Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Κουβέντα για όλα τα αυτοκίνητα του εμπορίου

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
bbking
Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ 19 Φεβ 2017, 03:01
Μοντέλο: octavia 1.8TSI
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περιστέρι-Φοινικούντα

Re: Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Δημοσίευση από bbking »

RoadRunner έγραψε:Πανω στο φιμε καθονται ωραια τα καινουργια αυτοκολλητα του skodafans :wink: :happy1: :happy:
ποια ειναι τα νεα αυτοκολλητα?
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Δημοσίευση από RoadRunner »

Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Δημοσίευση από Vaggelis »

Ακουστε να σας πω τι μου ειπανε απο την 3M που ρωτησα κατι.
Η πισω μεμβρανη μου στο πισω παρμπριζ , εχει κανει κατι σαν νερα που τα βλεπεις μονο απο μεσα οταν κοιτας απο τον καθρεφτη πισω (ειναι πολυ δυσκολο να τα διακρινεις απο εξω γιατι δεν ειναι φουσκωματα η ξεκολληματα με φουσκαλες).
Πηγα λοιπον και ρωτησα για αλλαγη αφου εχουν εγγυηση εφ ορου ζωης.
Μου ειπαν ναι μεν εχουν εγγυηση αλλα δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι αν στην αλλαξω μετα θα σου δουλευουν οι αντιστασεις στο πισω τζαμι..........Του λεω τι εννοεις δηλαδη. Κοιταξε μου λεει επειδη ειναι πολλα χρονια μπορει με το ξεκολλημα να ξεκολλησουν και οι αντιστασεις........Και του λεω και εμενα τι με νοιαζει ? βρες τροπο να την αλλαξεις αφου εχει εγγυηση. Ναι μου λεει αλλα μπορει να θελει αλλαγη και το τζαμι αν χαλασουν. Οκ του λεω εχω θραυση κρυσταλλων στην ασφαλεια μου αλλαξε το και αυτο αν χρειαστει. Οοοοοοχι μου λεει πρεπει να πας εκει που τα εβαλες να στο κανουν........Πρωτον του λεω , εκει δεν βαζουν παρμπριζ και δευτερον αυτος πλεον δεν ειναι συνεργατης της 3Μ......Εσεις που ειστε ο αντιπροσωπος να το κανετε..........Και αρχισε να μου τα μασαει , και ναι ξερεις αλλα να το δω και θα σε παρω τηλ και δεν ξερω αν γινεται.........Τα πηρα στο κρανιο εφαγε τα καντηλακια του και επειδη δεν ειχα χρονο και επρεπε να φυγω την εκανα.......δεν θα το αφησω ετσι καποια στιγμη θα τους το παω και θα τους το βαλω οπισθεν αν δεν μου την αλλαξουν...............Αααααα ρε αθανατη Ελλαδαρα λεω , ποτε δεν θα δουμε φως στο τουνελ.........
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Δημοσίευση από tsiogeo »

Γνωστο με το πίσω τζάμι... τι αγχώνεσαι; πήγαινε πχ στην carglass λέω εγώ τώρα και πες τους: το έχετε αυτό το τζάμι; αν όχι πότε θα το φέρετε; πας εκείνη την μέρα το σπας μπροστά τους και μετα την τοποθέτηση πας στην 3Μ και στο βάζουν τσάμπα αφου έχεις συνενοηθει περι εγγυησης.. με μπινελίκια δεν κάνεις κάτι..
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Δημοσίευση από Vaggelis »

Δεν μπορεις απλα να πας και να σου βαλουν τζαμι , πρεπει να πας καπου που να τα κανει και τα δυο και να ειναι αντιπροσωπος της 3Μ.
Αν το παω με νεο τζαμι χωρις μεμβρανη πως θα μου βαλουν αλλη ?
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 21:04
Μοντέλο: FELICIA (racing edition)
Τοποθεσία: ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ

Re: Περί τοποθέτησης φιμέ μεμβρανών γενικά

Δημοσίευση από ΔΗΜ.ΦΥΛΑΚΤΟΣ »

linkin's dad έγραψε: Παρ 28 Απρ 2017, 19:35 :laugh: Οταν σε σταματαει η τροχαια να ανοιγεις το τζαμι οταν πλησιαζει το οργανο να φαινεσαι καθαρα.Ετσι κανω εγω.Αλλιως μπωρει και να σε γραψει. :smile:
Να αναβεις και την πλαφονιερα ακομη και εαν ειναι απογευμα,δεν το συζηταω το βραδυ,ετσι σε βλεπει καλυτερα και [ας πουμε] τον ξεγελας [που δεν τον ξεγελας αλλα λεμε τωρα....]
Εικόνα

«Μερικές φορές είμαι ο Θεός. Αν πω ότι κάποιος πρέπει να φύγει, φεύγει την ίδια μέρα» (1949-1993)
Άβαταρ μέλους
cosmic
Member
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2020, 22:57
Μοντέλο: SCALA
Κωδικός Μέλους: Όχι

Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από cosmic »

Επειδή θα είναι το επόμενο upgrade στο Scala μου, έχει να προτείνει κανείς κάνα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να το αναλάβει? (αν φυσικά δεν θεωρείτε διαφήμιση, αλλιώς πμ παρακαλώ)

Εννοείτε πως δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ανοίξουν καπλαμάδες στην πόρτα και οτιδήποτε άλλο καθώς το αμάξι είναι βδομάδας :bounce:

Λέω να βάλω τέρμα σκούρα στα πίσω και πορτμπαγκάζ και την μεσαία σκάλα στα 2 μπροστινά.
Άβαταρ μέλους
Μιχαλης
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: Τρί 23 Ιουν 2020, 18:23
Μοντέλο: Octavia 5 facelift
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Εάν θέλεις έχω δικό μου που έχουμε περάσει μεμβράνες πολλά άτομα.εαν θες σκέψου το.θα τα πουμε και αύριο από κοντά λογικα
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από windmill82 »

Δες εδω

viewtopic.php?f=12&t=3852

Αυτο το θεμα επι 13 χρονια και γραφουμε ακομα
:dump:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cosmic
Member
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2020, 22:57
Μοντέλο: SCALA
Κωδικός Μέλους: Όχι

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από cosmic »

Βγάζει μνμ : Δεν είστε εξουσιοδοτημένος (-η) να αναγνώσετε αυτή τη Δ. Συζήτηση.
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από windmill82 »

cosmic έγραψε: Σάβ 31 Οκτ 2020, 15:04 Βγάζει μνμ : Δεν είστε εξουσιοδοτημένος (-η) να αναγνώσετε αυτή τη Δ. Συζήτηση.
Τωρα λογικα το link λειτουργει
:thumbs up:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scala116p
Member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 16 Απρ 2021, 12:30
Μοντέλο: Scala/2019
Κωδικός Μέλους: Όχι

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από Scala116p »

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Εβαλα προχτές στο δικό μου scala της llumar.Πισω παρμπριζ superGlance dark πίσω επιβάτες το ίδιο και οδηγός συνοδηγός της midium .Με καρτελακι εγγύησης εφ όρου ζωής .Και πάνω στο καρτελακι κόλλησε και το αυτοκόλλητο της σειράς superglance.Μου είπε όμως περιμετρικά των μεμβρανών θα αφήσει μια άσπρη λωρίδα γύρω στα 3χιλιοστα .Μου το εξήγησε πως αυτό συμβαίνει σε όλες τις μεμβράνες .Θα πάω και μετά τρεις μέρες από την τοποθέτηση για να το δει πάλι μήπως χρειαστεί κάτι περαιτερω.Α και τιμή 180€.
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από windmill82 »

Θεσσαλονικη εχει πολλους που εγκαθιστουν μεμβρανες με 100ε - 120ε , όμως βαζουν aswf οι οποιες θεωρουνται απο τις πιο μέτριες και οχι ιδιαιτερα ποιοτικες , αφετερου με 120ε μή περιμενεις να ξανανοιαστει ο εγκαταστατης μετα την τοποθετηση.
Οπότε , με δεδομενο οτι οι llumar ειναι απο τις καλυτερες φιρμες, και αυτος που τις τοποθετησε φαινεται πολυ καλός, εισαι μια χαρα!
Καλοριζικες!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scala116p
Member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 16 Απρ 2021, 12:30
Μοντέλο: Scala/2019
Κωδικός Μέλους: Όχι

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από Scala116p »

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.
Άβαταρ μέλους
kor9
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Κυρ 27 Αύγ 2017, 12:50
Μοντέλο: octavia vrs 2006
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: καλλιθεα

Re: Φιμέ μεμβράνες

Δημοσίευση από kor9 »

Μεγειες πολύ καλή επιλογή !
Εικόνα
~RK GARAGE~
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο Γενικά”