ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
-DIMITRIS_208-

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από -DIMITRIS_208- »

παιδιά δεν έχω καλά νέα για τον φίλο μας τον Γιώργο... :cry:

μίλησα σήμερα το πρωί μαζί του, νοσηλεύετε στο Γ.Ν. αεροπορίας, ο λόγος πονάει στην μέση του, ενδέχεται να κάνει πασχα μέσα.
περαστικά φίλε Γιώργο.

μου ζήτησε μια χάρη, θέλει τιμές για ανταλλακτικά, έχει κάποιος το ΕΤΚΑ?

ΓΙΑ OCTAVIA 5RS
:arrow: καπό
:arrow: μετόπη
:arrow: φτερό αρ.
:arrow: προφυλακτήρας
:arrow: μάσκα
:arrow: τραβέρσα
:arrow: φανάρι αρ. (οχι xenon)
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από Gel73 »

Δημήτρη,νομίζω ότι κάποιο μέλος είναι υιός αντιπροσώπου της Skoda στο Κιλκίς, αυτός μπορεί -μάλλον- να βοηθήσει. :roll:
Περαστικά στο παλικάρι, και πέστου να μην στεναχωριέται για τις λαμαρίνες.
Αν θέλεις, μπορώ να έρθω σε επικοινωνία με την εδώ αντιπροσωπεία και να ποστάρω εγώ τις τιμές.
Άβαταρ μέλους
-DIMITRIS_208-

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από -DIMITRIS_208- »

όποιος μπορεί δίνει τιμές.
Άβαταρ μέλους
kostas1

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από kostas1 »

Δημητρη πες και απο εμας περαστικα στο παλικαρι.

Κριμα ρε γμτ......Πασχαλιατικα το παιδι.
Άβαταρ μέλους
GEOR

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από GEOR »

Παιδια,σας ευχαριστω παρα πολυ ολους σας για ολα,δε βρισκω λόγια ειλικρινα να πω.ευχομαι σε ολους σας χρονια πολλα,καλη ανασταση,,. Για να μη κανω πασχα μεσα στο νοσοκομείο μου εδωσαν αδεια,με συσταση να μείνω στο κρεβατι.Ευτυχως η αξονικη δεν εδειξε κατι σοβαρο,ολα ταπαθα γιατι δε φοραγα ζωνη.

Αν μπορει καποιος ας βοηθησει με τις τιμες των ανταλακτικων,να ξερω τι μου γινετε.

Φίλε giannis amaliada,κατι ακουσα κ εγω για τη νομικη προστασια,εβαλα εναν ακομα δικηγορο δικο μου,στο παιχνιδι (γατο),μιας κ τωρα πλεον υπαρχει κ τραυματισμος,οποτε κ ποινικη -αστικη διωξη στην κυρία,ξερει αυτος τι θα κανει,αμα παρω θα παρει κ εκεινος.
Άβαταρ μέλους
Dion RS

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από Dion RS »

Φίλε GEOR καταρχήν περαστικά σου.Εσύ να σαι καλά&οι λαμαρίνες
φτιάχνονται.

Πριν 1,5χρόνο που είχα μια μικρή στούκα,άλλαξα

:arrow: καπό
:arrow: μάσκα
:arrow: μετώπη
:arrow: αρ.φανάρι
:arrow: &επιδιώρθωση φτερού(όχι καινούργιο)

Έβαια γνήσια ανταλλακτικά από την skoda και το
μαλλί μου πήγε με τον φαναρτζή γύρω στα 2000ευρώ.
Άβαταρ μέλους
crocodile

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από crocodile »

Γιωργο ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !

Προσεχε πολυ με το θεμα της μεσης. Δεν ειναι να το αμελησεις.

Και σκιστην την κυρια! :evil:
Άβαταρ μέλους
GEOR

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από GEOR »

crocodile έγραψε:Γιωργο ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !

Προσεχε πολυ με το θεμα της μεσης. Δεν ειναι να το αμελησεις.

Και σκιστην την κυρια! :evil:

Παρ¨ολο που οι γιατροί λενε οτι δεν βρηκαν κατι σοβαρο,οι πονοι ειναι αφορητοι,ειμαι συνεχεια στο κρεβατι,ουτε σε καρεκλα δε μπορω να κατσω,
οσον αφορα την κυρια θα τραβηξη μακρια η βαλιτσα,αλλοι δικηγοροι λενε οτι την πληρωνω εγω,αλλοι οτι πληρωνει εκεινη.Ισως τωρα που δηλωσα τραυματισμο,με τη δικογραφια που θα κανει η τροχαία,φανει ποιος φταίει.
Άβαταρ μέλους
crocodile

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από crocodile »

Αφου σταματησε το αμαξι της πανω στον δρομο ,και συγκεκριμενα μετα απο στροφη ,επρεπε να ειχε βαλει προειδοποιητικο τριγωνο πριν την στροφη!
Κατι που προφανως δεν ειχε κανει . Σωστα?
Αυτο ειναι ενα πολυ καλο σημειο για να της ριξεις την ευθυνη του ατυχηματος! :twisted:

Να κοιταξεις την υγεια σου ομως πρωτα απο ολα και μετα ολα τα αλλα. :|
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από ThanassisGT »

1ον γιατι δε φοραγες ζωνη
2ον εφ' οσον η κυρια εκανε οπισθοπορεια και το κατεγραψε η τροχαια γιατι δεν της εδωσε κληση 700€, αφαιρεση διπλωματος για 20 ημερες και 9 ποντους στο διπλωμα.
3ον εκανε οπισθεν, ΤΕΛΟΣ. πληρωνει.
4ον κοιτα να βγαλεις ακρη με τη δικη σου ασφαλιστικη και μετα αστους να σφαχτουνε αυτοι
5ον περαστικα, σιδερενιος και θα αναστηθεις κι εσυ μολις δεις το αρνακι, τα κοκορετσα και τα λοιπα εδεσματα.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
GEOR

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από GEOR »

ThanassisGT έγραψε:1ον γιατι δε φοραγες ζωνη
2ον εφ' οσον η κυρια εκανε οπισθοπορεια και το κατεγραψε η τροχαια γιατι δεν της εδωσε κληση 700€, αφαιρεση διπλωματος για 20 ημερες και 9 ποντους στο διπλωμα.
3ον εκανε οπισθεν, ΤΕΛΟΣ. πληρωνει.
4ον κοιτα να βγαλεις ακρη με τη δικη σου ασφαλιστικη και μετα αστους να σφαχτουνε αυτοι
5ον περαστικα, σιδερενιος και θα αναστηθεις κι εσυ μολις δεις το αρνακι, τα κοκορετσα και τα λοιπα εδεσματα.
1ον Μ@@@@@@@@ μου,ευτυχως που δεν ανοιξαν οι αεροσακοι,αν ανοιγαν θαβγενα ζωντανος?
2ον η κυρία το μονο που παραδεχτηκε ηταν οτι της εσβησε το αυτοκινητο πανω στη στροφη,οχι οτι εκανε οπισθοπορεια,εγω κατεθεσα στην τροχαια οτι τοδα να κανει πισω.
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από ThanassisGT »

1ον αν ανοιγε ο αεροσακος και χτυπαγε το κεφαλι σου πιθανοτατα να σου ειχε σπασει ο λαιμος. τιποτα ιδιαιτερο
2ον αφου η τροχαια το κατεγραψε-το δεχτηκε, γιατι δεν της εδωσε κληση. κι εγω μπορω να μην παραδεχτω οτι πηγαινα με 160, την επαιρνα ή οχι την κληση;
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
GEOR

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από GEOR »

ThanassisGT έγραψε:1ον αν ανοιγε ο αεροσακος και χτυπαγε το κεφαλι σου πιθανοτατα να σου ειχε σπασει ο λαιμος. τιποτα ιδιαιτερο
2ον αφου η τροχαια το κατεγραψε-το δεχτηκε, γιατι δεν της εδωσε κληση. κι εγω μπορω να μην παραδεχτω οτι πηγαινα με 160, την επαιρνα ή οχι την κληση;
Οταν ειμαι λιγο καλυτερα θα παω στη τροχαία για κατάθεση θα ρωτησω.
1ον γιατι δεν τις εδωσε κληση αφου καταγραφηκε στο δελτιο.2ον βασει αρθρου 34 κ.ο.κ απαγορευετε σταση,σταθμευση,σε κοιλα μερη του δρομου οποτε κληση,κ σε περιπτωση ξαφνικης βλαβης αυτοκινητου επρεπε να βαλη προειδ σημα,που δεν εβαλε,παλι κληση,θα δουμε τι θα μου πουν.
Άβαταρ μέλους
-DIMITRIS_208-

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από -DIMITRIS_208- »

Γιώργο περαστικά και απο εμένα...

ένα θα πω μόνο......

ου μπλεξεις σε τέτοιες καταστάσεις. :roll:
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από Gel73 »

GEOR για να πάρουμε τιμές από τα ανταλλακτικά, χρειαζόμαστε τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου.
Χωρίς αυτόν....πάπαλα! 8)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα”