Περι εκδρομών και συναντησεων

Skoda Fans Club Area

Συντονιστές: tsiogeo, kor9, giannis amaliada, ABTAKIAS, Giannis93

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από windmill82 »

Οπως ξέρετε ολοι, η κοινότητα των skodafans, εχει κάποια χαρακτηριστικά που την διαφοροποιουν πολυ σε σχεση με αλλες “παρέες” αυτοκινητιστικού περιεχομένου, και η βασική μας διαφοροποιηση εγκειται στο οτι η κοινότητα αυτη συντηρείται λειτουρικά και οικονομικά αποκλειστικά απο εμάς τους διαχειριστές , και ουδεποτε δεν ειδαμε την ενασχοληση αυτη σαν πηγή προσωπικου κέρδους ή ωφέλειας εις βάρος των μελών , σε αντιθεση μάλιστα , ολοι μας στο βαθμο που μπορουμε και αντέχουμε καταναλώνουμε χρήμα και πολυ χρονο προκειμένου να επιτυχουμε μια ευρυθμη λειτουργία.
Επίσης κάτι αλλο που μας διαφοροποιει ειναι οτι τα περισσότερα μέλη ειναι υψηλού επιπέδου ανθρωποι, συνεισφέρουν παρα πολυ με τις γνώσεις τους και την καθημερινή τους παρουσια στην κοινότητα αυτή.
Και κάτι τελευταίο αλλα πολυ σημαντικό χαρακτηριστικό ειναι οτι πολλα μέλη γνωριζόμαστε πολυ καλα μεταξύ μας και εχουμε αναπτύξει κατι πολυ πολυ περισσότερο απο την απροσωπη επικοινωνία που μας δίνει ενα φόρουμ . Ειμαστε φίλοι , νοιαζόμαστε ο ενας για τον αλλο, βοηθιόμαστε στα δύσκολα , γλεντάμε και πινουμε παρέα , και εχουμε αναπτύξει μια πολυ ισχυρη σχέση.

Ηδη εχουμε λοιπόν επιτύχει πολλα , δεν θα σταματήσουμε ομως εδώ .

Θεωρω οτι η κοινότητα αυτη εχει πολλα να δωσει , πρέπει να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο , να ενταχθούν κι αλλα μελη , κι αλλοι ανθρωποι με μεράκι και αγάπη για το αυτοκίνητο , και ετσι εχοντας περισσότερα ενεργά μέλη , μπορουμε να επιτυχουμε κι αλλα πράγματα , περισσοτερες προσφορες μεσω συνεργαζομένων καταστημάτων και επιχειρηματιών , group buys καλυτερες τιμές σε προιόντα και υπηρεσίσες και αλλα πολλά.

Για να δυναμώσουμε την σχέση μεταξυ των μελών αλλα και να δωσουμε την δυνατοτητα στα μέλη που δεν μας εχουν γνωρίσει ακόμα , διοργανώνουμε συχνα συναντήσεις για καφεδάκι ανα την Ελλαδα , αλλα και τουλάχιστον μια μεγαλη τριήμερη πανελλήνια εκδρομή το χρονο.
Θεωρω οτι ειναι πολυ καλό σε αυτές τις συναντήσεις να ερχονται οσο το δυνατον
περισσότερα μέλη , να κουβεντιάζουμε , να γνωριζόμαστε καλύτερα και να ξεφευγουμε απο την καθημερινοτητα.
Για τις εκδρομές που γίνονται , συνήθως 1 ή 2 τον χρόνο, φροντίζουμε να βρούμε ενα μέρος ωστε να βολευει και τα μελη της Αθηνας αλλα και τους βόρειους. Αυτο ειναι λίγο δυσκολο καθως αφενός τα μέρη που ισαπέχουν απο Αθηνα και Θεσσαλονικη ειναι λιγα και τα εχουμε επισκεφτει στο παρελθον , αφετέρου , λογω κρίσης, τα εξοδα μιας εκδρομής ειναι υπολογίσιμα στον καθενα μας.
Τα καταλυματα αποφασιζονται απο την ομαδα διαχειρισης με γνωμονα το value for money , δηλαδη ναι μεν ψαχνουμε κατι αξιολογο και ομορφο , απο την αλλη βεβαια απορρίπτουμε οτιδηποτε ξεφευγει απο τον μεσο ορο χρημάτων που μπορουμε να διαθεσουμε.
Επίσης για τις ημερομηνίες κανουμε οτι μπορουμε για να εξυπηρετησουμε ολους , ωστοσο αυτο δεν ειναι παντα εφικτό. Υπαρχουν πολλες υποχρεωσεις απο ολα τα μέλη και ισως καποιες φορες να αφηνουμε καποιον στενοχωρημένο προκειμενου να βολέψει σε περισσότερους.

Σε καθε περίπτωση , οι συναντήσεις δεν αφορουν μονο τους διαχειριστές , γινονται για ολους μας και ειναι πολυ χρησιμες για να μεγαλωσει κι αλλο η παρεα και , το σημαντικότερο , περναμε πολυ πολυ ομορφα!!!

Το παρόν ποστ μενει ανοιχτο για να σχολιασει οποιος θελει οτι θελει σχετικα με τις συναντησεις , αλλα και να δωσετε προτάσεις και σκέψεις προκειμένου να κανουμε το skodafans ακόμα καλυτερο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από tsiogeo »

Η κοινότητα skodafans είναι ίσως απο τις πιο σπάνιες που έχω εγγραφεί. Σε 2 στο παρελθόν όπου η μία ήταν μόνο για οικονομικού χαρακτήρα και εφέ.Αργότερα ανακάλυψα οτι απο πίσω κρύβονταν αντιπροσωπεία. Οι εκδρομές και οι συναντήσεις αφορούσαν μόνο τις φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα και το εφέ στο δρόμο. τύπου καφεδάκια δεν υπήρχαν , μόνο από τους mods. Όπως στην δεύτερη , για να πας σε μια συνάντηση έπρεπε να ήσουν mod. , πλήρωνες σαν είσοδο στην καφετέρια , σου κόλαγαν ένα αυτοκόλητο με το username , έπεινες καφέ , τα έλεγες και μόλις πήγαινες σπίτι ένιωθες οτι γύρισες από σινεμά. Εδώ από την άλλη από την αρχή της εγγραφής μου έδειχνε και δείχνει μια οικογενειακού χαρακτήρα όπου προσφέρουν απλόχερα όλοι σχεδόν τις γνώσεις τους και τις απορείες τους για το αυτοκίνητο. Κι εδώ είναι η μεγάλη διαφορά ΚΑΙ όχι μόνο. Ο καθένας προσπαθεί να βοηθήσει τον άλλο όπως μπορει κι ας μην έχουν συναντηθεί ποτέ. Το να μπορείς να λες το προβλημά σου και να παίρνεις απάντηση, το να μαθαίνεις τόσα πολλά για το αυτοκίνητό σου, το να θες να ανεβάσεις μια φωτογραφία και άσχετη με το αυτοκίνητο και να σχολιαστεί με μπόλικο χιούμορ, το να μπορείς να συμβουλευτείς και να λες και προσωπικά σου πράγματα ορισμένες φορές , το skodafans για εμένα προσωπικά είναι μια πολύ σπάνια κοινότητα.
Έμαθα και μαθαίνω τόσα πολλά για το αυτοκίνητό μου που άνετα δίνω και εξετάσεις. Έμαθα και μαθαίνω τόσα πολλά για μέρη της Ελλάδος , μέχρι και για φαγητά (τώρα που χειμωνιάζει σας έπιασε όλους για δίαιτα) , παραδόσεις περιοχών κτλ.
Μετά την πρώτη μου συνάντηση εδώ στην Αθήνα , όπου γνώρισα απίστευτα παιδιά με χιούμορ , με γνώσεις αλλά και ενδιαφέρον να μάθει ο ένας για τον άλλο με έκανε να μην ξεκολάω από τα Forum.Με έκανε να στενοχωριέμαι όταν γίνονται συναντήσεις και να μην μπορώ να πηγαίνω για να γνωρίσω από κοντά και άλλους.Δυστηχώς η φύση της δουλειά μου , μου κάνει πολύ δύσκολη εως καθόλου την παρουσία μου σε συνατήσεις . Όταν αυτες θα γίνονται ή θα είμαι στεριά και θα μπορώ (ο κόσμος να χαλάει) ή όπως τις περισσότερες μέρες και ώρες εν πλώ .Γι αυτό κι εγώ αποφάσισα όταν με το καλό πάρω άδεια , αφου κάνω που κάνω δεκάδες χλμ , στον σχεδόν κύκλο της Ελλάδας που κάνω να σταματάω και αν μπορεί ο καθένας(μόνος ή με άλλους) στην περιοχή του(στο περίπου) να συναντιόμαστε έστω για εναν καφέ.
Γι αυτό θα ήθελα να παρακαλέσω κι εγώ αυτούς που δεν έχουν πάει σε συναντήσεις να πάνε και δεν θα χάσουν.Το σίγουρο είναι οτι θα περάσουν καλά εως πάρα πολύ καλά και θα το ζητάτε οι ίδιοι μετά.Η δουλειά μου με έχει κάνει να χάνω προσωπικές στιγμές από την ζωή μου και μια από αυτές είναι η απουσία μου από συναντήσεις( και δεν είναι βαρύ, ξέρουν μερικοι). Να πηγαίνετε , να μαζευόσαστε και το σίγουρο είναι οτι θα κολλήσετε. Εαν είμαι στεριά έρχομαι οπουδήποτε..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiogeo την Δευ 03 Οκτ 2016, 00:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
billias
Member
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2011, 21:01
Μοντέλο: Fabia mkI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΣ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από billias »

Πειτε μου σε ποια αλλη κοινοτητα αυτοκινητων σε συναντηση πηγαινουν με μηχανακια;;;; :laugh: :laugh:
Και γω να πω οτι σε αλλες κοινοτητες υπαρχουν κακοβουλα οντα .... εδω τουλαχιστον 10 ανθρωποι ειμαστε ανθρωποι ουτε κλεφτες ουτε τπτ και οποιος θελει ας γινουμε 20 30 40 κτλ κτλ
keep your fingers crossed
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από Vaggelis »

Ελα , ποτε θα κανονισετε λοιπον μια συναντηση για καφεδουμπα στην Αθηνα πιο κοντα και σε μας που ειμαστε Κορωπι για να ερθουμε ?
Ας πουμε στο Νοτος η στο Vive Mare που ειναι πιο κοντα μας και εχουν και παρκινγκ ανετο και μεγαλο.
Μην πηγαινετε ολο στα ιδια μαγαζια , να δειτε και κανενα αλλο........... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Άβαταρ μέλους
Giannis93
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4550
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2010, 14:01
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από Giannis93 »

Φίλε Βαγγέλη να ξέρεις οτι θα κανονιστεί λείαν συντόμως. Και επειδή το συζητούσα με τον Ikaros Fabia η επόμενη συνάντηση βλέπω να γίνεται στο Vive Mare. Πάντως να πω και γω την γνώμη μου νιώθω πραγματικά πολύ ζεστά και οικογενειακά εδώ μέσα. Τα παιδιά είναι όλα φοβερά σε βοηθάνε σε κάθε πρόβλημα για το αυτοκίνητο και όχι μόνο. Χάρηκα που έχω γνωρίσει άτομα και θα χαρώ να γνωρίσω και άλλους. :skoda:
Άβαταρ μέλους
Vaggelis
Skodafans Gold Member
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Παρ 30 Μάιος 2008, 10:30
Μοντέλο: Octavia 5 1.8 TSI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθήνα - Κορωπί

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από Vaggelis »

Ωραια λοιπον , περιμενουμε :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
billias
Member
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2011, 21:01
Μοντέλο: Fabia mkI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΣ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από billias »

Giannis93 έγραψε:Φίλε Βαγγέλη να ξέρεις οτι θα κανονιστεί λείαν συντόμως. Και επειδή το συζητούσα με τον Ikaros Fabia η επόμενη συνάντηση βλέπω να γίνεται στο Vive Mare. Πάντως να πω και γω την γνώμη μου νιώθω πραγματικά πολύ ζεστά και οικογενειακά εδώ μέσα. Τα παιδιά είναι όλα φοβερά σε βοηθάνε σε κάθε πρόβλημα για το αυτοκίνητο και όχι μόνο. Χάρηκα που έχω γνωρίσει άτομα και θα χαρώ να γνωρίσω και άλλους. :skoda:

καλα γιαννο εσενα θα σε περασω απο ανακρηση

εξατμηση που-ποια φ - ποσο
ζαντες τι πως που
κ να δουμε κ για αερα τι εκανες τι θα κανεις ..... να παιρνουμε ιδεες
και τι προγραμμα θα βαλεις-- overload perfomance--- ανδριανακη----revo;;;
ααααα εχουμε πολλα να πουμε....αν παμε για καφε τοσο μακρια βουλα την αλλη φορα να παμε πιο κοντα στο ''βαρυ ποδι''
keep your fingers crossed
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giannis93
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 4550
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2010, 14:01
Μοντέλο: Fabia Mk1
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από Giannis93 »

Εννοειτε Μπιλάκο θα πούμε τα πάντα. Θα το κανονίσω :skoda:
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

billias έγραψε:
...................
....αν παμε για καφε τοσο μακρια βουλα την αλλη φορα να παμε πιο κοντα στο ''βαρυ ποδι''
Με φώναξε κανείς? :silly: :cool1: :silly1:

:love1:


:happy:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
billias
Member
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2011, 21:01
Μοντέλο: Fabia mkI
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΣ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από billias »

Εγω σε σκεφτηκα που για να πιουμε εναν καφε κανεεις ταξιδι ολοκληρο χαλκιδα πιο ευκολα πας :laugh:
keep your fingers crossed
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από tsiogeo »

να ρωτήσω κάτι; Ο Ankoy που είναι ωρε παιδια;
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από windmill82 »

Εχει να μπει απο τον Απριλιο, δεν ξερω τι απεγινε ελπιζω να ειναι καλα το παληκαρι :silly1:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsiogeo
SkodaFans Moderator
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 16:14
Μοντέλο: OCTAVIA5 VRS
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από tsiogeo »

κι εγώ το ίδιο , του χρωστάμε καφεδάκι..
POWER BY....RK GARAGE....
Άβαταρ μέλους
Βαρύ Πόδι
Skodafans Silver Member
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 12:38
Μοντέλο: Octavia5 '09 1.8 Tsi FL
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από Βαρύ Πόδι »

billias έγραψε: Εγω σε σκεφτηκα που για να πιουμε εναν καφε κανεις ταξιδι ολοκληρο, χαλκιδα πιο ευκολα πας :laugh:
Νά 'σαι καλά φιλαράκι, με συγκινείς. :smile:

Η αλήθεια είναι ότι όντως, Χαλκίδα πιο εύκολα θα πήγαινα και θα ξεμπούκωνα και το εργαλείο. :happy: Και θα βλέπαμε και τα νερά να πηγαίνουν πέρα-δώθε να μας δώσουν έμπνευση στην κουβέντα μας. :laugh:




Δε θυμάμαι αν μου έχει δοθεί η ευκαιρία να το γράψω, αλλά πιστεύω ότι οι συναντήσεις για καφέ κλπ θα πρέπει να γίνονται σε διάφορα μέρη, αντί ενός σταθερού όπως μέχρι τώρα, έτσι ώστε κάποιοι που μονίμως είναι πολύ μακριά και δεν μπορούν να πάνε, να έχουν την ευκαιρία να δώσουν το παρόν.
Και θα ευχαριστηθούμε ίσως και μια ωραιότερη διαδρομή χωρίς μποτιλιαρίσματα.

:happy2:
-----------------
Πλέον ταϊζω 208 αλόγατα :happy1:
Εικόνα
Κώστας

-----------------
Άβαταρ μέλους
windmill82
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10349
Εγγραφή: Τετ 29 Ιουν 2011, 22:35
Μοντέλο: octavia5 1.2tsi
Κωδικός Μέλους: Ναι
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Περι εκδρομών και συναντησεων

Δημοσίευση από windmill82 »

Ετησια εκδρομη στην Χαλκιδα θα ερχοσασταν?
Οχι οτι εχω κατι στο μυαλο μου, αλλα κουβεντα να γινεται...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Skoda Fans Club”