F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Οτιδήποτε έχει σχέση με αγώνες ταχύτητας αυτοκινήτου και οχι μόνο...

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Vaggelis έγραψε: Τετ 31 Μαρ 2021, 17:54
Ολα παιζουν.........Σας ειπα δειτε τις 3 σεζον στο Νετφλιξ και μετα μου λετε.......
Ειμαι μεσα !

Εικόνα

Παρε και το 8ο και μετα ρε Τοτέ αν θες βγες στην συνταξη, εμας το 8 μας ενδιαφερει.

:happy:
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Διαβαζουμε απο το εγκυρο-εγκριτο-μη προκατειλημμενο-μη γραφων επι παραγγελια και μη δεχομενο ''χορηγιες" απο την Mafiozo ομαδα (οπως αλλοι σχολιαστες) https://f1fan.gr τα σχολια του Τοτού ο οποιος πολυ δικαια-σωστα-ακρως λογικα και πιστοποιημενα διαμαρτυρεται για διακρισεις εναντια στην Ομαδα:

Η περίοδος της απόλυτης κυριαρχίας της Mercedes στη F1 διήρκησε 7 διαδοχικά χρόνια μέχρι στιγμής και, ενώ στο παρελθόν οι Ferrari και Red Bull έχουν προσπαθήσει να τερματίσουν το σερί τους αυτό, οι κατά κοινή ομολογία μεγαλύτεροι ‘εχθροί’ των ασημί βελών ήταν οι νομοθέτες του αθλήματος.
Μόνο τις τελευταίες σεζόν, το σύστημα DAS της Mercedes τέθηκε εκτός κανονισμών ενώ και τα ‘party modes’ των κατατακτηρίων τα οποία στο παρελθόν τους είχαν δώσει τόσες επιτυχίες στο παρελθόν απαγορεύτηκαν επίσης.
Ενόψει της φετινής σεζόν, νέοι αεροδυναμικοί κανονισμοί εισήχθησαν και η μείωση της κάθετης δύναμης στο πίσω μέρος του μονοθεσίου φαίνεται πως βοηθά τις ομάδες με high rake φιλοσοφία. Η Mercedes είναι η μία από τις δύο ομάδες που ακολουθούσαν low rake φιλοσοφία.

Ο Wolff θεωρεί πως οι αλλαγές αυτές έγιναν ξεκάθαρα επειδή η Mercedes στοχοποιήθηκε λόγω της άνευ προηγουμένου κυριαρχίας της.

“Υπάρχουν τομείς όπου βλέπω προκατάληψη εναντίον της Mercedes”, δήλωσε ο Wolff σε συνέντευξή του στο The Race.
“Και εδώ στην ομάδα συζητάμε, είναι καθαρή προκατάληψη που κάποιος θέλει απλά να μας τιμωρήσει με έναν τρόπο που ενίοτε ξεκινά από τις άλλες ομάδες ή είναι αυτό κάτι που όντως είναι πολύ σημαντικό για το άθλημα;”.
“Έχουμε δεχτεί μερικές από τις προκαταλήψεις αυτές, επειδή γνωρίζαμε γι’ αυτές”.
“Πήραμε τη συνειδητή απόφαση να τις δεχτούμε. Αλλά έπειτα υπάρχουν και ξεκάθαρες προφανείς ενέργειες κατά της ομάδας με μοναδικό στόχο να μας βλάψουν. Και πάντα θα μάχομαι εναντίον τέτοιων καταστάσεων”.
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Μέσα στο Σαββατοκύριακο του Πορτογαλικού GP, ο Toto Wolff, επικεφαλής της Mercedes, ρωτήθηκε σχετικά με το δίλημμα ανάμεσα σε Bottas και Russell για το 2022, εάν εν τέλει ο Hamilton αποφασίσει να μείνει.
“Ελπίζω πως μια μέρα θα ξυπνήσω και θα μου είναι ξεκάθαρη η απάντηση σε αυτό.
Θεωρώ πως πρέπει να δούμε κάθε σεζόν και πώς θα εξελιχθούν οι επόμενοι αγώνες. Ύστερα, πιστεύω πως είναι μια απόφαση με βάση την κρίση μας. Δεν είναι μια πολύ επιστημονική απάντηση αυτή, αλλά δεν έχω κάτι άλλο αυτή τη στιγμή”.

1- Mercedes 101
2- Red Bull Racing 83
3- McLaren 53
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Αυτοι οι Γερμανοί υπολογίζουν τα παντα...και μιλανε στο τελος.
Πάντως φέτος αυτή η δουλειά θα γίνεται...
Lewis vs max...μια ο ένας μια ο αλλος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

ABTAKIAS έγραψε: Τρί 04 Μάιος 2021, 21:24 Αυτοι οι Γερμανοί υπολογίζουν τα παντα...και μιλανε στο τελος.
Εχω ''ζησει" ας το πουμε γερμανους επιχειρηματιες και αστυνομικους (οσον αφορα τους τουριστες οσοι ειναι απο νησι τους ξερουν)
η πρωτοι ειναι απιστευτα τεχνοκρατες,υπολογιζουν-μετρανε τα παντα και ειναι ψυχροι στο θεμα εργασια,καμια σχεση με εμας.

Οσον αφορα τον Αρβυλα ειναι στην τσιτα και θα κανει λαθη φετος,αλλωστε σφιγγει ο κλοιος γυρω του και δεν ειναι και μπαρικελο οπως τοτε στους μαφιοζους που εσκυβε το κεφαλι.
Για να τον εχουν καθε χρονο ανανεωση σημαινει ειναι λιγα τα ψωμια του και δυστυχως οποιος ''δευτερος" εφυγε απο μεγαλη ομαδα τον εφαγε το σκοταδι.
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

List of Formula One polesitters

The No1 Sir Lewis Carl Davidson Hamilton
holds the record for the most pole positions, having qualified first on 100 occasions.

100 poles - Entries 270.

:bravo:
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Τι είχες Λούη τι ειχα παντα!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

ΝΙΚΗ !!!

"Η Ομας σας ευχεται ολοψυχως περαστικα και ταχειαν αναρρωσιν".

Εικόνα

1: Mercedes 141
2: Red Bull Racing Honda 112
3: McLaren Mercedes 65

Εδω η προσπεραση του Ασταματητου:



Σερβιρεται τσαϊ (μαυρο ή του βουνου) τωρα και με ζαχαρινη για τις πισω θεσεις.
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
Efi_Who
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Δευ 02 Νοέμ 2020, 21:35
Μοντέλο: Fabia 2004 creation
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Κορωπί

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από Efi_Who »

ABTAKIAS έγραψε: Κυρ 09 Μάιος 2021, 18:52 Τι είχες Λούη τι ειχα παντα!!!!
:laugh: :laugh: τα ίδια λέμε και με τον αδερφό μου όταν βλέπουμε F1.
Έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας ο Μαύρος Θεός!
~ Powered by RK Garage ~
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από Vaggelis »

Efi_Who έγραψε: Κυρ 09 Μάιος 2021, 20:16
ABTAKIAS έγραψε: Κυρ 09 Μάιος 2021, 18:52 Τι είχες Λούη τι ειχα παντα!!!!
:laugh: :laugh: τα ίδια λέμε και με τον αδερφό μου όταν βλέπουμε F1.
Έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας ο Μαύρος Θεός!
Δωστε του ενα αλλο μονοθεσιο και δωστε το δικο του σε οποιονδηποτε αλλον να δεις πως γινεται θεος και ο αλλος αμεσως..........
Αυτος εχει κοιμηθει και με τον θεο τον ιδιο εντωμεταξυ..........Ολο το συμπαν συνομωτει υπερ του............
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Vaggelis έγραψε: Δευ 10 Μάιος 2021, 18:11 Δωστε του ενα αλλο μονοθεσιο και δωστε το δικο του σε οποιονδηποτε αλλον να δεις πως γινεται θεος και ο αλλος αμεσως..........
Αυτο ισχυει εδω και δεκαετιες,προσωπικα θεωρω ισχυσε το 1992 με τον μανσελ και μετα εγινε καθεστως απο το 2000 με τον σουμαχερ,εχεις αυτοκινητο τελειο συν καλος οδηγος αρα παιρνεις πρωταθλημα.

ΟΛΟΙ οσοι μετα πηραν οχι τοσο καλο αυτοκινητο βουλιαξαν, σουμαχερ-αλονσο-ραϊκονεν-βετελ ενω και οι ''δευτεροι" οδηγοι οταν πηγαν σε αλλη ομαδα δεν ειδαν στον ηλιο μοιρα.
Κοιταξτε για παραδειγμα τον Αρβυλα εαν του χρονου παει σε αλλη ομαδα που θα ειναι,δυστυχως ΔΕΝ υπαρχει πια οδηγος τυπου σενα που σχεδον οτι κι αν του εδινες θα εφερνε βαθμους.

Ο μαυρουλης κοτσιδοσκουλαρικοτατουαζακιας και Η Ομαδα ειναι ο πιο επιτυχημενος συνδιασμος αυτην την στιγμη,φυσικα τιποτα δεν κραταει για παντα και μολις φυγει θα δειτε πως θα αλλαξει η κατασταση.
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
Efi_Who
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Δευ 02 Νοέμ 2020, 21:35
Μοντέλο: Fabia 2004 creation
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Κορωπί

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από Efi_Who »

:laugh: "" κοτσιδοσκουλαρικοτατουαζακιας "" :laugh:
~ Powered by RK Garage ~
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Εγω θελω στη merce ,αν και δεν τον χονευω,Verstapen ή Gasly με Russell ....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Σοκ και Δεος !

Ηττηθημεν και δη κατα κρατος

:oops:

Του Μαυροκοτσιδακια του εφταιξαν τα ελαστικα και ο Αρβυλας μαλλον δεχθηκε τηλεφωνικα πριν τον αγωνα ευχες απο τον γυιο του Γκαντεμη εξ'ου και η 2η φορα με προβλημα στο μπουλονι.

Mε αυτα και με αυτα οχι μονο περασε Η ΟΜΑΣ στην 2η θεση αλλα πηραν βαθρο και αυτοι με τα χρωματα των ''φιντελκαστροϊκων", ρε πατε καλα εκει στο Μπρακλευ-Μπιξγουορθ ή το εχετε ριξει στο ουισκυ και τον χαβαλε;

Αντε στο δι@ολο κυριακατικα !

Εικόνα
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Όσοι είδατε σημερα τον αγώνα στο Μπακού τι έχετε να πειτε;
Είναι πλέον γεγονός ότι οι κόκκινοι ταύροι είναι ένα βήμα μπροστά από τα μαύρα βέλη.
Ο ξανθομπομπηρας αν δεν είχε λάστιχο 2 γύρους πριν το τέλος με αποτέλεσμα να το ρίξει στις μπαριέρες θα είχε κερδίσει για πλακα.
Ο κοτσιδάκιας συνέχεια ελεγε στην ομάδα....θέλω αλλα δεν μπορω.
Μετά το ατύχημα του ξανθομπομπηρα ο αγώνας ξεκινησε παλι για 2 γύρους με κανονική εκκινηση.
Τα φρενα του κοτσιδακια έβγαζαν ντουμανι .
Παρ όλα αυτά περασε τον μεξικανο αλλα στην στροφή τράβηξε για φλοισβο.
Και σκέφτομαι τωρα εγω....
Καλά ρε φιλε βλέπεις ότι φρενα δεν έχεις που πας....ή μήπως ήταν fair play στον Ολλανδό αφού δεν τερματισε από ατυχία.
Ή μήπως του χρονου εχουμε αλλαγες οδηγών που θα ανατρέψουν ολα τα δεδομένα....
Πολλά κολλητηλικια κοτσιδα με Λεκλερκη...
Γκασλι ωραιος οδηγός...με δυνατότερο αυτοκινητο θα ειναι πύραυλος...
Μπομποτας παει για ταμείο ανεργίας.
Ράσελ..γουστατει ο οτο , οχι όμως ο κοτσίδας....

Τι στο διαολο γίνεται...και μέσα στο χαμό 2ος ο χασοκουρσης ο φετελης....ελα παναγια μου...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγώνες”