Σχετικά με την υγραεριοκίνηση

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Superb & υγραεριο

Δημοσίευση από themis_superb »

Τι λετε παιδια για το υγραεριο στον 1.8 tsi????
Oπως βλεπετε η βενζινη τρελαθηκε πηρε την ανω βολτα..........
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Gazofonix »

Το υγραεριο σιγουρα θα σου κανει οικονομια.Επισεις μην κανεις το λαθος να βαλεις την δεξαμενη στον χωρο της ρεζερβας :!: Χωρο εχει οποτε καλητερα στην πλατη των πισω καθσματων.
Το μονο που δεν ξερω αλλα μπορουμε να μαθουμε ευκολα ειναι αν μπορει να γινει τοποθετηση σε TSI.
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από themis_superb »

Νομιζω οτι εχουν βγαλει κιτ για tsi αλλα ειναι καπως πιο ακριβο
Άβαταρ μέλους
Alpino

Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Alpino »

Αν κατεβαίνεις Αθήνα σου συνιστώ αυτούς
http://www.ygraeriokinisi.gr/fsi.html

Τώρα για Θεσ/νίκη έχουμε δύο που κάνουν αυτή τη δουλειά
Εγώ το έβαλα στον http://www.autogas.gr/

Εγώ τη φιάλη την έχω στη θέση της ρεζέρβας είναι 53Ltr * 80% = 42,4Ltr χωρητικότητα σε υγραέριο.
Μου κρατάει από 450 έως 500 χιλ.

Αν θες παίρνεις και ρωτάς τι και πως
Πάντως με τίποτα δεν κερδίζεις 50% που λένε, είναι από 30% έως 40%
Επίσης δεν σου λένε ότι θα χάσεις μια μέρα για να περάσεις από το Δημόσιο ΚΤΕΟ και άλλη μια μέρα για να πας την άδεια κυκλοφορίας στο Μηχανολογικό και να σου την αλλάξουν.
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Gazofonix »

Alpino και αν παθεις λαστιχο σε ταξιδι τι γινετε?Ειδικα αν σκιστει?Αυτος ειναι ο βασικος λογος που δεν μου αρεσε η ιδεα για τον χωρο της ρεζερβας. 8)
Άβαταρ μέλους
Vasilis_K
Member
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ 09 Οκτ 2009, 23:34
Μοντέλο: OCTAVIA 5 1,4 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Vasilis_K »

Για να γλιτώσεις από τη ρεζέρβα μπορείς να βάλεις Run-Flat ελαστικά που φοράει η BMW σε πολλά μοντέλα της. Τώρα όσον αφορά το κόστος τους θα σε γελάσω.
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Gazofonix »

Vasilis_K έγραψε:Για να γλιτώσεις από τη ρεζέρβα μπορείς να βάλεις Run-Flat ελαστικά που φοράει η BMW σε πολλά μοντέλα της. Τώρα όσον αφορά το κόστος τους θα σε γελάσω.
Το πιο μα το πιο αποτυχυμενο λαστιχο ομως.Εκ πειρας.Γινοντε κομματια τα λινα του μεσα σε 10χλμ με 80. :!: Μια και εξω για πεταμα. :evil:
Άβαταρ μέλους
*fingerprints*
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2256
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 18:37
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
Επικοινωνία:

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από *fingerprints* »

κοστος πανω κατω?
η αποδοση για φτιαγμενα μειωνετε??
Άβαταρ μέλους
Vasilis_K
Member
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ 09 Οκτ 2009, 23:34
Μοντέλο: OCTAVIA 5 1,4 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Vasilis_K »

Gazofonix έγραψε:
Vasilis_K έγραψε:Για να γλιτώσεις από τη ρεζέρβα μπορείς να βάλεις Run-Flat ελαστικά που φοράει η BMW σε πολλά μοντέλα της. Τώρα όσον αφορά το κόστος τους θα σε γελάσω.
Το πιο μα το πιο αποτυχυμενο λαστιχο ομως.Εκ πειρας.Γινοντε κομματια τα λινα του μεσα σε 10χλμ με 80. :!: Μια και εξω για πεταμα. :evil:
Και να φανταστείς σκεφτόμουν να τα φορέσω στο Octavia για μεγαλύτερη ασφάλεια σε περιπτωση που μου σκάσει το λάστιχο!! (Συγνώμη για το off topic :) )
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από themis_superb »

Alpino έγραψε:Αν κατεβαίνεις Αθήνα σου συνιστώ αυτούς
http://www.ygraeriokinisi.gr/fsi.html

Τώρα για Θεσ/νίκη έχουμε δύο που κάνουν αυτή τη δουλειά
Εγώ το έβαλα στον http://www.autogas.gr/

Εγώ τη φιάλη την έχω στη θέση της ρεζέρβας είναι 53Ltr * 80% = 42,4Ltr χωρητικότητα σε υγραέριο.
Μου κρατάει από 450 έως 500 χιλ.

Αν θες παίρνεις και ρωτάς τι και πως
Πάντως με τίποτα δεν κερδίζεις 50% που λένε, είναι από 30% έως 40%
Επίσης δεν σου λένε ότι θα χάσεις μια μέρα για να περάσεις από το Δημόσιο ΚΤΕΟ και άλλη μια μέρα για να πας την άδεια κυκλοφορίας στο Μηχανολογικό και να σου την αλλάξουν.
Ευχαριστω πολυ.......
Εσυ απ'οτι βλεπω δεν εχεις tsi για να δουμε τι θα μας πουν και ποσο και αν εχουν βγαλει για tsi
Άβαταρ μέλους
koumparos
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 7233
Εγγραφή: Τετ 25 Φεβ 2009, 06:43
Μοντέλο: Passat 2.0FSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΡΟΒΙΕΣ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από koumparos »

Vasilis_K έγραψε:Για να γλιτώσεις από τη ρεζέρβα μπορείς να βάλεις Run-Flat ελαστικά που φοράει η BMW σε πολλά μοντέλα της. Τώρα όσον αφορά το κόστος τους θα σε γελάσω.
Παιδιά, συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μην γράφετε πράγματα που δεν στέκουν και είναι μή εφαρμόσιμα.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση ελαστικών τεχνολογίας RUN FLAT, σε αυτοκίνητα τα οποία δεν είναι μελετημένα από τον κατασκευαστή (αναρτήσεις, ελατήρια, σασί κλπ.) για να τα δεχθούν. Επίσης, είναι απαραίτητη η χρήση εργοστασιακού συστήματος TPMS, το οποίο να συνεργάζεται με τον υπολογιστή του οχήματος.
Το αντίθετο όμως επιτρέπεται.
Δηλαδή από RUN FLAT μπορουμε να πάμε σε συμβατικό ελαστικό.
ΕΛΑΣΤΙΚΑ-ΖΑΝΤΕΣ-ΒΟΥΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ

210 2853598 - 6945549791
Άβαταρ μέλους
themis_superb

Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από themis_superb »

Παιδια ας αφησουμε το που θα μπει η δεξαμενη δοξα τον θεο το αυτοκινητο εχει χωρο για να βαλω 2 οχι μονο μια.......
Το θεμα ειναι ο κινητηρας
Άβαταρ μέλους
Gel73

Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Gel73 »

themis_superb έγραψε:Παιδια ας αφησουμε το που θα μπει η δεξαμενη δοξα τον θεο το αυτοκινητο εχει χωρο για να βαλω 2 οχι μονο μια.......
Το θεμα ειναι ο κινητηρας
Νομίζω ότι άσχετα από το γεγονός του αν θα σου απαντήσει κανείς εμπεριστατωμένα, η αν έχει ιδία εμπειρία,
το καλύτερο είναι να απευθυνθείς στους αντίστοιχους μετατροπείς, όπου αυτοί είναι διαθέσιμοι για να μιλήσεις μαζί τους
προσωπικά και όχι μέσω τηλεφώνου, και αυτοί (υποθέτω) θα σου λύσουν όλες τις απορίες σου για την μετατροπή.
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Gazofonix »

Θεμη μονο για τον κινητηρα δεν πρεπει να στεναχωριεσε.Μην ξεχνας οτι επειδη ειναι αεριο κανει σχεδον τελεια καυση και εχει σχεδον μηδενικα καταλοιπα.Μην σου πω οτι "καθαριζει" και αυτα που εχουν μεινει απο την καυση βενζινης. 8) Επισεις με χρηση αεριου εχεις λιγο μειωμενη αποδοση αλλα μεγαλη οικονομεια και φυσικα μπορεις να αλλαξεις προς τα πανω τα διαστηματα του Service αρκετα, μιας και δεν "καταπονεις" ουτε λαδια ουτε μπουζι οταν καις αεριο.
Άβαταρ μέλους
Τ 1.8 ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ

Re: Superb ii & υγραεριο

Δημοσίευση από Τ 1.8 ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ »

παραθετω εδω προσφορα μετα απο ενδιαφερον που εδειξα για οκταβια 1.8Τ για να παρετε μια γευση,
για ευλογους λογους εχω διαγραψει το ονομα της εταιριας που μου την εδωσε !!

<<Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας, και σας ενημερώνουμε ότι η τιμή για την τοποθέτηση του κορυφαίου συστήματος υγραεριοκίνησης ( μάρκας ZAVOLI – Ιταλικής προέλευσης http://www.zavoli.com ) στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, με δεξαμενή της επιλογής σας είναι : 1.670 ευρώ ( 1.403.36 + Φ.Π.Α. 19% ), και ο χρόνος τοποθέτησης του συστήματος είναι 2 εργάσιμες ημέρες.

Η πληρωμή μπορεί να γίνει σε 24 άτοκες μηνιαίες δόσεις ( x 69,58 € ) μέσω πιστωτικής κάρτας ( visa ή master card , εκτός των καρτών της City Bank )

Υπάρχει έκπτωση 5% για πληρωμή μετρητοίς .

Η παραπάνω τιμή περιλαμβάνει :

· Υλικά

· Εργασία

· 2ετή εγγύηση όλων των εξαρτημάτων

· 10ετή πιστοποίηση της δεξαμενής.

................................ σας παρέχει επιπλέον, τεχνική κάλυψη και σε άλλους νομούς της Ελλάδος καθώς και υποστήριξη στις περισσότερες Ευρωπαϊκές χώρες μέσω της αλυσίδας ZAVOLI Gas Points .


................................ σας παρέχει επίσης ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :

· Πιστοποιήσεις για τους ελέγχους του Κ.Τ.Ε.Ο. .

· Έλεγχο καυσαερίων με κάθε πιστοποίηση .

· Κατάλογο όλων των πρατηρίων υγραερίου στην Ελλάδα και ενημερώσεις με SMS για την λειτουργία νέων, καθώς και για θέματα υγραεριοκίνησης .

· Την εργασία για την συντήρηση του συστήματος υγραεριοκίνησης .


Σημείωση: Σε πιθανή πώληση του αυτοκινήτου σας, η συσκευή μπορεί να αφαιρεθεί και να επανατοποθετηθεί στο καινούργιο σας αυτοκίνητο, εφόσον ο αγοραστής του παλαιού δεν πληρώσει επιπλέον της τιμής του αυτοκινήτου την αξία της συσκευής υγραεριοκίνησης.>>
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”