Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Εδώ γράφουμε ό,τι έχει σχέση με τις επίσημες συναντήσεις του SkodaFans.gr για την Αθήνα

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2384
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από Vaggelis »

ikaros fabia2 έγραψε: Παρ 09 Φεβ 2024, 14:29 Δεν έχουν πάει εννοείς…😂 Αρτέμιδα μενω, τη ξέρω την περιοχή καλά. Το θέμα είναι ότι η πλειοψηφία και οι διαχειριστές μένουν στις δυτικές ακτές τις ΑΤΤΙΚΗΣ όποτε δύσκολο να κάνει ο άλλος 40+ χλμ για μια συνάντηση και χρονικά αλλά και από άποψη κόστους..
Εγω οσες φορες εχω ερθει κανω 60+ πηγαινε ελα.....Ε ας κάνει και κανενας αλλος τοσα , δειτε το σαν εκδρομη....Χαχαχαχχα
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από MadSurfer »

Επειδή οι περισσότεροι αν όχι όλοι τρέχουμε με διάφορα και ο χρόνος φαίνεται να είναι πολύ περιορισμένος, το θεωρώ δύσκολο να κάνει κάποιος 80-90 χλμ που πρέπει πέρα από την απόσταση να υπολογίσει και τον χρόνο που θα κάνει πήγαινε-έλα που εύκολα μπορεί να είναι ακόμα και σχεδόν 2 ώρες συνολικά. Δεν θα αναφερθώ καν στο κόστος της μετακίνησης.

Εδώ δεν μαζευόμαστε για εντός Αθηνών που είναι σίγουρα πιο εύκολο για τους περισσότερους.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2384
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από Vaggelis »

MadSurfer έγραψε: Τρί 20 Φεβ 2024, 12:00 Επειδή οι περισσότεροι αν όχι όλοι τρέχουμε με διάφορα και ο χρόνος φαίνεται να είναι πολύ περιορισμένος, το θεωρώ δύσκολο να κάνει κάποιος 80-90 χλμ που πρέπει πέρα από την απόσταση να υπολογίσει και τον χρόνο που θα κάνει πήγαινε-έλα που εύκολα μπορεί να είναι ακόμα και σχεδόν 2 ώρες συνολικά. Δεν θα αναφερθώ καν στο κόστος της μετακίνησης.

Εδώ δεν μαζευόμαστε για εντός Αθηνών που είναι σίγουρα πιο εύκολο για τους περισσότερους.
Εσυ το τεντωσες τελειως.......Που θα τα κανει τα 80-90 χλμ , Κορινθο θα βρεθούμε ? Χαχαχαχαχ
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24008
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από linkin's dad »

Κορινθο ερχομαι κι εγω.χαχαχα
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από MadSurfer »

Vaggelis έγραψε: Τετ 21 Φεβ 2024, 20:26
MadSurfer έγραψε: Τρί 20 Φεβ 2024, 12:00 Επειδή οι περισσότεροι αν όχι όλοι τρέχουμε με διάφορα και ο χρόνος φαίνεται να είναι πολύ περιορισμένος, το θεωρώ δύσκολο να κάνει κάποιος 80-90 χλμ που πρέπει πέρα από την απόσταση να υπολογίσει και τον χρόνο που θα κάνει πήγαινε-έλα που εύκολα μπορεί να είναι ακόμα και σχεδόν 2 ώρες συνολικά. Δεν θα αναφερθώ καν στο κόστος της μετακίνησης.

Εδώ δεν μαζευόμαστε για εντός Αθηνών που είναι σίγουρα πιο εύκολο για τους περισσότερους.
Εσυ το τεντωσες τελειως.......Που θα τα κανει τα 80-90 χλμ , Κορινθο θα βρεθούμε ? Χαχαχαχαχ
Και όμως τόσο είναι η απόσταση μέχρι το μαγαζί που προτείναμε, δηλαδή τον Ηπειρώτη στο Πόρτο Ράφτη.

Για παράδειγμα εμένα από Καλλιθέα που μένω μου εμφανίζει 3 διαδρομές το Google Maps
  • Η 1η διαδρόμή είναι 43,6 χλμ που πήγαινε ελά σημαίνει 87 χλμ
  • Η 2η διαδρομή είναι 46,2 χλμ που πήγαινε έλα σημαίνει 92 χλμ
  • Η 3ή διαδρομή είναι 57,3 χλμ που πήγαινε έλα σημαίνει 114 χλμ. Αυτή ειναι πιο μεγάλη επειδή σε πάει από Αττική οδό
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από MadSurfer »

linkin's dad έγραψε: Τετ 21 Φεβ 2024, 22:37 Κορινθο ερχομαι κι εγω.χαχαχα
Μην σου πω ότι είναι πιο εύκολο για Κόρινθο, για Παράδειγμα μια Κυριακή!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MadSurfer την Πέμ 22 Φεβ 2024, 12:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24008
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από linkin's dad »

Αν γίνει κάτι προς Κορινθο-Λουτράκι,είμαι μέσα.
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2384
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από Vaggelis »

MadSurfer έγραψε: Πέμ 22 Φεβ 2024, 09:48
Vaggelis έγραψε: Τετ 21 Φεβ 2024, 20:26
MadSurfer έγραψε: Τρί 20 Φεβ 2024, 12:00 Επειδή οι περισσότεροι αν όχι όλοι τρέχουμε με διάφορα και ο χρόνος φαίνεται να είναι πολύ περιορισμένος, το θεωρώ δύσκολο να κάνει κάποιος 80-90 χλμ που πρέπει πέρα από την απόσταση να υπολογίσει και τον χρόνο που θα κάνει πήγαινε-έλα που εύκολα μπορεί να είναι ακόμα και σχεδόν 2 ώρες συνολικά. Δεν θα αναφερθώ καν στο κόστος της μετακίνησης.

Εδώ δεν μαζευόμαστε για εντός Αθηνών που είναι σίγουρα πιο εύκολο για τους περισσότερους.
Εσυ το τεντωσες τελειως.......Που θα τα κανει τα 80-90 χλμ , Κορινθο θα βρεθούμε ? Χαχαχαχαχ
Και όμως τόσο είναι η απόσταση μέχρι το μαγαζί που προτείναμε, δηλαδή τον Ηπειρώτη στο Πόρτο Ράφτη.

Για παράδειγμα εμένα από Καλλιθέα που μένω μου εμφανίζει 3 διαδρομές το Google Maps
  • Η 1η διαδρόμή είναι 43,6 χλμ που πήγαινε ελά σημαίνει 87 χλμ
  • Η 2η διαδρομή είναι 46,2 χλμ που πήγαινε έλα σημαίνει 92 χλμ
  • Η 3ή διαδρομή είναι 57,3 χλμ που πήγαινε έλα σημαίνει 114 χλμ. Αυτή ειναι πιο μεγάλη επειδή σε πάει από Αττική οδό
Κι εμενα απο το σπιτι το Ρεμουτσικο πχ που πηγαιναμε ηταν 72 πηγαινε ελα ενω απο εσας διπλα.....Ο Αγιος Στεφανος απο μενα 84 πηγαινε ελα.....Τις περισσοτερες φορες γι αυτο δεν μπορω να έρθω, λογω αποστασης και επειδη ειναι καθημερινες δεν προλαβαινω κιολας...... Τέλος παντων κανονιστε οπου θελετε και οποιος μπορει ερχεται....Εγω μια προταση εριξα , μιας και δεν εχετε ερθει ποτε προς τα εδω ....
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από MadSurfer »

Δεν αντιλέγω απλά δεν το "τέντωσα" όπως λές :jumgreen: Το αναφέρεις και εσύ ότι τόσο είναι η απόσταση πάνω κάτω και για σένα για Ρεμούτσικο για παράδειγμα.

Απλά αυτό που πιστέυω είναι ότι παίζει μεγάλο ρόλο πόσοι και ποιοι θα μαζευτούμε και μετά κανονίζουμε το μέρος. Το καλύτερο θα ήταν κάπου στην μέση για να είναι όλοι οκ και να μην χρειάζεται ένας να κάνει 80-90χλμ ενώ κάποιος άλλος 1-2-3-5 χλμ. Εγώ δεν έχω θέμα ακόμα και για Λουτράκι-Κόρινθο αν για παράδειγμα είναι Κυριακή.

Αλλά το θέμα είναι ότι δεν μαζευόμαστε οπότε για μένα προσωπικά το να συζητάμε κυριως για το μέρος που θα πάμε χωρίς καν να ξέρουμε αν θα είμαστε 1,2,3,6 είναι να είχαμε να λεγάμε. Γνωμή μου για να μην παρεξηγηθω .
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nicholas
Member
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2020, 00:07
Μοντέλο: Kodiaq 1.5 TSI 150hp 4x2
Κωδικός Μέλους: Όχι

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από Nicholas »

Εγώ θα ήθελα και θα προσπαθούσα να παρευρεθω, να χαιρετίσω και φυσικά να γευματίσω :jumgreen:

Όλα αυτά υπο τις εξής αιρέσεις. Να μην σκάσει κάτι έκτακτο στη δουλειά και να μην έχει καμιά ίωση η μικρή.
Σε οποιαδήποτε συνάντηση νο.1 για μένα ειναι το άνετο πάρκινγκ , χωρίς φυσικά να υποτιμώ τη χιλιομετρική απόσταση.

Βέβαια, αν κανονιστεί θα προσπαθήσω να έρθω -μιας και θα είναι το πρώτο μου μυτηνηγκ- και ας κάνω και μερικούς γύρους στα γυρω τετράγωνα για να χωρέσω την "αρκούδα".
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2384
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από Vaggelis »

MadSurfer έγραψε: Πέμ 22 Φεβ 2024, 17:04 Δεν αντιλέγω απλά δεν το "τέντωσα" όπως λές :jumgreen: Το αναφέρεις και εσύ ότι τόσο είναι η απόσταση πάνω κάτω και για σένα για Ρεμούτσικο για παράδειγμα.

Απλά αυτό που πιστέυω είναι ότι παίζει μεγάλο ρόλο πόσοι και ποιοι θα μαζευτούμε και μετά κανονίζουμε το μέρος. Το καλύτερο θα ήταν κάπου στην μέση για να είναι όλοι οκ και να μην χρειάζεται ένας να κάνει 80-90χλμ ενώ κάποιος άλλος 1-2-3-5 χλμ. Εγώ δεν έχω θέμα ακόμα και για Λουτράκι-Κόρινθο αν για παράδειγμα είναι Κυριακή.

Αλλά το θέμα είναι ότι δεν μαζευόμαστε οπότε για μένα προσωπικά το να συζητάμε κυριως για το μέρος που θα πάμε χωρίς καν να ξέρουμε αν θα είμαστε 1,2,3,6 είναι να είχαμε να λεγάμε. Γνωμή μου για να μην παρεξηγηθω .
Δεν παρεξηγουμε κανεναν ρε συ.....Ειναι θεμα και η αποσταση και η μερα και πολλα πραγματα....Ας δουμε ποσοι θα ειμαστε και θα δουμε για μερος.....
Άβαταρ μέλους
kor9
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4775
Εγγραφή: Κυρ 27 Αύγ 2017, 12:50
Μοντέλο: octavia vrs 2006
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: καλλιθεα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από kor9 »

Σωστά όλα αυτά που λέτε αλλά όπως γράψατε σημαντικό παράγοντα για το μέρος είναι το πόσοι θα μαζευτούμε ... Δεν έχει κανένα νόημα να μαζευτούμε οι 2-3 που μαζευόμαστε πάντα σχεδόν και να παμε πχ Πόρτο Ράφτη .. Προσωπικά δεν έχω θέμα με την απόσταση (μιας και συνάντηση γίνεται πλέον μια φορά το 3μηνο και αν ) αλλά καταλαβαίνω απόλυτα αυτά που λέτε .
Ας μαζευτούμε λοιπόν στις <απλές> συναντήσεις πάνω από 3 άτομα και μετά πάμε και πιο μακριά ..
Κάντε λίγο υπομονή να βρω χρόνο γιατί έχω πήξει μέχρι πάνω και θα κανονίσουμε κάτι .. Έχουμε και μια πίτα μην ξεχνάτε Μάρτης μπαίνει σε λίγο ...
Λουκά αυτό με την Κόρινθο πολύ ωραίο ! Θα το λαβω υπόψιν !
Εικόνα
~RK GARAGE~
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24008
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από linkin's dad »

Κώστα,το Λουτράκι είναι καλη περιπτωση όταν φτιαξει ο καιρός,ακόμα και για μπανιο.
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
Giannis93
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4565
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2010, 14:01
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από Giannis93 »

Καλημέρα σας.

Θα ήταν ωραία να βρεθούμε μια κυριακή για μονοήμερη. Αρκεί να με μαζέψει ο kor9
Άβαταρ μέλους
ikaros fabia2
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιούλ 2012, 01:58
Μοντέλο: Fabia 1.2TSi/Superb1.8TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

Re: Συναντήσεις μελών ΑΘΗΝΑΣ

Δημοσίευση από ikaros fabia2 »

kor9 έγραψε: Σάβ 24 Φεβ 2024, 08:24 Σωστά όλα αυτά που λέτε αλλά όπως γράψατε σημαντικό παράγοντα για το μέρος είναι το πόσοι θα μαζευτούμε ... Δεν έχει κανένα νόημα να μαζευτούμε οι 2-3 που μαζευόμαστε πάντα σχεδόν και να παμε πχ Πόρτο Ράφτη .. Προσωπικά δεν έχω θέμα με την απόσταση (μιας και συνάντηση γίνεται πλέον μια φορά το 3μηνο και αν ) αλλά καταλαβαίνω απόλυτα αυτά που λέτε .
Ας μαζευτούμε λοιπόν στις <απλές> συναντήσεις πάνω από 3 άτομα και μετά πάμε και πιο μακριά ..
Κάντε λίγο υπομονή να βρω χρόνο γιατί έχω πήξει μέχρι πάνω και θα κανονίσουμε κάτι .. Έχουμε και μια πίτα μην ξεχνάτε Μάρτης μπαίνει σε λίγο ...
Λουκά αυτό με την Κόρινθο πολύ ωραίο ! Θα το λαβω υπόψιν !
Ετοιμάσου να ξαναπήξεις, έρχεται το Cherokee :teasing: :jumpeveryone:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συναντήσεις Αθήνας”