Laser Interceptor

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από TORRERO »

Βαρύ Πόδι έγραψε:Άντε, αργεί το group-buy? :laugh:
Εγώ είμαι μέσα άμεσα! Χωρίς πλάκα!

Κώστα , αν δεν θέλει άλλος, βρες την άκρη μέσω του gsa1967 και το προχωράμε!
Έχω απηυδήσει με τα όρια των 40 και 50 σε δρόμους όπου απογειώνεται jumbo! :fussy:
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
VRS5
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5049
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:29
Μοντέλο: octavia rs5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από VRS5 »

Τις ''φωτογραφίες'' τις σταματά η μόνο τα ''πιστόλια'' γιατί εγώ ''αυτές'' φοβάμαι :wink: :mad1:
Άβαταρ μέλους
gsa1967
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5245
Εγγραφή: Δευ 11 Ιούλ 2011, 12:03
Μοντέλο: octavia 5rs
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από gsa1967 »

VRS5 έγραψε:Τις ''φωτογραφίες'' τις σταματά η μόνο τα ''πιστόλια'' γιατί εγώ ''αυτές'' φοβάμαι :wink: :mad1:
στα τουνελ της αθηνων κορινθου και στην τριπολη χτυπαει εκει εχουν καμερες σιγουρα.
παρολα αυτα εγω δεν τις φοβαμαι τισ φωτο . εχω και αντιρανταρ που τις πιανει αλλα και ειναι σε σταθερα σημεια και γνωριζεις οταν εχεις κανει μια διδρομη που εχουν μπει.
τα πιστολια ειναι επικυνδυνα που στηνουν μπλοκα οπου γουσταρουν
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από RoadRunner »

Δεν είναι μόνο οι κάμερες οι σταθερές που ξέρουμε, στήνουν και σε τρίποδα δίπλα στην μπαριέρα και δεν την παίρνεις χαμπάρι. Τουλάχιστον εδώ πάνω το κάνανε, τώρα τελευταία όμως δεν ξέρω αν ακόμα ακολουθούν το ίδιο μοτίβο.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gsa1967
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5245
Εγγραφή: Δευ 11 Ιούλ 2011, 12:03
Μοντέλο: octavia 5rs
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από gsa1967 »

RoadRunner έγραψε:Δεν είναι μόνο οι κάμερες οι σταθερές που ξέρουμε, στήνουν και σε τρίποδα δίπλα στην μπαριέρα και δεν την παίρνεις χαμπάρι. Τουλάχιστον εδώ πάνω το κάνανε, τώρα τελευταία όμως δεν ξέρω αν ακόμα ακολουθούν το ίδιο μοτίβο.
για αυτες το αντιρανταρ κανει δουλεια.
Άβαταρ μέλους
Γιωργος Π
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Τρί 28 Μαρ 2017, 15:22
Μοντέλο: Octavia 1.8tsi Mk2 08
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Γιωργος Π »

Μια συμβουλη σε ολους.Ανα τακτα διαστηματα πανω στην εθνικη υπαρχουν ταμπελες που σε προειδοποιουν οτι σε ενα χλμ υπαρχει παρκινγκ,σε 500m παρκινγκ.οταν βλεπετε τετοια ταμπελα να κοβετε ταχυτητα.Μονο σε αυτα τα σημεια πανω στην εθνικη οδο εχουν τη δυνατοτητα να τη στησουν.Τωρα για τις καμερες τις σταθερες εχω βγαλει το συμπερασμα οτι δεν λειτουργει καμια.Αν υπαρχει καποιος που του ηρθε ταχυδρομικως στο σπιτι η κληση με την φωτογραφια τοσα χρονια ας μας πει.
octavia II 1.8tsi by APR
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από RoadRunner »

Το θεμα βλεπω εγινε ενδιαφερον, θα το ξεχωρισω μολις βρω χρονο απο εδω να μην το χασουμε. :happy1:
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

gsa1967 έγραψε:
VRS5 έγραψε: Τις ''φωτογραφίες'' τις σταματά η μόνο τα ''πιστόλια'' γιατί εγώ ''αυτές'' φοβάμαι :wink: :mad1:
στα τουνελ της αθηνων κορινθου και στην τριπολη χτυπαει εκει εχουν καμερες σιγουρα.
παρολα αυτα εγω δεν τις φοβαμαι τισ φωτο . εχω και αντιρανταρ που τις πιανει αλλα και ειναι σε σταθερα σημεια και γνωριζεις οταν εχεις κανει μια διδρομη που εχουν μπει.
τα πιστολια ειναι επικυνδυνα που στηνουν μπλοκα οπου γουσταρουν
Αυτά δηλ. δεν τα πιάνει? Φαντάζομαι αφού είναι αντιραντάρ θα τα πιάνει, τί σχέση έχει αν είναι σταθερές κάμερες ή κινητές χεριού? Για ξεκαθάρισέ το σε παρακαλώ.
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

TORRERO έγραψε:
Βαρύ Πόδι έγραψε: Άντε, αργεί το group-buy? :laugh:
Εγώ είμαι μέσα άμεσα! Χωρίς πλάκα!

Κώστα , αν δεν θέλει άλλος, βρες την άκρη μέσω του gsa1967 και το προχωράμε!
Έχω απηυδήσει με τα όρια των 40 και 50 σε δρόμους όπου απογειώνεται jumbo! :fussy:
Κάτσε να δούμε τα specs και το βλέπουμε.
Κι εγώ μέσα είμαι, αρκεί να μην ανιχνεύεται ή να φαίνεται τί είναι.
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
kostas10001
Member
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2016, 21:56
Μοντέλο: octavia
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από kostas10001 »

Ρε παιδιά τα ραντάρ είτε φωτογραφικά είτε απλά έχουν ένα τρόπο λειτουργίας. Ανακλάται η ακτίνα στο αυτοκίνητο(μεταλλικό μέρος) και επιστρέφει-ξεκιναει η μέτρηση και ξαναστελνει ακτίνα η οποία ξανανακλάται- με δεδομένο την ταχύτητα που κάνει η ακτίνα να επιστρέψει και τον χρόνο μεταξύ των εκπομπών υπολογίζει επ'ακριβως την στιγμιαία ταχύτητα μας καθώς όλοι οι παραπάνω χρόνοι είναι σε χιλιοστά του δευτερολέπτου.
Τι μπορεί να κάνει ένα "αντιρανταρ"? Κάνει το αυτοκίνητο χάρτινο?
Μου μυρίζει μουφεξ και ο φίλος που το έχει στο αυτοκίνητο χρόνια απλά τυχερός....
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κάποιον με αυτό και χωρίς να μπορώ να γνωρίζω αν έχει αλλάξει καποιος βασικό νόμος της φυσικής.
Επίσης γνωρίζεται μήπως ότι υπάρχουν και ραντάρ με καλωδια που τα απλώνουν στον δρόμο και τα πατάς?(δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο λειτουργίας και τα είχα δει ανατολικά Αττικής και Καλαμάτα).
:love1: :love1:
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

kostas10001 έγραψε:Ρε παιδιά τα ραντάρ είτε φωτογραφικά είτε απλά έχουν ένα τρόπο λειτουργίας. Ανακλά η ακτίνα στο αυτοκίνητο(μεταλλικό μέρος) και επιστρέφει-ξεκιναει η μέτρηση και ξαναστελνει ακτίνα η οποία ανακλάται- με δεδομένο τον χρόνο που κάνει η ακτίνα να επιστρέψει και τον χρόνο μεταξύ των εκπομπών υπολογίζει επ'ακριβως την στιγμιαία ταχύτητα μας καθώς όλοι οι παραπάνω χρόνοι είναι σε χιλιοστά του δευτερολέπτου.
Τι μπορεί να κάνει ένα "αντιρανταρ"? Κάνει το αυτοκίνητο χάρτινο?
Μου μυρίζει μουφεξ και ο φίλος που το έχει στο αυτοκίνητο χρόνια απλά τυχερός....
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κάποιον όλο αυτό και χωρίς να μπορώ να γνωρίζω αν έχει αλλάξει καποιος βασικό νόμος της φυσικής.
..........
Μα δεν είπε κανείς ότι το αντιραντάρ τυφλώνει πχ τις κάμερες, ή κάνει αόρατο το όχημα. Σε προειδοποιεί έγκαιρα ώστε να κόψεις.

kostas10001 έγραψε: .........................
Επίσης γνωρίζεται μήπως ότι υπάρχουν και ραντάρ με καλωδια που τα απλώνουν στον δρόμο και τα πατάς?(δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο λειτουργίας και τα είχα δει ανατολικά Αττικής και Καλαμάτα).
Μη με τρελαίνεις τώρα...... :shock:
Αυτό πώς να το πολεμήσεις?
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
kostas10001
Member
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2016, 21:56
Μοντέλο: octavia
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από kostas10001 »

Δεν υπάρχει κάποια αρχή λειτουργίας να προειδοποιήσει για ραντάρ.
Μπορεί να είναι ραντάρ και αυτό και όταν ανιχνεύει κάποιο μεταλλικό αντικείμενο να ενημερώνει, και ας είναι και ταμπέλα.
Το μόνο που μπορεί να δουλεύει είναι με το gps που έχει δηλωμένες πάνω στον χάρτη τις θεσεις των ραντάρ χωρίς να.μπορεις να ξέρεις αν πρόκειται για true negative.


Και οι τροχονόμοι είναι άνθρωποι και έχουν ζωες- οπότε μπορεί να έχουν πέσει πάνω σε κάποιο φόρουμ όπου το συζητανε και μόλις το δουν στο αυτοκίνητο με τους διακόπτες του κ.λ.π. να πούμε ρε συ αυτός έχει το τάδε μηχάνημα. Κάτσε να το κατασχέσουμε το αυτοκίνητο να το στείλουμε στο μηχανολογικό να έχουμε γραπτώς τι είναι αυτό και να συντάξουμε μια δικογραφία 100 σελίδων και Άστον αυτόν να ξεμπλέξει μετά από 7 χρόνια πληρώνοντας άλλο ένα αυτοκίνητο σε δικηγόρους.
Απλα λέω...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas10001 την Πέμ 15 Μαρ 2018, 12:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

Υπάρχει και το αντιραντάρ ενσωματωμένο στο μυαλό μας θυμίζω.


Έχεις πάντα το νου σου να κοιτάς μακριά σε γέφυρες και πάρκινγκ (όπως έγραψε ο Γιώργος Π), αλλά και σημεία παγίδες που φαίνονται, και αν δεις ύποπτους πατάς έντονο φρένο κατεβάζοντας ραγδαία ταχύτητα. Το ραντάρ μπερδεύεται απ' την τόσο γρήγορη αλλαγή δεδομένων ταχύτητας και δεν μπορεί να κλειδώσει σε κάποια.
Έτσι περνάς από μπροστά τους κύριος και μέσα στα όρια, :dupe1: αφήνοντας τα στρουμφάκια να χτυπιούνται που δε σε κλείδωσαν. :fussy:

Πολλάκις δοκιμασμένο με απόλυτη επιτυχία. :cool:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

kostas10001 έγραψε:Δεν υπάρχει κάποια αρχή λειτουργίας να προειδοποιήσει για ραντάρ.
Μπορεί να είναι ραντάρ και αυτό και όταν ανιχνεύει κάποιο μεταλλικό αντικείμενο να ενημερώνει, και ας είναι και ταμπέλα.
Το μόνο που μπορεί να δουλεύει είναι με το gps που έχει δηλωμένες πάνω στον χάρτη τα ραντάρ χωρίς να.μπορεις να ξέρεις αν πρόκειται για true negative.

Ας μας πει ο gsa


Και οι τροχονόμοι είναι άνθρωποι και έχουν ζωες- οπότε μπορεί να έχουν πέσει πάνω σε κάποιο φόρουμ όπου το συζητανε και μόλις το δουν στο αυτοκίνητο με τους διακόπτες του κ.λ.π. να πούμε ρε συ αυτός έχει το τάδε μηχάνημα. Κάτσε να το κατασχέσουμε το αυτοκίνητο να το στείλουμε στο μηχανολογικό να έχουμε γραπτώς τι είναι αυτό και να συντάξουμε μια δικογραφία 100 σελίδων και Άστον αυτόν να ξεμπλέξει μετά από 7 χρόνια πληρώνοντας άλλο ένα αυτοκίνητο σε δικηγόρους.
Απλα λέω...
Να ελεγχθεί άμεσα η επαγγελματική ιδιότητα όλων των μελών. :laugh:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
kostas10001
Member
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2016, 21:56
Μοντέλο: octavia
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από kostas10001 »

Ακριβώς ότι είπες και ας είναι κουραστικο.

Πάντως αν δεν κάνεις καθολου σεχ δεν πιάνεις και παιδιά....όπου σεχ τρέξιμο και παιδιά κλήση....


:laugh: :laugh:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”