και τους κοκκινους δεικτες, ετσι δεν ειναι?
Το λεω επειδη τα εχει ξεχωρισει απο το RSI. Μπορεις να τον ρωτησεις? Και αν
εχει γινει να τακτοποιησει το θεμα ο Τσεχος και να μας στειλει με το δακτυλιδι και τους κοκκινους δεικτες!
Ευχαριστω πολυ! :wink: :wink: :wink: :!:
Άβαταρ μέλους
manolis38

Δημοσίευση από manolis38 »

Γιαννη οτι και να κανεις ενα 2ημερο εργασιμο τουλαχιστον το θελει . Το ξερω γιατι κανουμε πληρωμες σε εταιρειες εξωτερικου στο μαγαζι. Ρωτησες για την μετατροπη η θα του πανε σε ευρω;
Άβαταρ μέλους
johngt

Δημοσίευση από johngt »

manolis38 έγραψε:Γιαννη οτι και να κανεις ενα 2ημερο εργασιμο τουλαχιστον το θελει . Το ξερω γιατι κανουμε πληρωμες σε εταιρειες εξωτερικου στο μαγαζι. Ρωτησες για την μετατροπη η θα του πανε σε ευρω;
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος η κατάθεση προς τον Τσέχο θα γίνει σε ευρώ.

Για τον φίλο giorgos περί του καντράν, ναι είναι αυτό που έχει λευκό χρώμα γύρω γύρω κόκκινους δείκτες και "δείχνει" 270. Δες και εδώ http://www.auto.asp2.cz/octavia-1-interier.aspx
Άβαταρ μέλους
vasso

Δημοσίευση από vasso »

Δεν νομίζω ότι θα την γλιτώσετε την μετατροπή, γιατί αλλιώς θα την επιβαρυνθεί ο Τσέχος και δεν νομίζω να τον συμφέρει!

Λοιπόν το ακριβές ποσό για το έμβασμα σε εξωτερικό εξαρτάται από την εκάστοτε τράπεζα και με ποιο τρόπο στέλνει το έμβασμα! (Απευθείας, Swift)

Απευθείας εμβάσματα στο εξωτερικό έχουν οι Eurobank, Winbank, Alpha Bank, Εθνική.

Το να σηκώσει τα λεφτά την ίδια μέρα πάντως δεν παίζει...

Έαν έχεις eBanking μπορείς να το κάνεις και ηλεκτρονικά το έμβασμα αλλά να ξέρεις πως ισχύει το παρακάτω: Ο λογαριασμός του δικαιούχου θα πιστωθεί το πολύ εντός 3 εργασίμων ημερών από την ημερομηνία μεταφοράς με ευθύνη της τραπέζης στην οποία τηρείται
Άβαταρ μέλους
giorgos
Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2008, 14:21
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos »

Φοβαμαι πως οχι τωρα που το ειδα!
Για τα GT εχει γραψει οτι θα στειλει το πιο κατω με τα 4050Kc και οχι με τα 4700Kc. Γιατι στην απαντηση του ειναι ξεκαθαρο οτι θα στειλει τα απλα απο την τιμη το καταλαβα. Αν μπορεις Γιαννη πες του να μας στειλει και για τα GT με τα 270 και τα λευκα. Ειναι κριμα να δωσουμε τοσα λευτα για το ιδιο κοντερ!
Άβαταρ μέλους
johngt

Δημοσίευση από johngt »

Θα το κοιτάξω παιδιά. Γιώργο έχεις απόλυτο δίκιο ότι είναι κρίμα αν πρόκειται για το ίδιο.θα του στείλω παιδιά ξανά mail.
Άβαταρ μέλους
vagelisoctavia2
Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ 28 Ιαν 2008, 16:01
Μοντέλο: Octavia 1.8T
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: polygyros xalkidikis
Επικοινωνία:

ναι

Δημοσίευση από vagelisoctavia2 »

μπορω να παραγκειλω και εγω η δεν γεινεται? αν γεινεται ο αριθμος κιν ειναι aum
SKODA OCTAVIA FOR EVER
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Group Buys”