Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Σημαντικες ειδήσεις αυτοκινήτου από όλο τον κόσμο!

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από TORRERO »

Μέχρι "σπάσιμο" 3ης είμαστε φίλε, τα ταμεία του κράτους είναι τρύπια, συνεπώς... :sad:
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23925
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από linkin's dad »

Πανε ολα τα λεφτα στη Γερμανια μαμωτο μου.Να πηγαινανε Ελλαδα...... :twisted:
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από Vaggelis »

Στην επιστροφη λοιπον που δεν βρηκα κινηση εχω να πω τα εξης :
Απο Φιλιππιαδα μεχρι Αντίρριο εκανα 1μιση ωρα χαλαρα με ταχυτητα 140χλμ. Και αυτο με κινηση στο Μενιδι και νταλικιερη μπροστα που μας πηγαινε καροτσακι με 40χλμ σε ολο το Μενιδι.
Πριν ηθελα 2μιση ωρες να κανω αυτην την αποσταση.
Οταν θα δωσουν και το Μενιδι θα κανω περιπου 1 ωρα και 10 λεπτα. Και απο εκει και περα εκανα περιπου 2 ωρες μεχρι Κορωπι.
Με βλεπω με ολοκληρωμενους και τους 2 δρομους να θελω 3 με 3μιση ωρες για χωριο (πριν ηθελα 5μιση στο νερο).
Δεν το λες κι ασχημα .
Οσο για τα διοδια μετρησα 3 καινουργια μεχρι εκει που παω εγω , 1 πριν το Ριο και 2 μετα το Ριο προς Πρεβεζα.
Αν εχουν 2,40 οπως λεγεται, τοτε το κοστος θα ανεβαινει 14,40 € στο πηγαινε - ελα , αλλα πιστευω θα τα γλιτωνεις απο την βενζινη (εκαψα αρκετα λιγοτερη ακομα και τωρα που δεν ειναι ολοκληρωμενοι τελειως οι 2 δρομοι).
Το πιο βασικο ειναι οτι πας με ασφαλεια πλεον και χωρις να χαροπαλευεις στον δρομο αναμεσα στις κορυνες για να κανεις μια προσπεραση και χωρις να φοβασει οτι θα ερθει κανενας απο απεναντι να φιληθειτε............ :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up:
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από tsiogeo »

Vaggelis έγραψε:Στην επιστροφη λοιπον που δεν βρηκα κινηση εχω να πω τα εξης :
Απο Φιλιππιαδα μεχρι Αντίρριο εκανα 1μιση ωρα χαλαρα με ταχυτητα 140χλμ. Και αυτο με κινηση στο Μενιδι και νταλικιερη μπροστα που μας πηγαινε καροτσακι με 40χλμ σε ολο το Μενιδι.
Πριν ηθελα 2μιση ωρες να κανω αυτην την αποσταση.
Οταν θα δωσουν και το Μενιδι θα κανω περιπου 1 ωρα και 10 λεπτα. Και απο εκει και περα εκανα περιπου 2 ωρες μεχρι Κορωπι.
Με βλεπω με ολοκληρωμενους και τους 2 δρομους να θελω 3 με 3μιση ωρες για χωριο (πριν ηθελα 5μιση στο νερο).
Δεν το λες κι ασχημα .
Οσο για τα διοδια μετρησα 3 καινουργια μεχρι εκει που παω εγω , 1 πριν το Ριο και 2 μετα το Ριο προς Πρεβεζα.
Αν εχουν 2,40 οπως λεγεται, τοτε το κοστος θα ανεβαινει 14,40 € στο πηγαινε - ελα , αλλα πιστευω θα τα γλιτωνεις απο την βενζινη (εκαψα αρκετα λιγοτερη ακομα και τωρα που δεν ειναι ολοκληρωμενοι τελειως οι 2 δρομοι).
Το πιο βασικο ειναι οτι πας με ασφαλεια πλεον και χωρις να χαροπαλευεις στον δρομο αναμεσα στις κορυνες για να κανεις μια προσπεραση και χωρις να φοβασει οτι θα ερθει κανενας απο απεναντι να φιληθειτε............ :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up:
Παει ..... χαλασε ολη γλυκα του ταξιδιου.... τωρα; την ταυτοτητα στο πορτοφολι και καφεδια.... ουτε τα φρενα δεν θα μυριζουν... θα μυριζουμε τη φυση... με αλλεργιες κτλ. :sad:
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23925
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από linkin's dad »

:laugh: :laugh: :laugh:
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
kokkonisant
Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 21:10
Μοντέλο: Superb 3T 1.8tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Ζαγοροχώρια

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από kokkonisant »

Εχθές 15/08 γύρισα από Ζαγοροχώρια(Διακοπές τέλος). Έκανα 3,5 ώρες από το χωριό στην Αθήνα. Απίστευτο!!!! Τόσο ήθελα να κατέβω από Ζαγοροχώρια στο Ρίο!!!!
Ακόμη και για Σαββατοκύριακο μπορεί πλέον κάποιος να πάει στην Ήπειρο. Έφυγα 9:30 το πρωί και 13:00 ήμουν Αθήνα/σπίτι ξεκούραστος, ατσαλάκωτος και ηρεμότατος. Από τα Γιάννενα έκανα 3 ώρες. Βέβαια λίγο βαρετό.... αλλά να κάνεις την παλιά διαδρομή και να έχεις τις ταυτότητες στο στόμα για να φτάσεις λίγο σύντομα δεν ήταν και ότι καλύτερο. Είχε περισσότερο ενδιαφέρον να κάνεις προσπεράσεις στις στροφές στο Μενίδι της Άρτας δεν λέω αλλά... όχι δεν θα ήθελα να ξαναπάρω!!!!
Αντώνης.

Από 22/3/2010: «199 + HP» !!!!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από Vaggelis »

kokkonisant έγραψε:Εχθές 15/08 γύρισα από Ζαγοροχώρια(Διακοπές τέλος). Έκανα 3,5 ώρες από το χωριό στην Αθήνα. Απίστευτο!!!! Τόσο ήθελα να κατέβω από Ζαγοροχώρια στο Ρίο!!!!
Ακόμη και για Σαββατοκύριακο μπορεί πλέον κάποιος να πάει στην Ήπειρο. Έφυγα 9:30 το πρωί και 13:00 ήμουν Αθήνα/σπίτι ξεκούραστος, ατσαλάκωτος και ηρεμότατος. Από τα Γιάννενα έκανα 3 ώρες. Βέβαια λίγο βαρετό.... αλλά να κάνεις την παλιά διαδρομή και να έχεις τις ταυτότητες στο στόμα για να φτάσεις λίγο σύντομα δεν ήταν και ότι καλύτερο. Είχε περισσότερο ενδιαφέρον να κάνεις προσπεράσεις στις στροφές στο Μενίδι της Άρτας δεν λέω αλλά... όχι δεν θα ήθελα να ξαναπάρω!!!!
Αυτα πες τα στον Tsio να ακουσει.......... :laugh: :laugh: :laugh:
Προτιμω να φτανω ατσαλακωτος και ασφαλης και στις μισες ωρες απο οτι πριν , παρα να το παιζω ραλιστας και να κινδυνευω να μου ρθει κανενας απο απεναντι απο το πουθενα............
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από MadSurfer »

Και εμένα τζετ μου φάνηκε ο δρόμος που πήγα Λευκάδα και έκανα και μια βολτούλα Γιάννενα!

Ωραίες οι στροφές δεν λέω :dump: αλλά έτσι πας ατσαλάκωτος! :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
VRS5
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5049
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:29
Μοντέλο: octavia rs5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από VRS5 »

Πουλήστε τα τότε και να παίρνετε ταξί, αεροπλάνο η ότι σας βολεύει ανάλογα με το πόσο πιο γρήγορα θα φτάσετε στον προορισμό σας βρε παιδιά. Ποίος ο λόγος να οδηγείτε, χαλιέστε και τσαλακώνεστε

:dupe: :dupe1: :laugh:
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από MadSurfer »

Όχι βρε δεν θέλουμε ταξί :dupe: :dupe:

Και εγώ γουστάρω πιο πολύ τα στροφιλίκια αλλά επίσης γουστάρω να πηγαίνω και με ασφάλεια :wink:

Βέβαια όταν πάω χωριό το καλύτερο μου κομμάτι είναι μετά την Λάρισα όταν πιάνω Σαραντάπορο :laugh: :dump:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gsa1967
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5245
Εγγραφή: Δευ 11 Ιούλ 2011, 12:03
Μοντέλο: octavia 5rs
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από gsa1967 »

παντως σημερα που γυριζα απο Πυργο στην ιονια απο πατρα μεχρι κορινθο τουαλετα δεν υπηρχε. ολες υπο κατασκευη. αν σε πίασει κατουρημα σε μπουκαλακι η σε ΣΕΑ.
Άβαταρ μέλους
kokkonisant
Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 21:10
Μοντέλο: Superb 3T 1.8tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Ζαγοροχώρια

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από kokkonisant »

Λοιπόν, την Παρασκευή έφυγα από την δουλειά μου στις 13:30 και 16:55 ξανά ήμουν Ζαγοροχώρια για να κατεβάσω την οικογένεια Αθήνα. Εκεί λοιπόν, μετά την Φιλιππιάδα προς Γιάννενα, έχει καλή ανηφόρα με όμορφες στροφούλες οι οποίες είναι ακόμη ομορφότερες με +160χλμ!!!!
Αρκεί να μην έχεις στο διπλανό κάθισμα τον κόφτη που είχα στην επιστροφή το Σάββατο το πρωί, όταν το ξαναδοκίμασα με χαμηλότερη βέβαια ταχύτητα και άκουσα το αυτόματο φωνητικό του μήνυμα:
«Δεν μου λες Αντώνη, και σ' αυτόν τον δρόμο πάλι θα πηγαίνουμε σαν τους τρελούς;;; Ήμαρτον με σένα πια!!!!»

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Αντώνης.

Από 22/3/2010: «199 + HP» !!!!
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Nα δυναμώνεις τη μουσική :cool:

Πιάνει :cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8839
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από TORRERO »

Μπα.., έχουν διαφορές από "μοντέλο" σε μοντέλο"... Στο δικό μου δεν πιάνει.. :sad:
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
smpetros
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 14492
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2011, 20:43
Μοντέλο: Fabia 1.2 TSi 105ps
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Τελειώνει η Ιονία Οδός.

Δημοσίευση από smpetros »

Ούτε στο δικό μου. :sad:
Skoda: Είναι όλο προσόντα.

Εικόνα

"Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι λέφτερος"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημη εφημερίδα του Skodafans Club”