ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝΙΔΑΣ
Member
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2008, 15:46
Μοντέλο: Superb 1.8T L&K
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αιγάλεω

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΛΕΩΝΙΔΑΣ »

Δεν διαφωνώ ότι είναι 1 χαρά, ειδικά τώρα με τις αλλαγές που έχουν γίνει (δεν μπαίνω σε λεπτομέριες), αλλά όταν πρέπει να επιβιώσει 1 οικογένεια χρειάζεται να δουλεύει και η σύζηγος... Πώς θα γίνει αυτό όταν θα λείπω ταξίδια; Ποιός θα κρατά τα παιδιά τα απογεύματα που πρέπει να δουλεύει στο φροντιστήριο Αγγλικών; Πολλοί θα μπορούν να μου δώσουν λύσεις αλλά "όσα ξέρει ο νοικοικύρης κλπ κλπ" θα του απαντήσω... Ας έδιναν (καλά τώρα, λέμε) 2500 3000ε μισθό, όχι μόνο σε μένα, αλλά σε όλο τον κόσμο για να μήν χρειαζόταν να δουλέυει η γυναίκα και να κάθεται σπίτι να μεγαλώνει τα παιδιά και όχι τα δύο που έχουν σήμερα οι περισσότερες οικογένειες αλλά 3 και 4...
Πάρε turbo να γουστάρεις!!!
Άβαταρ μέλους
Docoptik

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Docoptik »

Παρουσιάστηκα Άρτα Υγειονομικό 313 σειρά (κανονικά θα ήμουν 200 κ κάτι). Μετά μετάθεση Ρόδο (χωρίς βύσμα αφού από εκεί είμαι), Αρχίπολη στο πρώην 95 ΤΥΛΠΕΘ.
Μετά πρωτοχρονιά και για 20 μέρες Τήλο και μετά πίσω Αρχίπολη για να φύγω μετά Παστίδα στο 542 Μ.Κ. ΤΕ όπου και απολύθηκα.

Πώς λέμε γιατρός χωρίς σύνορα; Εγώ ήμουν γιατρός χωρίς στράτευμα :)

Με στέλνανε σε ότι άσκηση υπήρχε στη Ρόδο, είτε με φαντάρους, είτε με ΕΠΟΠ, είτε με ΔΑΕ (Δυνάμεις Άμεσης Επέμβασης). Έχω ρίξει με κάθε όπλο ουκ ολίγες φορές. Στο πεδίο βολής Αφάντου από το πρωί μέχρι το βράδυ για νυχτερινή βολή, χειροβομβίδες 3-4 φορές, Κυριακές πήγαινα με την Εθνοφυλακή. Και όταν γυρνούσα έμενα μέσα για εφημερία αφού κάλυπτα ζώνη στραοτοπέδων και όχι ένα.
Ημερήσια άσκηση σε βραχονησίδα όπου με ξέχασαν και ευτυχώς που άκουσαν την φωνή μου τα καταδρόμια και με μάζεψαν... :idea: :idea:
Όταν είδαν ότι είναι ο γιατρός αυτός που ανέβηκε σε βράχο και κουνούσε χέρια - πόδια και φώναζε "Εδώ, εδώωωω" ξεράθηκαν στα γέλια. Όπως και εγώ φυσικά
Ε, μετά από τόσες βολές έπιανα καλά σκορ (αφού πήρανε τηλέφωνο τον διοικητή μου για συγχαρητήρια διοικητές άλλων μονάδων).
Αυτός όπως ήταν κομπλεξικός του κερατά (και για αυτό όλο με έβαζε να συμμετάσχω ενεργά στις ασκήσεις, και καλά "ο λαπάς ο γιατρός" δεν ξέρω τί σκεφτόταν) ζήλεψε. Τίνα πω; :roll:

Από τιμητικές.... ένα κουλούρι. Ούτε άδεια απολύσεως. 8 μέρες Χριστούγεννα, 8 μέρες Πάσχα (όπως πήραν όλοι) και οι δικές μου. Τέλος
Μου είχε μείνει ΜΙΑ μέρα και την άλλη απολυόμουν αλλά δεν μου έδωσε ούτε αυτή. Κανονικά με την στολή και την προτελευταία μέρα.

Στα @@ μου. Εγώ έφυγα από εκεί....

ΥΓ: Πάει το ΚΕΥΓ Άρτας το κλείσανε. Έχει να πέσει πείνα εκεί.....
Άβαταρ μέλους
spi8askap
Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ 01 Απρ 2012, 03:29
Μοντέλο: Fabia mk1 1.2 12V
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αγρίνιο

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από spi8askap »

παρουσιαστηκα μαιο 07 λογω αναβολης για σπουδες στο μεσολογγι. σειρα 299. (κανονικη σειρα 275)
40 μερες εκει πολυ τρεξιμο αλλα μιση ωριτσα απο το σπιτι μου επομενως μικρο το κακο. αα!! μπηκα μαζι με τον μικροτερο αδελφο μου -5 χρονια διαφορα- κ ειχα δικαιωμα να δηλωσω παραμενων (μεγαλυτερος απο 5ζωντα αδερφια κ προστατης οικογενειας) αλλα επειδη ο μικρος ηταν κ ο χαϊδεμενος μας αρνηθηκα κ εμεινε αυτος 13 μηνες μεσολογγι. εγω εξαιρετικα δις δυσμενης μεταθεση πστα ΡΙΖΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 508 ΜΚΤΠ 2ος ΛΟΧΟΣ.. ΜΑΑΑΑΥΡΑΑΑΑΑΑ!!!!! σκηνακια επανδρωσεις συναγερμοι ασκησεις πυρ κ κινηση με αρματα νυχτερινες καταδρομικες πλωτα.... ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΟΟΛΑ κι ας ειχα και 30 μερες αναρωτικη λογω καταγματος στο χερι απο διατεταγμενη υπηρεσια στην αιθουσα κψμ που ημουν υπευθυνος αιθουσαρχης (nova formula μπαλιτσα) οταν δεν τρεχαμε...
απο κει απολυθηκα και με την ιδια παρεα ξαναπηγαινα κανα 2μηνο ακομα χαλαρααααα.....
[size=150]fabia I. 1,2. 12V. '06 [u]weapon of choice[/u] [*]ποιοτητα - οικονομια - αξιοπιστια[*][/size]
Άβαταρ μέλους
vgeorgoudis
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 12:28
Μοντέλο: Octavia 5 1.6 mpi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από vgeorgoudis »

Όχι, δεν είναι από τις Αρδένες, από το ξημέρωμα της κρίσης των Ιμίων είναι.
[img]http://img838.imageshack.us/img838/7295/bill8.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

[img]http://img109.imageshack.us/img109/2678/bill2l.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Giannis307

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Giannis307 »

Εγω παλι ημουν ο ορισμος του βυσματος χωρις να το θελω κιλας....

Παρουσιαστικα Ιωαννινα Περαμα Οδερπας (οδηγος ερπιστριοφορου ασυρματηστης) το 07 σειρα 301
Μετα Λεσβο Μαναταμαδο (στην ακρη του πουθενα κυριολεκτικα)
Και τελικα (το βυσματικο) ΣΕΘΑ διπλα απο τα δικαστηρια στην Ευελπιδων.....
Άβαταρ μέλους
ikaros fabia2
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιούλ 2012, 01:58
Μοντέλο: Fabia 1.2TSi/Superb1.8TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ikaros fabia2 »

Εγώ έκανα τον ορισμό της ζωάρας που λέμε στο στρατό!
Παρουσιάστηκα μεσολόγγι 317 δ1 σειρά έχοντας πάρει αναβολή 5 χρόνια λόγω σπουδών (306 κανονικά), από τις 15 ημέρες εκπαίδευσης έκανα τις 5, καθώς μόλις παρουσιάστηκα είχα αμυγδαλίτιδα και πέρασα 10 πρώτες μέρες στο νοσοκομείο. Μετά πήγα Αλεξανδρούπολη στο στρατόπεδο πατσούκα στο οποίο στεγαζόταν τον νοσοκομείο στρατού της Θράκης και έτσι λόγω της μεγάλης δύναμης του στρατοπέδου είχα μια υπηρεσία την εβδομάδα και επίσης διανυκτέρευση τα Σ/Κ για ξέφρενη διασκέδαση με τους φοιτητές της πόλης.Τους τελευταίους 3 μήνες υπηρέτησα στο χαιδάρι στο παλαιό κεβοπ, οπού δεν κατάλαβα στρατό λόγω των 4 δ/ν ανά εβδομάδα. Τέλος, όσον αφορά τις άδειες, πήρα 82 μέρες από τις 234 που όφειλα να υπηρετήσω!
Άβαταρ μέλους
elgrec

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από elgrec »

Πυροβολικό, 203σειρά, 147ΤΕ ΚΑΜΠΙ ΧΙΟΥ.
Άβαταρ μέλους
panosspartan

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από panosspartan »

Μετά τις απαραίτητες σπουδές (πανάθεμα με) 257 ΕΣΟ 98ΣΤ (Νοέμβριος) Θήβα, παραμονή δύο μήνες για την ειδικότητα του οδηγού ρυμουλκού και καρβουνιάρη βουρ για Αλεξανδρούπολη και μετά στον θαλασσοπνίχτη για Σαμοθράκη ΤΔ289/ΤΠ. Στους 9 μήνες έρχεται η μετάθεση για Σχολή Πυροβολικού στο Μ.Πεύκο, έφυγα μετά από 9 μήνες και τρεις μέρες με δελφίνι γιατί χάλασε το "κρουαζιερόπλοιο" που έκανε το δρομολόγιο (οι υπηρετούντες εκεί καταλαβαίνουν τι λέω).Και ροζαλία από την Πεδινή Πυροβολαρχία στο Μ. Πεύκο.
Άβαταρ μέλους
panpan

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από panpan »

ΠΝ σειρα 03Ε εκπαιδευτικο ΑΡΗΣ για 6 μηνες και μετα λεμβαρχος Αρχηγου στολου για το υπολοιπο της θητειας.
Άβαταρ μέλους
dimosf

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από dimosf »

Στρατός Ξηράς:
Φεβρουάριος 1980 Κόρινθος (μετά από αναβολή σπουδών), στη συνέχεια Άρτα, κέντρο Υγειονομικού (Νοσοκόμος τραυματιοφορέας), Αθήνα 401 και μετά από Ιούλιο 1980 στο Παρθένι Λέρου μέχρι Φεβρουάριο 1981. Μετάθεση τον Φεβρουάριο για Καστοριά από όπου απολύθηκα τα Χριστούγεννα του ίδιου χρόνου.
Άβαταρ μέλους
io@nnis
Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Κυρ 24 Νοέμ 2013, 16:52
Μοντέλο: OCTAVIA ΜΚ3 (Α7) 1.6 TDI
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από io@nnis »

Άρτα - 401- 3 Τ.Υ.Π Καβύλη Ορεστιάδας - 424 ( 267 σειρά )
Επιτέλους, λίγο TURBO....και μάλιστα DIESEL...
Άβαταρ μέλους
tasosvf
Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιουν 2013, 12:47
Μοντέλο: fabia
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από tasosvf »

256 σειρα. παρουσιαστηκα Μεσολογγι. ενα μηνα εκπαιδευση για οδηγος στο Περαμα Ιωαννινων 9 μηνες στα Ριζια Εβρου και 6 μηνες Καρατασου
Άβαταρ μέλους
marquez7

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από marquez7 »

313 σειρά (2010 δ εσσο) μιας κ πήγα στα 26 μου μεγαλούτσικος. Παρουσιάστηκα στο κεεμ Σπαρτης κ μετα την ορκομωσία ήρθε η μεταθεση για το Πέπλο του Έβρου (534 ταγμα προκαλύψεως). Μετά απο 2 μήνες, μιας κ ημουν 8μηνος, πέρνω μετάθεση στην Ασδεν στον Καρέα όπου και απολύθηκα.
Άβαταρ μέλους
xristos13

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από xristos13 »

282 σειρα παρουσιαστηκα Μεγαλο Πευκο,ειδικοτητα οδηγου στην Σπαρτη και μετα Πευζοναυτες στον Βολο
Άβαταρ μέλους
John_Tsek
Member
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: Δευ 14 Σεπ 2015, 10:53
Μοντέλο: Octavia 5 fl 1.4TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Κυμη Ευβοιας

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από John_Tsek »

2006 γ' εσσο
296 σειρα
θηβα πηροβολικο
Σαμο (βαθυ) 79 Μ.Ε.Θ
Σ.Δ.Υ.ΕΠ (καλαμαρια)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”