Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από Gazofonix »

*ROADRUNNER* έγραψε:Το ότι βγαίνει ο καθένας στο δρόμο και πηγαίνει οπου και οπως θέλει,εκεί είναι η ουσία σ'αυτο που ήθελα να πω.
Και μετα απο το σημερινο γεγονος η αληθεια ειναι οτι πλεον πιστευω ακραδαντα οτι πρεπει να ειμαστε υπερ του πολιτισμενου διαλογου μονον οταν η ωμη βια δεν φερει αποτελεσμα.
Ειμαι με το φορτηγο δεξια λωριδα στον περιφεριακο με 80.Πλησιαζω να μπω σε κομβο (αναμενο ηδη το φλας) και ξαφνικα ο στουρνος με το Starlet που ηταν πισω με προσπερναει και μπαινει πραγματικα συριζα μπροστα μου και μερικα εκατοστα απο την μπαριερα-νησιδα και πλακωνετε και στα φρενα!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Το τι ακουλουθησε δεν λεγετε. 8.5 τονοι δεν σταματανε αμμεσα ουτε εχουν τελεια ευσταθεια σε φρεναρισμα πανικου.Θεμα τυχης που δεν τον πατησα και θεμα κ....φαρδιας που προλαβε το φαναρι πορτοκαλι και το περασε ενω εγω σταματησα στο κοκκινο.Αλλιως ακομα μαπες θα μαζευε.

Φιλος με το Starlet αν ποτε σε ξαναβρω εστω και παρκαρισμενο (κρατησα πινακιδα ρε αλητη) εισαι νεκρος απο χερι.Στο υποσχομαι. :evil:
Άβαταρ μέλους
As32
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:18
Μοντέλο: Octavia 5 RS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Νεα Σμυρνη.

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από As32 »

Gazofonix έγραψε:
*ROADRUNNER* έγραψε:Το ότι βγαίνει ο καθένας στο δρόμο και πηγαίνει οπου και οπως θέλει,εκεί είναι η ουσία σ'αυτο που ήθελα να πω.

Φιλος με το Starlet αν ποτε σε ξαναβρω εστω και παρκαρισμενο (κρατησα πινακιδα ρε αλητη) εισαι νεκρος απο χερι.Στο υποσχομαι. :evil:
νομίζω ότι αυτή είναι μια σωστή πολιτισμένη αντιμετώπιση.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Gazofonix

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από Gazofonix »

Κανονικα επρεπε να ποσταρω στα "Φιλικα ανοιγματα" αλλα.............Χτες απογευμα στον περιφεριακο παω σχετικα σβελτα αλλα χωρις να προκαλω.Μεχρι που περασα ενα Polo το οποιο εδειχνε φτιαγμενο.Ο τυπος ηρθε και κολλησε πισω μου οποτε και λεω αντε να αραιωνουμε.3η σανιδα και αντε γεια.Συνεχιζω χαλαρος και τσουπ παλι πισω μου κανοντας οτι σφηνα μπορουσε να κανει αλλαζοντας λωριδες σαν χαζος.Μπαινει διπλα μου και οταν γυρισα να κοιταξω ειδα μεσα την συζυγο και 2 παιδακια χυμα στο πισω καθισμα!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: .Οχι μονο δεν ανοιξα εκοψα κιολας να φυγει ο κρανιοκενος μιας και δεν ηθελα να ειμαι εγω ο υπαιτιος ξεκληρισμου της οικογενειας του............ :evil:
Που πας ρε μπουφο με την οικογενεια μεσα?????Θα τους σκοτωσεις επειδη σε προσπερασε ενα αμαξι και παρεξηγηθηκες που σε αφησε και αλλα 3 πισω οταν το κολλησες?
Άβαταρ μέλους
The Fallen
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1897
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2009, 19:42
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 Tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από The Fallen »

Σήμερα το πρωί, στρίβοντας για να μπω στον δρόμο μπροστά απο το σπίτι μου ( μονόδρομος και μπήκα κανονικά), βγαίνει ένας τσάκαλος ανάποδα και βρεθήκαμε μούρη με μούρη....όταν τον ρώτησα: Καλά ρε άνθρωπε, ανάποδα σε μονόδρομο πας; η απάντηση του ήταν...Δηλαδή εσύ δεν το έχεις κάνει ποτέ...;

ΜΕΓΑΛΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΠΑΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΒΑΡΥΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.....!!!!!!!!

σσ. Στον δρόμο που είναι μπροστά απο το σπίτι μου και είναι μονόδρομος, δεν έχω μπει ουτε μια φορά αντικανονικά, απο όταν νοίκιασα εδώ το 2005....και δεν το κάνω και στους υπόλοιπους μονόδρομους....
Περπατώ στην γη με τα μάτια στραμμένα στον ουρανό,
γνωρίζοντας οτι...εκεί ήμουν και εκεί ανυπομονώ να επιστρέψω..
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από ThanassisGT »

φανταζομαι εκανες οπισθεν για να εξυπηρετησεις τον κυριο ε;
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
The Fallen
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1897
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2009, 19:42
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 Tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από The Fallen »

Όχι βέβαια.......απλά είμασταν στην είσοδο του δρόμου και με έπαιρνε με μανούβρα να μπω και να βγει.....αν με πετύχαινε στην μέση του δρόμου, απο τα παρκαρισμένα δεν μπορείς να πας ούτε δεξιά ούτε αριστερά....οπότε ο μόνος τρόπος ήταν να κάνει πίσω αυτός....άσε που άμα το ζόριζε λίγο το θέμα κλείδωνα το αυτοκίνητο στην μέση του δρόμου και πήγαινα σπίτι.....
Περπατώ στην γη με τα μάτια στραμμένα στον ουρανό,
γνωρίζοντας οτι...εκεί ήμουν και εκεί ανυπομονώ να επιστρέψω..
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από ThanassisGT »

αφου εισαι απολιτιστος
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
The Fallen
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1897
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2009, 19:42
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 Tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από The Fallen »

ThanassisGT έγραψε:αφου εισαι απολιτιστος
Έλα ντε.......
Περπατώ στην γη με τα μάτια στραμμένα στον ουρανό,
γνωρίζοντας οτι...εκεί ήμουν και εκεί ανυπομονώ να επιστρέψω..
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
vaios_volos

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από vaios_volos »

Σας αναφέρω και ένα περιστατικό για να δείτε οτι συμβαίνουν και εκτός Αθηνών!
Ίσως λίγο ευτράπελο αλλά και απαράδεκτο συνάμα...
Εγώ λοιπον παιδιά το Σάββατο αποφάσισα να πάω για φαγητό και καφέ στις Μηλιές Πηλίου!
Δεν είναι μακριά από τον Βόλο, κάτι 20χλμ.
Τα 2 κακά με το συγκεκριμένο χωριό είναι ότι οι δρόμοι είναι πολύ στενοί+ανηφορικοί και κυρίως το ΣΚ έχει απίστευτη κίνηση!
Αδύνατο να βρώ παρκάρισμα. Λέω να συνεχίσω στον ίδιο δρόμο μέχρι να βρώ θέση και κατεβαίνω περπατώντας.
Όπως συνεχίζω πετυχαίνω ένα Μερσεντικό άλλο πράγμα (μάλλον ML500).
Εγώ ανεβαίνω, το Μερσεντικό κατεβαίνει, μέχρι που φτάνουμε ίσα ίσα στο μισό μέτρο!
Του παίζω φώτα, μου παίζει φώτα...
Του κορνάρω, μου κορνάρει...
Του ξαναπαιζω φώτα, μου ξαναπαίζει φώτα...
Εγώ τσατίλα στο φούλ!
Μια και δυο κατεβαίνω να του πω να κάνει πίσω.
Και εκεί ρε παιδιά κατεβαίνει ΈΝΑ ΜΩΡΟΟΟΟ ξανθό,ψηλό και τούμπανο από κάθε άποψη!!!!
-Σας παρακαλώ κάντε όπισθεν, τις λέω ευγενικά.
-Να κάνεις εσύ, μου λέει.
-Όποιος ανεβαίνει έχει προτεραιότητα, της ξαναλέω όσο πιο ευγενικά γίνεται.
-Δεν πάει όπισθεν να κάνεις εσύ, μου λέει.
Να σε πάω με την όπισθεν λέω μέσα μου και αρχίζω να τα πέρνω στο κρανίο.
-Έχει ουρά σε μένα κάνε εσύ!
-Δεν πάει όπισθεν μου ξαναλέει!!!
Στο σημείο αυτό κατεβαίνει ο φίλος της (λίγο κουνηστός μου φάνηκε) και μου λέει:
-ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΌΠΙΣΘΕΝ!!!
Τα συμπεράσματα δικά σας...
Άβαταρ μέλους
The Fallen
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1897
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2009, 19:42
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 Tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από The Fallen »

vaios_volos έγραψε: Και εκεί ρε παιδιά κατεβαίνει ΈΝΑ ΜΩΡΟΟΟΟ ξανθό,ψηλό και τούμπανο από κάθε άποψη!!!!
Βάϊε νομίζω οτι με αυτές τις λέξεις μόνο έθεσες τις παραμέτρους του προβλήματος:
1)Ξανθιά = χαζή
2)Ψηλή= άμυαλη
3)τούμπανο = κ@λοφτιαγμένη...τι S3 setup και λαλακίες συζητάμε!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πέρα απο την πλάκα νομίζω οτι εκεί στον Βόλο, υπάρχει ένα θεματάκι με την όπισθεν....Το σκηνικό εκτυλλίσεται μπροστά απο στάση αστικού λεωφορείου με κόσμο, γύρω στις 8 το πρωί.
Φίλος, πριν δυο χρόνια περίπου έφυγε απο Αθήνα νωρίς το πρωί, με σκοπό να πετύχει κάποια τράπεζα στο Βόλο. Επειδή ήθελε να πάρει ένα δάνειο, ήθελε να έχει την ημέρα μπροστά του για τα διαδικαστικά...Μπαίνοντας λοιπόν στον Βόλο (πρέπει να ήταν λιγο πριν το λιμάνι) είναι δεξιά λωρίδα και μπροστά του μια τύπισσα. Καθώς λοιπόν αυτή περνάει τον δρόμο που ήθελε να στρίψει δεξιά, πλακώνεται στα φρένα.....Κάνει και ο δικός μου το αυτό και μένει πίσω της κατι λιγότερο απο μέτρο. Άναυδος την βλέπει να έχει κουμπώσει όπισθεν. Πατάει κόρνα μια, δυο...ε, στην τρίτη τον κοπάνησε η άλλη.......Ο κόσμος στην στάση έχει μείνει....Κατεβαίνει αυτή κάτω και αρχίζει ο φίλος μου σε ήπιους τόνους να της κάνει παρατήρηση.... Η απάντηση που πήρε για όλο αυτό; - Τι να κάνω;Δεν είμαι απο εδώ! του λέει. Ε, τα ψιλοπαίρνει και ο δικός μου και τις λέει....- Κι εγώ δεν είμαι απο εδώ κυρά μου!Τι να κάνουμε τώρα; Όσοι δεν είμαστε απο εδώ να βάλουμε όπισθεν;
Και έκανε τον κόσμο στην στάση να πέσει κάτω απο τα γέλια......
Περπατώ στην γη με τα μάτια στραμμένα στον ουρανό,
γνωρίζοντας οτι...εκεί ήμουν και εκεί ανυπομονώ να επιστρέψω..
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ΣΤΑΥΡΟΣ

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ »

The Fallen έγραψε:Όχι βέβαια.......απλά είμασταν στην είσοδο του δρόμου και με έπαιρνε με μανούβρα να μπω και να βγει.....αν με πετύχαινε στην μέση του δρόμου, απο τα παρκαρισμένα δεν μπορείς να πας ούτε δεξιά ούτε αριστερά....οπότε ο μόνος τρόπος ήταν να κάνει πίσω αυτός....άσε που άμα το ζόριζε λίγο το θέμα κλείδωνα το αυτοκίνητο στην μέση του δρόμου και πήγαινα σπίτι.....
το εκανα εγω και επεσε πλυ γελιο
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από ThanassisGT »

βαιε αν καταλαβα καλα η κοπελια κι ο νεος(α) ηξεραν απο αλλου ειδους οπισθεν
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
vaios_volos

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από vaios_volos »

The Fallen έγραψε:
vaios_volos έγραψε: Και εκεί ρε παιδιά κατεβαίνει ΈΝΑ ΜΩΡΟΟΟΟ ξανθό,ψηλό και τούμπανο από κάθε άποψη!!!!
Βάϊε νομίζω οτι με αυτές τις λέξεις μόνο έθεσες τις παραμέτρους του προβλήματος:
1)Ξανθιά = χαζή
2)Ψηλή= άμυαλη
3)τούμπανο = κ@λοφτιαγμένη...τι S3 setup και λαλακίες συζητάμε!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ήταν ο τύπος γυναίκας που θέλει ο κάθε άντρας για.......κανα 30λεπτο!!! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vaios_volos

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από vaios_volos »

ThanassisGT έγραψε:βαιε αν καταλαβα καλα η κοπελια κι ο νεος(α) ηξεραν απο αλλου ειδους οπισθεν
Φίλε Θανάση για την κοπελιά κάτι γινέται!!! 8) 8) :D
Για τον νεαρούλη.....ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ!! :roll: :roll: :lol:
Άβαταρ μέλους
vgeorgoudis
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Πέμ 17 Μάιος 2007, 12:28
Μοντέλο: Octavia 5 1.6 mpi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πόσο άχρηστοι είμαστε σαν οδηγοί....ή σαν λαός ...;

Δημοσίευση από vgeorgoudis »

Επαρχιακός δρόμος έξω από την Ελευθερούπολη (το περιστατικό έλαβε χώρα το περασμένο Σάββατο)
Είμαστε ουρά πίσω από κλούβα 5 αυτοκίνητα και από πίσω όλων μας (εγώ είμουνα ο 5ος) έρχεται και στύνεται alfa romeo 156 ασημί με την μεγάλη αεροτομή και καραφτιαγμένη (έκανε και πολύ θόρυβο) με 2 τύπους μάλλον ανατολικής προελεύσεως.
Η κλούβα μας πάει τρενάκι με χαμηλή ταχύτητα όσπου βγάζει αριστερό φλας για να μπει ο άνθρωπος σε ένα χωριό. Λες και τους έχουμε μάθει πια τους π@π@ρες και ξέρουμε πότε θα την κάνουν την...πάω πιο δεξιά για να δει ο π@π@ρ@ς ότι μετά από 5 αυτοκίνητα, ο πρώτος έχει σκοπό να στρίψει αριστερά, όχι ότι ήθελε και πολύ μυαλό, αφού όλοι μας σταματήσαμε, κάτι τρέχει!
Όοοοχι, ο π@π@ρ@ς βγαίνει για προσπέραση, με διπλή γραμμή (διακεκομένη είχε μόνο στη διασταύρωση για την είσοδο του χωριού) και πάει καρφί στην κλούβα, που αφού είδε ο άνθρωπος ότι δεν είχε αυτοκίνητο από απέναντι έστριψε αριστερά.
Άγιο είχαν και δεν σκοτώθηκαν, φρενάρισε η κλούβα-που είχε ήδη βγει κάθετα-και ο π@π@ρ@ς έκανε απότομη αριστερή μανούβρα για να μη χτυπήσουν.
Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”