Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
linkin
Member
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 17:16
Μοντέλο: Octy 5 RS
Τοποθεσία: Τζιμπουτί

Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από linkin »

Την τεταρτη που ερχεται θα παω Μαλακασα στο terra vibe να δω μια συναυλια.Αλλα υπαρχει ενα προβλημα,δεν ξερω τον δρομο!Λογω και της ηλικιας δεν εχω ξαναπαει προς αθηνα μερια...

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος δρομος να παω μαλακασα?για την ακριβεια θελω να παω στο 37ο χλμ στην Αθηνων - Λαμιας.Γινεται να παω μεσω αττικης οδου?απο που μπαινω και σε ποια εξοδο βγαινω?
Μπορω να δω με καποιον τροπο μεσω ιντερνετ την διαδρομη???

οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.thanks εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από ThanassisGT »

μετα τα διοδια ελευσινας θα κατσεις αριστερα και θα μπεις ΑΟ πας πας και στη μανδρα πληρωνεις 2.70€. θα πας θα πας θα πας και θα δεις την εξοδο 8 για ΕΟ αθηνων-λαμιας, ειναι μετα την εξοδο 7 Λ. Δημοκρατιας. θα βγεις εκει και θα παρεις τον ανηφορο για Λαμια. θα πληρωσεις και διοδια 2.5€ αν θυμαμαι καλα. στο Terra Vibe δεν ξερω ακριβως πως πανε αλλα ολο και καποια ταμπελα θα εχει

http://www.attikiodos.gr/article.asp?ca ... 7&tag=7297
http://www.terravibe.gr/location/

ανησυχο νιατο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThanassisGT την Παρ 20 Ιουν 2008, 15:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
SCOUTer

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από SCOUTer »

linkin έγραψε:Την τεταρτη που ερχεται θα παω Μαλακασα στο terra vibe να δω μια συναυλια.
νεαρέ θα πάτε εις σε αυτούς του άπλυτους, αξούριστους κακομοίρηδες που ξελαρυγγιάζονται νομίζοντας ότι τραγουδούν ????


Τι όνειδος ! :idea: :idea: :idea:
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από Gel73 »

SCOUTer έγραψε:
linkin έγραψε:Την τεταρτη που ερχεται θα παω Μαλακασα στο terra vibe να δω μια συναυλια.
νεαρέ θα πάτε εις σε αυτούς του άπλυτους, αξούριστους κακομοίρηδες που ξελαρυγγιάζονται νομίζοντας ότι τραγουδούν ????


Τι όνειδος ! :idea: :idea: :idea:
Τώρα να υποψιαστώ ότι αν σε αφήνανε (τον... φούστη τον χρόνο... εννοάω! :mrgreen: ) και εσένανε, δεν θα....βλογούσες τα μούσια σου; :roll: :mrgreen: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
giannis amaliada
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 5689
Εγγραφή: Πέμ 27 Σεπ 2007, 12:29
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αμαλιάδα

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από giannis amaliada »

linkin έγραψε:Την τεταρτη που ερχεται θα παω Μαλακασα στο terra vibe να δω μια συναυλια.Αλλα υπαρχει ενα προβλημα,δεν ξερω τον δρομο!Λογω και της ηλικιας δεν εχω ξαναπαει προς αθηνα μερια...

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος δρομος να παω μαλακασα?για την ακριβεια θελω να παω στο 37ο χλμ στην Αθηνων - Λαμιας.Γινεται να παω μεσω αττικης οδου?απο που μπαινω και σε ποια εξοδο βγαινω?
Μπορω να δω με καποιον τροπο μεσω ιντερνετ την διαδρομη???

οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.thanks εκ των προτερων
Στην ιδια λοιπον θα παμε ε???

Λοιπον Τεταρτη πρωι θα ειμαι Αιγιο γιατι εχω ενα δικαστηριο οποτε ανταλλασουμε πμ και ανεβαινουμε μαζι Αθηνα.Ουτε εγω ξερω που ακριβως ειναι αλλα εχει παει πολλες φορες ενας φιλος οποτε αυριο η μεθαυριο θα ξερω οποτε μην ανησυχεις!!!!

LINKIN PARK τους λενε κ δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που λετε περι αξυριστους και απλυτους.....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manolis38

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από manolis38 »

giannis amaliada έγραψε:
linkin έγραψε:Την τεταρτη που ερχεται θα παω Μαλακασα στο terra vibe να δω μια συναυλια.Αλλα υπαρχει ενα προβλημα,δεν ξερω τον δρομο!Λογω και της ηλικιας δεν εχω ξαναπαει προς αθηνα μερια...

Ποιος ειναι ο πιο ευκολος δρομος να παω μαλακασα?για την ακριβεια θελω να παω στο 37ο χλμ στην Αθηνων - Λαμιας.Γινεται να παω μεσω αττικης οδου?απο που μπαινω και σε ποια εξοδο βγαινω?
Μπορω να δω με καποιον τροπο μεσω ιντερνετ την διαδρομη???

οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.thanks εκ των προτερων
Στην ιδια λοιπον θα παμε ε???

Λοιπον Τεταρτη πρωι θα ειμαι Αιγιο γιατι εχω ενα δικαστηριο οποτε ανταλλασουμε πμ και ανεβαινουμε μαζι Αθηνα.Ουτε εγω ξερω που ακριβως ειναι αλλα εχει παει πολλες φορες ενας φιλος οποτε αυριο η μεθαυριο θα ξερω οποτε μην ανησυχεις!!!!

LINKIN PARK τους λενε κ δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που λετε περι αξυριστους και απλυτους.....
Ακριβως, τα παιδια ειναι πλυμενα και ξυρισμενα. Επομενη σταση της περιοδιας τους το ομορφο νησι της Τηλου!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
linkin
Member
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 17:16
Μοντέλο: Octy 5 RS
Τοποθεσία: Τζιμπουτί

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από linkin »

Θαναση σε ευχαριστω πολυ!!


scouter και ηλια: :lol: :lol: :lol: :lol:


Γιαννη ναι στην ιδια θα παμε,lol.αλλα βρε αδερφε,ζορικο σε βλεπω,εγω θα ειμαι με ενα ταπεινο accent 1.3,πως θα ακολουθησω????(στειλε μηνυμα στον χρηστη linkin's dad να μου δωσει το rs!!!)

Manoli πες μου οτι εισαι απλυτος και αξυριστος,μονο αυτο πες μου,τιποτα αλλο!
Άβαταρ μέλους
manolis38

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από manolis38 »

Δυστηχως ειμαι πλυμενος και ατριχος! Τελος. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Άβαταρ μέλους
-DIMITRIS_208-

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από -DIMITRIS_208- »

ThanassisGT έγραψε:και διοδια 2.5€ αν θυμαμαι καλα.
δεν θυμάσαι καλά.... 2,75€ :evil:
Άβαταρ μέλους
giannis amaliada
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 5689
Εγγραφή: Πέμ 27 Σεπ 2007, 12:29
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αμαλιάδα

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από giannis amaliada »

linkin έγραψε:Θαναση σε ευχαριστω πολυ!!


scouter και ηλια: :lol: :lol: :lol: :lol:


Γιαννη ναι στην ιδια θα παμε,lol.αλλα βρε αδερφε,ζορικο σε βλεπω,εγω θα ειμαι με ενα ταπεινο accent 1.3,πως θα ακολουθησω????(στειλε μηνυμα στον χρηστη linkin's dad να μου δωσει το rs!!!)

Manoli πες μου οτι εισαι απλυτος και αξυριστος,μονο αυτο πες μου,τιποτα αλλο!
Στην συναυλια ειπαμε να παμε παρεα οχι να κανουμε Πατρα-Αθηνα κατω απο ωρα!!!

Καλα στειλε με πμ το κιν και θα σε παρω να σου πω πως θα πας Μαλακασα και κανονιζουμε αν ειναι και συναντιομαστε εκει γιατι βασικα δεν ξερω και εγω τι ωρα θα ξεμπερδεψω απο το Αιγιο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dion RS

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από Dion RS »

manolis38 έγραψε:Δυστηχως ειμαι πλυμενος και ατριχος! Τελος. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Aλλιώς σε δείχνει η φωτό στο avatar.
Εσύ δεν είσαι στη φωτό;;; :idea: :idea: :idea:
Άβαταρ μέλους
REDRS
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Κυρ 02 Σεπ 2007, 15:18
Μοντέλο: Octavia RS I
Τοποθεσία: Piraeus
Επικοινωνία:

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από REDRS »

Φιλε μου επειδη εχω σπιτι στην Μαλακασα ακου 2 συμβουλες.
Πρωτα απ'ολα αφησε το αυτοκινητο οσο πιο μακρια μπορεις γιατι οταν τελειωνει η συναυλια για 2-2.5 ωρες μπλοκαρουν ολοι οι γυρω δρομοι και θα αγανακτησεις,οποτε καλυτερα με τα ποδια,πιο γρηγορα θα φυγεις.

Αν εχεις gps η διαβαζεις χαρτη,πηγαινε μεσω Παρνηθας,δηλαδη απο Γεφυρα βαρυμπομπης-Τατοιου-Κατσιμιδι-Αγιο Μερκουριο και κατηφορησε προς Μαλακασα,και ασε το αυτοκινητο στην Σφενδαλη (εχει και σταθμο τραινου).Εκει και ανετα θα παρκαρεις,και ανετα θα φυγεις,και δεν πειραζουν αυτοκινητα εκει σε αντιθεση με αλλα "περιεργα" σημεια,το μονο αρνητικο ειναι πως θα περπατησεις γυρω στο 1-1.5 χιλιομετρο...
Φιλικα Δημητρης
H ευθεία θέλει γκάζι και η στροφή @@
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
REDRS
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Κυρ 02 Σεπ 2007, 15:18
Μοντέλο: Octavia RS I
Τοποθεσία: Piraeus
Επικοινωνία:

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από REDRS »

-DIMITRIS_208- έγραψε:
ThanassisGT έγραψε:και διοδια 2.5€ αν θυμαμαι καλα.
δεν θυμάσαι καλά.... 2,75€ :evil:
Αν πας απο εκει που σου λεω θα γλυτωσεις και το νταβατζιλικι :evil:
H ευθεία θέλει γκάζι και η στροφή @@
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
linkin
Member
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 17:16
Μοντέλο: Octy 5 RS
Τοποθεσία: Τζιμπουτί

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από linkin »

φιλε Δημητρη thanks για τις συμβουλες,το ζητημα ειναι πως ουτε εξοικιωμενος ειμαι με αυτους τους δρομους,ουτε gps εχω οποτε αν παω απο εκει που μου λες πιθανοτατα θα βγω τιρανα.!! :lol:

σε ευχαριστω πολυ παντως
Άβαταρ μέλους
REDRS
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Κυρ 02 Σεπ 2007, 15:18
Μοντέλο: Octavia RS I
Τοποθεσία: Piraeus
Επικοινωνία:

Re: Πατρα - Μαλακασα : διαδρομη + συμβουλες

Δημοσίευση από REDRS »

linkin έγραψε: δημητρη στην σφενδαλη ειναι πιο ασφαλες το αυτοκινητο απ'οτι στο παρκινγκ του τερα βαιμπ????

εννοω μην ειναι σχετικα απομερα και ειναι μονο του το αμαξι....στο παρκινγκ του τερα vibe δεν θα υπαρχουν φυλακες???
Eιναι πολυ ησυχα,με ησυχους ντοπιους ,δεν νομιζω να σου το πειραξει καποιος. :)
H ευθεία θέλει γκάζι και η στροφή @@
ΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα”