Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Σημαντικες ειδήσεις αυτοκινήτου από όλο τον κόσμο!

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από RoadRunner »

Έχω παρατηρήσει εδώ και πάρα πολύ καιρό, πιθανότατα πολύ πριν πέσει το φορουμ και το ανασυγκροτήσουμε πως η αρθρογραφία και τα νέα ήταν αν όχι μονοπώλιο ενός μέλους, αλλά με το ζόρι κάνα δυο ακόμα να είχαν ασχοληθεί με κάτι παρόμοιο. Προς Θεού δεν νομίζω ούτε ελπίζω πως έχουμε δημοσιογράφος η κάποιου άλλου τύπου συγγραφείς στο φανς και τους αδικούμε η περιμένουμε να είναι υποχρεωμένοι να γράψουν κάτι. Φρόνιμο όμως θα ήταν να υπενθυμίσω πως όλοι έχουν το ελεύθερο να τοποθετηθούν γραπτως πάνω σε κάποια είδηση είτε με τον τρόπο της αναδημοσίευσης είτε γράφοντας οι ίδιοι αυτό που διάβασαν αλλου.
Ο προσωπικός μου ελεύθερος χρόνος έχει μειωθεί δραματικά τον τελευταίο καιρό και δεν μπορώ να είμαι όσο δραστήριος θα ήθελα στο skodafans , να ασχολούμαι με τα νέα μοντέλα με αρθρογραφία η τεχνικά ζητήματα που αφορούν τον όμιλο vw. Βέβαια έχω λίγο χρόνο ώστε να ασχολούμαι με όλα τα social του skodafans και με μια ματιά να διαβάζω και τα όσα ανεβαίνουν στο Facebook οσο και στην ομάδα μας εκεί. Κάποτε είχα τον χρόνο και την διάθεση να διαβάζω ξένα περιοδικά και να μπαίνω στον κόπο και πειρασμό να τα μεταφράσω για να τα μοιραστώ με εσάς εδώ μέσα και παράλληλα με τον υπόλοιπο κόσμο μέσω των social μας.
Με μεγάλη μου λύπη παρατηρώ ότι αντί να προσπαθούμε να στηρίξουμε τον χώρο μας το πρώτο μέλημα όλων είναι να αναδημοσιεύουμε ειδήσεις και νέα από άλλους παρόμοιους χώρους και φόρουμ του κλάδου άμεσα συνδεδεμένους με την " μάρκα " που μας ένωσε.
Για κανέναν από εμάς που ίδρυσαν το skodafans ο χώρος αυτός δεν απέδωσε ποτέ ούτε ένα € ούτε το είχε επιθυμία κάνεις μας, εκτός από δύο τρεις περιπτώσεις τίς οποίες είχαμε αντιληφθεί σχεδόν αμέσως και λάβαμε τα απαραίτητα μέτρα,γι αυτό το μεροκάματο που μας κρατάει μακριά από εδώ είναι αυτό που το κρατάει ακόμα ζωντανό. Οπότε η λογική εξέλιξη για όλους εμάς εδώ εδώ μέσα είναι πρώτα οι υποχρεώσεις και μετά το φόρουμ, η διασκέδαση και οι αποδράσεις. Μην μας κατηγορείτε που είμαστε λίγο "χαμένοι", φταίει η ηλικία και οι υποχρεώσεις, μην υιοθετήσετε την στάση μας αυτή, μείνετε ενεργοί.
Θα επιθυμούσα πολύ να νιώθετε άνετα εδώ μέσα να γράφετε και τα άρθρα σας και τις έρευνες σας και να αγκαλιάσετε τον χώρο αυτόν σαν δικό σας, με τον εγωισμό σας και το μεράκι σας για το skodafans.
Την ομάδα στο Facebook την είχαμε κάνει μόνο και μόνο για να μην χαθούμε τον καιρό που δεν είχαμε φόρουμ, με προσεκτικά επιλεγμένους κανόνες οι οποίοι ισχύουν ακόμη αλλά δεν τηρούνται ούτε τηρήθηκαν ποτέ.
Αυτά τα λίγα ήθελα να γράψω μετά από πολύ καιρό χωρίς να φανεί σαν παρατήρηση αλλά σαν άποψη ενός που παρακολουθεί τι γίνεται και παραεξω.
Κανείς δεν μας στήριξε παρά μόνο να μας φάνε ήθελαν και σαν διαχείριση το νιώσαμε πολύ στο πετσί μας...
Να θυμάστε επίσης ότι όταν εμείς γυρνούσαμε οι άλλοι πήγαιναν και ακόμα πολλοί δεν έχουν φτάσει καν...
Στο τέλος του κατεβατου μου ο τίτλος μπορεί να μοιάζει εκτός θέματος αλλά από κάπου έπρεπε να πιαστώ.
Εικόνα Εικόνα
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από TORRERO »

Σ' όποιον αρέσουμε, ή όσοι πιστοί προσέλθετε! :wink:
Η περίοδος που το Skodafans δεν λειτουργούσε, επηρέασε αρνητικά το ποσοστό συμμετοχής σ' αυτό.
Σιγά-σιγά, νομίζω ότι θα ανακτηθεί ο χαμένος χρόνος, και πάντα βέβαια θα μένουν -ενεργοί κυρίως, όχι μόνο γραμμένοι-,
όσοι πραγματικά ενδιαφέρονται συνειδητά για την παρέα μας! :thumbs up:
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
kor9
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Κυρ 27 Αύγ 2017, 12:50
Μοντέλο: octavia vrs 2006
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: καλλιθεα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από kor9 »

γιαννη συμφωνω απολυτα. σιγουρα τα πραγματα ειναι ζορικα στα προσωπικα του καθενας αλλα πιστευω ολοι μας μπορουμε να ξεκλεψουμε εστω και 5 λεπτα για το forum και για την παρεα σε καποια συναντηση.. απο εκει και περα ειναι το κατα ποσο το θελει ο καθενας... δυστυχως νομιζω πως υπαρχει αρνητικο προσημο σε αυτο το κομματι αλλα αυτο που οφειλουμε να κανουμε εμεις που αγαπαμε το forum και την παρεα (βαζω κι εμενα αν και σχετικα νεο μελος...) ειναι να προσπαθησουμε οσο μπορουμε για να συνεχιστει ολη αυτη η ιστορια που υπαρχει πισω απο το skodafans. λυσεις υπαρχουν.. και πραγματικα πιστευω οτι θα τα καταφερουμε... τελος να πω και το εξης.. λογω του οτι εχω περασει και απο αλλα κλαμπ παλαιοτερα και μαλιστα και σε <διοικητικη> θεση εχω να πω πως πραγματικα αυτο που εχετε-εχουμε φτιαξει εδω μεσα ειναι παρα πολυ ομορφο και πλεον αρκετα σπανιο για κλαμπ στην ελλαδα. οποτε παμε λοιπον δυνατα να συνεχισουμε την πορεια μας. συγνωμη αν κουρασα..
Εικόνα
~RK GARAGE~
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από TORRERO »

kor9 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 23:32 γιαννη συμφωνω απολυτα. .......... τελος να πω και το εξης.. λογω του οτι εχω περασει και απο αλλα κλαμπ παλαιοτερα και μαλιστα και σε <διοικητικη> θεση εχω να πω πως πραγματικα αυτο που εχετε-εχουμε φτιαξει εδω μεσα ειναι παρα πολυ ομορφο και πλεον αρκετα σπανιο για κλαμπ στην ελλαδα. οποτε παμε λοιπον δυνατα να συνεχισουμε την πορεια μας.......
:thumbs up: :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up:
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από MadSurfer »

Καλά τα λες κάπως έτσι ειναι τα πράγματα! Αν και δεν εχω κάτσει να μετρήσω αλλά στα δακτυλα του ενος χεριού ειναι πανω κατω ολα αυτά τα χρονια.

Αυτό τουλάχιστον ειναι από τα θέματα που λύνεται σχετικώς ευκολα! :wink:
TORRERO έγραψε: Κυρ 22 Δεκ 2019, 20:06 Σ' όποιον αρέσουμε, ή όσοι πιστοί προσέλθετε! :wink:
Η περίοδος που το Skodafans δεν λειτουργούσε, επηρέασε αρνητικά το ποσοστό συμμετοχής σ' αυτό.
Σιγά-σιγά, νομίζω ότι θα ανακτηθεί ο χαμένος χρόνος, και πάντα βέβαια θα μένουν -ενεργοί κυρίως, όχι μόνο γραμμένοι-,
όσοι πραγματικά ενδιαφέρονται συνειδητά για την παρέα μας! :thumbs up:
:thumbs up:
TORRERO έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 10:33
kor9 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 23:32 γιαννη συμφωνω απολυτα. .......... τελος να πω και το εξης.. λογω του οτι εχω περασει και απο αλλα κλαμπ παλαιοτερα και μαλιστα και σε <διοικητικη> θεση εχω να πω πως πραγματικα αυτο που εχετε-εχουμε φτιαξει εδω μεσα ειναι παρα πολυ ομορφο και πλεον αρκετα σπανιο για κλαμπ στην ελλαδα. οποτε παμε λοιπον δυνατα να συνεχισουμε την πορεια μας.......
:thumbs up: :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up:
:thumbs up:
Εικόνα
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από TORRERO »

Aυτό κι αν είναι είδηση! Πετάει η ομάδα! :happy3:

https://www.iefimerida.gr/aytokinito/mo ... -apo-skoda
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από MadSurfer »

Wow :thumbs up:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από Vaggelis »

Μα στην Τουρκια ? Με χαλαει αυτο.........Απο την μια κραζουν τον βλαμμενο Ερντογαν οι "ευρωπαιοι" και απο την αλλη τον βοηθανε στελνοντας εργοστασια εκει και μοναδες παραγωγης...........
Το οτι θα φτιαχνονται Skoda εκει με χαλαει και δεν ξερω και κατα ποσο η ποιοτητα κατασκευης θα παραμεινει η ιδια.......
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από TORRERO »

Vaggelis έγραψε: Σάβ 28 Δεκ 2019, 12:12 Μα στην Τουρκια ? Με χαλαει αυτο.........Απο την μια κραζουν τον βλαμμενο Ερντογαν οι "ευρωπαιοι" και απο την αλλη τον βοηθανε στελνοντας εργοστασια εκει και μοναδες παραγωγης...........
Το οτι θα φτιαχνονται Skoda εκει με χαλαει και δεν ξερω και κατα ποσο η ποιοτητα κατασκευης θα παραμεινει η ιδια.......
Είναι γνωστή η στάση της Γερμανίας για τον γείτονα..., εδώ και χρόνια μάλιστα. Ήταν και σύμμαχοι στον Β΄παγκόσμιο..... :mad:
Service by Koret :autodriving:
kooface
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 09 Μαρ 2013, 22:51
Μοντέλο: Octavia 1.8Tsi
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: salonica

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από kooface »

TORRERO έγραψε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 00:52
Vaggelis έγραψε: Σάβ 28 Δεκ 2019, 12:12 Μα στην Τουρκια ? Με χαλαει αυτο.........Απο την μια κραζουν τον βλαμμενο Ερντογαν οι "ευρωπαιοι" και απο την αλλη τον βοηθανε στελνοντας εργοστασια εκει και μοναδες παραγωγης...........
Το οτι θα φτιαχνονται Skoda εκει με χαλαει και δεν ξερω και κατα ποσο η ποιοτητα κατασκευης θα παραμεινει η ιδια.......
Είναι γνωστή η στάση της Γερμανίας για τον γείτονα..., εδώ και χρόνια μάλιστα. Ήταν και σύμμαχοι στον Β΄παγκόσμιο..... :mad:

Έτσι ακριβώς.ΔΕΝ πρόκειται να πάρω αυτοκίνητο φτιαγμένο στην τουρκιά όσο καλό και φτηνό να είναι.
Άσε που άρχισα να στραβώνω και με το γερμανό που κλάνει μέντες στον αχμέτ και θα του παραδώσει και τα υποβρύχια όπου να ναι.
Με βλέπω με κανα ρενώ ή Ιάπωνα στο μέλλον.
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από RoadRunner »

Είστε εκτός θέματος όλοι, αλλού είναι η ενότητα για ειδήσεις και νέα... :dizzy:
Εικόνα Εικόνα
kooface
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 09 Μαρ 2013, 22:51
Μοντέλο: Octavia 1.8Tsi
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: salonica

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από kooface »

RoadRunner έγραψε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 18:55 Είστε εκτός θέματος όλοι, αλλού είναι η ενότητα για ειδήσεις και νέα... :dizzy:
Είμαστε μάλλον θέλεις να πεις! :wink:
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αρθρογραφία, αυτοκινητιστικα νέα σχετικά με την Skoda.

Δημοσίευση από RoadRunner »

Είπα να για ποσταρισμα ειδήσεων εδώ και δεν το θυμάμαι ? :stupid:
Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημη εφημερίδα του Skodafans Club”