Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες !

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
giannis amaliada
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 5689
Εγγραφή: Πέμ 27 Σεπ 2007, 12:29
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αμαλιάδα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από giannis amaliada »

Αντωνη εισαι ιδαλμα λεμε!!!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Γειά σου βρε Αντώνη με το R1 σου.

Μην ακούς τίποτα φίλε μου, όσο καβαλάς είσαι νέος.
Τώρα πλέον :
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Tony-RS
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 4890
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 19:37
Μοντέλο: OCTAVIA 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Tony-RS »

ετσι δεν ακουω τιποτα
και σουνιαδα με τα σκουτερ βλεπω ε? :D
ΜΕ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΧΟ
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Η πρώτη Σούνιο, η δεύτερη Βραχάτι Κορινθίας, η τρίτη Υμηττό και η τέταρτη Αρβανίτσα Βοιωτίας :D :D :D :D :D :D

Και αυτέςείναι δείγμα ε! :)
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Sailing »

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση!
Διάβασα πολλές απόψεις και όλες βασίζονταν σε πραγματικά γεγονότα ή σωστά επιχειρήματα!
Εγώ δεν θα πώ πολλά! Μόνο 2 -3 πράγματα!΄
1. Αν ο οδηγός χαρακτηρίζεται απο την απίστευτη βλακεία, για να μην την πω αλλιώς, την κουτσουκέλα του θα την κάνει! ..πιστέψτε με ότι ένας βλάκας οσηγός αυτοκινήτου αν το αμάξι είχε μικρότερες διαστάσεις θα ανέβαινε και στο πεζοδρόμιο και ανάποδα θα πήγαινε! Φυσικά τα δίκυκλα μπορούν και το κάνουν! Το θέμα, όπως είπε ο Αντώνης είναι να υπάρχει οδηγική παιδεία και το αμάξι η το μηχανάκι/σκουτερ που οδηγούμε να μην είναι προέκταση του πέ@υς μας! :evil:
2. Βάσει πάντα των λίγων εμπειριών που έχω ως οδηγός δίκυκλου θα συμφωνήσω και πάλι με τον Αντώνη ότι σε σύγκρουση αυτοκινήτου με μηχανή κατα πάσα πιθανότητα θα κλείσει ένα σπίτι σε αντίθεση αυτοκινήτου με αυτοκίνητο. Μην αναφέρουμε Ξεχωριστά παραδείγματα και περιπτώσεις....ας κρατήσουμε τον βασικό κανόνα που ισχύει στο μεγαλύτερο ποσοστό.
3. ..και για να κλείσω... λαμβάνοντας υπόψη 2 εμπειρίες σύγκρουσης που είχα και αυτές με οσηγούς ταξί (ΤΥΧΑΙΟ?....δεν νομίζω :evil: )
... πάνω στο συμβάν πέρασε όλη μου η ζωή σε flashback.....ε λοιπόν δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει με αμάξι για συμβάν ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ!
Οπότε παιδιά....συμφωνώ με τους προλαλήσαντες... πρώτα πρέπει να καβαλήσετε μηχανή, να είστε εκτεθημένοι χωρίς την προστασία της τριγύρω λαμαρίνας και μετά θα μπορείτε να πείτε ότι έχετε ολοκληρωμένη εικόνα.
Όταν οδηγουσα μόνο αυτοκίνητο θεωρούσα τους δικυκλιστές ότι χειρότερο.... επιτρέψτε μου μετά απο 6 μήνες επάνω σε δίκυκλο να αναθεωρήσω!

Ευχαριστώ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από ThanassisGT »

τα πραγματα ειναι απλα. ο μ@λ@κας οδηγος ειναι μ@λ@κας ειτε οδηγαει αυτοκινητο, ειτε μηχανακι, ειτε πατινι. δεν υπαρχει διαχωρισμος σε αυτοκινητα ή μηχανες. ο καθενας κανει οτι θελει εκει που τον παιρνει. δεν εχει σημασια το οχημα αλλα το μυαλο που (δεν) κουβαλαει ο καθενας.
σαββα οι συμβουλες που εβαλες ισχυουν και αντιστροφα. δηλαδη οι μηχανες θα πρεπει να περιμενουν οτι ο οδηγος του αυτοκινητου δεν μπορει να υπολογισει ποσο γρηγορα παει η μηχανη ή απο που θα περασει κλπ κλπ. με λιγα λογια πρεπει πρωτα αυτοι να προσεχουν για τη ζωη τους και να μην περιμενουν απο τους αλλους. οχι γιατι ο οδηγος αυτοκινητου δεν θελει να τον προσεξει, αλλα γιατι τις περισσοτερες φορες δεν μπορει.
δεν εχει νοημα να αναφερουμε παραδειγματα γιατι ειναι κλασσικα και ολοι τα ξερουμε, αλλα και γιατι υπαρχουν απειρα και απο τις δυο πλευρες. οπως ειπα και στην αρχη δεν φταιει το οχημα, φταιει ο οδηγος. οποτε τα περι κουτακηδων, μηχανοβιων κλπ για μενα προσωπικα ειναι μ@λ@κιες.
τις μηχανες δεν τις παω επειδη ειναι σκοτωστρες και δεν σου παρεχουν καμια ασφαλεια, ειτε φταιει αυτος που οδηγαει ειτε ο αλλος που τον χτυπησε.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Αγαπητέ Θανάση στους σωστούς 2κυκλιστές είναι γνωστά, απλά μάθετε και εσείς την άλλη πλευρά του λόφου.
Όταν λέω εσείς, απευθύνομαι στους αποκλειστικούς χρήστες 4τροχου που οι περισσότεροι δεν τα ξέρουν (και γιατί άλλωστε?).

Κατά τα άλλα σεβαστές οι απόψεις σου.

Συμφωνώ απόλυτα με το <<ο μ@λ@κας οδηγος ειναι μ@λ@κας ειτε οδηγαει αυτοκινητο, ειτε μηχανακι, ειτε πατινι. δεν υπαρχει διαχωρισμος σε αυτοκινητα ή μηχανες. ο καθενας κανει οτι θελει εκει που τον παιρνει. δεν εχει σημασια το οχημα αλλα το μυαλο που (δεν) κουβαλαει ο καθενας.>>.

Και διαφωνώ πλήρως με το <<τις μηχανες δεν τις παω επειδη ειναι σκοτωστρες και δεν σου παρεχουν καμια ασφαλεια, ειτε φταιει αυτος που οδηγαει ειτε ο αλλος που τον χτυπησε.>>.Δεδομένης της παραπάνω επιχειρηματολογίας σου, η μηχανή δεν είναι σκοτώστρα, πάει όπου της πεί ο αναβάτης, με τα μυαλά που κουβαλάει, η ταλαίπωρη.

Νομίζω όμως ότι από την κάθε συζήτηση κάτι καλό μένει και στις δύο πλευρές :D
Άβαταρ μέλους
Sailing
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 15225
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 10:58
Μοντέλο: Superb 1.8Τ
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από Sailing »

+1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikmandal

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από nikmandal »

•Τα φλας προδίδουν την επόμενη κίνηση σου. Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ.


•Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κρατάτε απόσταση ασφαλείας από το προπορευόμενο όχημα διότι στο κενό που αφήσατε μπορεί να «χωθεί» κάποιο άλλο όχημα φέρνοντας σας σε ακόμα πιο δύσκολη θέση.
• Όσο πιο γρήγορα διασχίσετε ένα κόκκινο φανάρι, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να συγκρουσθείτε με άλλο όχημα.
•Ποτέ μα ποτέ μην ακινητοποιήσετε το όχημα σας σε πινακίδα 'STOP'. Τα οχήματα που σας ακολουθούν δεν θα περιμένουν αυτή την αντίδραση σας, με αποτέλεσμα να καρφωθούν» πάνω σας.
•Ποτέ μην κλείσετε το δρόμο σε ένα σαραβαλάκι. Ο οδηγός του δεν έχει τίποτα να χάσει.
•Το φρενάρισμα πρέπει να γίνετε όσο πιο αργά μπορείτε για να σιγουρέψετε την καλή λειτουργία του ABS, το οποίο με τη σειρά του θα σας ανταμείψει με ένα χαλαρωτικό μασάζ του ποδιού σας. Για τους μη κατόχους ABS είναι μια ευκαιρία να τεντώσουν τα πόδια τους.
•Ποτέ μην προσπερνάτε από αριστερά όταν μπορείτε να το κάνετε από δεξιά. Είναι μια ευκαιρία να γελάσετε καθώς ο οδηγός του οχήματος που μόλις προσπεράσατε τρομάζει.
•Τα όρια ταχύτητας είναι αυθαίρετοι αριθμοί που δίνονται μόνο ως πρόταση και δεν είναι προφανώς εκτελέσιμα στην Ελλάδα.
•Βρίσκεστε στην αριστερή λωρίδα με τρελό μποτιλιάρισμα και δεν υπάρχει χώρος να κινηθείτε ούτε εκατοστό. Ο οδηγός του οχήματος που βρίσκετε ακριβώς από πίσω σας, ο οποίος κορνάρει και αναβοσβήνει τα φώτα, είναι πεπεισμένος πως μπορεί να τα πάει καλύτερα από εσάς, αν ήταν στην θέση σας.
•Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός, ελαττώνει πάντα ταχύτητα για να περιεργαστεί οτιδήποτε του κινήσει το ενδιαφέρον. Αυτό μπορεί να είναι από βιτρίνα μέχρι και γκόμενα (εντός πόλεως) και από ατύχημα μέχρι και αλλαγή λάστιχου (εκτός πόλεως).
•Μάθετε να αλλάζετε λωρίδες με γρήγορους χειρισμούς. Χάρις στον υπουργό συγκοινωνιών, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε μια απέραντη πίστα με τρύπες-κλειδιά οι οποίες έχουν τοποθετηθεί σε καίρια σημεία για να ελέγξουν τα αντανακλαστικά σας.
•Είναι παράδοση στην Ελλάδα να κορνάρεις μόλις ανάψει το πράσινο φανάρι ακόμα και αν είστε πρώτος σ ' αυτό.
•Ποτέ μην κάνεις χώρο σε αντίθετα διερχόμενο όχημα όταν κινείσαι αντίθετα σε μονόδρομο. Ο οδηγός του θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τον παράλληλο μονόδρομο, άρα για να κινείτε στον ίδιο δρόμο με εσάς μάλλον το κάνει επίτηδες.
•Θυμηθείτε ότι ο σκοπός κάθε Έλληνα οδηγού είναι να φτάσει πρώτος και θα κάνει ότι χρειαστεί γι' αυτό.* Πάντα θα υπάρχει ένας πολύ καλός λόγος για τον οποίο εσείς θα βιάζεστε. Αντιθέτως όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί των οχημάτων που θα συναντήσετε στον δρόμο σας δεν έχουν ιδέα γιατί πήραν τους δρόμους σήμερα.
•Οι Ελληνίδες γυναίκες οδηγοί, μπορούν να πλένουν, μαγειρεύουν, πλέκουν, να κάνουν sex , να μιλούν στο τηλέφωνο αλλά δεν μπορούν να οδηγήσουν.
•Το προστατευτικό κράνος φοριέται στον αγκώνα για ανεξακρίβωτους ακόμα λόγους. Σας συμβουλεύουμε να ακολουθήσετε και εσείς τη μόδα.
•Οι προστατευτικές ζώνες είναι επικίνδυνες. Έρευνες στην Ελλάδα έδειξαν ότι χιλιάδες crash test κάνουν λάθος. Άμα είναι γραπτό σου, θα πας κι ας φοράς ζώνη...
•Ανεξαρτήτως άσματος, το στερεοφωνικό του οχήματος σας πρέπει να παίζει στο φουλ. Με αυτό τον τρόπο διασκεδάζετε τους πεζούς που περιμένουν υπομονετικά πότε θα τους δώσει κάποιος προτεραιότητα να διασχίσουν την διάβαση.
•Οι πεζοί είναι οι κυριότεροι εχθροί των οδηγών, διότι καταλαμβάνουν χώρο στα πεζοδρόμια με αποτέλεσμα να μην μπορούν να σταθμεύσουν αυτοκίνητα και διασχίζουν τους δρόμους αναγκάζοντας τα διερχόμενα οχήματα να ελαττώσουνε ταχύτητα.
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από ThanassisGT »

savvas έγραψε:Αγαπητέ Θανάση στους σωστούς 2κυκλιστές είναι γνωστά, απλά μάθετε και εσείς την άλλη πλευρά του λόφου.
Όταν λέω εσείς, απευθύνομαι στους αποκλειστικούς χρήστες 4τροχου που οι περισσότεροι δεν τα ξέρουν (και γιατί άλλωστε?).
ποια ειναι η αλλη πλευρα του λοφου; εγω το βλεπω σαν κοινη λογικη. μερικα πραγματα πρεπει να γινονται με καποιο συγκεκριμενο τροπο. εγω δεν ξεχωριζω μηχανες, αυτοκινητα, λεωφορεια κλπ. ξεχωριζω οδηγους και μ@λ@κες οδηγους. τελος. απλα ο καθενας κανει τη μ@λ@κια που τον παιρνει με το οχημα που εχει. τι παει να πει αφου δεν οδηγαω μηχανη δεν ξερω; εχω οδηγησει και δεν τη γουσταρα.
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι την απαιτηση που εχουν οι οδηγοι μηχανων να κανουν οτι παπαρια τους κατεβει αλλα να εχει υποχρεωση ο αλλος να τους προσεχει. γιατι καπου εκει παι το θεμα
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από As32 »

ThanassisGT έγραψε:
savvas έγραψε: αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι την απαιτηση που εχουν οι οδηγοι μηχανων να κανουν οτι παπαρια τους κατεβει αλλα να εχει υποχρεωση ο αλλος να τους προσεχει. γιατι καπου εκει παι το θεμα
+10000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000

και εάν δεν βαριόμουνα θα έβαζα και άλλα μηδενικά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος As32 την Δευ 24 Ιαν 2011, 23:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Είπαμε και παραπάνω ότι δεν κατάλαβες Θανάση, διάβασε τις προηγούμενες σελίδες. Άς μην επαναλαμβανόμαστε και γινόμαστε κουραστικοί,
δεν περιμένω να πείσω φανατικούς αντιδικυκλιστές για οτιδήποτε και μην μου πείτε πως ,όχι δεν κ.λ.π. έτσι φαίνεται πως είναι το πράγμα ή τουλάχιστον
έτσι γίνεται αντιληπτό. Το αυτό βέβαια και για τον αποκάτω φίλο που συμφωνεί με το πληκτρολόγιο πατημένο στο 0.

Να ξαναπούμε τα περί κακών οδηγών και του ενός και του άλλου και του διαστημικού λεωφορείου ξανά? Είπαμε συμφωνούμε πώς αλλιώς
να το πούμε φίλε μου?

Η επιχειρηματολογία <<έχω οδηγήσει αλλά δεν την γούσταρα>> είναι εύθραυστη κατά την ταπεινή μου άποψη. Τι έκανες δηλαδή ανέβηκες στη σέλα και κατέβηκες
ή οδηγούσες παράνομα χωρίς δίπλωμα σαν τους καμικάζι που περιγράφονται παραπάνω το παπάκι στο εξοχικό?
Έτσι κατάλαβες τι εστί 2κυκλιστής και μηχανή? Δεν νομίζω ότι έχεις ιδέα από 2 τροχούς ούτε πως ξέρεις την άλλη πλευρά του λόφου που είναι αυτή του 2κυκλιστή.
Αυτό το συμπέρασμα εξάγω τουλάχιστον εγώ από τα γραφόμενά σου.

Αντιθέτως είπα πως είναι σεβαστή η άποψή σας και ότι τελικά συμφωνούμε πως διαφωνούμε. Δεν θέλετε να το δείτε - καταλάβετε?
Με γειά σας και χαρά σας και αμαρτία ουκ έχω. Πώς τώρα μια επιστολή που θα την χαρακτήριζα <<πολύ κόσμια>> έβγαλε τόσο αντιδικυκλιστικό μένος
δεν το καταλαβαίνω δυστυχώς αλλά ξέρω ότι οι απόψεις του καθενός δεν αλλάζουν οπότε δεν θα ματαιοπονήσω να πείσω οιονδήποτε.

Τίποτα άλλο, έτσι απλά, πάλι φίλοι είμαστε, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω και ότι γράφω το γράφω φιλικά μην παρεξηγηθούμε κιόλας από μια συζήτηση
στο διαδίκτυο έ? Προς Θεού .:D .

Είδατε παραπάνω τι έγραψε ο φίλος Αντώνης για να κλείσω, περί κλωτσιών κ.λ.π. το να ξέρει κάποιος όλες τις απόψεις είναι καλό και όχι κακό, μην βλέπετε
το δέντρο και χάνετε το δάσος, πιστέψτε με σας συμφέρει να ξέρετε την νοοτροπία του 2κυκλιστή και που είναι τα δύσκολα που πρέπει να φυλάτε.
Ο νοών νοείτω!
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από As32 »

savvas δεν είμαστε αντιδικυκλιστές όπως αναφέρεις, απλά όταν κάνετε της μ@λ@κιες της κάνετε μην κρυβόμαστε όλοι πίσω από το δάχτυλο μας,και σε τόσα ποστ διαβάζω για καλούς μοτοσικλετιστές αλλά εγώ κάθε μέρα που κυκλοφορώ με το αυτοκίνητο δεν τούς βλέπω,που είναι όλοι κριμένοι????
όταν βλέπω τον άλλο ανάποδα σε οποιοδήποτε δρόμο, γιατί εκείνος χωράει , αδιαφορώ εάν κινδυνεύει, εάν τον χτυπήσω, αφού πρώτα απ'ολα δεν τον νοιάζει εκείνων και μπέικε ανάποδα,το μόνο που με ενδιαφέρει είναι μη μου γδάρει το φτερό και μετά τον περάσω από πάνω.
Άβαταρ μέλους
arxaggelos

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από arxaggelos »

As32 έγραψε:savvas δεν είμαστε αντιδικυκλιστές όπως αναφέρεις, απλά όταν κάνετε της μ@λ@κιες της κάνετε μην κρυβόμαστε όλοι πίσω από το δάχτυλο μας,και σε τόσα ποστ διαβάζω για καλούς μοτοσικλετιστές αλλά εγώ κάθε μέρα που κυκλοφορώ με το αυτοκίνητο δεν τούς βλέπω,που είναι όλοι κριμένοι????
όταν βλέπω τον άλλο ανάποδα σε οποιοδήποτε δρόμο, γιατί εκείνος χωράει , αδιαφορώ εάν κινδυνεύει, εάν τον χτυπήσω, αφού πρώτα απ'ολα δεν τον νοιάζει εκείνων και μπέικε ανάποδα,το μόνο που με ενδιαφέρει είναι μη μου γδάρει το φτερό και μετά τον περάσω από πάνω.
Άγγελε μην αναφέρεις παραδείγματα γιατί υπάρχουν ανάλογα και από τους "κουτάκιδες" ..
Το όλο θέμα της υπόθεσης είναι αυτό που πολύ εύστοχα έθεσε ο Θανάσης μέσα σε μία πρόταση :
ThanassisGT έγραψε:αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι την απαιτηση που εχουν οι οδηγοι μηχανων να κανουν οτι παπαρια τους κατεβει αλλα να εχει υποχρεωση ο αλλος να τους προσεχει. γιατι καπου εκει παι το θεμα
Και όσο οι ίδιοι οι δικυκλιστές δεν προσέχουν για τον εαυτό τους τότε πως θα έχουν την απαίτηση να τους προσέχουν οι άλλοι για αυτούς..
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Με αγάπη : απο τους μοτοσικλετιστές για τους κουτάκιδες

Δημοσίευση από savvas »

Δεν με πείθετε και δεν σας πείθω γιατί το παιδεύουμε?

Ότι είχα να γράψω προσωπικά το έγραψα.

Καλές διαδρομές σε όλους και πάλι φίλοι είμαστε :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”