Η VW βάζει τέλος στον 1,4 TSI, έρχεται ο νέος 1.500άρης TSI!

Σημαντικες ειδήσεις αυτοκινήτου από όλο τον κόσμο!

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Η VW βάζει τέλος στον 1,4 TSI, έρχεται ο νέος 1.500άρης

Δημοσίευση από windmill82 »

Haters gonna hate
:laugh:
Κωστα στραβα ξυπνησες ε
Οταν αγοραζεις καποιο προιον αυτοματως αποδεχεσαι τα χαρακτηρηστικά και την τεχνολογια που εχει αναπτυχθει σε αυτο. Ομοιως και τις μετρησεις τις τιμες κλπ. Αν θεωρεις οτι δεν κατι δεν παει καλα με αυτα που σου αναφερει ο κατασκευαστης δεν το αγοραζεις.
Ειμαι σιγουρος οτι αυτος ο κινητηρας στην ευθεια της Λαρισσας με 110 120κμω αυτη την καταναλωση θα εχει. Και μη βιαστεις να θεωρησεις μη εφαρμοσιμη την ταχυτητα αυτη, γιατι εγω εχω ταξιδεψει αρκετες φορες με αυτη την ταχυτητα.Εδω ειμαστε να το δουμε.
Για τους Γερμανους εχω αλλη αποψη που δεν ειναι της παρουσης να επεκταθώ.
Σιγουρα παντως ειναι συνολικα καλυτερος κινητηρας απο τους παλιοτερους tsi.
:cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η VW βάζει τέλος στον 1,4 TSI, έρχεται ο νέος 1.500άρης

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

windmill82 έγραψε:Haters gonna hate
:laugh:
Κωστα στραβα ξυπνησες ε
Οταν αγοραζεις καποιο προιον αυτοματως αποδεχεσαι τα χαρακτηρηστικά και την τεχνολογια που εχει αναπτυχθει σε αυτο. Ομοιως και τις μετρησεις τις τιμες κλπ. Αν θεωρεις οτι δεν κατι δεν παει καλα με αυτα που σου αναφερει ο κατασκευαστης δεν το αγοραζεις.
Ειμαι σιγουρος οτι αυτος ο κινητηρας στην ευθεια της Λαρισσας με 110 120κμω αυτη την καταναλωση θα εχει. Και μη βιαστεις να θεωρησεις μη εφαρμοσιμη την ταχυτητα αυτη, γιατι εγω εχω ταξιδεψει αρκετες φορες με αυτη την ταχυτητα.Εδω ειμαστε να το δουμε.
Για τους Γερμανους εχω αλλη αποψη που δεν ειναι της παρουσης να επεκταθώ.
Σιγουρα παντως ειναι συνολικα καλυτερος κινητηρας απο τους παλιοτερους tsi.
:cool:
Για να ξυπνήσω στραβά Αρσένη, πρέπει να κοιμηθώ πρώτα. Με τα δίδυμα πού 'χω μπλέξει, :dizzy: ο ύπνος είναι πλέον μια παλιά ωραία ανάμνηση...... :laugh:


Μακάρι ο νέος tsi να είναι πρώτα απ' όλα αξιόπιστος και δυνατός και όλα τ' άλλα (κατανάλωση / ρύποι) είναι δευτερεύοντα. :wink:
Με το καλό να τοποθετηθεί και σε όλα τα skoda κι εδώ είμαστε να τον δούμε. :cool:

:thumbs up:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Η VW βάζει τέλος στον 1,4 TSI, έρχεται ο νέος 1.500άρης

Δημοσίευση από tsiogeo »

Οσο η τεχνολογια αναπτυσεται τοσο θα βγαινει και κατι καλυτερο . Οπως σε ολα τα προιοντα απο αεροπλανα εως κουτακια αναψυκτικων ο κατασκευαστης ή παραγωγος δινει καποιες ενδεικτικες τιμες. Δεν σημαινει οτι ειναι νομος. Κι εγω βγαζω ενδεικτικα αποτελεσματα για το τελος του μηνα, δεν σημαινει οτι ειναι μπαμ ή σιγουρο οτι θα ειναι ετσι... Υπαρχουν νουμερα για να ξερουμε που βαδιζουμε... λιγα χρονια πριν δεν σου δινανε καν νουμερα , ειναι και θεμα μαρκετινγκ. Αν ειναι δυνατον να αγορασω ενα προιον με βασει τα ενδεικτικα νουμερα. Αυτα τα λαμβανω υποψιν ωστε να ξερω τι μου γινεται μονο. Συγκεκριμενα αν ηταν να αγορασω αυτον τον κινητηρα δεν θα περιμενα αυτα τα ακριβως νουμερα , θα ειχα το νουμου που θα επαιζα. Εγω χαιρομαι οταν ακουω και διαβαζω για νεα μοτορια και ποσο μαλλον για λιγα κυβικα παραπανω. Ασε που θα παιζει και ρολο και σε τι καροτσα θα μπει κτλ. Οταν εχεις παραπλησια καταναλωση με λιγοτερα κυβικα και παραπλησιες επιδοσεις με μεγαλυτερα εγω το θεωρω επιτυχια... επιδοσεις 1.8 με καταναλωση 1.0 και εχεις 1.5 για μενα ειναι τοπ.
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η VW βάζει τέλος στον 1,4 TSI, έρχεται ο νέος 1.500άρης

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

tsiogeo έγραψε: ................Εγω χαιρομαι οταν ακουω και διαβαζω για νεα μοτορια και ποσο μαλλον για λιγα κυβικα παραπανω. Ασε που θα παιζει και ρολο και σε τι καροτσα θα μπει κτλ. Οταν εχεις παραπλησια καταναλωση με λιγοτερα κυβικα και παραπλησιες επιδοσεις με μεγαλυτερα εγω το θεωρω επιτυχια... επιδοσεις 1.8 με καταναλωση 1.0 και εχεις 1.5 για μενα ειναι τοπ.
:bravo:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημη εφημερίδα του Skodafans Club”