F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Οτιδήποτε έχει σχέση με αγώνες ταχύτητας αυτοκινήτου και οχι μόνο...

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
kooface
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 09 Μαρ 2013, 22:51
Μοντέλο: Octavia 1.8Tsi
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: salonica

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από kooface »

Τελικά τι γίνεται στην f1;
Ολοι μπορούν να κερδίσουν εκτός από τα κόκκινα τουτού
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Απρόβλεπτος κάθε αγώνας...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Ο βελγο-ολλανδος βερσταπεν ΠΡΙΝ μιλησει για ασεβεια-αντιαθλητισμο-μη οπαδικο πνευμα κλπ να θυμηθει ο νεοπας πως ενας γερμανος απογονος της φυλης των Ουννων με το ονομα σουμαχερ: πανηγυριζε-γελαγε-πηδαγε-κουναγε καπελο κλπ στο βαθρο στην Ιμολα οταν ΟΛΟΙ (ακομη και τα ποντικια κατω απο τις εξεδρες} ηξεραν για τον Σεννα
και μην πει κανεις παλι τα ιδια ''δεν ηξερε" κλπ γιατι ο Λαρινι διπλα του πως ηξερε και ηταν παγωμενος-με σαστισμενο βλεμμα και δεν εκανε καμια κινηση; οσον αφορα τις κλαψες του εκ των υστερων στην συνεντευξη απλα ηταν κατι στημενο απο την ομαδα του.

Ναι ντε ο ιδιος που τηρωντας το ''ευ αγωνιζεσθε" εκλεινε τους παντες για να μην τον περαουν και αναγκασε την FIA να φτιαξει κανονισμο για 1 μονο φορα υπερασπιση γραμμης,ο ιδιος που σκοπιμα εμβολισε τον Χιλ για να παρει πρωταθλημα,ο ιδιος που παρκαρε-εσβησε το μονοθεσιο καταμεσις στην στροφη ρασκας για να μην κανει ταχυτερο χρονο αλλος οδηγος.

Κανε μας την χαρη λοιπον μικρουλη και μην μας κανεις κηρυγμα.

Οσον αφορα τον μαυρο-τατουαζο-κοτσιδακο-σκουλαρικακια ''θυμα ρατσισμου" λεει κι αυτος Χαμιλτον που ζαλιστηκε το καυμενουλι απο την υπερπροσπαθεια (μετα ειπε φταει ο covid-19) και κουραστηκε πολυ το χρυσο μου να του θυμισει καποιος πως ο Σεννα εβαλε με 6η ταχυτητα ολοκληρο γυρο και νικησε και μετα απο το τοσο αφιξιμο ισα που περπαταγε.
Μηπως τον ''βασκανε" καμια γκομενα και θελει ξεματιασμα;

Οσον αφορα τον Αρβυλα που του εφταιξε η θερμοκρασια των ελαστικων στον γυρο σχηματισμου και μετα τα εκανε μανταρα τι να πει κανεις;
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από Vaggelis »

εχει καταντησει αηδια πλεον η φ1......να εισαι παγκοσμιος πρωταθλητης και να καθυστερεις τον αλλον στα πιτς μην κανει ταχυτερο γυρο ? βεβαια εκτελεις και εντολες του τοτο καραγκιοζη κι εσυ και ο αλλος ο πανυβλακας.......δεν ειμαι με τον μαξ εγω φερραρι ειμαι και με τον λεκλερκ που εχει μελλον ο μικρος......αλλα ειμαι και με οποιον κοντραρει την μαφια της μερσεντες (και παλιοτερα της ρεντ μπουλ και πιο παλια της φερραρι)......εγω θελω να βλεπω αγωνα στα ισα χωρις εντολες χωρις σκοπιμοτητες και χωρις παραγκες.....αυτο που βλεπουμε ειναι κατι αλλο δεν ειναι φ1.......
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Εδω ο Τοτος την μια θαβει τον Αρβυλα,την αλλη λεει ειναι φοβερος team mate,τα μασαει για την μεταγραφη του κλπ ενω οσον αφορα τον Ρασελ που τον εχουν για αντικατασταση του Αρβυλα απο την μια ακουγεται πως δεν τον θελει ο Ραστα-σκουλαρικο-τατουαζακιας και απο την αλλη ο Ρασελ φερεται ανωριμα.



Πηγε ο εξυπνακιας να κανει διπλοσειρα και να περασει πρωτος λες και ολοι οι αλλοι που περιμεναν το κοκκινο φως ηταν χαζοι.

:bounce4:
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Εικόνα

1 Mercedes 344.5
2 Red Bull Racing Honda 332.5
3 Ferrari 181.5
4 McLaren Mercedes 170
5 Alpine Renault 90
6 AlphaTauri Honda 84
7 Aston Martin Mercedes 53
8 Williams Mercedes 20
9 Alfa Romeo Racing Ferrari 3
10 Haas Ferrari 0
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Εικόνα

Ο Τζορτζ Κρόφορντ έτρεξε το Μαραθώνιο του Λονδίνου φορώντας ολόκληρη τη στολή του Λανς Στρολ.
Η κανονική δουλειά του Τζορτζ Κρόφορντ είναι μηχανικός λογισμικού (software engineer) στην ομάδα της Aston Martin στη Formula 1. Ο Βρετανός όμως έχει και άλλα ενδιαφέροντα και πριν από λίγες ημέρες προκάλεσε αίσθηση, όταν πήρε μέρος στο διάσημο Μαραθώνιο του Λονδίνου, ντυμένος ως οδηγός Formula 1.

Φορούσε τον πλήρη εξοπλισμό που βάζει ο Λανς Στρολ για να τρέξει σε ένα GP. Δηλαδή, την αγωνιστική φόρμα, μαζί με παπούτσια και γάντια και τα πυρίμαχα εσώρουχα, όλα προδιαγραφών FIA. Εκτός αυτών, φόρεσε και το κράνος του Στρολ – όχι κάποιο αντίγραφο αλλά το ίδιο το κράνος που φορούσε ο Καναδός στα GP Βελγίου, Ολλανδίας και Ιταλίας.

Ο Βρετανός κάλυψε την απόσταση των 42 χιλιομέτρων σε χρόνο 3 ώρες και 58 λεπτά και κέρδισε μία θέση στο Βιβλίο των Ρεκόρ Γκίνες. Ωστόσο, η συμμετοχή του στο μαραθώνιο είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα, καθώς προσπαθούσε να συγκεντρώσει χρήματα για το ίδρυμα Mind που ασχολείται με την πνευματική υγεία.

Περισσοτερα: https://www.gazzetta.gr/in-motion/20509 ... -formula-1
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Ο Σεμπάστιαν Φέτελ, που εμφανίζει δημοσίως τον τελευταίο καιρό ιδιαίτερα έντονη κοινωνική δράση (από τα δικαιώματα της κοινότητας ΛΟΑΤΚΙ μέχρι την προστασία του περιβάλλοντος) δεν δείχνει να πείθεται ιδιαίτερα από τα επιχειρήματα της F1 και της FIA ότι το σπορ πρέπει να παραμένει πολιτικά ουδέτερο, και ότι "επισκεπτόμενο τις χώρες θα μπορούσε ακόμα και να αναδείξει ενδεχόμενα προβλήματα".

Διότι, τελικά, δεν είναι σωστό να κρίνεις τους ανθρώπους, ή να επιβάλλεις συγκεκριμένους Νόμους, ή να τους διαφοροποιείς μόνο και μόνο επειδή έτυχε να αγαπούν έναν άνδρα αντί για μια γυναίκα, ή μια γυναίκα αντί για έναν άνδρα. Νομίζω ότι κάθε μορφή διάκρισης είναι λανθασμένη. Φανταστείτε να είμαστε όλοι ίδιοι - δεν θα προοδεύαμε.

Εννοώ, φανταστείτε όλα τα αυτοκίνητα της Formula 1 να έχουν την ίδια εμφάνιση. Θα ήταν βαρετό. Όχι μόνο το ίδιο χρώμα, αλλά και την ίδια αεροδυναμική. Μιλώντας στη δική μας γλώσσα, αυτό θα ήταν βαρετό.
Δεν θα σημειωνόταν καμία πρόοδος. Το ίδιο ισχύει και για εμάς. Νομίζω ότι το ανθρώπινο είδος έχει εξελιχθεί τόσο πολύ επειδή είμαστε όλοι διαφορετικοί από μια άποψη, και νομίζω ότι πρέπει να εξυμνούμε τις διαφορές παρά να τις φοβόμαστε".

https://www.sport24.gr/football/formula ... 88978.html
________________________________

Αμα σου αρεσει τοσο η πολιτικη παρατα το τιμονι και κατεβα στον πολιτικο στιβο τοτε.
Οσον αφορα το οτι οταν ειναι ολοι ιδιοι δεν υπαρχει προοδος ή ειναι βαρετο να σου υπενθυμισω πως οταν λενε καποιοι πως δεν ειμαστε ολοι το ιδιο ΕΣΕΙΣ τους λενε ρατσιστες-φασιστες-νεοναζι κλπ και μαλλον εχεις ξεχασει πως η Σαρα-Λι Χαινριχ μαυρη αρχηγος της νεολαιας των Πρασινων στην γερμανια εχει πει μεταξυ αλλων:

«μου την δινει στα νευρα το γενονος πως τοσοι πολλοι λευκοι (κλιματικοι) ακτιβιστες βγαινουν μπροστα.....επειδη εχουμε μια αηδιαστικη πλειοψηφικη κοινωνια λευκων (στην γερμανια)"

Κοιτα λοιπον τι γινεται πρωτα απο ολα το σπιτι σου και ασε την πολιτικη στην F1,αν επιμενεις φορα κρανος-φορμα με τα χρωματα του ουρανιου τοξου και τρεχε με ροζ μονοθεσιο.
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
smpetros
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 14492
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2011, 20:43
Μοντέλο: Fabia 1.2 TSi 105ps
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από smpetros »

Ο Φέτελ αν και δεν μου είναι ιδιαίτερα συμπαθείς, κάνει πολύ καλά που ασχολείται με αυτά τα θέματα και δεν δέχεται τις πολιτικές της F1.
Όπως καλά κάνουν και άλλη κορυφαίοι στο χώρο τους και ξεφεύγουν από τα πρωτόκολλα και από το αποστειρωμένο περιβάλλον που ζουν.
Μπορεί να είναι "προϊόν" μιας εταιρείας ή μιας ομάδας, αλλά είναι άνθρωπος, όχι μηχανή και έχει άποψη και πρέπει να είναι ελεύθερος να την
εκφράζει γιατί είναι και αυτός μέρος της κοινωνίας και δυστυχώς από ανθρώπους αναγνωρίσιμους ακούγονται κάποια πράγματα, μιας και η
δική μας η φωνή δεν έχει τη δύναμη να ακουστεί.
Skoda: Είναι όλο προσόντα.

Εικόνα

"Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι λέφτερος"
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

smpetros έγραψε: Δευ 18 Οκτ 2021, 11:04 αλλά είναι άνθρωπος, όχι μηχανή και έχει άποψη και πρέπει να είναι ελεύθερος να την
εκφράζει γιατί είναι και αυτός μέρος της κοινωνίας και δυστυχώς από ανθρώπους αναγνωρίσιμους ακούγονται κάποια πράγματα, μιας και η
δική μας η φωνή δεν έχει τη δύναμη να ακουστεί.
Για φαντασου να εξεφραζε την αποψη π.χ πως πρεπει να υπαρχουν ξεχωριστα εθνη-φυλες,τα συνορα να ειναι κλειστα και ελεγχομενα ή πως ειναι straight και πιστευει μονο σε 2 φυλα τι θα γινοταν.
ΟΛΟΙ που τωρα τον υποστηριζουν (μηδενος εξαιρουμενου) θα επεφταν επανω του να τον φανε και θα εχανε και την θεση του οχι μονο στην ομαδα αλλα και στην F1 ενα ΟΛΑ τα ΜΜΕ θα τον κατηγορουσαν ασε δε το βρισιδι σε social media.

https://ichef.bbci.co.uk/onesport/cps/8 ... _getty.jpg

https://s31242.pcdn.co/wp-content/uploa ... 24x683.jpg

Για κανενα αθωο θυμα απο τις εκατονταδες τρομοκρατικες οργανωσεις φανατικων ισλαμιστων δεν ηξερε να γονατισει τοσα χρονια,για μια περιπτωση ομως τον επιασε ο καυμος.
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
smpetros
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 14492
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2011, 20:43
Μοντέλο: Fabia 1.2 TSi 105ps
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από smpetros »

Δημήτρη καλημέρα.
Δεν με αφορά το κομμάτι της προσωπικής ζωής κανενός!
Σχολίασα θετικά (έτσι το βλέπω εγώ) την έντονη κοινωνική του δράση σχετικά με τα δικαιώματα
της κοινότητας ΛΟΑΤΚΙ και την προστασία του περιβάλλοντος, τίποτα άλλο, όπως και την απέχθειά μου
απέναντι στη F1 που αντί να προσπαθεί να βελτιώσει τη διοργάνωση των αγώνων, έχει επιτρέψει στο σπορ
να χρησιμοποιείται ως βιτρίνα για απολυταρχικά καθεστώτα (Βλέπε, Μπαχρέιν, Άμπου Ντάμπι, Σαουδική Αραβία, Κατάρ..)
Αν σε ενοχλεί εσένα προσωπικά το θέμα της ενασχόλησης του Φέτελ και με θέματα κοινωνικά πέραν των αγωνιστικών του
υποχρεώσεων, εμένα με ενοχλεί η F1 που έχει πάψει να ασχολείται με τα αγωνιστικά θέματα εδώ και καιρό και κάνει απλά πολιτική.
Αυτός είναι και ο λόγος που ο κόσμος έχει γυρίσει την πλάτη στο άθλημα.
Φιλικά χωρίς καμία αντιπαράθεση.
Skoda: Είναι όλο προσόντα.

Εικόνα

"Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι λέφτερος"
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Δεν τιθεται θεμα αντιπαραθεσης.

Κοιταξε εδω αυτο που λεμε ''2 μετρα και 2 σταθμα"

https://metro.co.uk/wp-content/uploads/ ... =644%2C338

και



Αφου ειναι τοσο πολυ κοινωνικα ευαισθητος ΓΙΑΤΙ δεν φορεσε μπλουζακι και για την Ashli Babbitt που πυροβολησε εν ψυχρω μαυρος αστυνομικος (Michael Leroy Byrd) μεσα στο καπιτωλιο;
Ηταν αοπλη διαδηλωτης,οχι μονο δεν του απαγγελθηκε καμια κατηγορια αλλα διατυμπανιζει κιολας πως ετσι ''εσωσε αμετρητες (!) ζωες".
Φυσικα και δεν εγινε τιποτα,ουτε διαδηλωσεις-σπασιματα-γκρεμισματα αγαλματων-λεηλασιες κλπ.

Ως και στο κρανος του ακομη (ισως και στο εσωρουχο μετα απο τετοια μανια) εχει βαλει το black lives mater, φανταζεσαι τι θα γινει ενας καποιος οδηγος βαλει το Blue Lives Matter(εννοει τους αστυνομικους) ή το Christian Lives Matter (εννοωντας τα τοσα θυματα απο τζιχαντιστες) ;
Θα πεσουν ολοι επανω του να τον φανε !

Οπως παει η F1 σε λιγο θα αρχισουν τα μηνυματα για να κανουμε εμβολιο Pfizer, για Trans-Gay ενω θα κανουν και χορηγο την NABLA.
Τι σχεση εχουν αυτα με τον μηχανοκινητο αθλητισμο; δηλαδη τοσα χρονια που δεν τα ειχαμε αυτα δεν ηταν καλοι οι αγωνες;
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1250
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

Αλλο παραδειγμα ευτελισμου των αγωνων F1, μια μαυρη ραπερ επισκεφθηκε τον χωρο στο Αυστιν του Τεξας (αναθεμα εαν ηξερε αν τα αυτοκινητα ειναι με εμπρος κινηση-πισω-τετρακινητα) ισα για το εφε και για τα social media δηλαδη

https://preview.redd.it/5amx78z32gv71.j ... 309aa12be4

Κοιτα εδω καραγκιοζιλικια ιδιως στην τελευταια φωτογραφια.



Κοιτα πως συμπεριφερθηκε ο χοντρος σωματοφυλακας στον δημοσιογραφο και ο αλλος μετα.
Τετοιους τυπους σαν τον μπροστινο στην αμερικη τους λενε κοροϊδευτικα ''bullet catchers" επειδη ουσιαστικα ειναι μπροστα ισα για να φανε καμια σφαιρα απο κανεναν μη εκπαιδευμενο μιας και λογω ογκου δεν μπορουν να ασκησουν αλλα καθηκοντα.



To περιστατικό αυτό γρήγορα έγινε viral πολύς κόσμος σχολίασε με αρνητικό τρόπο το γεγονός ότι πολλές διασημότητες λαμβάνουν προσκλήσεις για τους αγώνες της Formula 1 χωρίς να γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα γύρω από το σπορ αλλά κυρίως επιδεικνύουν συμπεριφορά, είτε οι ίδιοι είτε τα μέλη της ακολουθίας τους, που δείχνει ασέβεια.
«Έχω ξανανιώσει πίεση στο grid αλλά από ανθρώπους που ονομάζονταν Σένα, Πρσστ, Σουμάχερ, Μάνσελ, Πικέ κ.α. Σωματοφύλακες που έρχονται στο grid για πρώτη φορά δεν με ενοχλούν, όλοι έχουν μια δουλειά να κάνουν, άλλα ίσως θα έπρεπε να μάθουν τρόπους και σεβασμό».

Άσχετες διασημότητες στο grid της Formula 1, αυτή η μάστιγα (vid)

https://www.gazzetta.gr/in-motion/20550 ... astiga-vid
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Από αεροδυναμική είναι τούμπανο....
Εικόνα
kooface
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 09 Μαρ 2013, 22:51
Μοντέλο: Octavia 1.8Tsi
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: salonica

Re: F1 - ΓΕΝΙΚΑ Σχόλια

Δημοσίευση από kooface »

ABTAKIAS έγραψε: Κυρ 31 Οκτ 2021, 21:33 Από αεροδυναμική είναι τούμπανο....
:laugh: :laugh: Η εμπειρία δεν κρύβεται
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγώνες”