ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Ό,τι έχει σχέση με ειδήσεις για Skoda, νέα αυτοκίνητα κ.α.

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
aliengoa
Member
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Σάβ 24 Σεπ 2016, 22:26
Μοντέλο: Fabia ΙΙ 1.2 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ροδος
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από aliengoa »

Εγώ προτιμώ Starship ειδικά όπως είναι το εσωτερικό του Kamiq!! Δώστε όμως μπετζίνα με DSG ...
Αν δεν σκάει, δεν πάει...
Άβαταρ μέλους
kor9
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Κυρ 27 Αύγ 2017, 12:50
Μοντέλο: octavia vrs 2006
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: καλλιθεα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από kor9 »

πανεμορφο !!
Εικόνα
~RK GARAGE~
underground. 13
Member
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ 22 Μαρ 2020, 23:14
Μοντέλο: Octavia 2020
Κωδικός Μέλους: Όχι
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από underground. 13 »

linkin's dad έγραψε: Σάβ 22 Φεβ 2020, 08:34
satanskull έγραψε: Πέμ 06 Φεβ 2020, 19:43 τι υβριδια και πριζες.....φερτε το βενζινοκινητο......
:thumbs up: Ωρε δεν ειμαι μονος.Υπαρχουν κι αλλοι που σκεπτονται σαν εμενα.Προτεινω να οργανωσουμε επαναστατικο κινημα εναντια στα DSG και στα ηλεκτρικα.Τα ταμπλο να εχουν υποχρεωτικα μονο στρογγυλα αναλογικα οργανα και να τιμωρουνται τα ψηφιακα οργανα με μπο'ι'κοταζ.Αιντε απο κει,εχουν αρχισει ολα τα αυτοκινητα να μοιαζουν με το USS starship Enterprise. :mad:
ΦΊΛΕ μου σε νιώθω απόλυτα. Θα σου πω, με κινδυνο να φάω απίστευτο κράξιμο από άλλους συντρόφους, ότι αγόρασα προσφάτως, 2020, την τελευταία octavia Α7, θέλοντας να προλάβω το αναλογικό κλασσικό ταμπλό στροφόμετρου, ταχυτητας. Επίσης προτίμησα το manual κιβωτιο. Στο δια ταύτα πήρα ένα όχημα που αρέσει πολύ σε μένα προσωπική άποψη, αγνοώντας το νέο μοντέλο που θα βγει σε λίγους μήνες.. Φυσικά και το θέμα της τιμής, έπαιξε τον (μικρο) ρόλο του, αν κ δεν γνωρίζω ακόμη τις τιμές της νέας..
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23927
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από linkin's dad »

underground. 13 έγραψε: Δευ 23 Μαρ 2020, 15:03
linkin's dad έγραψε: Σάβ 22 Φεβ 2020, 08:34
satanskull έγραψε: Πέμ 06 Φεβ 2020, 19:43 τι υβριδια και πριζες.....φερτε το βενζινοκινητο......
:thumbs up: Ωρε δεν ειμαι μονος.Υπαρχουν κι αλλοι που σκεπτονται σαν εμενα.Προτεινω να οργανωσουμε επαναστατικο κινημα εναντια στα DSG και στα ηλεκτρικα.Τα ταμπλο να εχουν υποχρεωτικα μονο στρογγυλα αναλογικα οργανα και να τιμωρουνται τα ψηφιακα οργανα με μπο'ι'κοταζ.Αιντε απο κει,εχουν αρχισει ολα τα αυτοκινητα να μοιαζουν με το USS starship Enterprise. :mad:
ΦΊΛΕ μου σε νιώθω απόλυτα. Θα σου πω, με κινδυνο να φάω απίστευτο κράξιμο από άλλους συντρόφους, ότι αγόρασα προσφάτως, 2020, την τελευταία octavia Α7, θέλοντας να προλάβω το αναλογικό κλασσικό ταμπλό στροφόμετρου, ταχυτητας. Επίσης προτίμησα το manual κιβωτιο. Στο δια ταύτα πήρα ένα όχημα που αρέσει πολύ σε μένα προσωπική άποψη, αγνοώντας το νέο μοντέλο που θα βγει σε λίγους μήνες.. Φυσικά και το θέμα της τιμής, έπαιξε τον (μικρο) ρόλο του, αν κ δεν γνωρίζω ακόμη τις τιμές της νέας..
Εχει και δυνατοτητες μεγαλης βελτιωσης το μοτερ οταν ληξει η εγγυηση και το θελησεις. :wink:
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
underground. 13
Member
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ 22 Μαρ 2020, 23:14
Μοντέλο: Octavia 2020
Κωδικός Μέλους: Όχι
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από underground. 13 »

linkin's dad έγραψε: Δευ 23 Μαρ 2020, 18:55
underground. 13 έγραψε: Δευ 23 Μαρ 2020, 15:03
linkin's dad έγραψε: Σάβ 22 Φεβ 2020, 08:34
satanskull έγραψε: Πέμ 06 Φεβ 2020, 19:43 τι υβριδια και πριζες.....φερτε το βενζινοκινητο......
:thumbs up: Ωρε δεν ειμαι μονος.Υπαρχουν κι αλλοι που σκεπτονται σαν εμενα.Προτεινω να οργανωσουμε επαναστατικο κινημα εναντια στα DSG και στα ηλεκτρικα.Τα ταμπλο να εχουν υποχρεωτικα μονο στρογγυλα αναλογικα οργανα και να τιμωρουνται τα ψηφιακα οργανα με μπο'ι'κοταζ.Αιντε απο κει,εχουν αρχισει ολα τα αυτοκινητα να μοιαζουν με το USS starship Enterprise. :mad:
ΦΊΛΕ μου σε νιώθω απόλυτα. Θα σου πω, με κινδυνο να φάω απίστευτο κράξιμο από άλλους συντρόφους, ότι αγόρασα προσφάτως, 2020, την τελευταία octavia Α7, θέλοντας να προλάβω το αναλογικό κλασσικό ταμπλό στροφόμετρου, ταχυτητας. Επίσης προτίμησα το manual κιβωτιο. Στο δια ταύτα πήρα ένα όχημα που αρέσει πολύ σε μένα προσωπική άποψη, αγνοώντας το νέο μοντέλο που θα βγει σε λίγους μήνες.. Φυσικά και το θέμα της τιμής, έπαιξε τον (μικρο) ρόλο του, αν κ δεν γνωρίζω ακόμη τις τιμές της νέας..
Εχει και δυνατοτητες μεγαλης βελτιωσης το μοτερ οταν ληξει η εγγυηση και το θελησεις. :wink:
ΦΊΛΕ professora (κατά δήλωσή ιδιότητα σου στο profile) ομολογώ ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα των βελτιωσεων. Αν είχες χρόνο, κάθε συμβουλή σου για να με ξεστραβωσει θα ήταν παραπάνω από καλοδεχουμενη!!
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23927
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από linkin's dad »

Δεν ειμαι professor.Αυτοι δουλευουν στην τριτοβαθμια εκπαιδευση.Εγω ειμαι συνταξιουχος της δευτεροβαθμιας.
Ως προς το προγραμμα,το μοτερ σου ειναι καινουργιο και τωρα αρχιζουν οι βελτιωτες .εγχωριοι και ξενοι,να το βελτιωνουν.Σε μια διετια που θα εισαι εκτως εγγυησης θα εχουν διαμορφωθει πληρως τα δεδομενα.Υπολογισε αυξηση ιπποδυναμης κατα 30-40 ιππους χωρις αρνητικες επιπτωσεις σε αξιοπιστια και οικονομια καυσιμων.
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
underground. 13
Member
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ 22 Μαρ 2020, 23:14
Μοντέλο: Octavia 2020
Κωδικός Μέλους: Όχι
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από underground. 13 »

linkin's dad έγραψε: Δευ 23 Μαρ 2020, 20:36 Δεν ειμαι professor.Αυτοι δουλευουν στην τριτοβαθμια εκπαιδευση.Εγω ειμαι συνταξιουχος της δευτεροβαθμιας.
Ως προς το προγραμμα,το μοτερ σου ειναι καινουργιο και τωρα αρχιζουν οι βελτιωτες .εγχωριοι και ξενοι,να το βελτιωνουν.Σε μια διετια που θα εισαι εκτως εγγυησης θα εχουν διαμορφωθει πληρως τα δεδομενα.Υπολογισε αυξηση ιπποδυναμης κατα 30-40 ιππους χωρις αρνητικες επιπτωσεις σε αξιοπιστια και οικονομια καυσιμων.
Αισιόδοξο ακούγεται. κ ευχαριστώ για το χρονο σου :cheers:
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23927
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από linkin's dad »

Δεν ειναι αισιοδοξο,ειναι πραγματικότητα .Να εισαι καλα να χαιρεσαι το καινουργιο σου αυτοκινητο. :thumbs up:
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από Vaggelis »

underground. 13 έγραψε: Δευ 23 Μαρ 2020, 15:03
linkin's dad έγραψε: Σάβ 22 Φεβ 2020, 08:34
satanskull έγραψε: Πέμ 06 Φεβ 2020, 19:43 τι υβριδια και πριζες.....φερτε το βενζινοκινητο......
:thumbs up: Ωρε δεν ειμαι μονος.Υπαρχουν κι αλλοι που σκεπτονται σαν εμενα.Προτεινω να οργανωσουμε επαναστατικο κινημα εναντια στα DSG και στα ηλεκτρικα.Τα ταμπλο να εχουν υποχρεωτικα μονο στρογγυλα αναλογικα οργανα και να τιμωρουνται τα ψηφιακα οργανα με μπο'ι'κοταζ.Αιντε απο κει,εχουν αρχισει ολα τα αυτοκινητα να μοιαζουν με το USS starship Enterprise. :mad:
ΦΊΛΕ μου σε νιώθω απόλυτα. Θα σου πω, με κινδυνο να φάω απίστευτο κράξιμο από άλλους συντρόφους, ότι αγόρασα προσφάτως, 2020, την τελευταία octavia Α7, θέλοντας να προλάβω το αναλογικό κλασσικό ταμπλό στροφόμετρου, ταχυτητας. Επίσης προτίμησα το manual κιβωτιο. Στο δια ταύτα πήρα ένα όχημα που αρέσει πολύ σε μένα προσωπική άποψη, αγνοώντας το νέο μοντέλο που θα βγει σε λίγους μήνες.. Φυσικά και το θέμα της τιμής, έπαιξε τον (μικρο) ρόλο του, αν κ δεν γνωρίζω ακόμη τις τιμές της νέας..
Με ποιο μοτερ το πηρες ?
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από Vaggelis »

Ακυρο...........Τωρα ειδα το αλλο ποστ σου........
Άβαταρ μέλους
TORRERO
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 8840
Εγγραφή: Σάβ 07 Νοέμ 2009, 19:15
Μοντέλο: Octavia 5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από TORRERO »

Δουλεύει το εργοστάσιο!

https://www.naftemporiki.gr/story/16713 ... da-octavia
Service by Koret :autodriving:
Άβαταρ μέλους
kor9
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Κυρ 27 Αύγ 2017, 12:50
Μοντέλο: octavia vrs 2006
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: καλλιθεα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από kor9 »

Δεν είναι άσχημο αλλά προτιμώ τριακτινο..
Εικόνα
~RK GARAGE~
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

Καλημερούδια σε όλο το παρεάκι. Χαθήκαμε ωρέ με κείνα και με τ' άλλα...... :sad:

Ας βγάλουμε λίγο τα εσώψυχά μας πριν τρελαθούμε τελείως με τους ηλίθιους εγκλωβισμούς :dizzy: και τους πιο ηλίθιους και προδότες (διαχρονικά) που κυβερνάνε αυτόν τον δύσμοιρο τόπο.



Έχοντας πλέον χρόνο να "επεξεργαστώ" αισθητικά τη νέα octavia του '20, έχω να πω ότι δε μου αρέσει και τόσο..... :oops:
Πιο συγκεκριμένα, δε μου αρέσει ο κ^λος του, καθώς και ολόκληρο το ταμπλώ μεζί με το startrek καντράν. Όπως και η οθόνη που μοιάζει "ξεκάρφωτη" σαν γκουμούτσα εκεί στο κέντρο.

Μαζί με πολλούς άλλους εδώ μέσα, είμαι "της παλιάς σχολής". Θέλω το αμάξι να μυρίζει λίγο αντρίλα, να είναι άγριο και όχι φλωρούμπα. Και σ' αυτό η Skoda τα κατάφερνε τέλεια χρόνια τώρα, αλλά "η μόδα της μοντερνιάς" την έφαγε ολίγον τί θεωρώ.

Βέβαια, ίσως να μην είμαι κατάλληλος ως κριτήριο καταναλωτή, καθώς στο θέμα αμάξι έχω αρκετά και πανίσχυρα (γεροντο)κολλήματα. :Sleepy: :laugh:
Έχω χοντρό κόλλημα με τα μοντέρνα καντράν, δε θέλω αυτά τα "διαστημικά", αλλά το κλασικό αναλογικό. Να βλέπεις ρε παιδί μου τις βελόνες να εκτοξεύονται!
Έχω χοντρό κόλλημα με τα χρώματα, δε θέλω με τίποτα πχ μαύρο. Ούτε να μου το χαρίζανε.
Έχω χοντρό κόλλημα με το χειροκίνητο σασμάν, δε θέλω με τίποτα αυτόματα, dsg και λοιπές παπαριές.
Έχω κόλλημα υπέρ της βενζίνης και κατά του diesel.
Έχω κόλλημα υπέρ του turbo (άμα το δοκιμάσεις, δε γυρνάς εύκολα σε ατμόσφαιρα).

Με όοοοολα αυτά τα κολλήματα, σε λίγα χρόνια θα μού είναι πολύ δύσκολο - αν όχι αδύνατο - να ικανοποιηθώ με τα τότε αυτοκίνητα.
Γι' αυτό το λόγο, κάνω τα κουμάντα μου από τώρα! :bounce:

Το αμάξι στα χέρια μου κλείνει 7 χρόνια σε 2 μήνες και τα 11 χρόνια συνολικά ως το φθινόπωρο.

Έχοντας έναν άσσο στο μανίκι μου, την τριτεκνία που δεν έχω χρησιμοποιήσω ακόμα για αγορά αυτοκινήτου με μειωμένους δασμούς, :mozilla_money: έχω βάλει ήδη τον επόμενο στόχο, με ορίζοντα υλοποίησης 2-3 χρόνια.
Το μοντέλο που με καλύπτει πραγματικά εμφανισιακά, είναι το facelift των ετών 2017-2019.
Αυτό με τα διαιρούμενα φώτα μπροστά:
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAK

Με 1ο στην προτίμηση χρώμα το συγκεκριμένο blue race. :love1:

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία τί γίνεται με τη συντήρηση μοντέλου που δεν εισάγεται Ελλάδα (με τα κωλομνημόνια περιόρισαν πολύ τη γκάμα των skoda οι αλήτες κι έχω εκνευριστεί τα μάλα) :angel11: και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αρκεί να είναι Ευρωπαϊκό (και όχι πχ Αμερικάνικο ή άλλης ηπείρου). Τα περισσότερα εξαρτήματα είναι κοινά, ούτως ή άλλως τα εισάγουν και δε διατηρούν στοκ, οπότε μία η άλλη.

Έχοντας ακούσει ότι σκοπεύουν να καταργήσουν από φέτος και αυτόν τον ηλίθιο φόρο πολυτελείας για τα κυβικά, ο κύβος ερρίφθη.

Καθώς κόστος τελωνείου στην περίπτωσή μου και μέχρι τα 2.000cc δε θα υπάρχει: :happy3:
- Αν όντως καταργηθεί ο φόρος πολυτελείας για τα 2λιτρα+, τότε θα φέρω απ' έξω (ελαφρώς μεταχειρισμένο εννοείται) ένα Octavia VRS 245hp ή 230hp (και στη χειρότερη περίπτωση τη στάνταρ έκδοση των 220hp, που μάλλον θα τη γαργαλίσω λιγάκι.....).
- Αν δεν καταργηθεί (δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη), τότε ένα 1.8Tsi 180hp, που φυσικά θα το τουμπανιάσω με τη μία...... :laugh: και θα φτάσει τα 230 άλογα minimum.
Μοντέλο αυστηρά το facelift 2017-2019. Είπαμε, κολλήματα είναι αυτά......

Όλα αυτά φυσικά, με αυστηρά κριτήρια, δηλ. να είναι χρώματος της αρεσκείας μου πλην μαύρου, χειροκούνα, ει δυνατόν με υαλοκαθαριστήρα και πίσω, και πανοραμική ηλιοροφή, γιατί την έχω απωθημένο.

Είδωμεν. Όνειρα και στόχους να έχουμε. :silly1: :wink:

Φιλιά σε όλους. :love1: Μου έχετε λείψει παλιόπαιδα. :sad:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
linkin's dad
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 23927
Εγγραφή: Δευ 26 Νοέμ 2007, 13:46
Μοντέλο: Octavia 5vRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ριο,Πατρα

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από linkin's dad »

Συμφωνω σε ολα εκτος απο τα του κορωνοιου. :thumbs up: :laugh:
5vRS ..... powered by Κριτωνας & Στελιος,gone but not forgotten
Renault Megane IV,Dci 1.6,Bose Edition
Fabia III TDI 1.4 .....μαμα!
Να σου θυμισω, ειχε TURBOκαιρο τη μερα που σε γνωρισα...!
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: ΝΕΑ SKODA OCTAVIA 2020

Δημοσίευση από windmill82 »

Καλως τον βαρυπόδη! Χρόνια και ζαμάνια!
Λοιπον να πω κι εγω τα ψυχολογικά μου...
Ο βασικος κορμος των λεγομενων σου ειναι η πικρη αλήθεια της αυτοκίνησης. . Απο βρωμογκαζα δυστροπα μηχανήματα γυρίζουν σε hi tech playstation αντικείμενα..
Επειδή αυτο ομως ειναι αναπόφεκτο, πρέπει να προσαρμοστούμε
Ακομα και η τεχνολογια εχει τη μαγεία της, και ολα τα προιόντα εξελίσσονται ωστε να μας κανουν τη ζωή πιό ευκολη.
Σε λιγα χρονια τα 230hp και τα 7.5sec για 0-100 θα ειναι γελοία νουμερα μπροστα σε αυτα που θα μας δινουν τα ηλεκτρικά.
Χειροκίνητο σασμαν...ναι, αλλα οχι οτι το αυτοματο δεν ειναι badass.. σκεψου μονο κατι κτηνη της δύσης , camaro, hellcat, charger, που κυκλοφορουν χρονια με αυτοματα σασμαν..και δεν ειναι καθολου φλώρικα!.
Ολο και περισσότερο πάντως σκεφτομι πως στο πλήρωμα του χρονου των βενζινοκίνητων, θα παω να βρω ενα βρωμόrallo και θα το κρυψω σε ενα γκαραζ αντι καταθλιπτικών....
Μιάς και πάσαρες κορωνοιο και ολο το ντόρο που ελικρατεί, διαφωνώ αλλα καταλαβαίνω την αγανακτηση του κόσμου. Οχι μονο πολιτική αλλα και κοινωνική...αυτα αλλη ωρα, στο αλλο θεμα...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα Skoda”