streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από windmill82 »

Οι streetpanthers ειναι μια ομάδα ανθρώπων απο τη βόρεια Ελλάδα η οποια μπροστά στο φαινόμενο της παράνομης σταθμευσης ,ειδικα οταν μιλάμε για κατάληψη πεζοδρομίων ή ακόμα χειρότερα αποκλεισμό ραμπών ΑΜΕΑ , αποφάσισαν να διαμαρτύρονται με τον πιό πρωτότυπο τρόπο, κολλάνε αυτοκόλλητα με σήμα εναν συμπαθέστατο γαιδαρο στα παράθυρα των αυτοκινήτων.

Εικόνα

στο μανιφέστο που εχει συνταχθει (μπορειτε να το διαβάσετε παρακάτω)
https://www.streetpanthers.gr/index.php ... 7-18-16-31
οι πάνθηρες υποστηρίζουν οτι το ανεξέλεγκτο παρκάρισμα βιάζει τον ελέυθερο χώρο του πολίτη και προσβάλλει την προσωπικότητα του , και αυτό ειναι μία μέθοδος ντροπιάσματος του κακου εαυτου του οδηγού αλλα και ενα μύνημα να μήν το ξανακάνει.

Τις τελευταίες μέρες όμως το πράγμα εφτασε ενα επίπεδο πιο ψηλά . Η ομάδα αυτή εντόπισε τρανταχτές περιπτώσεις παράνομα σταθμευμένων αυτοκινήτων τα οποία καταλάμβαναν θέσεις που δυσκόλευαν τις μετακινήσεις των πεζών , πήραν διαφανή μεμβράνη , στολίδια χριστουγέννων , φωτάκια και πολλά αυτοκόλλητα και ¨στόλισαν¨ τα αυτοκίνητα οπως φαίνεται στις παρακάτω φωτο!!!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

αφήσαν βέβαια και προειδοποιητικά μυνηματα :mrgreen:
Εικόνα

Κάποια απο τα θύματα των ¨επιθέσεων¨ εχουν καταγγείλει οτι εχουν δημιουργηθεί φθορες στα αυτοκίνητα , κάποιοι αλλοι οτι τα αυτοκόλητα αφαιρούνται με ιδιαίτερη δυσκολία.
Η ομάδα αυτή στις ενέργεις τις πάντοτε συνοδεύεται απο δικηγόρους αλλα και ΑΜΕΑ προκειμένου σε ενδεχόμενη συνάντηση με τον οδηγο ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου , να έχουν πάντα το πανω χέρι νομικά αλλα και ηθικά, για να αποφευχθεί περεταίρω ενταση.
Το σίγουρο πάντως είναι πως οι streetpanthers πανυγηρίζουν για τις ενέργειες τους , ο κόσμος που συντάσσεται με αυτές τις παρεμβάσεις ειναι ολοένα και περισσότερος , και μέσω της σελίδας τους υπόσχονται πολλές και περισσότερο ηχηρές πράξεις.

Ποιά είναι η γνώμη σας για όλα αυτά?
Συντάσσεστε με τέτοιου είδους ενέργειες ,ή θεωρείτε οτι τα φαινόμενα αντιδικίας και αντεκδικισης δεν ανήκουν στον πολιτισμό μας?

φωτογραφιες :arrow: parallaximag.gr
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gregormy
Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ 25 Δεκ 2014, 23:58
Μοντέλο: Octavia Scout 1.8
Κωδικός Μέλους: Όχι
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από gregormy »

Ψαχνω εδω και πολυ καιρο να βρω τετοια αυτοκολητα.

Ειναι μεγιστη γαϊδουριά να μην αφηνεις λιγο χωρο για να κινηθουν αξιοπρεπως οι πεζοι.

Ισως με αυτο το "ακομψο" τροπο, καποιο να βαλουν μυαλο.
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από RoadRunner »

Η γνωμη μου ειναι να σκασουν 10 μαντραχαλαδες να τους μαυρισουν στο ξηλο μαζι και τους δικηγορους να τελειωνει η υποθεση,τον χρονο και τα χρημματα που εχουν ξοδεψει για τετοιου ειδους λαλακιες να τα μαζευανε να εφτιαχναν παρκινγκ. Γι αυτο πολλοι απ αυτους ηδη ειναι δαρμενοι απο καποιου οδηγους γιατι παλαιοτερα κυκλοφορουσαν με ποδηλατα και εσπαγαν τα μακτρα απο τους υαλοκαθαριστηρες και κολλουσαν αυτοκολλητο "ειμαι γαιδαρος". Δεν εχει ποτε κανενας δικαιωμα να προξενησει φθορα σε ξενη περιουσια για κανεναν λογο οπως επισης να αυτοι οι 10 μαντραχαλαδες δεν εχουν κανενα δικαιωμα να τους μαυρισουν στο ξηλο,αλλα η καθε δραση εχει και αντιδραση,καποιος πρεπει να τους ενημερωσει.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
billias
Member
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2011, 21:01
Μοντέλο: Fabia mkI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΣ

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από billias »

Ειναι χαζομαρα να παρκαρεις παρανομος


αλλα
δεν ειναι δυνατον να προκαλεις φθορα σε ξενη ιδιοκτησια υπαρχει και η τροχαια να βεβαιωνει παραβασεις μπορεις να την καλεσεις να ερθει
γιατι σε οτι δεν μας αρεσει ενεργουμε ετσι θα κυκλοφορουσαμε με ασπιδες γιατι αν μας διπλοπαρκαρει καποιος και πρεπει να παμε νοσοκομειο δηλαδη να του το διαλησουμε;;;
ας γινει κατι να ΛΥΘΟΥΝ τα παρκαρισματα στα πεζοδρομια
και ναι αυτα τα αυτοκόλλητα βγαινουν πολυ πολυ δυσκολα και στα κολλαν και ας εισαι και αμφιβολος παρανομος

και επειδη ειμαι φιλοζωος τι εχει δηλαδη ο γαιδαρος ε;;;;;; :)
γιατι τον χλευαζουν ετσι;;;;

windmill82
ΠΕς μας και εσυ την γνωμη σου
keep your fingers crossed
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από Vaggelis »

Εν μερει συμφωνω μαζι σου Γιαννη. Αλλα μηπως εχουν το δικαιωμα κι αυτοι οι "γαιδαροι" που παρκαρουν οπου τους βολευει ο κωλος τους , να κλεινουν διαβασεις , πεζοδρομια και ραμπες ΑΜΕΑ ?
Αλλα που να βρεις το δικιο σου στην χωρα που ζουμε.
Άβαταρ μέλους
John_Tsek
Member
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: Δευ 14 Σεπ 2015, 10:53
Μοντέλο: Octavia 5 fl 1.4TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Κυμη Ευβοιας

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από John_Tsek »

Εγω διαφωνω ιδιαιτερα μαζι σου στο να τους μαυρισουν στο ξυλο!!!
ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ και σε κανουν ρεζιλι, προς θεου όχι να δημιουργουν φθορες
και πουθενα δεν ακουσα καποιον να λεει οπτι εχει φθορες απλα πανε να βγουν και από πανω!!!
όταν εγω κυριε εχω καροτσακι με μωρο,οταν είμαι ΑΜΕΑ γιατι με δυσκολεύεις στη μετακινηση μου???
Κι εγω κολαγα καποτε αυτοκολητα αλλα ΜΟΝΟ σε αυτους που εκλειναν ραμπες αναπηρων,οταν δεν υπηρχε εκει η τροχαια
για να κοψει κληση,ειμουν εγω... (καλα όχι παντα,οταν το θυμωμουν και τα ειχα μαζι μου)
Επισης και αυτους που ενώ εχει ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ και ενώ δεν εχουν φτασει ακομα στο φαναρι
πανε και σταματάνε πανω στη λωριδα των πεζων!!!γιατι κυριε???αμα στεκομουν μετα εγω μπροστα σου όταν θα ειχες πρασσινο
και δεν θα μπορουσες να κινηθείς θα σου αρεσε???
Εγω γιατι δηλαδή κανω βολτες μεχρι να παρκαρω και ας εχει θεσει αλλα είναι ραμπα?

Βεβαια δεν είναι μονο οι οδηγοι αλλα και οι πεζοι που μερικες φορες περπατάνε μεσα στο δρομο,
ενω τα πεζοδρομια είναι λες και φτιαχτηκαν για τις γατες!!!!

Μπορει ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ να μην βαζει τιποτα πανω από την καλοπεραση/εξυπηρετηση/γιατι ετσι γουσταρει,
αλλα ρε φιλε ΣΕΒΑΣΟΥ τον ανθρωπο που μετακινητε με το καροτσακι,σεβασου τον τυφλο,γιατι αν δεν κανω λαθος
οι ραμπες εχουν και τις ειδικες πλακες ....

Αυτά από εμενα και αμα γινει και στην Αθηνα ο πρωτος θα είμαι!!!!
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από tsiogeo »

Πιστεύω οτι είναι βανδαλισμός υπάρχουν πολλοί τρόποι όπως ένας είναι αυτός του roadrunner , όπως είναι η τροχαία με πρόστιμα , γερανούς κτλ που θα πρέπει να πληρώσει ο άλλος στις μέρες μας για να μάθει τι πάει να πεί να σέβεσαι τον συνάνθρωπό σου και όχι να του προξενείς ζημιά. βέβαια πιστεύω ότι όλα αυτά ξεκινάνε απο την παιδεία μας η οποία είναι ανήπαρκτη. κάποιοι βολεύονται τους δύσκολους καιρούς και εκμεταλεύονται το θυμό που υπάρχει στον καθένα μας. δρόμοι για ποδηλάτες δεν υπάρχουν .. κυκλοφορούν όμως.. δεν παει να πει οτι θα τους πάρουμε σβάρνα και όποιος ζήσει. πεζοί περνάνε δρόμους και εθνικες αρτηρίες εκει που δεν υπάρχει διάβαση . να σταματάμε και να τους κολάμε ένα αυτοκόλητο (είμαι γάϊδαρος και διασχίζω τον δρόμο από όπου θέλω) ύστερα μια μπουνιά και να φεύγουμε.. φιλικά.
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από RoadRunner »

Vaggelis έγραψε:Εν μερει συμφωνω μαζι σου Γιαννη. Αλλα μηπως εχουν το δικαιωμα κι αυτοι οι "γαιδαροι" που παρκαρουν οπου τους βολευει ο κωλος τους , να κλεινουν διαβασεις , πεζοδρομια και ραμπες ΑΜΕΑ ?
Αλλα που να βρεις το δικιο σου στην χωρα που ζουμε.


Οχι και φυσικα δεν εχουν δικαιωμα να παρκαρουν σε διαβαση η ραμπα και ειναι η δουλεια της τροχαιας να κανει παρεμβαση. Αν θελουν να ειναι σωστοι οι μαλακοπανθηρες ας καλουν την αστυνομια οχι ειδαμε ενα βιντεακι στο εξωτερικο που κολλησαν χαρτακια πανω σε αμαξι και αιντε κατευθειαν κι εδω χαζα (ασε που αυτο με τα χαρτακια ειναι στημμενο)
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από RoadRunner »

John_Tsek έγραψε:Εγω διαφωνω ιδιαιτερα μαζι σου στο να τους μαυρισουν στο ξυλο!!!
ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ και σε κανουν ρεζιλι, προς θεου όχι να δημιουργουν φθορες
και πουθενα δεν ακουσα καποιον να λεει οπτι εχει φθορες απλα πανε να βγουν και από πανω!!!
όταν εγω κυριε εχω καροτσακι με μωρο,οταν είμαι ΑΜΕΑ γιατι με δυσκολεύεις στη μετακινηση μου???
Κι εγω κολαγα καποτε αυτοκολητα αλλα ΜΟΝΟ σε αυτους που εκλειναν ραμπες αναπηρων,οταν δεν υπηρχε εκει η τροχαια
για να κοψει κληση,ειμουν εγω... (καλα όχι παντα,οταν το θυμωμουν και τα ειχα μαζι μου)
Επισης και αυτους που ενώ εχει ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ και ενώ δεν εχουν φτασει ακομα στο φαναρι
πανε και σταματάνε πανω στη λωριδα των πεζων!!!γιατι κυριε???αμα στεκομουν μετα εγω μπροστα σου όταν θα ειχες πρασσινο
και δεν θα μπορουσες να κινηθείς θα σου αρεσε???
Εγω γιατι δηλαδή κανω βολτες μεχρι να παρκαρω και ας εχει θεσει αλλα είναι ραμπα?

Βεβαια δεν είναι μονο οι οδηγοι αλλα και οι πεζοι που μερικες φορες περπατάνε μεσα στο δρομο,
ενω τα πεζοδρομια είναι λες και φτιαχτηκαν για τις γατες!!!!

Μπορει ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ να μην βαζει τιποτα πανω από την καλοπεραση/εξυπηρετηση/γιατι ετσι γουσταρει,
αλλα ρε φιλε ΣΕΒΑΣΟΥ τον ανθρωπο που μετακινητε με το καροτσακι,σεβασου τον τυφλο,γιατι αν δεν κανω λαθος
οι ραμπες εχουν και τις ειδικες πλακες ....

Αυτά από εμενα και αμα γινει και στην Αθηνα ο πρωτος θα είμαι!!!!
Ρεζιλι γινεσαι μονο και μονο που παρκαρεις σαν ****,δεν εχει κανενας το δικαιωμα να πραξει ετσι ουτε στο παρκαρισμα ουτε στον στιγματισμο του αυτοκινητου. Τα αυτοκολλητα αυτα απλα δεν βγαινουν,το τιληγμα και λαμπακια σκατουλακια στο γεμηζουν γρατσουνια στο φουλ,εχει επαφη με την αυτοκινηση και νομιζω καταλαβαινεις πως αυτα κανουν ζημια και μην λες μεγαλες κουβεντες γιαννη γιατι σκεψου να σου τυχει κατι παρομοιο και να σου κανουν ζημια. Οταν θα δεις καποιον παρανομα παρκαρισμενο παρε τηλεφωνο την τροχαια,δοσε το παραδειγμα ενος πολιτησμενου πολιτη.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pantelos
Member
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Δευ 14 Ιουν 2010, 01:10
Μοντέλο: Octavia 5 1.4 TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από pantelos »

Ο τρόπος διαμαρτυρίας ξεφεύγει από την κλασική αδιαφορία, αλλά έτσι έγινε κάποιος σαματάς. Σαφώς οποιαδήποτε φθορά δεν επιτρέπεται. Κι εγώ διαφωνώ με τα αυτοκόλλητα.
Ένα φυλλάδιο στον υαλοκαθαριστήρα θα είχε το ίδιο απατέλεσμα;

gregormy αυτοκόλλητα πουλάνε στη σελίδα τους.
Παντελής
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από Vaggelis »

Γι αυτο λεω δεν βρισκεις ακρη και δικιο σε αυτην την χωρα. Γιατι και ο ενας πιτουρας ειναι και ο αλλος που τα κολλαει παλι πιτουρας ειναι. Και ολα αυτα επειδη η αστυνομευση ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ. Τραβα σε καμμια Αγγλια να τα κανεις αυτα η σε καμμια Γερμανια να δω ποσο μαγκας εισαι..............
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από windmill82 »

Το να παρκάρεις σε σημειο που απαγορεύεται , πόσο μάλλον σε σημείο που δυσκολεύει την κίνηση των πεζών μονο και μόνο γιατι σε βόλεψε επειδη ειναι εκει δίπλα το μπαράκι που θες να πιείς ποτάκι και να χαζέψεις γκόμενες σε κάνει υπάνθρωπο ποταπό και άξεστο. Σιγουρα αξίζεις καποιου είδους τιμωρία ωστε να καταλάβεις οτι δεν πρέπει να το ξανακάνεις.
Ομως την τιμωρία δεν μπορούν να σου την ορίσουν 10 μάγκες που αποφάσισαν να το παίξουν επαναστάτες υπέρ αδυνάτων. Αυτο λέγεται αυτοδικία και ανήκει στους νόμους της ζούγκλας . Το ιδιο βεβαια απολίτιστο ειναι να ανταπαντήσεις σε τέτοιον μαγκα με μπουνιές και κλωτσιές.
Καλώς ή κακως για να μπορέσει μια κοινωνία να δουλέψει σωστά , θα πρέπει να στηρίζεται σε νομοθετικό πλαίσιο σε νόμους και κανόνες. Κανονικά θα επρεπε η ιδια η αστυνομία να επαιρνε πινακίδες ή ακομα καλύτερα να σήκωνε το αυτοκίνητο και να είχε ενα πολύ μεγάλο πρόστιμο για παραδειγματισμό και σωφρωνισμό.
Αλλα η αστυνομία δεν μπορει να είναι παντα και παντού παρούσα. Κυριοι επαναστάτες καλέστε την , και αφήστε να πράξει τα δέοντα , αυτα που ορίζει ο νόμος. Το να προχωραει αυτή η ομάδα σε τέτοιου είδους εκδικητικές πράξεις χωρις βεβαίως να δίνει καποια λυση στο πρόβλημα , κατα τη γνωμη μου την κάνει το ίδιο ποταπή με αυτους που πάρκαραν στη διαβαση .
Σε αυτη τη χώρα πρέπει να μάθουμε να κάνουμε το σωστο και οχι αυτο που κάνουν οι αλλοι -οφθαλμος αντι οφθαλμου-
Και για να κλείσω εχθές απο τις 10 ως τις 3 ειχα το αυτοκινητο σε πάρκινγκ , σε ανοιχτο ανετο χωρο του κέντρου ασφαλές και πλήρωσα ΜΟΝΟ 5ε . Ποσο καραγκιόζης θα ήμουν αν αντι για τα 5ε το αφηνα οπου να ειναι ρισκάροντας χτυπήματα γρατζουνιές κλήση ή ακόμα και τα αναθέματα του κάθε πεζου που ενδεχομένως να ενοχλουσα?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
RoadRunner
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21795
Εγγραφή: Τρί 13 Νοέμ 2007, 10:31
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από RoadRunner »

*Roadrunner* έγραψε: Δεν εχει ποτε κανενας δικαιωμα να προξενησει φθορα σε ξενη περιουσια για κανεναν λογο οπως επισης να αυτοι οι 10 μαντραχαλαδες δεν εχουν κανενα δικαιωμα να τους μαυρισουν στο ξηλο,αλλα η καθε δραση εχει και αντιδραση,καποιος πρεπει να τους ενημερωσει.
Σκαλωσατε με τους μαντραχαλαδες,ξεσκαλωστε γιατι θα σας τους στειλω :lol: :lol: ξαναδιαβαστε ολο το ποστ,σας παραθετω ξανα το πως τελειωνει.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από Vaggelis »

Εγω σκαλωσα στην πορτα στον δρομο για το κρεβατι που παω να την πεσω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αντε καλο σας βραδυ και τα λεμε αυριο τα υπολοιπα :) :) :) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
John_Tsek
Member
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: Δευ 14 Σεπ 2015, 10:53
Μοντέλο: Octavia 5 fl 1.4TSi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Κυμη Ευβοιας

Re: streetpanthers - ακτιβισμός ή βανδαλισμός?

Δημοσίευση από John_Tsek »

Ρεζιλι γινεσαι μονο και μονο που παρκαρεις σαν λαλακας,δεν εχει κανενας το δικαιωμα να πραξει ετσι ουτε στο παρκαρισμα ουτε στον στιγματισμο του αυτοκινητου. Τα αυτοκολλητα αυτα απλα δεν βγαινουν,το τιληγμα και λαμπακια σκατουλακια στο γεμηζουν γρατσουνια στο φουλ,εχει επαφη με την αυτοκινηση και νομιζω καταλαβαινεις πως αυτα κανουν ζημια και μην λες μεγαλες κουβεντες γιαννη γιατι σκεψου να σου τυχει κατι παρομοιο και να σου κανουν ζημια. Οταν θα δεις καποιον παρανομα παρκαρισμενο παρε τηλεφωνο την τροχαια,δοσε το παραδειγμα ενος πολιτησμενου πολιτη.
Καλα ναι, αυτο με τα λαμπακια και την ολη υποθεση είναι λιγο υπερβολή, αλλα πιστεψε με δεν ηθελαν αυτό εξ αρχης,

απλα ηθελαν να τον στιγματισουν περισσοτερο,γιατι κι εσυ μπορει να δεις ένα ιδιο φαινομενο, και αν πεις από μεσα σου ένα μπραβο μλκ! και να φυγεις,αλλα όταν το εχουν κανει καρναβαλι, και ολο πιο πολύ κοσμος μαζευεται, εγω ειδικα,εαν ειμουν εκει και ηταν δικο μου,θα το βουλωνα και θα γελαγα κανωντας πως είναι αλλουνού, μεχρι να φυγει το πληθος και να σηκωθω να φυγω με την ουρα στα σκελια, γιατι αμα εμφανιζομουν ξερεις τι γιουχαρισμα θα ετρωγα!!!!
Αυτό με την Τροχαια δεν το ηξερα ότι μπορεις να το κανεις,πρεπει αν εισαι εκει μολις παει στο σημειο?Ή απλα να το αναφέρεις??
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα”