ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

NIKOLAS
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: Τετ 30 Ιαν 2008, 21:16
Μοντέλο: OCTAVIA RS5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: LARISA

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Επειδη ο στρατος ειναι μια πολυ μεγαλη αλλαγη στη ζωη μας , καθως δωσαμε καποια χρονια μερικοι , οι παλιοτεροι, η και καποιους μηνες οι νεωτεροι , τα οποια μενουν βαθια χαραγμενα στη συνεχεια του βιου μας , γι 'αυτο το λογο παιρνω αφορμη και ανοιγω αυτο το θεμα .Για να θυμηθουμε ολοι μας και να ξαναγυρισουμε , λιγακι πισω οι παλιοτεροι αλλα και οι νεωτεροι και πιο προσφατοι , καποιες ανεπαναληπτες στιγμες , που πιστευω ολοι μας εχουμε ζησει στο διαστημα αυτο της ζωης μας.

ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.

Η σειρα μου ειναι η 196 .Καταταχτηκα στη Θηβα στη 4η μοιρα του πυροβολικου.Στη συνεχεια επιλεχτηκα δοκιμος αξιωματικος και πηγα στο Μεγαλο Πευκο στη σχολη δοκιμων του Πυροβολικου.Εκει εκπαιδευτηκα και σαν αξκος Τοπογραφος και στη συνεχεια .Ημουν αρχηγος της σειρας μου και επειδη ημουν καλος η πατριδα , με εστειλε τιμης ενεκεν στα συνορα , να φυλαω Θερμοπυλες , ενω ο προεδρος της σειρας πηγε εξω απο το σπιτι του. Τελος παντων παρουσιαστηκα στη Καβυλη στην 105 ΜΜΒΠ, οπου επειδη και εκει ημουνα καλος, θελανε να με κρατησουνε και μου κοβανε συνεχεια τις μεταθεσεις.Εκει υπηρετησα 15 μηνες.6 μηνες με φαγανε τα φυλακια προκαληψης 5 ,6 7 και η ΠΑΠ της Μεραρχιας στο Ευγενικο.Καποια στιγμη κατορθωσα να φυγω απο εκει και μετατεθηκα στη Δραμα , στην 136 ΜΜΒΠ, η οποια ητανε απενεργοποιημενη και οι αξκοι ημασταν περισσοτεροι απο τους φανταρους και μας πηγαινε η υπηρεσια πιπα κ@λο .Ε και καποια στιγμη μετα απο 6 μηνες και στη Δραμα απολυθηκα .Βλεπετε οταν πηγα εγω στο στρατο οι δοκιμοι υπηρετουσανε στην αρχη 28 μηνες και στη συνεχεια οσο υπηρετουσα κατεβηκε στους 24 μηνες.Παντως ρε μαγκες θα μου μεινουν αξεχαστες ολες οι στιγμες που περασα στο στρατο ειδικα επανω στα συνορα .Και πιο συγκεκριμενα στα φυλακια προκαληψης , ακριβως μπροστα στην πρασινη γραμμη , οπου απεναντι ακριβως και κυριολεκτω ,οσοι πηγανε εκει με καταλαβαινουν, ειχες τον Τουρκο και στο βαθος εβλεπες τα σπιτια της Ανδριανουπολης.Και ειδικα τις πρωινες ωρες που ανεβαινα στην υπερυψωμενη , για να κανω παρατηρηση στις κινησεις των Τουρκων για να δωσω πρωινη αναφορα στη Μεραρχια, εβλεπα με την διοπτρα τις Τουρκαλες που βγαινανε τιναζανε και καθαριζανε τα σπιτια τους.....Μεγαλες και αξεχαστες στιγμες λεμε.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΑΧΙΜΟΣ .... ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ :mozilla_cool: :mozilla_cool: :mozilla_cool: :mozilla_cool: :mozilla_cool:

Περιμενω να εχει μεγαλη επισκεψιμοτητα αυτο το θεμα και να θυμηθουμε ολοι μας , τις στιγμες που περασαμε ....στο στρατευμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BLUE THUNDERSTORM RS5 Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝΙΔΑΣ
Member
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2008, 15:46
Μοντέλο: Superb 1.8T L&K
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αιγάλεω

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΛΕΩΝΙΔΑΣ »

Το topic αφορά κληρωτούς ή και μόνιμους;
Πάρε turbo να γουστάρεις!!!
NIKOLAS
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: Τετ 30 Ιαν 2008, 21:16
Μοντέλο: OCTAVIA RS5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: LARISA

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Οσοι πιστοι προσελθετε , δεν υπαρχει προβλημα ... νομιζω!!!!!!!!!!!!!!!
BLUE THUNDERSTORM RS5 Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23925
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από linkin's dad »

Eγω δε θυμαμαι τιποτα απο το στρατο καθως οπως εχω αναφερει κατα το παρελθον δεν υπηρετησα.Μονιμος κατοικος εξωτερικου γαρ. :mozilla_innocent: :mozilla_innocent: :mozilla_innocent: :mozilla_oops: :mozilla_oops: :mozilla_oops:
Το θεμα ειναι οτι δεν νιωθω λιγοτερο Ελληνας η' λιγοτερο αντρας [ :lol: :lol: :lol: ] εξαιτιας αυτου. :idea: :idea: :idea:
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝΙΔΑΣ
Member
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2008, 15:46
Μοντέλο: Superb 1.8T L&K
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αιγάλεω

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΛΕΩΝΙΔΑΣ »

Ας γράψει και ένας μόνιμος...
Υπηρετώ στο Π.Ν από 04-09-1990, όπου παρουσιάστηκα στην Σ.Μ.Υ.Ν. Πήρα ειδικότητα (ΜΗΧ) μηχανικός και
από 21-04-1993 εώς 18-08-1996, υπηρέτησα στην Φ/Γ (φρεγάτα) ΥΔΡΑ.
Από 19-08-1996 εώς 19-07-2009 υπηρέτησα στην Φ/Γ ΣΠΕΤΣΑΙ.
Από 20-07-2009 εώς και σήμερα είμαι στον Κεντρικό Σταθμό Αυτοκινήτων Ναυτικού (Κ.Σ.Α.Ν)
Πάρε turbo να γουστάρεις!!!
Άβαταρ μέλους
Τ 1.8 ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Τ 1.8 ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ »

καταταχτηκα στην Κορινθο με την 186 σειρα,
και στη συνεχεια εμεινα αμεταθετος 20 μηνες στα Γιαννιτσα(Πελλης)
40 χμ απ το σπιτι μου !!! :D
Άβαταρ μέλους
RENOS
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 6413
Εγγραφή: Δευ 20 Ιούλ 2009, 14:20
Μοντέλο: 5 RS FACE LIFT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αυλιδα

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από RENOS »

Παρουσιάστηκα Τρίπολη πεζικο.Μετα πήγα ΚΕΒΟΠ Αθήνα και πείρα ειδικότητα χειριστής Όλμου .Εκεί πέρασα ΥΠΑΞ και έγινα και δεκανέαs. Mετα πήρα μετάθεση για 9 μηνεs Καβύλη Ορεστιαδοs 502 ΜΚΤΠ και στο λόχο ΛΥΤ. Μάχιμοs…….. Εκεί ήμουν ομαδάρχηs και οδηγόs ερπιστιοφορου μηχανήματαs Μ106.Το τελευταίο 5 μηνώ μετά από πολύ γαμ@...... που έφαγα πήρα ονομαστική μετάθεση πάλι για ΚΕΒΟΠ όπου πέρασα ζάχαρη σαν αλφαμιτηs…. ΑΣΗΜΗ 102 και σειρά 245 :D
5vRS ..... powered by ΑΒΤΑΚΙΑS ........
Άβαταρ μέλους
DIVER

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από DIVER »

Φαντάρος δεν πήγα....αλλά ΠΝ forever 8)
Άβαταρ μέλους
VRS5
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 5049
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:29
Μοντέλο: octavia rs5
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από VRS5 »

εγω φιλοι μου καταταχτηκα στο μεγαλο πευκο (σειρα 190) οπου και εκανα την εκπαιδευση. μετα πηγα στην ΑΜΑΚ Ροδο (πρωτη μοιρα αμφοιβιων καταδρομων) οπου μετα τους 5 μηνες πηγα παλι μεγαλο πευκο για το σχολειο των εφεδρων υπαξ....κων. 2 μηνες ακομη εκει και επιστροφη στη ροδο οπου εγεινα επιλοχα του λοχου υποστηριξεως ωσπου και απολυθηκα!!! ζωη και κοτα μιλαμε :lol: :lol: :lol: ολη μερα υπνο :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
thalius

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από thalius »

Παρουσιστηκα Τριπολη το Μαιο του 2009. πηγα Νισυρο εγινα δεκανεας στην Κω και στην συνεχεια κεντρο ανεφοδιασμου μοναδων στρατου (ΕΚΕΜΣ) στην Αθηνα. Οπωw καταλαβατε ακομα υπηρετω αλλα 5 και σημερα!!!!!!! :D :D :D 307 σειρα κατι πιο κατω απο τελικη απο ferrari
Άβαταρ μέλους
DARK AGEL

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από DARK AGEL »

Σειρά δεν θυμάμαι καθόλου(1996-1997). Κέντρο - Μεσολόγγι. Μετά Άργος Ορεστικό στην Καστοριά για Β' κύκλο. Κάπου στα μισά του Β' κύκλου φύγαμε στα φυλάκια λόγω Αλβανίας και πέρασα από Διποταμία, Κρυσταλοπηγή. Για Γ' κύκλο πήγα Φιλιάτες και στο φυλάκιο το Κάτου Αετού (απέναντι έβλεπα τα φώτα της Κέρκυρας..... :cry: ).
Άβαταρ μέλους
kostas1968

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από kostas1968 »

Εγώ υπηρέτησα τεθωρακισμένα - 224 σειρά 95Α΄ ΕΣΣΟ - έμεινα 6 μήνες Αυλώνα ,όπου πέρασα και ΙΛΥΒ (ίλη υποψηφίων βαθμοφόρων) σαν δεκανέας και με ειδικότητα Αρχηγός Πληρώματος Μέσου Άρματος (ΑΠΜΑ) σε Leopard 1A5 πήρα μετάθεση για την 33 ΕΜΑ (Επιλαρχία Μέσων Αρμάτων) στο Πολύκαστρο Κιλκίς ,όπου και πέρασα το υπόλοιπο 12μηνο της θητείας μου , με πολύ μα πάρα πολύ μαυρίλα και "καλό καιρό" , μιας και είμασταν δίπλα στον Αξιό και στο πέρασμα του Βαρδάρη για τη Θεσσαλονίκη.
Άβαταρ μέλους
angelosgt193

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από angelosgt193 »

παρουσιαστικα στην Θηβα 5η μοιρα 271σειρα εκατσα 2 μηνες και μεταθεση στη ροδο απο οπου και ειμαι
και μετα λογο ηδηκοτιτας μεταθεση στον λοχο στρατηγιου(ξυλουργος ειμαι) και το μονο καλο που εχω να θυμαμαι ειναι 6 μηνες τημητικη αδεια(αλλα καινουργεια την εκανα την μονοδα) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
octavia gt

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από octavia gt »

η σειρα μου ηταν 267 (το 2000) παρουσιαστηκα στη τριπολη μετα πηγα στη λερο για 6 μηνες και 2001 πηγα στην προεδρικη φρουρα ευζωνας και απολυθηκα το 2002 το γεναρη. και επειδη μου αρεσε πολυ ο στρατος (πλακα κανω) μπηκα εποπ το 2004 και παρουσιαστηκα στα γιαννενα μετα στο κεβοπ για εκπαιδευσει και μεταθεση στη λερο τα τελευταια πεντεμιση χρονια οπου και ελπιζω φετος να φυγω με μεταθεση. αυτα .....
Άβαταρ μέλους
ΣΤΑΥΡΟΣ

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ »

σειρα 153/ 81 δ εσσο παρουσιαστηκα στο ρεθυμνο, μεταθεση στο κεβοπ εκπαιδευση στα αντιαρματικα οπλα και για υπαξιωματικος. απο εκει σαν λοχιας στη ροδο 547[πεταλουδες] και απολυθηκα απο το φυλακιο της κρητινιας [οπου περασα ζαχαρη] :mozilla_cool:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”