Laser Interceptor

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από tsiogeo »

Βαρύ Πόδι έγραψε:Υπάρχει και το αντιραντάρ ενσωματωμένο στο μυαλό μας θυμίζω.


Έχεις πάντα το νου σου να κοιτάς μακριά σε γέφυρες και πάρκινγκ (όπως έγραψε ο Γιώργος Π), αλλά και σημεία παγίδες που φαίνονται, και αν δεις ύποπτους πατάς έντονο φρένο κατεβάζοντας ραγδαία ταχύτητα. Το ραντάρ μπερδεύεται απ' την τόσο γρήγορη αλλαγή δεδομένων ταχύτητας και δεν μπορεί να κλειδώσει σε κάποια.
Έτσι περνάς από μπροστά τους κύριος και μέσα στα όρια, :dupe1: αφήνοντας τα στρουμφάκια να χτυπιούνται που δε σε κλείδωσαν. :fussy:

Πολλάκις δοκιμασμένο με απόλυτη επιτυχία. :cool:
τότε μαζί με τα φρένα έπρεπε να βάλω και αλεξίπτωτο... :laugh:
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
gsa1967
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5245
Εγγραφή: Δευ 11 Ιούλ 2011, 12:03
Μοντέλο: octavia 5rs
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από gsa1967 »

kostas10001 έγραψε:Ρε παιδιά τα ραντάρ είτε φωτογραφικά είτε απλά έχουν ένα τρόπο λειτουργίας. Ανακλάται η ακτίνα στο αυτοκίνητο(μεταλλικό μέρος) και επιστρέφει-ξεκιναει η μέτρηση και ξαναστελνει ακτίνα η οποία ξανανακλάται- με δεδομένο την ταχύτητα που κάνει η ακτίνα να επιστρέψει και τον χρόνο μεταξύ των εκπομπών υπολογίζει επ'ακριβως την στιγμιαία ταχύτητα μας καθώς όλοι οι παραπάνω χρόνοι είναι σε χιλιοστά του δευτερολέπτου.
Τι μπορεί να κάνει ένα "αντιρανταρ"? Κάνει το αυτοκίνητο χάρτινο?
Μου μυρίζει μουφεξ και ο φίλος που το έχει στο αυτοκίνητο χρόνια απλά τυχερός....
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κάποιον με αυτό και χωρίς να μπορώ να γνωρίζω αν έχει αλλάξει καποιος βασικό νόμος της φυσικής.
Επίσης γνωρίζεται μήπως ότι υπάρχουν και ραντάρ με καλωδια που τα απλώνουν στον δρόμο και τα πατάς?(δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο λειτουργίας και τα είχα δει ανατολικά Αττικής και Καλαμάτα).
:love1: :love1:
ναι ακριβως αυτο κανει το πιστολι.
το συγκεκριμενο μηχανημα που λεω εγω (και τα αντιστοιχα παρομοια) εμποδιζουν να γινει αυτο που λες. εκπεμπει και δεν μπορει να μετρησει το ρανταρ , και παραλληλα επειδη δεν ειναι τζαμερ δεν βγαζει την ενδειξη J1 h J2 sto radar. απλα βγαζει 2 παυλες που αναβοσβηνουν, φαινεται σαν να το καθυστερει να παρει μετρηση. ετσι εσυ φρεναρεις και μετα σταματας το interceptor και σε μετραει το ρανταρ της αστυνομιας με λιγωτερα χλμ.

ψαξτε στο νετ να δειτε. πως δουλευουν τα τζαμερ, τι κανουν , τι κανει αυτο που εχω , δειτε το

Βαλτε ενα θεμα ξεχωριστο και κρυφτε το . πολλα ειπαμε οντως εχει δικιο ο Κώστας μην το δουν και πολλοι.

Τυχερος που εχω γλυτωσει 30 κλησεις? μια δεν θα με επιανε? τοσα μπλοκα εχω περασει τοσα χλμ που εχω κανει σε αυτους τους δρομους.
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

Κρύψτε το ΤΩΡΑ. :silly1:



Να μπαίνεις με διπλούς-τριπλούς κωδικούς. :laugh:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
VRS5
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5049
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:29
Μοντέλο: octavia rs5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από VRS5 »

Και 4πλούς μη σας πώ :dump:
Άβαταρ μέλους
steve
Member
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Σάβ 19 Μάιος 2007, 01:03
Μοντέλο: OCTAVIA 1 COMBI 4X4 2001
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγές στις τιμές των προστίμων του ΚΟΚ.

Δημοσίευση από steve »

gsa1967 έγραψε:μαλιστα σκεφτομουν να παρω αλλες 2 κεφαλες να μπουν πισω ωστε να μην εχω θεμα και με τα πιστολια που εχουν σε καποια οκταβια που εχουν στην αττικη οδο και σε πυροβολουν απο πισω.
Τα Octavia εχουν κλασικο Radar και οχι laser. Τσαμπα θα το παρεις γι'αυτο. Το radar detector που εχεις τα πιανει (αληθεια, ποιο εχεις, μια και ειναι δοκιμασμενο να το εχουμε υποψιν...). :cool:
Τα "τριποδα" ηταν και αυτα με ρανταρ, δεν ξερω αν τα κανανε laser τωρα...
Πατεντιαρικο 4Χ4 Combi
Άβαταρ μέλους
gsa1967
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5245
Εγγραφή: Δευ 11 Ιούλ 2011, 12:03
Μοντέλο: octavia 5rs
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη

Re: Laser Interceptor

Δημοσίευση από gsa1967 »

Beltronics Target Euro 550 εχω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”