ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
nikmandal

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από nikmandal »

Λοιπόν 85 Α για ΠΝ μιλάμε .
Με 1 χρόνο αναβολή λόγο ότι ήμουν μπαρκαρισμένος :mozilla_cool: .
Μετά την προπαίδευση 30 ήμερες, πήγα σαν τρομερός άντρας στα ΜΥΚ 25 ήμερες και πολύ ήταν, πολύ ζόρι :evil: .
Μετά ειδικότητα ΗΝΡΕ στα Ελληνικά ηλεκτρονικός ραντάρ επιφανείας :?: , Όταν πριν ταξίδευα 2 χρόνια σαν ψυκτικός τέλος πάντων . Καπάκι Α/Γ ΡΟΔΟΣ όχι βεβαία το τωρινό το Αμερικανικό OKLAHOMA της απόβασης της Νορμανδίας .
ΠΟΛΥ ΜΑΥΡΙΛΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ πάση δύναμη 8 μίλια και να θέλουν να πας και στη Κύπρο :shock: .
Στους 17 μήνες μετάθεση στη Τεχνική υπηρεσία του Ναυστάθμου επιτέλους :) .
Και μετά την μείωση της θητείας που πρόλαβα στους 25 μήνες απολύθηκα :mozilla_cool: .
Άβαταρ μέλους
kopantRS5

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από kopantRS5 »

καταταχτηκα στην Σπαρτη στο ΚΕΕΜ ηταν να παρω μεταθεση για κυπρο την εκοψα και με στηλανε στο ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΡΟΙΟ στον εβρο πικρα μεγαλη ηταν λοχος χωρις εξοδους ναστα βραστα
και μετα πηγα στο Μ.Πευκο στις αποθηκες του Πηροβολικου που μετα απο 2 μηνες ζαχαρη κοπηκαν οι εξοδοι μεχρι την απολυση!!!!!!!! 243σειρα
Άβαταρ μέλους
themistoklis

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από themistoklis »

αρε νικολα μεγαλη κουβεντα ανοιξες 8) λοιπον καταταχθικα θηβα 199 σειρα 4 μοιρα 1 λοχος μετα σεττιλ στον πυργο μετα στην 104 στο πολικαστρο μεγαλη πικρα 8) μετα απο 3 μηνες φιλακη και 10 μερες πειθαρχειο περνω αποσπαση με σφραγιδα απροσαρμοστος στην 107 στο προτοκλισι μου τιν δινει και μενα και κα :lol: θομε 20 μερες μες το δασος σε ταγμενη πιροβολαρχεια :lol: με εψαχνε ο δοιηκητης και του λεγανε οι παλιοσειρες οτι ειμαι ερημητης σε 2 μηνες με εστειλε απο εκει που ηρθα ,παλι πολικαστρο και μετα απο 2 χοιμωνες με τις φιλακες πολιτης. αυτες οι υπεριψομενες βρε νικολα ακομα τις βλεπω μερικες φορες στον υπνο μου
Άβαταρ μέλους
stamgt
Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ 15 Ιούλ 2009, 19:36
Μοντέλο: OCTAVIA I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από stamgt »

καταταχτηκα κορινθο και μετα Σπαρτη για ειδικοτητα(οδηγος).κοβω την κυπρο που ηταν να παω και με στελνουν Ρίζια στον Εβρο οπου απλα περασα πολυ καλα.τους τελευταιους 3 μηνες τους περασα Χαλκιδα 10 λεπτα απο το σπιτι μου δηλαδη.(σειρα 278 2002-2003)
Άβαταρ μέλους
safos

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από safos »

H σειρά μου 206 90Γ ΕΣΟ .Παρουσιάστηκα Κιλκίς ,πήγα Κρήτη ΣΕΑΠ 4 μήνες για Έφεδρος Αξιωματικός :cry: , συνέχισα εκπαίδευση ΚΕΑΠ Ρεντίνα Χαλκιδικής :cry: :cry: μέτα Σάμο Πυθαγόρειο με καθήκοντα λοχαγού 1ου λόχου 8) μετά πήρα τα βουνά "φυλάκια" :mozilla_cry: και αργότερα Βαθύ στο Στρ.Πρατήριο :mozilla_cool: .Έφυγα απο το νησί και πήγα Αξιούπολη Κιλκίς στο Τάγμα Εθνοφυλακής :mozilla_cool: .Άνετα & χαλαρά πήρα και καθήκοντα δντη 1ου Γραφείου και ολα ήταν ζάχαρη . :mozilla_cool: :mozilla_cool: :lol:
Μετά από 23 μήνες στην υπηρεσία της μαμάς πατρίδας γύρισα σπίτι μου με τις καλύτερες αναμνήσεις . :D
Κάθε 4-5 χρόνια με θυμούνται και με καλούν έτσι για να μην ξεχνιόμαστε :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
minas1.8tsi

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από minas1.8tsi »

Λοιπόν, παρουσιάστηκα Ιανουάριο 2000, Αυλώνα, Τεθωρακισμένα, σειρά 264. Εκεί πήγα ΙΛΥΒ και τελείωσα Λοχίας με ειδικότητα ΑΠΑΟ (Αρχηγός Πληρώματος Ανιχνευτικού Οχήματος). Από εκεί, πήρα μετάθεση τον Απρίλιο 2000 για στρατόπεδο Καρατάσου Ευκαρπία Θεσσαλονίκης. Μετά από 6 μήνες, τον Οκτώβριο 2000 μετάθεση στην Καρωτή Έβρου στη Δ' ΕΑΝ, για το υπόλοιπο 9μηνο, όπου και πέρασα καταπληκτικά. Όσοι δεν έχουν πάει στρατό ακόμα, μη φοβάστε τον Έβρο. Θα περάσετε καλά.
Άβαταρ μέλους
*fingerprints*
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2256
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 18:37
Μοντέλο: Octavia RS I
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
Επικοινωνία:

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από *fingerprints* »

245 με 2 χρονια αναβολη.
παρουσιαστικα τριπολη αεροπορεια.
καπακι 20 μερες νοσοκομειο.αναρωτικη αδεια 30 μερες ,επιστροφη τριπολη οπου η σειρα μου ειχε φυγη και εμεινα με την επομενη.
μεταθεση τατοι ειδικοτητα οπλουργος και μετα λημνο στη βιγλα "ρανταρ" 16 μηνες οπου περασα βασιλιας με μονο προβλημα ,οταν απολυθηκα ειχα προβλημα στην μεση απο το παλιοστρωμα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gondaras

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από gondaras »

Παρουσιαστικα Μ.Πευκο σειρα 236/ 95 γ εσσο 1η μεταθεση ΕΛΔΥΚ αποσπαση Αυλωνα για εκπεδευση στα τεθωρακισμενα επιστοφη στο Μ Πευκο και η μεταθεση κοπικε λογο μεγαλης αποστασης.2η μεταθεση ΓΜΑΚ ΧΙΟΣ αμφιβιος καταδρομεας στο επιλεκτο τμημα εθνοφιλακης.Με επιασε και η κριση με τα ΙΜΙΑ (απο εδω και περα αποριτο)και 3η μεταθεση στο ΣΑΚ Συνταγμα αμφιβιον καταδρωμον στου Παπαγου οπου και απολiθικα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gondaras την Σάβ 27 Φεβ 2010, 03:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
The Fallen
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1897
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2009, 19:42
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 Tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από The Fallen »

14 χρόνια σε υπηρεσία και...keep walking......
Aρχή το '96, μετά τα Ίμια. Υπηρεσία σε επαγγελματικές μονάδες των Ειδικών Δυνάμεων για 11 χρόνια και κάτι.Γνώρισα την Ελλάδα απο Έβρο μέχρι Ρόδο και τον ένδοξο Βορρά ( δεν με χάλασε καθόλου μπορώ να πω).Σε κάποια φάση ένα πρόβλημα υγείας με έστειλε στον πάγκο (δηλαδή σε γραφείο), όπου είμαι μέχρι σήμερα.....
Περπατώ στην γη με τα μάτια στραμμένα στον ουρανό,
γνωρίζοντας οτι...εκεί ήμουν και εκεί ανυπομονώ να επιστρέψω..
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Gazofonix »

Σειρα 259.Παρουσιαστηκα Αυλωνα (Μια ζωη στην μαυριλα) Οπου και πηρα ειδηκοτητα ΠΑΜΑ Μ60Α3 (Πυροβολητης-Ασυρματιστης Μεσου Αρματος) 3 μηνακια μετα παρουσιαζομουνα στην 7η ΕΜΑ Μεσα στην Αλεξ/πολη(Μετακομησε στον Προβατωνα 1 μηνα μετα που εφυγα :!: ) οπου εκει τελειωσε και ο Εβρος για μενα (χωρις βυσμα).Η επομενη μεταθεση ηταν στην 15ΕΜΑ στην Καστορια 3 λεπτα απο το σπιτι με τα ποδια.Κυριολεκτηκα τοσο ειναι. :D Και παλι χωρις βυσμα αλλα λογο ΑΣΜ Θεσ/νικης οταν ζητησα μεταθεση για 3ο κυκλο 1η επιλογη Καστορια και 4η Θεσ/νικη :!: Σου λεει χαζος ειναι...στειλτων.Την πρωτη μερα που πηγα Καστορια..........απολυθηκα.Μονιμα εξοδουχος με Δ/Ν-αδειουχος αντε και Λοχ Υπηρεσιας. :lol:
Αλλα επειδη ημουν λεει λουφαδερο στοιχειο.......Επιστρατος μια φορα το 2004 στην 7η ΕΜΑ στον Προβατωνα για 1 εβδομαδα και αλλη μια περσι Δεκεμβριος του 2009 στην Ορεστιαδα στην 311ΕΜΑ. :)
Άβαταρ μέλους
kefalas1

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από kefalas1 »

χα! παρουσιαση κορινθο! εκπαιδευση ΚΕΒΟΠ (ΠΟΛΥΒΟΛΗΤΗΣ) (αληθεια πως είναι ένα πολυβόλο?). τιμημένο 294 ΤΕ Καλυθιές Ρόδος! (Πρώτο Γραφείο να γράφω CD με σκυλάδικα στους καραβαναίους και πολύ Φαληράκι)! 63 ΜΕ Λαμία (Μαζί με ένα τσούρμο ανεπιθύμητους) και απόλυση από εκεί (Χαρτιά απολύσεως υπογραφές διοικητού χαρτιά επιστρατεύσεως όλα από το χεράκι μου)
Άβαταρ μέλους
vgeorgoudis
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 12:28
Μοντέλο: Octavia 5 1.6 mpi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από vgeorgoudis »

Παρουσιάστηκα Ιανουάριο 1995, Αυλώνα, Τεθωρακισμένα, σειρά 234. ΙΛΥΒ και Λοχίας με ειδικότητα ΑΠΑΟ (Αρχηγός Πληρώματος Ανιχνευτικού Οχήματος). Από εκεί, πήρα μετάθεση τον Ιούνιο του 1995 για 50 ΕΜΑ (Πρωτοκκλήσι Έβρος). Εκεί πήρα το ροζ χαρτάκι (13 μήνες). "Πέρασα" 2 Ταξιαρχικές, 1 Παρμενίωνα, αμέτρητα αγήματα, 2 εθνικές παρελάσεις, είχα καθήκοντα ΥΚΟΑ Επιλαρχίας, ήμουν Ουλαμαγός του ΟΥΛαμού ΑΝΙΧνευτών, έκανα συνοδεία στο Τάγμα Εθνοφυλακής, συνοδεία σε καύσιμα, εποχούμενα 4ωρα περίπολα στο Ποτάμι...και έζησα και την νύχτα των Ιμίων-με ότι συνεπάγεται αυτό σε εμπειρία (που να δείτε φωτό από εκείνη τη βραδιά...και το ξημέρωμα).
Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
giorgos batopoulos

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από giorgos batopoulos »

Ας γραψει αλλο ενας μονιμος.Μπηκα το 1995 ως 5ετης τοτε στην πατρα ΚΕΤΧ για οσους γνωριζουν Τεχνικο με ειδικοτητα Τ Ε Ο η αλλιως τεχνιτης ερπιστριοφορων οχηματων (κοινος αρματα).Το 1996 η υπηρετησα την μαμα πατριδα απο την Μυτιληνη στο 98 ΣΥΝΠΕΘ εως το 1998 οπου πηρα μεταθεση στα Γιαννενα στο 310 ΣΠΤΧ εως το 1999.Τοτε εφυγα στο κοσσοβο ΕΛΔΥΚΟ1 οπου παρεμεινα εως το 2000 εκει.Μετα απο εκει παρουσιαστικα στο 301ΕΒ στην Αθηνα που παρεμεινα εως το 2006.Απο την Αθηνα μετατεθηκα στο 3ΤΥΠ καβυλη Ορεστιαδος οπου παραμενω εως και σημερα με ενα μικρο διαλειμμα ενος 6μηνου το 2008 οπου ξαναπηγα κοσσοβο ΕΛΔΥΚΟ2,και φετος το καλοκαιρι περιμενω μεταθεση.Μεχρι και αυτη την στιγμη που γραφω μεταθεσεις δεν εχουν βγει οποτε δεν ξερω που θα παω τωρα,αλλα ελπιζω Βολο η Αθηνα.
Άβαταρ μέλους
basilis superb

Re: ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από basilis superb »

Παρουσιαστηκα στο Μεσολογγι στις 22 Σεπτεμβριου του 1997 σειρα 250 97Ε. Μετα πηγα ΚΕΒΟΠ για ειδικοτητα Χειριστης Ολμων (αναβει φωτια σβηνει φωτια οταν ο λοχος των ολμων περνα) και μετα ΥΠΑΞ οπου και εγινα Λοχιας. Σειρα ειχε το Καλπακι 584 ΜΚΤΠ εξω απο τα Γιαννενα. Εκει με βαλανε στο ΛΥΤ οπου εγινα θαλαμαρχης και εκτελουσα και χρεη Αρχιλοχια και για τον ελευθερο χρονο μου χρεωσαν και ενα ερπιστριοφορο τυπου ΛΕΩΝΙΔΑΣ. Ωσπου με βαλανε Α.Μ. και βρηκα την ηρεμια μου!! Ολα τα καλα καποια στιγμη τελειωνουν και εφυγα με μεταθεση για Κονιτσα 583 και εγινα Αρχιφυλακας Ε.Φ. Χιονιαδων. Εκει περασα 5 μηνες μεσα στα χιονια. Καθε μερα κ' νυχτα κυνηγουσαμε οσους αλβανους θελανε να περασουν κρυφα τα συνορα!! Τελη Μαρτιου του 1999 σε ελεγχο που καναμε σε αλβανο βρηκα μεσα και το απολυτηριο μου!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
volosgt
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2964
Εγγραφή: Σάβ 06 Μαρ 2010, 16:15
Μοντέλο: Octavia I GT
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: βολος

ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ ..... ΡΕ ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από volosgt »

Εγω παιδια παρουσιαστηκα Θηβα,4η μοιρα πυροβολικου στις 14 φεβρουαριου 2007,298 σειρα.Αφου εκανα την βασικη εκπαιδευση μετα πηγα φερρες στην 110Α/Κ ΜΜΠ,οπου δε μπορω να πω οτι ηταν καλα.πολυ σκοπετο και μεγαλη εμπλοκη.Καπου στα δεκα ατομα πηραν αναβολη απο τη σειρα κι οπωσ καταλαβαινετε μας πηγε η υπηρεσια πολυ χαλια.Εκατσα εκει πεντε μηνες και μετα ηρθα σπιτι μου στο Βολο στην 1η ΤΑΞΥΠ οπου εκει ηταν χλιδα,σα διακοπες.
Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”