Ποδήλατο

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝΙΔΑΣ
Member
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2008, 15:46
Μοντέλο: Superb 1.8T L&K
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αιγάλεω

Ποδήλατο

Δημοσίευση από ΛΕΩΝΙΔΑΣ »

Μου την "βάρεσε" και είπα να κάνω come back!!!
Επιστρέφω στην παιδική ηλικία αγοράζοντας, για πρώτη φορά μόνος μου ένα ποδήλατο!!!
Την απόφαση τη πήραμε μαζι με το μέλος "ΑΓΓΕΛΟΣ 9-3".
Παρήγγειλα (μετά από πολύ ψάξιμο) ενα SCOTT SCALE 70 MY09.
[img]http://www.imageshack.gr/files/t0qgodwef3gqdb8rtsqh.jpg[/img]
Είναι αυτό που φαίνεται στην φωτό...
Τι να πω βρε παιδιά, τα πράγματα έχουν αλλάξει από το μακρινό 1981, όπου ως 10χρονος πήρα δώρο μια 10τάχυτη κούρσα από τον πατέρα μου.
Πολύ τεχνολογία και στο ποδήλατο και εξωτικά υλικά!!!
Με την παραλαβή, θα ανεβάσω φωτό. Το περιμένω την 5τη αλλά θα καθυστερήσω να το οδηγήσω γιατί σκοπεύω να του αλλάξω το μπροστινό σύστημα... Θέλω να βάλω αυτό: http://www.leisurelakesbikes.com/produc ... x?&id=5208
και θα ήθελα αν κάποιος έχει εμπειρία σε αγορές από νετ να μου πει τη διαδικασία.
Ευχαριστώ!!!
ΥΓ: Αν υπάρχει κόσμος που ασχολείται με ποδήλατο, ας ανοίξουμε κουβεντούλα για να μάθουμε και εμείς οι όχι σχετικοί...
Πάρε turbo να γουστάρεις!!!
Άβαταρ μέλους
Dion RS

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Dion RS »

Ρε Λεωνιδα και εμενα μου την βαρεσε τωρα στα γεραματα και
ειπα να θυμηθω την παιδικη μου ηλικια και εσπασα τον αγκωνα μου...
Προσεχε,ειναι επικινδυνα στην ηλικια μας τα αθληματα που δεν γινονται
στην καφετερια(φραπινγκ,οφθαλμολουτρο και τα συναφη... :idea: :idea: :idea: ).

Περα απ'την πλακα τωρα,πολυ η καλη ιδεα σας.Μπραβο παιδια.
Άβαταρ μέλους
CALASIRIAN

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από CALASIRIAN »

καλά κάνεις φίλε και ξανα αρχίζεις το ποδήλατο απλά είναι πολύ ακριβό για τις απαιτήσεις σου.
Για μένα κάτσε και ψάξε πιο φτηνό υπάρχουν πάρα πολλά και γνώμη μου είναι αν θέλεις να πάς σε ένα μεγαζί και να το φτιάξουν στα μέτρα σου, ότι απορία έχεις γενικά στείλε μου pm
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Sailing »

Kι εγώ πέρσυ έβγαλα το δικό μου mountain - Raleigh από την αποθήκη, το έφτιαξα του άλλαξα λάστιχα και σαμπρέλες, του έβαλα αμορτισερ μπροστά, λάδωσα την αλυσίδα, άλλαξα φρένα........
.....
...και το κρέμασα στο πάρκινγκ! Μου φαίνεται θέλω παρέα γιατί μόνος μπαααααααα....βαριέσαι! :idea:

Αν είναι κανονίζουμε ποδηλατάδα!! :mozilla_cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Gel73 »

Χμμμμ, πολύ ενδιαφέρον!
Κι' εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω ποδήλατο, μετά από πολλά χρόνια,
αυτό όμως που μου έχει δώσει το έναυσμα, είναι τα πιτσιρίκια μου.
Τώρα που έχουν αρχίσει και μεγαλώνουν, τόσο αυτοί όσο και τα ποδήλατα τους,
έχω αρχίσει και δεν τους προλαβαίνω με τα πόδια :oops: , οπότε μάλλον θα αρχίσω και εγώ
την..... άσκηση! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gta__156

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από gta__156 »

ΛΕΩΝΙΔΑΣ έγραψε:Μου την "βάρεσε" και είπα να κάνω come back!!!
Επιστρέφω στην παιδική ηλικία αγοράζοντας, για πρώτη φορά μόνος μου ένα ποδήλατο!!!
Την απόφαση τη πήραμε μαζι με το μέλος "ΑΓΓΕΛΟΣ 9-3".
Παρήγγειλα (μετά από πολύ ψάξιμο) ενα SCOTT SCALE 70 MY09.
[img]http://www.imageshack.gr/files/t0qgodwef3gqdb8rtsqh.jpg[/img]
Είναι αυτό που φαίνεται στην φωτό...
Τι να πω βρε παιδιά, τα πράγματα έχουν αλλάξει από το μακρινό 1981, όπου ως 10χρονος πήρα δώρο μια 10τάχυτη κούρσα από τον πατέρα μου.
Πολύ τεχνολογία και στο ποδήλατο και εξωτικά υλικά!!!
Με την παραλαβή, θα ανεβάσω φωτό. Το περιμένω την 5τη αλλά θα καθυστερήσω να το οδηγήσω γιατί σκοπεύω να του αλλάξω το μπροστινό σύστημα... Θέλω να βάλω αυτό: http://www.leisurelakesbikes.com/produc ... x?&id=5208
και θα ήθελα αν κάποιος έχει εμπειρία σε αγορές από νετ να μου πει τη διαδικασία.
Ευχαριστώ!!!
ΥΓ: Αν υπάρχει κόσμος που ασχολείται με ποδήλατο, ας ανοίξουμε κουβεντούλα για να μάθουμε και εμείς οι όχι σχετικοί...
καλοριζικο το εργαλειο .
Εχω ενα specialized hardrock 2010 Εικόνα
μιας και εισαι απο Αιγαλεω καθε βδομαδα ανεβαινω πανω στο βουνο με το ποδηλατο μαζι με παρεα , η διαδρομη που περνουμε ειναι ( ιερα οδο , καβαλας , μετα το δαφνι κανουμε δεξια στις ταβερνες στο τελος του δρομου ξεκιναει το βουνο , ειναι κανα 10αρι χιλιομετρα το βουνο συν τα χλμ του δρομου ) οποτε θες στειλε ενα πμ να βρεθουμε για βολτα , αν δεν μπορεις για βουνο παμε χαλαρα οπου θες .Γνωμη μου ειναι να μην αλλαξεις ακομα αναρτηση μιας και το ποδηλατο ειναι καινουργιο και η χρηση που θα του κανεις δεν ειναι και τοσο extreme , παρε τα βασικα πρωτα ( παγουρι ,τρομπα , πολυεργαλειο , σαμπρελες ,φωτα ,κρανος , βαλιτσακι για κατω απο τη σελα και ενα κοντερακι ) που θα σου βγουν στην ιδια τιμη με την αναρτηση και μετα την αλλαζεις , εαν εχεις σκοπο για μεγαλες διαδρομες και η σελα σου φαινεται καπως .... που θα σου φαινεται στην αρχη σιγουρα , αγορασε ενα κολαν για ποδηλατο και θα με θυμηθεις , εαν κολας στο να φορεσεις κολαν και να βγεις σαν το παλαβο στο δρομο , υπαρχουν και βερμουδες με την ιδια επενδυση που εχει και το κολαν. οπως και να εχει ειναι η μερα με νυχτα ....
Σου ευχομαι καλες και ασφαλεις βολτες , για οτι νομιζεις οτι μπορω να σε βοηθησω στειλε ενα πμ να βρεθουμε , κοντα ειμαστε. Αγια Βαρβαρα ειμαι εγω
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Gel73 »

αγοράσθηκε.....


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Gazofonix »

Χαρα στο κουραγιο σου!!!!!!!Καλοταξιδο και προσεκτικα.
ποσες πεταλιες σουζα κανεις???? :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
VRS5
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5049
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:29
Μοντέλο: octavia rs5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από VRS5 »

ποτε δεν ειναι αργα :) ολο με τα γκαζια; ασε που γλυτωνεις βενζινες!!!
Άβαταρ μέλους
CALASIRIAN

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από CALASIRIAN »

άντε σε λίγο το κόβω να κάνουμε συναντήσεις skodafans με ποδήλατα αντί με αυτοκίνητα
Άβαταρ μέλους
Ren_rs

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Ren_rs »

Και μένα ο αντρούλης μου, μου έχει πει ότι θα πάρουμε δυο ποδήλατα να κάνουμε καμιά βόλτα μια και εκεί που μένουμε προσφέρεται.Για να δούμε.....
Άβαταρ μέλους
DARK AGEL

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από DARK AGEL »

Με τις μάσες που πετάω, είπα και εγώ πριν δύο μήνες να κάνω τα παιδικά μου αθλήματα(βλέπε ποδήλατο). Πήρα λοιπόν ένα κόκκινο με μπόλικες ταχύτητες, και έβαλα εμένα για turbo :idea: Σαν συμπέρασμα παιδιά εαν έχετε καιρό να κάνετε γυμναστική, κάντε ένα καλό ζέσταμα στα πόδια γιατί άρχισαν τα τραβήγματα και οι ψιλό τραυματισμοί. Πάντως σαν γούστο το ποδήλατο αξίζει, αρκεί να υπάρχει χώρος που να μην τρέχουν τίποτα παλαβοί. :mozilla_cool:
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από As32 »

καλά παιδιά μέσα στο μυαλό μου είστε..και εγώ την ίδια ιδέα είχα..σκεφτόμουνα από τον άλλο μηνα να πάρω και εγώ ένα..άντε να μαζευόμαστε να κάνουμε καμια βολτούλα..
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από Gel73 »

Μήπως θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος, που γνωρίζει η έστω έχει μια ιδέα,
ένα ταχύμετρο/οδομετρητή για το ποδήλατο; :roll:
Άβαταρ μέλους
koumparos
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 7233
Εγγραφή: Τετ 25 Φεβ 2009, 06:43
Μοντέλο: Passat 2.0FSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΡΟΒΙΕΣ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!

Δημοσίευση από koumparos »

:idea: Μμμμ!!!
Μάλλον θα πρέπει να βάλω και λάστιχα και σαμπρέλες για ποδήλατα στο μαγαζί :lol:
Ωχ! Μόνο αυτό μας έλειπε :shock: :lol:
ΕΛΑΣΤΙΚΑ-ΖΑΝΤΕΣ-ΒΟΥΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ

210 2853598 - 6945549791
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα”