Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

Παιδες θελω την βοηθεια σας σε καποιο θεμα.
Εχτες ενεπλακησα σε ατυχημα στην Ποσειδωνος (7 αυτοκινητα καραμπολα).
Ευτυχως ημουνα μπροστα μπροστα και επαθα ζημια μονο απο πισω (προφυλακτηρας και πορτ παγκαζ).
Αυτο που θελω να ρωτησω αν εχει κανεις εμπειρια, ειναι αν καποια αντιπροσωπια Skoda η γενικα οι αντιπροσωπειες δεχονται να αναλαβουν αυτοι να εισπραξουν τα λεφτα απο την ασφαλιστικη.
Δηλαδη να τους παω το αμαξι για φτιαξιμο και να παω να το παρω οταν θα ειναι ετοιμο και μετα να αναλαβουν αυτοι να παρουν τα λεφτα απο την ασφαλεια χωρις εγω να πληρωσω κατι για την επισκευη (την υπολογιζω κοντα στο χιλιαρικο αν και δεν ξερω ακριβως τι θελει.
Εχει κανενας εμπειρια απο τετοιο θεμα η αν ξερετε καμμια αντιπροσωπεια να το δεχεται αυτο?
Η βοηθεια σας θα μου ειναι πολυτιμη καθως απο Δευτερα θα πρεπει να αρχισω το ψαξιμο για το που θα το φτιαξω.

Ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
Fabiap

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Fabiap »

Η Interauto το κάνει...
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

Fabiap έγραψε:Η Interauto το κάνει...
Εχω Interauto στην Λαυριου που ειναι κοντα μου (μενω Κορωπι).
Το ξερεις σιγουρα αυτο?
Θα τους παρω αν ειναι απο Δευτερα να μου πουνε.
Άβαταρ μέλους
Fabiap

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Fabiap »

Και εγώ Κορωπί μένω αδελφέ και στην interauto στην Λαυρίου πηγαίνω...απο εκει το πήρα κιόλας το αμάξι...
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

εγω το ειχα παει εκει καναδυο φορες για σερβις παλιοτερα αλλα μετα επειδη στον δρομο μου απο δουλεια ειναι ο καραπιστολης το πηγαινα σε αυτον.
τωρα βεβεια που δεν ειναι εξουσιοδοτημενος πλεον θα το πηγαινω στην interauto γιατι αυτοι ειναι και σαββατα ανοιχτοι.
το θεμα μου ειναι αν τωρα γινεται αυτο που ειπα παραπανω.για να το λες μαλλον το ξερεις. οποτε θα τους ρωτησω δευτερα αν ειναι να το παω να ξεμπερδευω να φτιαχτει.
Άβαταρ μέλους
gatos_83
Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τρί 05 Μάιος 2009, 21:31
Μοντέλο: octavia 5 fl 1.4 tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: peiraias

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από gatos_83 »

Όλα τα συνεργεία το κάνουν, καλήτερα πηγαινε το στην πιο κοντινη αντιπροσωπεια (θα επιλέξουν την πιο ακριβή και σωστή επισκευή με γνήσια καινούρια ανταλλακτικα, και αφου σε πληρώνουν σε συμφέρει), θα μιλησεις πρώτα με την ασφαλιστική σου, αφού έχουν παραλάβει την δήλωση φιλικού διακανονισμου θα κλεισεις ραντεβου σε συνεργείο (αντιπροσωπεια) που θέλεις και θα αναφέρεις στην ασφαλιστικη την διεύθυνση του συνεργείου, θα πας το αυτοκίνητο και θα το αφήσεις στην αντιπροσωπεία εκεί θα σου δώσουν μια υπεύθηνη δήλωση που θα αναφέρει οτι δίνεις την εντολή στην αντιπροσωπεία να παρει απο την ασφαλιστικη την επιταγή για τη ζημια, θα πας σε ένα ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφης, ο εμπειρογνωμονας θα πάει κάποια στιγμή μέσα στη μέρα στην αντιπροσωπεία και θα κάνει την εκτίμηση της ζημιάς, η αντιπροσωπεία θα το επισκευάσει, και την επόμενη μέρα θα το παραλάβεις και θα τους αφήσεις την υπευθυνη δήλωση. Τέλος καλό όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
Giannis307

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Giannis307 »

σχετικο αυτο γιατι αναλογα το κοστος και την παλαιοτητα θα καλυψη η ασφαλεια ενα α ποσο...αποκει και περα.....θα δειξει ανα αξιζει να το φτιαξει
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

ο προφυλακτηρας ο πισω θελει αλλαγη γιατι εχει σπασει και το πορτ παγκαζα εχει βουλιαξει σε 2-3 σημεια αλλα λογικα θα το επισκευασουν δεν θα το αλλαξουν.
ετσι οπως το υπολογιζω εγω με αυτα που φαινονται κανενα χιλιαρικο.
τωρα θα δειξει αν ειναι θα τους πω να τα φουσκωσουν και λιγο γιατι η ασφαλιστικη θα αρχισει τα κλασσικα περι παλαιοτητας και τετοια.
θα κανω μερικα τηλεφωνα αυριο και θα σας ενημερωσω τι μου ειπανε.
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από ThanassisGT »

οι ασφαλιστικές πάντα ψαρεύουνε για να γλυτώσουν ότι μπορούν. έχω ακούσει μέχρι και παρακράτηση 25% του τιμολογίου γιατί "το λέει ο νόμος". αν τους αρχίσεις σε τίποτα καντήλια όμως πάντα δίνουν όλο το ποσό.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

το πηγα στην interauto και πηγε πραγματογνωμονας απο την ασφαλεια του αλλουνου.
ο παιχτης εκει ο φαναρτζης καταφερε να περασει να μου αλλαξει ολο το πορτ παγκαζ , τον προφυλακτηρα και τους αισθητηρες παρκαρισματος.
μου εδωσαν μια εξουσιοδοτηση να την φτιαξω στα ΚΕΠ και θα εισπραξουν αυτοι απευθειας τα λεφτα απο την ασφαλεια (ελπιζω να μην κανουν κανενα χουνερι και δεν πληρωσουν γιατι μετα πρεπει να τα δωσω εγω και να τραβιεμαι με αυτους για να τα παρω).
επισης μου εδωσαν ενα αυτοκινητο να κανω την δουλεια μου μεχρι να φτιαχτει το δικο μου (ενα fabia σενταν !!!!).
μεχρι εδω ολα καλα.
δευτερα τριτη θα παρω το δικο μου και ελπιζω να πανε και ολα καλα και με την ασφαλεια και να παρουν τα λεφτα.
ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδια.
οτι νεοτερο θα σας πω.
Άβαταρ μέλους
Fabiap

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Fabiap »

Ρε Βάγγο δίπλα μου μένεις... σε είδα να ξεπαρκάρεις προχτες απο το σπίτι σου με το Fabia της interauto...όταν λέμε δίπλα μου μιλάμε πραγματικά δίπλα μου όμως...!!!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

Fabiap έγραψε:Ρε Βάγγο δίπλα μου μένεις... σε είδα να ξεπαρκάρεις προχτες απο το σπίτι σου με το Fabia της interauto...όταν λέμε δίπλα μου μιλάμε πραγματικά δίπλα μου όμως...!!!

Πλακα κανεις....
Που μενεις ρε συ?
Για να με ειδες πρεπει να εισαι γειτονας. Ενα μπλε ητανε το fabia που μου ειχανε δωσει.
αχαχαχαχχαχαχα
Εν τελει το πηρα το αμαξι απο την interauto και το αποτελεσμα ηταν απιστευτο. η βαφη ειναι σαν εργοστασιακη (δεν εχω ξαναδει τετοια δουλεια απο φανοποιειο). μου αλλαξανε προφυλακτηρα - 5η πορτα - αισθητηρες παρκαρισματος και μαλιστα μου βαλανε με οθονη μεσα και στο χρωμα του αμαξωματος οχι μαυρους που ειχε πριν !!!!! , και καποια αλλα πραγματακια (πλαφονιερες κλπ) και το κουστουμι βγηκε περιπου 1800€.
τους εδωσα την εξουσιοδοτηση και θα τα παρουν απο την ασφαλεια του αλλουνου (ελπιζω να τα δωσουν και να μην κανουν καμμια νιλα και τρεχω να τα βρω εγω μετα για να πληρωσω).
γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια που εγινε αν και θα τους το ξαναπαω το σαββατο μια βολτα γιατι που και που μου αναβει το λαμπακι στο ταμπλο για τις λαμπες (ισως ειναι απο την πλαφονιερα που αλλαξανε και παιζει τιποτα με το canbus η μπορει να φταιει κανενα καλωδιο) και μετα απο λιγο ξανασβηνει (μου εχει αναψει απο την τριτη που το πηρα καμμια δεκαρια φορες και κραταει μισο λεπτο και μετα ξανασβηνει και το θεμα ειναι οτι στον εγκεφαλο δεν κραταει καμμια βλαβη).
Άβαταρ μέλους
Fabiap

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Fabiap »

Στην Ν.Γκίκα μένω,ένα είναι το Fabia το sedan που έχουν εξυπηρέτηση...!Πριν το κάνουν εξυπηρέτηση το ζαχάρωνε ένας φίλος...!!!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Vaggelis »

Fabiap έγραψε:Στην Ν.Γκίκα μένω,ένα είναι το Fabia το sedan που έχουν εξυπηρέτηση...!Πριν το κάνουν εξυπηρέτηση το ζαχάρωνε ένας φίλος...!!!
Χαχαχαχαχχαχα. ελα ρε διπλα μου μενεις οντως.
Παντως καλα που δεν το πηρε, ειναι χαρος το fabia φιλε ασε που εχει και 305.000 χλμ !!!!!!!
Μολις μπηκα ξανα στο δικο μου νομιζα οτι μπηκα σε διαστημοπλοιο κυριολεκτικα ομως.
Άβαταρ μέλους
Fabiap

Re: Αντιπροσωπειες και ατυχηματα

Δημοσίευση από Fabiap »

Χαχαχαχαχαχα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”