ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
driver

ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από driver »

Αδέρφια είμαι μπερδεμένος και δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω παραγγείλει το Roomster 1.6 elegance από παζαρόπουλο. Η συμφωνία έγινε πριν κατατεθεί η μείωση 50% στα τέλη ταξινόμισης, το αυτοκίνητο όμως θα έρθει μέσα στο χρονικό όριο σε κάνα μήνα μάλλον. Έχω κλείσει τη συμφωνία με 1300ευρώ έκπτωση (700 της Βιαμάρ και 600 του παζαρόπουλου). Ο πωλητής είχε πει πως την ημέρα που έγινε η συμφωνία αυτό και θα ισχύει άσχετα με ενδεχώμενες αλλαγές στα τιμολόγια. Απ' τη στιγμή που έχει εγκριθεί και το δάνειο για συγκεκριμένο ποσό μπορώ να διεκδικίσω επιπλέον έκπτωση μείωση λόγω νομοσχεδίου και αν όχι να απαιτήσω δώρα αξίας ισόποσα με τη μείωση του 50% (γύρω στα 700 - 800 ευρώ το υπολογίζω); Πάντως έχω την εντύπωση ότι θα γίνω μπαλάκι μεταξύ Βιαμάρ - παζαρόπουλου και δεν θα βρω άκρη. Καμιά ιδέα; Κάθε γνώμη και συμβουλή θα είναι πολύτιμη και ευχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
gta__156

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από gta__156 »

driver έγραψε:Αδέρφια είμαι μπερδεμένος και δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω παραγγείλει το Roomster 1.6 elegance από παζαρόπουλο. Η συμφωνία έγινε πριν κατατεθεί η μείωση 50% στα τέλη ταξινόμισης, το αυτοκίνητο όμως θα έρθει μέσα στο χρονικό όριο σε κάνα μήνα μάλλον. Έχω κλείσει τη συμφωνία με 1300ευρώ έκπτωση (700 της Βιαμάρ και 600 του παζαρόπουλου). Ο πωλητής είχε πει πως την ημέρα που έγινε η συμφωνία αυτό και θα ισχύει άσχετα με ενδεχώμενες αλλαγές στα τιμολόγια. Απ' τη στιγμή που έχει εγκριθεί και το δάνειο για συγκεκριμένο ποσό μπορώ να διεκδικίσω επιπλέον έκπτωση μείωση λόγω νομοσχεδίου και αν όχι να απαιτήσω δώρα αξίας ισόποσα με τη μείωση του 50% (γύρω στα 700 - 800 ευρώ το υπολογίζω); Πάντως έχω την εντύπωση ότι θα γίνω μπαλάκι μεταξύ Βιαμάρ - παζαρόπουλου και δεν θα βρω άκρη. Καμιά ιδέα; Κάθε γνώμη και συμβουλή θα είναι πολύτιμη και ευχαριστώ προκαταβολικά.
παιχτο παλαβος και πες του να ακυρωση τη παραγγελια και οτι θα το παρεις απο αλλο καταστημα της σκοντα να δεις ο παζαροπουλος τι θα σου πει . κανεις δεν εχει το μονοπωλειο.
Άβαταρ μέλους
Octavianakis

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από Octavianakis »

Φίλε η μείωση τιμής για 1,6 λίτρα δεν θα είναι και κάτι πολύ άξιο αναφοράς. Αν ξεκινήσεις τέτοια διαδικασία θα ταλαιπωρηθείς για ελάχιστο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου.
Άβαταρ μέλους
ThanassisGT
SkodaFan For Life!
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2007, 18:10
Μοντέλο: octavia gt
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: αθήνα

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από ThanassisGT »

Octavianakis έγραψε:Φίλε η μείωση τιμής για 1,6 λίτρα δεν θα είναι και κάτι πολύ άξιο αναφοράς. Αν ξεκινήσεις τέτοια διαδικασία θα ταλαιπωρηθείς για ελάχιστο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου.
συν του οτι θα περιμενεις κι αλλο για το αυτοκινητο μετα.
I am nobody..
..nobody is perfect..
..therefore, I am perfect!!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros_kall

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από Alexandros_kall »

ThanassisGT έγραψε:
Octavianakis έγραψε:Φίλε η μείωση τιμής για 1,6 λίτρα δεν θα είναι και κάτι πολύ άξιο αναφοράς. Αν ξεκινήσεις τέτοια διαδικασία θα ταλαιπωρηθείς για ελάχιστο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου.
συν του οτι θα περιμενεις κι αλλο για το αυτοκινητο μετα.

Aσ περιμενει :!: Μηπως ειναι για επαγκελματικη χρηση και καιγεται??? Ποσες μερες πρεπει να εργαζεται παραπανω για να δωσει τα 500 που ισως γλιτωσει??? Πιεσε για εκπτωση και 200 ευρω να παρεις ειναι αρκετα εκτος αν εισαι υπερανω χρξματων... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
SKODAPOWER

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από SKODAPOWER »

Αν δεν κάνουν έκπτωση ζήτα κανένα δωράκι ακόμα! Crouse control … λαστιχένια πατάκια …καμία αεροτομή…την κουβέρτα μέσα στο καπό…ότι πάρεις καλό είναι!
Άβαταρ μέλους
driver

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από driver »

Σήμερα πέρασα από τον παζαρόπουλο και βρήκα τον πωλητή. Είχα σκοπό να τον πιέσω και να πιάσω και κλάψα αν χρειαστεί. Δεν έκανα απολύτως τίποτα από τα παραπάνω κι αυτό γιατί μου είπε ότι θα επικοινωνούσε μαζί μου να μου πει ότι με πιάνει η νέα ρύθμιση και πως θα έχω, για το συγκεκριμένο μοντέλο, επιπλέον έκπτωση 905ευρώ.
Μ' αυτά τα χρήματα αντί να μειωθεί η δόση περίπου 20ευρώ θα τα χρησιμοποιήσω για να το εξοπλίσω καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
Alexandros_kall

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από Alexandros_kall »

driver έγραψε:Σήμερα πέρασα από τον παζαρόπουλο και βρήκα τον πωλητή. Είχα σκοπό να τον πιέσω και να πιάσω και κλάψα αν χρειαστεί. Δεν έκανα απολύτως τίποτα από τα παραπάνω κι αυτό γιατί μου είπε ότι θα επικοινωνούσε μαζί μου να μου πει ότι με πιάνει η νέα ρύθμιση και πως θα έχω, για το συγκεκριμένο μοντέλο, επιπλέον έκπτωση 905ευρώ.
Μ' αυτά τα χρήματα αντί να μειωθεί η δόση περίπου 20ευρώ θα τα χρησιμοποιήσω για να το εξοπλίσω καλύτερα.

Αυτα ειναι ........ :lol:
Άβαταρ μέλους
wolf

Re: ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

Δημοσίευση από wolf »

καποιο μελοσ που να εχει λογαριασμο paypall εκανα χαζοαμαρα με μια παραγγελια from superskoda pleasw help with pm................... :cry: :cry: :cry:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”