Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
OCTAVIA 5 2.0 FSI

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από OCTAVIA 5 2.0 FSI »

Sailing έγραψε:Δημήτρη την προηγουμενη εβδομάδα πέτυχα την ημέρα...αλλά τί έβαλα τελικά V-Power ή απλή? Εδώ σε θέλω....
Αυτοί καλά τα λένε....τί βάζουν είναι το θέμα...
Εάν η αντλία λέει Vpower πιστεύω ότι έβαλες τη σωστή :cheers: :cheers:
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από Gel73 »

Sailing έγραψε:Δημήτρη την προηγουμενη εβδομάδα πέτυχα την ημέρα...αλλά τί έβαλα τελικά V-Power ή απλή? Εδώ σε θέλω....
Αυτοί καλά τα λένε....τί βάζουν είναι το θέμα...
Ε μα τώρα και εσύ βρε Νικόλα, μη διυλίζεις τον κώνωπα! :mrgreen:

Άν σου βάλανε μόνο βενζίνη, πάλι καλά να λές... :|
Άβαταρ μέλους
kabia

Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από kabia »

εχει ξεκινηση ενα μποϊκοταζ για τα shell βενζιναδικα παγκοσμιως. ο λογος ειναι οτι η συγκεκριμενη εταιρια ηταν αυτη που εγινε αφορμη να ανεβει τοσο η τιμη τις βενζινης. γι αυτο και κατεβασαν την τιμη για μια μερα! το θεμα ειναι θα συνεχισοθμε να βαζουμε απο shell και να κανουμε καποιους εβραιους ακομα πλουσιοτερους?
Άβαταρ μέλους
Gel73

Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από Gel73 »

kabia έγραψε:εχει ξεκινηση ενα μποϊκοταζ για τα shell βενζιναδικα παγκοσμιως. ο λογος ειναι οτι η συγκεκριμενη εταιρια ηταν αυτη που εγινε αφορμη να ανεβει τοσο η τιμη τις βενζινης. γι αυτο και κατεβασαν την τιμη για μια μερα! το θεμα ειναι θα συνεχισοθμε να βαζουμε απο shell και να κανουμε καποιους εβραιους ακομα πλουσιοτερους?
Μπορεί παγκοσμίως να φταίει η Shell (και οι υπόλοιπες 6 αδερφές), αλλά σε εμάς βάζει την χερούκλα του και
το κράτος με τις συνεχόμενες αυξήσεις των διαφόρων φόρων και την ελλιπέστατη αστυνόμευση
των διαφόρων συμφερόντων ανά την επικράτεια, και όχι μόνο στα καύσιμα.

Α, να μην ξεχάσω.

Σε κανένα μήνα +/- η τιμή της απλή αμόλυβδης θα είναι €1,70+,
και όλα αυτά για να μας βοηθήσουν....
Άβαταρ μέλους
OCTAVIA 5 2.0 FSI

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από OCTAVIA 5 2.0 FSI »

Εγώ πάντως φούλαρα σήμερα -από την αντλία που έλεγε Vpower- :mozilla_cool: :mozilla_cool:
36 lit περίπου
Ολοστρόγγυλο 50αρικο :mozilla_cry: :mozilla_cry:
Άβαταρ μέλους
jkfsi116

Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από jkfsi116 »

σημερα εμαθα οτι εκλεισαν 52 πρατιρια bp σε ολη τιν ελλαδα το μηνα μαρτιο, και κλεινουν και αλλα. δεν μου ειπε το γιατι?
Άβαταρ μέλους
kopantRS5

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από kopantRS5 »

σωστος ο νικος ,δεν νομιζω να ειναι τοσο κουβαρνταδες,γιατι δεν το κανουν και στην 100αρα να δουμε και την διαφορα
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από RoadRunner »

Βλεπεις Καλπακη τρεχα να σωθεις.Τα ιδια του τα αμαξια μενουν απο ατροφία στον δρομο και τρέχουμε με μπετονακια απο αλλα βενζινάδικα :idea: :idea: (ηταν πελάτης στην εταιρία που εργάζομαι).Όσον αφορά το κλέψιμο......αστα να πανε...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από Gazofonix »

*Roadrunner* έγραψε:Βλεπεις Καλπακη τρεχα να σωθεις.Τα ιδια του τα αμαξια μενουν απο ατροφία στον δρομο και τρέχουμε με μπετονακια απο αλλα βενζινάδικα :idea: :idea: (ηταν πελάτης στην εταιρία που εργάζομαι).Όσον αφορά το κλέψιμο......αστα να πανε...

Θες ενα παραδειγμα ακομα?Ετος 2001.Δουλευω στην Lancia και μολις εχουμε παραδωσει μια ολοκαινουρια τοτε Lancia Lybra 1.8.Tο περνει και παει και φουλαρει στον εν λογο κυριο (οπως μας ειπε μετα).Σε 1.5 ωρα το αμαξι......φορτωμενο με οδικη πισω. :!: :!: :!: Καυγαδες με τον πελατη οτι εχει προβλημα το αμαξι και δεν το θελω, θελω αλλο καινουριο κλπ.Φ,Βενζινης ειχε μεσα στο ρεζερβουαρ οποτε βγαζουμε αντλια..........60λιτρα νερο και 2 κυβικα χωμα. :shock: :shock: :shock: :evil:
Ο πελατης...........οπως ακριβως το smile. ( :shock: ) Ακομα περιμενει να βρει το δικιο του μιας και αλλαξαμε το μισο αμαξι (απο οπου περναει βενζινη )
Άβαταρ μέλους
jcevo

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από jcevo »

kdouris έγραψε:Έχεις μετρήσει cf(πυράκια) και έβγαλε μηδέν; Ή απλά ότι δεν ανάβουν λαμπάκια κλπ; Αυτό το λες για την 100άρα ή την 95άρα; :roll:
Στις Σέρρες Μ.Αλεξάνδρου το KAoil, Βενιζέλου το ARGO και το AEGEAN, από Λευκώνα προς Σέρρες πριν μπεις στην πόλη το AEGEAN, το ΒΡ από απέναντι καθώς βγαίνεις από Σέρρες προς Λευκώνα. Σε όλα αυτά η 100άρα είναι οκ, μετρημένη με VAG COM.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ: Το Κaoil που είναι μετά το φανάρι της εξόδου της πόλης προς Δράμα, και το Shell πάνω στην Μ.Αλεξάνδρου. Στα πρώτα 300 χλμ άναψε λαμπάκι!!!! :evil:

πως μετρησες τα οκτανια με το vag com ????????????
εγω εχω μεινει στο χημειο του κρατους για αναλυση βενζινης.
Άβαταρ μέλους
jcevo

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από jcevo »

ειχε πει ο γιαννης(roadrunner) για ενα καλο βενζιναδικο Α.Π ή ΕΚΟ Δυτικα οτι ειναι καθαρο και φθηνο

Γιαννη δωσε πληροφοριες στον λαο
Άβαταρ μέλους
Giorikas

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από Giorikas »

Παιδες εχω βαλει 3 φορες απο το βενζιναδικο στην Πειραιως-Χαμοστερνας(επι της Χαμοστερνας οπως στριβης αριστερα απο Πειραιως προς Λ.Συγγρου στην AVIN, παιδες ετυχε να ειμαι με λαμπακι και βαζω 20ευρουλακια εκανα 230χλμ και μου αναψε λαμπακι.Λεω δεν παιζει κατι αλλο μου εβαλε παω βαζω ξανα 20ευρω να το τσεκαρω και κανω 210χλμ(αλλα το ειχα ψιλογκαζοσει κατω στο σεφ) προχθες εβαλα 50ευρω και εχω κανει 200χλμ ηδη και ακομα ειναι στην μεση ο δεικτης ενω οταν εβαζα στην Shell V-Power h 100αρα μου την επινε λες και ηταν νερο...και αποδοση μια χαρα.
Άβαταρ μέλους
kefalas1

Re: Βενζιναδικα΄ ποιοι μας εξαπατουν και ποιοι οχι

Δημοσίευση από kefalas1 »

Giorikas έγραψε:Παιδες εχω βαλει 3 φορες απο το βενζιναδικο στην Πειραιως-Χαμοστερνας(επι της Χαμοστερνας οπως στριβης αριστερα απο Πειραιως προς Λ.Συγγρου στην AVIN, παιδες ετυχε να ειμαι με λαμπακι και βαζω 20ευρουλακια εκανα 230χλμ και μου αναψε λαμπακι.Λεω δεν παιζει κατι αλλο μου εβαλε παω βαζω ξανα 20ευρω να το τσεκαρω και κανω 210χλμ(αλλα το ειχα ψιλογκαζοσει κατω στο σεφ) προχθες εβαλα 50ευρω και εχω κανει 200χλμ ηδη και ακομα ειναι στην μεση ο δεικτης ενω οταν εβαζα στην Shell V-Power h 100αρα μου την επινε λες και ηταν νερο...και αποδοση μια χαρα.
αυτο δεν ειναι βενζιναδικο ειναι ο ουρη γκελερ! αν εκανες 230 χλμ με 20 ευρω και την βενζινα υπολογιζω στο 1.44 τοτε μπραβο στον βενζινα μπραβο στον εφευρετη του τsi και γενικα πολλα μπραβο! οταν ο 20VT και σβηστος δεν βγαζει πανω απο 150 χλμ στο 20αρικο απο λαμπακι σε λαμπακι! παντος οτι κλεβουν κλεβουν ! μου ετυχε προσφατα 2 απανωτα 20αρικα με τον ιδιο τροπο οδηγησης να μου δωσει το 1 - 150+ χλμ και το αλλο 123 χλμ! ποσοστιαια τεραστια διαφορα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”