Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
koumparos
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 7233
Εγγραφή: Τετ 25 Φεβ 2009, 06:43
Μοντέλο: Passat 2.0FSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΡΟΒΙΕΣ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από koumparos »

Mh soy po oti gia na anoikseis soublatzidiko prepei na eisai meraklis :D
ΕΛΑΣΤΙΚΑ-ΖΑΝΤΕΣ-ΒΟΥΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ

210 2853598 - 6945549791
Άβαταρ μέλους
*fingerprints*
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2256
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 18:37
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
Επικοινωνία:

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από *fingerprints* »

Alpino έγραψε:Τελικά η Future Line δεν απάντησε εδώ.
Η δεν τους ενδιαφέρει ή είναι πράγματι μεγάλη απάτη εξαπάτησης με τις ευλογίες του κράτους.
ο εκπρόσωπος της εταιρείας έκανε εγγραφή στο φορουμ, παρολαυτα η διαχειριστική ομάδα δεν εκανε δεκτή την εγγραφή.
1.Το φόρουμ δεν θα γινει χώρος να διαφημίζουν οι εταιρειες τα προϊοντα τους.
2.To Skodafans ειναι ενα παρειστικο φορουμ, δεν ειναι λεσχη με καταστατικα και τα λοιπα,με λίγα λόγια οποιο μέλος θελει να βγαλει μια ακρη με καποιο προϊόν δεν μπορεί να επικαλείται το Skodafans.
Άβαταρ μέλους
savvas
Member
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 20:27
Μοντέλο: OCTAVIA 1.8Τ 20VT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από savvas »

Πολύ σωστά.
Άβαταρ μέλους
Alpino

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από Alpino »

*fingerprints* έγραψε: ο εκπρόσωπος της εταιρείας έκανε εγγραφή στο φορουμ, παρολαυτα η διαχειριστική ομάδα δεν εκανε δεκτή την εγγραφή.
Και εγώ που να το ξέρω ο ίδιος ο sailing είπε πιο πίσω
Sailing έγραψε:Όντως έκαναν εγγραφή και ήδη έχουμε διαβάσει το μήνυμα που τους έστειλες.
Περιμένουμε τις απαντήσεις τους εδώ....
*fingerprints* έγραψε: 1.Το φόρουμ δεν θα γινει χώρος να διαφημίζουν οι εταιρειες τα προϊοντα τους.
Αυτό δεν το καταλαβαίνω αφού είναι και άλλοι επαγγελματίες εδώ και διαφημίζουν τα μαγαζιά τους. Έχουμε διακρίσεις;
*fingerprints* έγραψε: 2.To Skodafans ειναι ενα παρειστικο φορουμ, δεν ειναι λεσχη με καταστατικα και τα λοιπα,με λίγα λόγια οποιο μέλος θελει να βγαλει μια ακρη με καποιο προϊόν δεν μπορεί να επικαλείται το Skodafans.
Δεν ήθελα να βγάλω κάποια άκρη για μένα. Αν το ήθελα για μένα θα πήγαινα στο μαγαζί να τους βρω αυτοπροσώπως.
Αλλά δεν με ενδιαφέρει προσωπικά γιατί έχω υγραέριο εδώ και 1,5 χρόνο.
Ήθελα να βγει κάποιος από αυτούς και να πει επίσημα που στηρίζουν αυτά που λένε και να μην ακούμε μόνο τη γνώμη της μιας πλευράς.

όσον αφορά το Σουβλατζίδικο παραφέρθηκα αλλά δεν μπορώ να μιλάω σοβαρά και να βγαίνει ο καθένας και να ειρωνεύεται.
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από As32 »

Alpino έγραψε:
όσον αφορά το Σουβλατζίδικο παραφέρθηκα αλλά δεν μπορώ να μιλάω σοβαρά και να βγαίνει ο καθένας και να ειρωνεύεται.
Πρώτα απόλα δεν ειρωνεύτηκα κανέναν,το παράδειγμα που ανέφερα και οποιος θέλει μπορεί να ανατρέχει δεν ήταν στο πρώτο πρόσωπο (είπα εάν κάποιος πάει και όχι εάν πας)μεγάλη διαφορά.
Παρόλα αυτά ζήτησα δημόσια συγγνώμη για το εάν σε προσέβαλα, παρόλα που εσύ αναφέρεις ότι ήταν υπερβολικός ο τρόπος σου ,εσύ δεν έκανες.
Έχω το κάθε δικαίωμα να λέω την άποψη μου δημοσια όπως και κάθε μέλος αυτό του forum και δεν έχει κανείς δικαίωμα να κρίνει εάν η άποψη μου είναι σοβαρή η όχι.
Άβαταρ μέλους
Gel73

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από Gel73 »

Ας λήξει το θέμα εδώ... παρακαλώ.
Άβαταρ μέλους
ferenc

εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από ferenc »

Γεια σας εχω ενα fabia 1.400cc 75bhp και θελω να βαλω εξοικονομητη καυσιμου αλλα οταν ρωτησα αυτον που τους ειχε μου ειπε πως για να δουλεψει καλα πρεπει να του βαλω 2 εξοικονομητες και οτι εναν εξικονομητη περνουν τα 1.200cc και κατω.αληθευει? πρεπει να βαλω 2 εξοικονομητες ?
Άβαταρ μέλους
manos_76

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από manos_76 »

Μακρια! και στο κατω, κατω με 75 ιππους ποσο πιο χαμηλη καταναλωση θελεις να εχεις;
Άβαταρ μέλους
ferenc

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από ferenc »

βασικα το θελω γιατι 1) θα το παω 116bhp
2)ακουσα στην tv πως καθαριζει ελαχιστα την βενζινη και ανεβαζει εως και 7 ιππους
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από MadSurfer »

Καλά στην TV θα ακούσεις πολλά άκυρα για να πουλήσουν ένα προϊον...
Πως θα το πας 116hp?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manos_76

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από manos_76 »

Συγγνωμη αλλα παραλιγο να βγαλω το νερο που επινα με το "7 ιππους" :idea:

Αφου θα το πας οπως λες στα 116bhp ασε τους μαγνητες και πες στον προγραμματιστη σου να σου κανει ενα ωραιο προγραμμα οπου θα σου εξισσοροπησει την σχεση καταναλωσης/ιπποδυναμης.'

Κοιτα επειδη το θεμα ειναι μεγαλο και οι σειρηνες πολλες κρατα πολυ μικρα καλαθια διοτι το αντικειμενο εχει πολλους που θελουν να σε εκμεταλλευτουν και ειδικα σε μια εποχη οπου και οικονομικα αλλα και αυτοκινητιστικα τα πραγματα ειναι πολυ, μα πολυ ζορικα. Βρες εναν ανθρωπο που μπορεις να εμπιστευτεις και βαλτε κατω ενα πλανο του τι μπορει να γινει στο αμαξι σου. Απο κει και περα το τι λεει ο καθενας στην τηλεοραση, στα forum και οπου αλλου κατα 80% ειναι ραδιο αρβυλα.

Στο φορουμ αυτο υπαρχουν καποια ατομα που εχουν προβει σε βελτιωσεις στο Fabia τους και εχουν περασει την διαδικασια και γνωριζουν εμπειρικα/απο πρωτο χερι αρκετα πραγματα. Ελπιζω να μπορεσουν να σε βοηθησουν μιας και εχετε της ιδιας γενιας αυτοκινητο (δεν μπορω να πω πολλα μιας και εχω Fabia II) αλλα το σιγουρο ειναι πως ναι μπορει να παρει βελτιωση αλλα μιας και ατμοσφαιρικο θα πρεπει να τα σκασεις και πανω απο ολα σε ανθρωπο που να ξερει τι κανει.

Τα λεω αυτα διοτι αντιλαμβανομαι απο αυτα που γραφεις πως εχεις αγνοια οσον αφορα βελτιωσεις και μηχανολογια (ουτε εγω ειμαι ειδικος αλλα καποια πραγματα εμαθα με τον καιρο. Και παλι δεν ειμαι ειδικος) Κριμας ειναι να γινεις θυμα και ειδικα σε εποχες που τα λεφτα δεν παιζουν. Κανε υπομονη και θα βρεις τις πληροφοριες αλλα μην περιμενεις με 40 και 50 ευρω μαγνητες να παιρνεις 7 ιππους και μια μια εξατμιση αλλους 10 και ενα φιλτρο αλλους 3 κλπ κλπ.

Δεν ειναι απλα αλλα ουτε και φθηνα τα πραγματα.....
Άβαταρ μέλους
ferenc

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από ferenc »

MadSurfer έγραψε:Καλά στην TV θα ακούσεις πολλά άκυρα για να πουλήσουν ένα προϊον...
Πως θα το πας 116hp?
πηγα στην skoda στο αργος που πηρα το αμαξι και μου ειπε οτι θελει 1,500 ευρω.καλα οχι πως θα κανει και τιποτα αλλα τελος παντων !!!
Άβαταρ μέλους
MadSurfer
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 13414
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 00:03
Μοντέλο: Skoda Scala
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα, Φλώρινα

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από MadSurfer »

Σωστός ο Μάνος...
ferenc έγραψε:
MadSurfer έγραψε:Καλά στην TV θα ακούσεις πολλά άκυρα για να πουλήσουν ένα προϊον...
Πως θα το πας 116hp?
πηγα στην skoda στο αργος που πηρα το αμαξι και μου ειπε οτι θελει 1,500 ευρω.καλα οχι πως θα κανει και τιποτα αλλα τελος παντων !!!
Τι σου είπαν ότι θα κάνουν με αυτά τα χρήματα?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manos_76

Re: εξοικονομητης καυσιμου σε fabia

Δημοσίευση από manos_76 »

Ακριβως τι σου ειπαν οτι θα κανουν με αυτα τα χρηματα;

Κοιτα... παρε τουλαχιστον λιστα με τις αλλαγες/βελτιωσεις αν οχι στο χερι, λεκτικα για να καταλαβουμε τί σου υποσχονται για αυτα τα λεφτα.
Επι το πληστον πρεπει να σου δειξουν στο τελος και μια δυναμομετρηση οτι οντως το αυτοκινητο τα εβγαλε αυτα που υποσχεθηκαν αν και βεβαια το θεμα δυναμομετρο ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια διοτι ο καθενας βγαζει οτι ναναι.
Άβαταρ μέλους
giannis amaliada
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 5689
Εγγραφή: Πέμ 27 Σεπ 2007, 12:29
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αμαλιάδα

Re: Εξοικονομηση καυσιμου με super fuel max

Δημοσίευση από giannis amaliada »

Μην βγαινουμε αλλο εκτος θεματος

Φιλε ferenc διαβασε στις προηγουμενες σελιδες για αυτους τους μαγνητες μια παρομοια συζητηση :mozilla_cool:
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”