Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

Και μενα ενδιαφερον μου φανηκε...και αφου συμφωνεις και εσυ....θα το παραγγειλω κι εγω!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω Πολυ Ηλια ,Φιλε το κουμπαρου!!!! :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DARK AGEL

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από DARK AGEL »

Ένας πλούσιος και διάσημος αρχιτέκτονας βρίσκεται δολοφονημένος στο σπίτι του στο Μανχάταν. Μοναδική μάρτυρας του φόνου είναι η νεαρή και όμορφη κόρη του, η οποία όμως δεν είναι σε θέση να δώσει πληροφορίες στην αστυνομία επειδή πάσχει από αμνησία. Την ίδια εποχή τυχαίνει να βρίσκεται στη Νέα Υόρκη ο γνωστός Βιεννέζος ψυχίατρος Ζίγκμουντ Φρόιντ, μαζί με το φίλο και μαθητή του Καρλ Γιουνγκ. Οι δύο ψυχίατροι θα κληθούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους εφαρμόζοντας στη νεαρή γυναίκα τη θεραπευτική μέθοδο της ψυχανάλυσης και θα βρεθούν έτσι αντιμέτωποι με τη μεγαλύτερη πρόκληση της καριέρας τους: να διεισδύσουν στην ψυχή ενός κατά συρροήν δολοφόνου.

Το μυθιστόρημα "Ο Φρόιντ στο Μανχάταν", του Γάλλου συγγραφέα Λυκ Μποσί, κυκλοφόρησε το 2009 και σημείωσε μεγάλη εκδοτική επιτυχία στη Γαλλία.

Το βιβλίο στηρίζεται σ' ένα ιστορικό γεγονός: το φθινόπωρο του 1909 ο Ζίγκμουντ Φρόιντ και ο Καρλ Γιουνγκ επισκέπτονται την Αμερική. Σκοπός τους είναι να δώσουν μια σειρά διαλέξεων στα αμερικανικά πανεπιστήμια για να προωθήσουν την ιδέα της ψυχανάλυσης. Αξιοποιώντας το πραγματολογικό υλικό και την πλούσια σχετική βιβλιογραφία, ο Μποσί γράφει ένα συναρπαστικό μυθιστόρημα, όπου η ιστορική αλήθεια αναμιγνύεται με τη μυθοπλαστική φαντασία.
Ο συγγραφέας, στηριγμένος σε βιογραφικά και επιστημονικά δεδομένα, σκιαγραφεί με ζωντάνια τις δύο μεγάλες προσωπικότητες της ψυχιατρικής, καθώς και τη σύγκρουση που υποβόσκει στις σχέσεις τους. Στις σελίδες του βιβλίου ζωντανεύει επίσης η Αμερική των αρχών του εικοστού αιώνα, με τη ραγδαία οικιστική και τεχνολογική ανάπτυξη αλλά και τη διαρκώς αυξανόμενη βία της αμερικανικής κοινωνίας.

πηγή : http://www.biblionet.gr/book/151899/%CE ... E%B1%CE%BD
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

1. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ / Jorge bucay


Πρόκειται για το ξεκίνημα μιας στενής φιλίας μ'έναν εικοσάχρονο φοιτητή που προσπαθεί να τιθασεύσει τις νευρώσεις του. Ο Ντεμιάν είναι ένας ανήσυχος νεαρός φοιτητής που προσπαθεί να ανακαλύψει τον εαυτό του. Οι αναζητήσεις του τον κατευθύνουν στον «Χοντρό», έναν πολύ ιδιόρρυθμο ψυχαναλυτή που τον βοηθά να αντιμετωπίσει τη ζωή και να βρει απαντήσεις στα ερωτήματά του με έναν τρόπο πολύ πρωτότυπο: σε κάθε συνάντηση, του διηγείται από μία ιστορία, κλασική ή μοντέρνα, «ανατολίτικη» ή «δυτικότροπη», που πηγάζει από τη λαϊκή προφορική παράδοση ή απευθείας από τη φαντασία του «Χοντρού». Οι ιστορίες αρχίζουν να λειτουργούν ως παραβολές, και ο Ντεμιάν κατασιγάζει τις αγωνίες και τις ανασφάλειές του, ωριμάζοντας μάλλον, παρά βρίσκοντας «έτοιμες λύσεις» και «συνταγές ευτυχίας»... Οι σχέσεις μεταξύ θεραπευτή και θεραπευομένου δεν είναι ?ούτε αυτές? συμβατικές και αναμενόμενες.


2. ΒΑΣΙΣΟΥ ΠΑΝΩ ΜΟΥ


Είκοσι χρόνια αργότερα, ο κάποτε νεαρός φοιτητής χρειάζεται και πάλι τη βοήθεια του παλιού του φίλου, που έχει όμως χαθεί. Πρωταγωνιστής, ο γνωστός από το "Να σου πω μια ιστορία" (πρώην φοιτητής) Ντέμιαν, που μπαίνει στην πέμπτη δεκαετία της ζωής του φέροντας στους ώμους του ένα διαζύγιο, αρκετές προβληματικές σχέσεις, την απώλεια ενός αγαπημένου πατέρα, μία πιεστική και τρυφερή εξηνταπεντάχρονη μητέρα, μία απαιτητική καριέρα γιατρού νεφρολόγου και πολλούς φίλους με διαφορετικό "δείκτη πολυπλοκότας" ο καθένας. Ως εκ τούτου, η παρουσία του Χόρχε, -ή "Χοντρού"-, του πολυαγαπημένου ψυχαναλυτή που είχε βοηθήσει τον Ντέμιαν στα νιάτα του, κρίνεται απαραίτητη. Μόνο που ο Χόρχε-Χοντρός έχει εξαφανιστεί...

Το βιβλίο κινείται στον άξονα του "Να σου πω μια ιστορία" ως προς την εναλλαγή των αδιεξόδων και των λυτρωτικών ιστοριών, αλλά οι αναζητήσεις και τα συμπεράσματα διαφέρουν, προσαρμοσμένα στην ώριμη ηλικία των ηρώων και στις συνθήκες της (παγκοσμιοποιημένης) μοντέρνας ενήλικης ζωής.

3. ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ


Εικοσιοκτώ ιστορίες που σημαδεύουν την ψυχή και το μυαλό έτσι μόνο όπως η καλή λογοτεχνία μπορεί να το πετύχει. Ήταν μια φορά... "μια φορά" που από το πολύ που τη διηγήθηκαν ακούστηκε τόσες φορές... που έγινε πραγματικότητα. "Πάντα υποστήριζα ότι τα βιβλία μου αποτελούν, απλώς, ένα υλικό για το νου, ότι βοηθούν τον αναγνώστη να στοχαστεί για τον κόσμο και τον εαυτό του· να σκεφτεί τι δρόμο έχει χαράξει στη ζωή με όσα έκανε και όσα δεν μπόρεσε να κάνει· να αναλογιστεί όλα όσα συνέβησαν και, πάνω απ' όλα, πού οδηγείται ο ίδιος και πού θα ήθελε να οδηγηθεί. Τό μόνο πράγμα που θέλω απ' τα βιβλία μου, είναι να χρησιμεύσουν στους άλλους όπως χρησίμευσαν σ' εμένα άλλα βιβλία· να μπορέσουν να γίνουν δρόμος για κάποιους, επιβεβαίωση για κάποιους άλλους, αφορμή για όσους θέλουν να βρουν μια σύντομη διέξοδο, να ξεφορτωθούν ένα βάρος, να δουν με νέα μάτια κάποιο παλιό τους πρόβλημα. Το εργαλείο που χρησιμοποιεί αυτό εδώ το βιβλίο, είναι η μαγική τέχνη της αφήγησης μιας ιστορίας που σου ανοίγει πόρτες αγνοημένες, δυνατότητες που δεν τις είχες φανταστεί, δρόμους που δε βάδισες ακόμα."
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

Στη σκιά της πεταλούδας


Μυθιστόρημα για έναν αιώνα

Ισίδωρος Ζουργός

Εκδόσεις Πατάκη, 2005
693 σελ.
ISBN 960-16-1498-2, ISBN-13 978-960-16-1498-4, [Κυκλοφορεί]
Τιμή € 22,42


Νεοελληνική πεζογραφία - Μυθιστόρημα [DDC: 889.3]
Ένα ιστορικό μυθιστόρημα του ευρύτερου βορειοελλαδικού χώρου μέσα από το χρονικό δύο οικογενειών που απλώνεται σε τρεις ολόκληρες γενιές. Από την Ανατολική Ρωμυλία και την Αδριανούπολη στα τέλη του 19ου αιώνα και από τα καμένα χωριά των φυλετικών ανταγωνισμών στη Μακεδονία της ίδιας εποχής, έως τη σημερινή Θεσσαλονίκη, οι πόλεμοι, η προσφυγιά, ο ιδρώτας και τα πάθη τόσων χρόνων έρχονται και στραγγίζουν στη συνάντηση ενός άντρα και μιας γυναίκας έναν τριήμερο καύσωνα του Αυγούστου κάτω από περίεργες συνθήκες.
Είναι ακόμη ένα μυθιστόρημα-έπος του αγώνα της καθημερινής ζωής, καθώς και μια ελεγεία των "αποτυχημένων", του έρωτα και του χρόνου που περνά. Πιο πολύ όμως είναι το εκτενές μυθιστόρημα της Θεσσαλονίκης. Τα κτίρια, οι δρόμοι, τα στέκια, οι γωνιές της, οι εξοχές της, τα περίχωρα, το δέρμα της ολόκληρο, με το αποτύπωμα ενός ολόκληρου αιώνα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

"Ηλέκτρα" | Στουφή Βίκυ

ISBN: 978-960-14-1605-2

Αρ. σελίδων: 736

Η Ηλέκτρα έχει ό,τι θα μπορούσε να επιθυμήσει μια γυναίκα: νιάτα, ομορφιά, χρήματα, μια ενδιαφέρουσα κοινωνική ζωή. Δεν έχει, όμως, το σημαντικότερο απ' όλα: αγάπη. Το παρελθόν της, βουτηγμένο στη θλίψη και τη μοναξιά, καθώς ποτέ δεν ένιωσε τη στοργή των γονιών της, της έχει διαμορφώσει έναν ψυχρό και απόμακρο χαρακτήρα, όπου δεν υπάρχει καμιά χαραμάδα για να εισχωρήσουν τρυφερά αισθήματα στην καρδιά της. Ώσπου τα πάντα ανατρέπονται στην καλοκουρδισμένη ζωή της όταν θεωρείται ύποπτη για το φόνο της μητέρας της, στη βίλα του δεύτερου συζύγου της τελευταίας, Κρίστιαν Πόρτερ, στη Χαλκιδική, ο οποίος έχει βρει επίσης τραγικό θάνατο λίγο καιρό πριν.
Ο υπαστυνόμος Στέφανος Κάραλης καλείται να εξιχνιάσει το έγκλημα και βρίσκεται όχι μόνο συναισθηματικά μπλεγμένος με την Ηλέκτρα, αλλά και μπερδεμένος σε μια μεγάλη υπόθεση αρχαιοκαπηλίας, στην οποία ένας μυστηριώδης βαρόνος σκοπεύει να κλέψει τα ανεκτίμητα κειμήλια των μοναστηριών του Αγίου Όρους έχοντας καταστρώσει ένα καταχθόνιο σχέδιο.
Σκοτεινά μυστικά και φαντάσματα του παρελθόντος αρχίζουν σιγά σιγά να έρχονται στο φως και οι δύο ερωτευμένοι νέοι, παρασυρμένοι στα παιχνίδια της μοίρας, που για κάποιο διάστημα τους κρατάει χωριστά, θέτουν σε κίνδυνο τη ζωή τους διεκδικώντας την ευτυχία.

«Η Ηλέκτρα έμεινε καρφωμένη στην ίδια θέση μέχρι που το αυτοκίνητο εξαφανίστηκε στην επόμενη στροφή. Μετά ανέβηκε στο δωμάτιό της, πήρε τα πράγματά της, πλήρωσε το λογαριασμό και βγήκε, κάνοντας όλα αυτά εντελώς μηχανικά. Σταμάτησε το μοναδικό ταξί που περνούσε εκείνη την ώρα, αφήνοντας στα κρύα του λουτρού τον άνθρωπο που είχε βάλει ο Εμίλ να την παρακολουθεί, και ζήτησε από τον ταξιτζή να την πάει στο αεροδρόμιο. Ήθελε να φύγει όσο πιο μακριά γινόταν από αυτή την πόλη που ξαφνικά έμοιαζε να την καταδιώκει, εχθρική και παγωμένη. Μόνο η παγωνιά της ψυχής της μπορούσε να τη συναγωνιστεί, γιατί μέσα σε λίγες ώρες είχε αναστηθεί και είχε πεθάνει».
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

Το 10


Μυθιστόρημα

Μ. Καραγάτση

Βιβλιοπωλείον της Εστίας, 2008
669 σελ.
ISBN 978-960-05-1056-0, [Κυκλοφορεί]
Τιμή € 25,47


Νεοελληνική πεζογραφία - Μυθιστόρημα [DDC: 889.3]
"Το 10" αποτελεί κρίσιμη καμπή στο έργο του Μ. Καραγάτση και είναι ατυχές γεγονός ότι ο θάνατος του συγγραφέα ματαίωσε αμετάκλητα την ολοκλήρωσή του. Για πρώτη φορά ο Καραγάτσης αποστασιοποιείται πλήρως από τους ήρωές του και πλάθει τη μυθιστορηματική του ύλη με χέρι άφοβο έμπειρου τεχνίτη. Δεν υπάρχει εδώ προσωπική εμπλοκή του συγγραφέα, συμμετοχή του στα δρώμενα μέσ' από προσωπεία, αυτοβιογραφικές προβολές, ταυτίσεις, ευνοημένους χαρακτήρες. Υπάρχει συγγραφική διαύγεια, σιγουριά, ψυχρότητα ή και σκληρότητα. Το μέγα πλήθος των προσώπων που κατοικεί στο 10, τη λαϊκή πολυκατοικία του Πειραιά, κινείται με εξαιρετική ακρίβεια και άσφαλτους υπολογισμούς από συγγραφέα που διεκδικεί την ιδιότητα του παντεπόπτη. Έργο ωριμότητας, αυστηρό, βαθύτατα πικρό και απαισιόδοξο, χαρτογραφεί και ανατέμνει τη νεοελληνική κοινωνία της δεκαετίας του '50 με πρωτοφανή και προφητική (αν κρίνουμε τη σημερινή κοινωνική αποσύνθεση) οξυδέρκεια.

Άρης Μπερλής, "Μ. Καραγάτσης", στο "Η μεσοπολεμική πεζογραφία", τ. Δ΄, Εκδόσεις Σοκόλη 1992.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από tsiogeo »

Μήπως να έβγαζες και δικό σου βιβλίο; Μέχρι και η NASA θα το έπερνε. :lol:
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

Το ταξίδι που λεγαμε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από windmill82 »

Αν σαρές ο Καραγατσης , βρες μια συλλογη διηγημάτων του , Το νερο Της Βροχής.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

Αυτό που έλεγες στο Γαλαξίδι. ...θα το ψάξω!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

BORN TO RUN
Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΦΥΛΗ, ΟΙ ΥΠΕΡΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ (ΔΕΝ) ΕΙΔΕ ΠΟΤΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ
MCDOUGALL CHRISTOPHER



Παρουσίαση

Η συναρπαστική περιπέτεια του ΜακΝτούγκαλ ξεκίνησε με μια απλή ερώτηση: ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ;
Απομονωμένοι στα βαθιά φαράγγια του Μεξικό, οι ευτυχισμένοι Ινδιάνοι Ταραουμάρα τρέχουν εκατοντάδες χιλιόμετρα χωρίς διαλείμματα, χωρίς ξεκούραση, χωρίς τραυματισμούς. Το υπεράνθρωπο ταλέντο τους στο τρέξιμο, βοηθάει στο να έχουν καλή υγεία και ήρεμη ζωή, κάνοντας τους Ταραουμάρα απρόσβλητους από ασθένειες, άγχος και άλλα δεινά της σύγχρονης ζωής.
Ο βραβευμένος δημοσιογράφος και πολύπαθος δρομέας Κρίστοφερ ΜακΝτούγκαλ ξεκινάει για να ανακαλύψει τα μυστικά τους και καταλήγει με μια καθηλωτική ιστορία. Ταξιδεύει στα επιστημονικά εργαστήρια του Χάρβαρντ και τις καυτές κοιλάδες της Βόρειας Αμερικής, όπου όλο και περισσότεροι δρομείς μεγάλων αποστάσεων ωθούν το σώμα τους στα όρια. Η ιστορία κορυφώνεται όταν οι κορυφαίοι υπερμαραθωνοδρόμοιτου πλανήτη συναγωνίζονται του Ταραουμάρα στον μεγαλύτερο αγώνα τρεξίματος που (δεν) είδε ποτέ ο κόσμος.
Το "Born to Run" θα διεγείρει το πνεύμα σου και θα σε παρακινήσει να ασχοληθείς με το σώμα σου, όταν συνειδοποιήσεις ότι και εσύ, όπως όλοι μας, είμαστε γεννημένοι για να τρέχουμε.
ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΡΝΑΣ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

Θα πείτε κάνα βιβλίο.. .να πάρω μαζί μου?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
smpetros
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 14492
Εγγραφή: Τετ 01 Ιουν 2011, 20:43
Μοντέλο: Fabia 1.2 TSi 105ps
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από smpetros »

Antzela έγραψε:Θα πείτε κάνα βιβλίο.. .να πάρω μαζί μου?
Δεν υπάρχει καλύτερο.

:arrow: [spoiler]Εικόνα[/spoiler]
Skoda: Είναι όλο προσόντα.

Εικόνα

"Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι λέφτερος"
Άβαταρ μέλους
Antzela
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 24800
Εγγραφή: Τρί 29 Μάιος 2007, 20:31
Μοντέλο: Ντεν εχω αυτοκινητο πια..
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Περαια Θεσσαλονiκη

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από Antzela »

χαζεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.............δεν προκειτε ουτε συνταγη να διαβασω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dump:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aliengoa
Member
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Σάβ 24 Σεπ 2016, 22:26
Μοντέλο: Fabia ΙΙ 1.2 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Ροδος
Επικοινωνία:

Re: Βιβλία-Προτάσεις-Εντυπώσεις

Δημοσίευση από aliengoa »

Διάβασα πρόσφατα την Ρομφαία του Ανδρέα Λουδαρου που βαδίζει στα μονοπάτια του Dan Brown! Ιδιαίτερο αλλά όχι εντυπωσιακό. Και σίγουρα διαφορετικό απο τα fantasy και sc-fi που διαβάζω συνήθως
Αν δεν σκάει, δεν πάει...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα”