ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
spider.gr

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από spider.gr »

Πολ.Αεροπορια σμηνιας Δ 84 στην Τριπολη, στου παλασκα, στο Ελληνικο, στο Τατοι στην Λημνο, και απολυθηκα απο την Αγχιαλο.....23 μηνες θητεια + 2 μηνες φυλακη.....
Μακαρι να ξαναπηγαινα!!!!! 8)
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από MadSurfer »

Πεζικό 257 μετά απο 2 αναβολές.

Τρίπολη (11ο Σ.Π.), Ιωάννινα (Πέραμα, Κατσιμήτρου 625 Τ.Π.), Ρίζια (508 Μ/Κ Τ.Π.), Λιτόχωρο (647 Μ/Κ Τ.Π.), Θεσ/νίκη (Στρατόπεδο Νταλίπη, Καλαμαριά) και ξανά Λιτόχωρο (647 Μ/Κ Τ.Π.).
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Redmissile

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Redmissile »

Καλημέρα και από εμένα


Εγώ παρουσιάστικα Μεσολόγγι τον Νοέμβριο του 1998 σειρά 257 και ΕΣΣΟ 98ΣΤ', Πεζικό μετά την εκπαίδευση πήγα 2 Μήνες στο Πέραμα στα Γιάννενα για εκπαίδευση σαν Οδηγός Stayer.

Μετά ανηφορήσαμε μέχρι τα Ρίζια στον Έβρο (Όπου γνώρισα την κυρία με το post απο πάνω απο το δικό μου) για 9 μήνες όπου τελικά οδηγούσα Τζιπ Mercedes GD240 και πήγαινα βόλτες τον υποδιοικητη.

Μετά απο πολλές προσπάθειες να κατέβω Αθήνα τελικά με στείλανε το τελευταίο πεντάμηνο στην Καρδίτσα όπου έκανα όσες σκοπιές δεν έκανα στον Εβρο (πάνω στον Έβρο έκανα 5 ώρες μόνο) αλλά τουλάχιστον πήρα καλές άδειες.


Αυτά τα ωραία
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από MadSurfer »

Ρε Ι 55345324 δεν θα σε πετύχω :evil: :twisted: χάθηκες :lol:
Η αλήθεια είναι ότι σκοτωνόσουν στα Ρίζια... Πολύ κούραση λέμε :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Redmissile

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Redmissile »

MadSurfer έγραψε:Ρε Ι 55345324 δεν θα σε πετύχω :evil: :twisted: χάθηκες :lol:
Η αλήθεια είναι ότι σκοτωνόσουν στα Ρίζια... Πολύ κούραση λέμε :lol:

Δίκιο έχεις....... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
kabia

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από kabia »

παρουσιαστικα 2002 ε εσσο 280 σειρα εξ αναβολης στο μαυροδενδρι κοζανης. επειτα πηγα πευκο οπου μας ηρθαν οι μεταθεσεις. (ελδυκ) κυπρο οπου καθησα 8 μηνες(ζωααααρααα) ξαναπηγενα ανετα. επειτα με εδιωξαν λογω φυλακων βλεπετε ξεπερασα το οροιο (και αυτοι μονο 1 χρονο το καναν) με εστειλαν παραμενωντα στο φρουραρχιο της αθηνας οδο καβαλας. απο κει βγεικε μεταθεση για ορεστιαδα (δεν θυμαμαι πως λεγοταν το χωριο, 8χλμ εξω) καθησα και κει 2 μηνες.επειτα πηγα στην αξιουπολη κιλκις οπου ημουν ετοιμος να απωλειθω αλλα δεν με αφηναν (μαλλον γιατι ημουν κααααλο παιδι) λογο φυλακων οπου υπηρετησα αλλον 1 μηνα και τελικα μετα απο 15 μηνες πηγα σπιτι....
Άβαταρ μέλους
ABTAKIAS
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 18327
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 13:28
Μοντέλο: OCTAVIA RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: MΠΡΑΧΑΜΙ-ΣΑΛΑΜΥΚΟΝΟΣ

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ABTAKIAS »

Είσαι ακόμα φυλακή ή απολύθηκες :?: :?: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kabia

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από kabia »

απολυθηκα ρε συ αλλα μαλλον παλι φυλακη λεω να παω μιας και λεω να αρραβωνιαστω :) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
theok

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από theok »

26 μαρτιου 2002 ( 277 ) παρουσιαστικα στην συρο 291 τ.π μετα πηγα ροδοπολη σερρων και μετα για 10 μηνες και 4 μερες κυπρο ελδυκ στο 1ο ταγμα πεζικου στον 1ο λοχο και τελος στην μομα στην πατρα. αν και τ/φ στην κυπρο ειχα σαν δευτερη ειδικοτητα οδηγος σε τομπ λεωνιδας και ειχα βγει 2 φορες σε ασκηση.....
Άβαταρ μέλους
giorlesvos
Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Κυρ 06 Σεπ 2009, 22:31
Μοντέλο: SUPERB II 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Μυτιληνη

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από giorlesvos »

Παρουσιαστηκα στον Παλασκα Π.Ν εννοειται, 2007 α εσσο, μετα απο 5 χρονια αναβολης λογο σπουδων κ μετα λογο μπαρκου, κοινως ημουν στα καραβια.
Πηρα ειδηκοτητα διοπου μηχανικου κ πηγα στον πορο για εκπαιδευση. Μετα απο 1 μηνα φυγαμε αδεια 15 μερες κ εβαλα μεσον να με στειλουν στο νησι μου, στην Μυτιληνη.
Οταν ξανα παρουσιαστηκαμε στον Παλασκα ηρθε η μεταθεση μου για Κρητη :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Δουλεψε πολυ καλα το μεσον βλεπεται. Πηγα στον Ναυσταθμο Κρητης στο ρυμουλκο Ρ/Κ Γιγας οπου κ εμεινα 3 μερες.
Απο εκει με αποσπασανε στο πυροσβεστικο σωμα του Ναυσταθμου οπου εμεινα κ μεχρι το τελος της θητειας μου δηλαδη περιπου 8,5 μηνες. Κ 2 αδεια απολυσεως που πηρα συνολο 12 μηνες.
Αν εξαιρεσεις ολες τις φωτιες του καλοκαιριου του 2007 που πηραν στην κρητη κ ειμασταν εκει απ τους πρωτους, περασα ζωη κ κοτα.
Ανετα ξαναπαω για αλλον ενα χρονο στην ιδια υπηρεσια στο ιδιο μερος. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
TOLIS777

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από TOLIS777 »

Αφού πήρα την κλασσική αναβολή λόγω σπουδών, το Γενάρη του 2001 πήγα και γω στα στρατά...
Παρουσιάστηκα Αυλώνα και μετά από 4 μήνες (ΙΛΥΒ) ως Δεκανέας πλέον πέρνω μετάθεση για το εξωτικό... Πρωτοκκλήσι Έβρου - 50 ΕΜΑ.
Πάλι καλά που απέναντι από το στρατόπεδο ήταν ένα κωλόμπαρο και (το καλοκαίρι), τα μεσημέρια που φεύγαν τα στελέχη, παίρναμε μάτι τις κοπέλες που πηγαίναν για μπάνιο στην πισίνα, από τις διόπτρες των αρμάτων.

Τους τελευταίους τρεις μήνες, Πεδίο Βολής Αρμάτων Λιτοχώρου. 3 μήνες κόλαση...
Να με συγχωρήσουν οι μόνιμοι στρατιωτικοί της παρέας, αλλά αν πετύχω ποτέ τον Διοικητή που είχαμε, θα τον φτύσω....τουλάχιστον...

Υ.Γ. : Δεν ξέρω για την κατάσταση που επικρατεί γενικά στις συνοριακές μονάδες, αλλά αν κρίνω από την φουρνιά μονίμων στελεχών που πέτυχα στην 50 ΕΜΑ, μόνο ασφάλεια δεν αισθανόμουνα...
Άβαταρ μέλους
xristos 20v

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από xristos 20v »

παρουσιαστικά 2006 295 εσο Νιγρίτα σερρων από εκεί πήγα σεαπ ηράκλειο κρητης αφού έκατσα 5 μήνες εκεί μετά πήρα μετάθεση στην καβυλη 502μκ τπ από εκεί πήρα την μεγάλη αποφασίσει να κάνω τα χαρτιά μου για καραβάνας όπως και έγινε και τώρα έχω 3 μισή χρ μέσα . .. και είμαι και πάλι εβρο.πως σας φενετε?
Άβαταρ μέλους
mr_skodas
Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 17:27
Μοντέλο: FABIA II RS 1.4TSI
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από mr_skodas »

παρουσιαστικα τον αυγουστο 2008 σειρα 304!!!στο ΚΕΥΠ λαμιασ η αλλιωσ κευπtown.ηρθα πολυκαστρο 33τυπ και μετα 650παυπ ξανθη!!!στην ξανθη πηγα και στο πρατηριο οπου καθησα 2 μηνες!!
Άβαταρ μέλους
vgeorgoudis
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 12:28
Μοντέλο: Octavia 5 1.6 mpi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από vgeorgoudis »

TOLIS777 έγραψε:Αφού πήρα την κλασσική αναβολή λόγω σπουδών, το Γενάρη του 2001 πήγα και γω στα στρατά...
Παρουσιάστηκα Αυλώνα και μετά από 4 μήνες (ΙΛΥΒ) ως Δεκανέας πλέον πέρνω μετάθεση για το εξωτικό... Πρωτοκκλήσι Έβρου - 50 ΕΜΑ.
Πάλι καλά που απέναντι από το στρατόπεδο ήταν ένα κωλόμπαρο και (το καλοκαίρι), τα μεσημέρια που φεύγαν τα στελέχη, παίρναμε μάτι τις κοπέλες που πηγαίναν για μπάνιο στην πισίνα, από τις διόπτρες των αρμάτων.

Τους τελευταίους τρεις μήνες, Πεδίο Βολής Αρμάτων Λιτοχώρου. 3 μήνες κόλαση...
Να με συγχωρήσουν οι μόνιμοι στρατιωτικοί της παρέας, αλλά αν πετύχω ποτέ τον Διοικητή που είχαμε, θα τον φτύσω....τουλάχιστον...

Υ.Γ. : Δεν ξέρω για την κατάσταση που επικρατεί γενικά στις συνοριακές μονάδες, αλλά αν κρίνω από την φουρνιά μονίμων στελεχών που πέτυχα στην 50 ΕΜΑ, μόνο ασφάλεια δεν αισθανόμουνα...
Πω πω...50η ΕΜΑ έκανα 13 μήνες από το καλοκαίρι του 1995 μέχρι καλοκαίρι 1996...ΛΧΙΑΣ-ΑΠΑΟ στην Ίλη Δσεως και ΥΚΟΑ Επιλαρχίας...αφού έφτιαξαν και πισίνα, πάλι καλά. Τελευταία φορά πήγα εκεί το 2001 για άσκηση (Οκτώβριο). Άρα εκεί ήσουνα τότε κι εσύ, όντως, ένα κωλοχανείο το βρήκα, όλο γκρίνια και κακό και πολύ χώσιμο στους εφέδρους. Καμία σχέση με την δικιά μου σειρά.

Και μια σελίδα πριν:
Παρουσιάστηκα Ιανουάριο 1995, Αυλώνα, Τεθωρακισμένα, σειρά 234. ΙΛΥΒ και Λοχίας με ειδικότητα ΑΠΑΟ (Αρχηγός Πληρώματος Ανιχνευτικού Οχήματος). Από εκεί, πήρα μετάθεση τον Ιούνιο του 1995 για 50 ΕΜΑ (Πρωτοκκλήσι Έβρος). Εκεί πήρα το ροζ χαρτάκι (13 μήνες). "Πέρασα" 2 Ταξιαρχικές, 1 Παρμενίωνα, αμέτρητα αγήματα, 2 εθνικές παρελάσεις, είχα καθήκοντα ΥΚΟΑ Επιλαρχίας, ήμουν Ουλαμαγός του ΟΥΛαμού ΑΝΙΧνευτών, έκανα συνοδεία στο Τάγμα Εθνοφυλακής, συνοδεία σε καύσιμα, εποχούμενα 4ωρα περίπολα στο Ποτάμι...και έζησα και την νύχτα των Ιμίων-με ότι συνεπάγεται αυτό σε εμπειρία (που να δείτε φωτό από εκείνη τη βραδιά...και το ξημέρωμα).
Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ΟΚΤΑΒΙΟΣ ΚΑΙΣΑΡΑΣ
Member
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Παρ 19 Φεβ 2010, 01:21
Μοντέλο: OCTAVIA 5 RS (240hp)
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: NIKAIA

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΟΚΤΑΒΙΟΣ ΚΑΙΣΑΡΑΣ »

Παρουσιαστηκα στην Αυλώνα, 91Ε/214 (οδηγος ερπιστριοφόρου,ασυρματιστής ΟΔ.ΕΡΠ.ΑΣ Μ113)
11/1/92 211 ΕΜΑ Λαγός Ορεστιάδος
10/8/92 11η ΕΜΑ(311σήμερα) Ορεστιάδα
16/12/92 απολύθηκα(15μηνο)

Επίστρατος δύο φορές τον Φλεβάρη του 95στο Αμύνταιο Φλώρινας και τον Σεπτέμβρη της ίδιας χρονιάς στις Σέρρες
ΑΝΔΡΕΑΣ
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”